• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kinek mennyibe?

Szerintem ez nem GA téma. Az adott brandnek ez az ára a kereskedelemben. Kár lenne GA-ról beszélni.
Mi max minőség elkötelezettek vagyunk. Ha ez hiba ezt vállalom. ;)

Azért bármikor kísérletet teszünk más irányba cumi a vége. Ma éppen az Up cuccal voltunk így, pedig ebből még az első 5 darabnál sem tartunk. :thumbdown:
Elmondani nem tudom milyen ideges vagyok ilyenkor. Az ügyfél persze egyből kérte a papillon cserét. Én meg azt hogy az adott terméket azonnal dobjuk a kínálatból.

A bolt miatt rengeteg esettel találkozunk. Ha olyan szuperek lennének a különböző rendszerek, alig adnánk el tűszelepekből pl.... Sajna nem ez a helyzet.

Nem akarok senkit sem meggyőzni, lehet sikerül megcsípni egy jó vételt és még az is lehet, hogy évekig tökéletesen kiszolgál majd, hisz a fórumon is van sok jó példa erre. Akkor az jó vétel volt. De a rossz tapasztalatok alapján ez azért nem az a móka, mint egy jó kütyü, a meghibásodási arányok a rossz tapasztalatok alapján és visszajelzések alapján.

Nem a papillon az egyetlen egy jó termék. Ezt badarság lenne állítani. De nagyon szívesen megmérettetném bármilyen márkával.
Kizártnak tartom, hogy ennyire minimális hibaszázalékkal működjön bármelyik hosszútávon.
 
viktorlantos said:
k_zoltanka said:
UP-Aqua reductor mágnesszeleppel,s tüszelepel egybe szerelve, ingyen,mint egy "fantom cég nagy tervekkel" kértem egy sample-t a kinai gyártótól.

pff a magyar leleményesség ;)
ezek után már csak az a mókás, hogy sok esetben valódi nagy cégek sem kapnak mintákat :roll: ;) :thumbup:

Hát Viktor, lehet van még mit javítani az üzleti érzékeden... :thumbup:
Egyébként a kinai piacon az a legjobb hogy nagyon szeretnek alkudozni,üzletelni,nekem is beletelt egy hónapba mire elküldték,csak legyen vastag bör az arcodon s légy kitartó,a távolkelet teljesen más világ,igy másképp is kell gondolkozni.Nekik a lényeg hogy terjeszkedjenek a piacon,neked meg meg kell mutatni nekik hogy hogyan,s elhitetni velük hogy az évszázad üzletébe vágnak bele...
Egyébként itt európában is lehet sok bla-bla-val sok mindent elérni,soha nem felejtem el mikor vettem egy LED TV-t s az üzletvezetö másfél óra huza vona után csak elengedett 200eurót az árból... :cool:
A lényeg hogy a mostani helyzetben mindenki csak eldani akar,s ha csak keveset is nyer az is több mint a semmi!
:clap:
 
Szintén 2014 eleji ár.
Co2 oltó 2kg palack ingyen.
Mestriner reduktor+tűszelep+mágnesszelep.:20800-ft(nem kínai és elvileg akváriumi használatra van)
ista 3 az egyben difúzór, buborék számláló,visszacsapó szelep.:3500ft.
sera co2 cső 2m: 900ft
GA nano drop chekker:4290ft
indikátor folyadék:1500ft
Egyébként én sem ezzel kezdtem. Vettem egy használt ista alu. reduktort, eresztett szétszereltem eltörtem a tekerőjét de még lehetett használni. Aztán elszált az első oltó palackombol 2kg co2. Az biztos,hogy átkel gondolni mit veszel meg mert csak pénz kidobás lesz belőle.
 
Igen. Én egy, a GA-ból vett UP-Aqua reduktorral használom. A szabvány menetes reduktorokkal kompatibilis.
Megrendeltem az adaptert, igaz nem pont onnan, ahonnan Te. Egy CO2 art nevű angol cégtől. A leírás szerint ugyanaz a szabvány, mint amit az itthon kapható reduktorok használnak. Még további 55ezer Ft és végre nyugdíjba küldhetem a zselés-élesztős löttyöt:) A tervezett szett: up aqua reduktor+mágnesszelep a drágább 35 ezres kivitel, Ada cső, Ada visszafolyás gátló, tartós teszt, közepes difi.
 
Megrendeltem az adaptert, igaz nem pont onnan, ahonnan Te. Egy CO2 art nevű angol cégtől. A leírás szerint ugyanaz a szabvány, mint amit az itthon kapható reduktorok használnak. Még további 55ezer Ft és végre nyugdíjba küldhetem a zselés-élesztős löttyöt:) A tervezett szett: up aqua reduktor+mágnesszelep a drágább 35 ezres kivitel, Ada cső, Ada visszafolyás gátló, tartós teszt, közepes difi.

Én is élesztőssel kezdtem, de 1 hónap után tudtam, hogy tovább kell lépnem.

Nekem is a nagyobb UP Aqua van (GA webshopban a 35 ezres, bár nekem olcsóbb volt). 1 hónapja megy, probléma nélkül. Beállítottam, azóta rá se kellett nézni.

:)
 
Én is élesztőssel kezdtem, de 1 hónap után tudtam, hogy tovább kell lépnem.

Nekem is a nagyobb UP Aqua van (GA webshopban a 35 ezres, bár nekem olcsóbb volt). 1 hónapja megy, probléma nélkül. Beállítottam, azóta rá se kellett nézni.

:)
Biztatóan hangzik. Remélem nekem is beválik.
 
Biztatóan hangzik. Remélem nekem is beválik.

Simán! Itt láthatod az egészet összerakva. Annyi a titka ennek - mint mindennek -, hogy el kell felejteni a legolcsóbb megoldásokat. Az általad összeállított cuccal nem hiszem, hogy probléma lesz. A reduktor ezzel a setuppal le van tesztelve. Hacsak ki nem fogsz egy gyári hibás darabot, annak működnie kell. Gyári hibás meg mindenben lehet.
 
Ez egy becsapos dolog a CO2 , mert aki sporolni akar az rafarag.

Nekem egesz jo arban sikerult.

Palack 10Kg Papillon Reduktor Aqua Medic magnes szelep: 30k
Cso es ADA visszafolyasgatlo: 2.8k
UpAqua Bubiszamlalo es visszafolyasgatlo: 2k
Uveg kanyarcso az akvarium peremre: 0.5k
DC + Reagens : 4k
Diffuzor: 2k

41.3K
 
"Szintén tegnap" :) raktam össze:

Elvileg német gyártású szett: reduktor, mágnesszelep, tűszelep, co2 cső, visszafolyásgátló, JBL powerclean tisztitó folyadék, Aquili CO2 üveg tartósteszt 2x10ml oldattal és egy 2,5 cm üveg/kerámia diffi (ez utóbbi valszeg sima kínai import) 113 EUR ~= 35e Ft
10kg haszált, töltött CO2 palack: 110 EUR ~= 34e Ft

Szóval ~69e Ft.

co2system.jpg
 
Back
Oldal tetejére