• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ki ez? Kis garnéla határozó...

De @szentgyo talán tud segíteni nekem szinte majdnem áttetszőek is vannak, zöldes áttetszőt is láttam de az árnyékban volt anubiasz levelen szóval lehet csak a fény miatt láttam zöldesnek
 
Neem ez biztos nem rc se nem sakura. Nézegettem képeket most ez vagy egy tigris garnéla vagy egy low grade rili.(az utóbbi valószínübb) segítsetek eldönteni melyik! :)
 
Neem ez biztos nem rc se nem sakura. Nézegettem képeket most ez vagy egy tigris garnéla vagy egy low grade rili.(az utóbbi valószínübb) segítsetek eldönteni melyik! :)
RC-knél nálam is előfordultak ilyen utódok (gondolom nem csak nálam). Előfordult, hogy szelektáltam, és az elajándékozás után még pirosodtak. De ettől ez még Neocaridina davidii. Szerintem. :)
 
A képeken red cherry garnéla van. Pár nap alatt lehet, hogy pirosabb lesz, ha lemegy a stressz, de se nem tigris, se nem rili.
 
Sziasztok! Vettem szombaton -elvileg- 6 db extra blue carbon lilit. Mikor hazaértünk és elmúlt róluk a sokk, akkor láttam, hogy nem is egyformák. A képek minőségéért bocsi, de nagyon szégyenlősek.
4 elől-hátul kék, középen foltos és/vagy áttetsző, 2 pedig teljesen kék.
 

Attachments

  • IMG_20170109_190637.jpg
    IMG_20170109_190637.jpg
    308 KB · Megtekintések: 5
  • IMG_20170109_190911.jpg
    IMG_20170109_190911.jpg
    282.6 KB · Megtekintések: 5
  • IMG_20170109_191115.jpg
    IMG_20170109_191115.jpg
    395.1 KB · Megtekintések: 5
  • IMG_20170109_194942.jpg
    IMG_20170109_194942.jpg
    123 KB · Megtekintések: 6
Sziasztok! Vettem szombaton -elvileg- 6 db extra blue carbon lilit. Mikor hazaértünk és elmúlt róluk a sokk, akkor láttam, hogy nem is egyformák. A képek minőségéért bocsi, de nagyon szégyenlősek.
4 elől-hátul kék, középen foltos és/vagy áttetsző, 2 pedig teljesen kék.
Nekem sem tűnnek egyformának.
 
A naplózott akváriumomban több száz red cherry van. Eddig nem válogattam őket, de heti kb. 100 db-ot ki szoktam szedni.

A red cherry-k mellet van 15-20 db nem beazonosított is. Ők szinte nem is szaporodnak. Többnyire átlátszóbb barnás, de van majdnem teljes színben is.

32228889435_d1ddc6b109_b.jpg

31853281230_ff07e33a41_b.jpg


Ma meglepetésemre találtam egy két-három mm-es kék színű picikét. Ő is az rc-k kicsinye ? Be nem vihettem, tuti :p
Ha a redeké, akkor elképzelhető hogy van még tesó is ?

31853279050_c9a09ffc39_b.jpg

32228886355_55b37f0da8_b.jpg
 
elő szokott fordulni hogy a kicsik között van egy-egy más színű, vadas garnéla. Nekem a sötétkékeknél szokott néha piros lenni, meg a snowball-oknál pink és vadas színű.
Vedd ki őket mielőtt ivarérettek lesznek :)
 
vannak szépek közöttük. Ha van másik akváriumod ahova át tudod tenni tartsd meg. Én is megtartottam már 1-2 különleges utódot :)
viszont rontaná az állományod ha szaporodna a többivel.
 
Sziasztok! Vettem szombaton -elvileg- 6 db extra blue carbon lilit. Mikor hazaértünk és elmúlt róluk a sokk, akkor láttam, hogy nem is egyformák. A képek minőségéért bocsi, de nagyon szégyenlősek.
4 elől-hátul kék, középen foltos és/vagy áttetsző, 2 pedig teljesen kék.

Az első és a harmadik képen sima carbon rili van, nem blue carbon, a második és a negyedik képen nem látszik rendesen a garnéla, arról nem tudom megmondani így h micsoda.
 
jók ezek a táblázatok, csak nekem annyi bajom van hogy ahányat nézek mindig kicsit máshogy vannak rajzolva :confused:
Én már meg sem próbálom a sötétkék garnéláimat besorolni :D
 
Back
Oldal tetejére