• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kezdő növényes 49 literben

Hoohooo...lampacsere eseten keselyuskodnek a felenek a feleert megveszem... de jo lesz az comced. ;) foszfatot vedd egy picit vissza...amugy van egy olyan ropic a viztulajdonsagok kozott h foazfat asszem...bar ilyen nitrathoz emlekeim szerint meg elmegy...

Tapatalkkal küldve az én SM-A300FU eszközömről
 
Hoohooo...lampacsere eseten keselyuskodnek a felenek a feleert megveszem... de jo lesz az comced. ;) foszfatot vedd egy picit vissza...amugy van egy olyan ropic a viztulajdonsagok kozott h foazfat asszem...bar ilyen nitrathoz emlekeim szerint meg elmegy...

Tapatalkkal küldve az én SM-A300FU eszközömről
Comcéd, a lámpacsere csak a legvégső megoldás lenne, és baráti duplaáron megoldhatjuk okosba.;)
 
Mértem foszfátot, 2ppm lett az eredmény. Az sok a halaknak és garnéláknak? Mert semmi változást nem látni rajtuk, viszont a növények már 3 nap KH2PO4 adagolás után észrevehetően zöldebbek, a Hydrocotyle cf. tripartita 3 nap alatt 3-4 új levelet hozott, többet mint az elmúlt két hónapban.:)


Egy jó tápozas csodákra képes. Van ahol azt olvastam hogy 3ppm ig elfogadható. Van aki 2 mond. Szerintem hagyd nyugodtan. De figyelj a cianobakteriumokra mert szeretik a po4 et.
 
Szia!
NO3 nagyjából 16-szor nagyobb érték legyen a PO4-nél. Általában működik a dolog, persze vannak kivételek.;)


Pont ma olvastam erről talán Low tech csoportban linkelt valaki egy angol oldalt kalkulátorral. Hátha valaki emlékszik rá. De a 25hoz (nekem is annyi) a kettő pont jó volt a kalkulator szerint.
16x szerintem sok nagyon.
 
Ja meg valami. Azért a káliummal is óvatosan ha nem tiszta foszfát tápot adsz. Könnyű túl tolni a K- ot.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Egy jó tápozas csodákra képes. Van ahol azt olvastam hogy 3ppm ig elfogadható. Van aki 2 mond. Szerintem hagyd nyugodtan. De figyelj a cianobakteriumokra mert szeretik a po4 et.
A halak és garnélák miatt aggódom, bár eddig semmi jele, hogy soknak éreznék.
 
Ja meg valami. Azért a káliummal is óvatosan ha nem tiszta foszfát tápot adsz. Könnyű túl tolni a K- ot.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Akkor be kell szereznem egy kálium tesztet is.
 
Tegnap volt 10 hetes az aki:24610468_42cb351bb6347ebe8e531595c1572b2f_xl.jpg
Ma pedig beköltözött az új takarítóbrigád, de csak egyikük fotogén egyenlőre:24610464_6e1d27a9ce7704c3dfde2239643fe41e_xl.jpg
Még a hátát is mutogatja:24610472_1ed75d2f513d1ff750ed1638995f7994_xl.jpg
És még két kép csak azért, hogy milyen rossz képeket lehet telóval csinálni:24610474_f9b52873ad84cb83f14629a1cec94acf_xl.jpg 24610470_5440f2309cdfb6f34aed3ef5aade958d_xl.jpg
Az algásodás megállt, de vissza még nem fordult.:)
 
Mértem nitrátot is. 25mg/l. Hogyan kell hozzá igazítani? Szívesen olvasnék erről bővebben is.

Ahogy látom kb 1 hónapos az akváriumod.

Ha nem akarod, hogy már az elején elmenjen a kedved az egésztől, akkor egy kis időre felejtsd el a tápanyagszinteket. Használj egy működő tápozást, pl a jelenlegit.
Tanuld meg a rendszerességet, tápozásban, etetésben és heti karbantartásokban is.

Figyeld meg az algákat és a növények viselkedését. Tapasztald ki, hogy a jelenlegi rendszereddel melyik növény az ami jól érzi magát és hogyan tudod őket formában tartani.

Az akváriumod még csecsemő. Semmit nem tanít neked és minimális az amit meg tudsz figyelni az egészből ennyi idő alatt, ilyen fejlődési ütemben.
Az első 4-6 hónap a rendszerességről és a karbantartásokról szóljon.

Eljön majd az idő amikor jobban bele akarod ásni magad a tápanyagszintekbe, most csak totális fejetlenség lesz, ha ezzel foglalkozol. Ráadásul iszonyatosan sok téves és félrevezető információ kering ezügyben a neten.

Legyen sikerélményed. Az autóvezetést sem úgy kezdjük, hogy pörgő kerekekkel indulunk a lámpánál és mindenkit előzgetünk. Megismered az autót a környezeted, érzed, hogy egyre több dologra tudsz figyelni, az alap dolgok már nem vonják el a figyelmed, akkor léphetsz feljebb.

De garantálom neked, hogy ha most elkezded az össze vissza infók alapján állítgatni a paramétereket 6 hónap múlva mire a következő szintre léphetnél már el is adod az egész rendszert.
A fórum célja lenne, hogy több sikerélmény legyen, hogy megszerettesse veled a növényezést, miközben sok dolog ragad rád. De fokozatosság van mindenben ezt nem lehet siettetni.
 
Back
Oldal tetejére