• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kezdő növényesem...130l

A minap észrevettem, hogy egyre jobban elszaporodnak a vízi hidrák növényeimen....annak ellenére, hogy 5ml Carbo-t adagolok naponta. Nem zavarnak engem, bár szerintem senkit az akvárium lakói közül, esetleg a növendék garnikat......mindenesetre érdekes kis lények, jó őket nézegetni ahogyan csápjaikkal tapogatóznak az áramlásban élelem után kutatva. Gondolom mindenféle szerves anyagot elfogyasztanak ami markukba kerül. Más valakinek is vannak ilyen jószágai?
 
Nagyon azért ne örülj,ha komolyan elszaporodik problémés lehet az irtása.
A medencéd szépen alakul.
 
Idő közben új jövevény érkezett az akváriumba, egy régi kedvencem, és a csigák kordában tartása végett...
P4080141.jpg

a növények is egy alapos nyíráson estek túl, mert a rotala már eltakarta a fényt a Hm bokorra meg már ráfért egy alapos ritkítás, hogy ne rohadjon be a bokor közepe...remélem többet használ neki , mint ártana. ;)
P4080143.jpg

P4120150.jpg

P4120156.jpg

A Hm nyírás után, látni is talán, hogy ezek a "belső" levelek már nem szép zöldek, jó 10cm réteget vágtam le róluk... :)
P4120161.jpg

P4120164.jpg

A Botia mellett más újdonságok is felütötték fejüket a medencébe....a békalencse nem tudom honnan jött, de 2-3 hét alatt 2-3 tenyérnyi folttá nőtte ki magát
P4120152.jpg

Még régebbről...május környékéről maradt meg néhány gyökér foszlány az eleocharis acicularis-ból, ami kidöglött :? de úgy néz ki nem adta fel :D
P4120172.jpg

Aztán hogy a sok lenyirbált Hm se vesszek kárba, megpróbálkozom emers-en növeszteni, hátha..
P4120173.jpg

Aztán még egy kép és befejeztem... ;)
P4120169.jpg

Amúgy, úgy tűnik beállt az akvárium, alga szinte csak elvétve, zöld alga az üvegen 3 hét után látszik csak, a növények nőnek szépen, a Hc is terjeszkedik :D ...a tápozás most 5-5ml micro, macro és 5ml carbo naponta, Co2 még mindíg NON-STOP megy egy Levi85 féle DIY reaktorral amiben nekem egy Dazs üveg Diffi van:p
A Rotalával még nem vagyok megelégedve, de szépen alakul....hát itt tartok most!
 
Grat, szépen alakul az akvárium :thumbup:
A békalencse nálam is megjelent, nagy bánatomra. Azt is tudom, honnan... :(
Nemrég élő vízibolhával etettem és annak a vízével kerülhetett bele. Nem figyeltem eléggé...
 
Gratulálok az akváriumhoz! Az enyém is nemrég indult, hasonló arányokkal (120cm hosszú és 50cm magas), jó ötleteket láttam nálad, majd ki is próbálok egyet-kettőt :thumbup:
 
Halihó!
Mint azt írtam már a Co2 beoldásom Non-stop megy.....egy év alatt ki is ürült a 10kg os palackom, bár sokat szórakoztam is vele...úgy döntöttem beszerelek egy mágnes szelepet a nagynyomású rendszerbe, spórolás végett...Némi aggály merült fel bennem ezzel kapcsolatban, még pediglen, hogy most ugye a Co2 beoldás szünetelni fog éjszaka, így elkerülhetetlen a Ph ingadozás...gondolom az alga is felüti a fejét ;) Vagy ha így is tudom a megfelelő szintet tartanom nappal ez elkerülhető?
 
Megoszlanak a vélemények, jómagam feleslegesnek tartom az éjszakai CO2 adagolást (éjszakai inkább O2-re van szükség. Halaknak mindenképp, de a növényeknek is, a szűrőben lévő baktériumokról nem is beszélve.)

Algához elsősorban fény és ammonium kell (nem tudom hogy a pH ingadozás közbejátszik-e és ha igen, milyen mértékben).

A lényeg, hogy a fotoszintézis alatt (nappal, fényben) legyen elegendő CO2 a vízben.

A nem drasztikus pH ingadozást el fogják viselni az élőlényeid. Nem tudom milyen vized van, de minél keményebb (karbonát keménységről beszélek), annál kissebb pH ingadozásod lesz ugyanolyan CO2 adagolás mellett.

Feccc said:
Halihó!
Mint azt írtam már a Co2 beoldásom Non-stop megy.....egy év alatt ki is ürült a 10kg os palackom, bár sokat szórakoztam is vele...úgy döntöttem beszerelek egy mágnes szelepet a nagynyomású rendszerbe, spórolás végett...Némi aggály merült fel bennem ezzel kapcsolatban, még pediglen, hogy most ugye a Co2 beoldás szünetelni fog éjszaka, így elkerülhetetlen a Ph ingadozás...gondolom az alga is felüti a fejét ;) Vagy ha így is tudom a megfelelő szintet tartanom nappal ez elkerülhető?
 
A Ph ingadozás a baciknak nem tesz jót, a halak és a növények valamivel jobban bírják. Mivel a bacik sínylik meg, és nem lesz mi lebontsa a bomlástermékeket ebből lesz az algásodás. Ha jól tudom :)
 
inadsz said:
A Ph ingadozás a baciknak nem tesz jót, a halak és a növények valamivel jobban bírják. Mivel a bacik sínylik meg, és nem lesz mi lebontsa a bomlástermékeket ebből lesz az algásodás. Ha jól tudom :)

Lehet, hogy ingadozik kicsit jobban, de az oxigéndús környezet javítja a hatékonyságukat. Rendszeres levegőztetéssel látványosan tisztább a vized emiatt.
 
Köszönöm a hsz eket, most már nyugodt szívvel kötöm be a szelepet, remélem nem lesz semmi gond ezen túl sem!
 
Sajnos ki kellett szednem a fél futball labda méretű HM bokromat az akvából...szép, egészséges volt....és nagy, túl nagy! Kb 15cm vastag volt a bokor, és levelek érthetően csak a felső részben voltak lejjebb csak szinte a szár és gyökérzet volt. Bár 3x, 4x erősen visszavágtam a berothadás végett, a gyors növekedése miatt ismét visszaállt a hatalmas gömb forma de sajnálatos módon a gyökérzete nem fejlődött úgy, mint a lombozat és szép lassan elvált az aljzattól! Lehet megúsztam volna ezt ha gyakrabban vágom "drasztikusan" vissza, vagy nem hagyom ennyire vastagra nőni. De nem bánom nagyon a dolgot, mert már kicsit sokk volt, hogy minden héten nyírnom kellett a szép forma tartásáért. Hihetetlenül gyorsan nőtt, és benőtt mindenhová ha nem figyeltem eléggé! ;)
 
Back
Oldal tetejére