• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kezdő növényes 49 literben

Sziasztok!
7 hetes az akvárium, jávai kikerült, karácsonymoha be./ennek a garnélák kevésbé örültek../
Micro-macro napi 3 pumpálás múlt szerda óta.
24557929_47ce54535c5073e607b416f0ead28f72_xl.jpg
És idén korábban lesz karácsony, ugyanis a héten jön az Eheim 2034, amitől komoly tisztulást várok az alga terén.:)
 
Hello szerdán , csütörtökon betudok menni olyan 4 felé neked mikor kb jó?
Szerda 4 óra, dánió előtt? meló után oda tudok ugrani.
Nem sok az a mikró makro naponta???? 20L/1ml vagy nem ??? ;)
3 pumpálás=3ml,amit 60 literhez javasolnak, brutto 49liter az aki, kb 38-40liter netto víz, eddig nem virágzik jobban az alga, szerintem jó az adagolás. De lehet később csökkentem.:)
 
3 ml sztem bőven elfér. :) eddig lehet hogy alul volt tápozva, és azért van poralga... :) nyomjad csak...sztem jó lesz csak be kell állnia a tápszintnek is. :)
 
3 ml sztem bőven elfér. :) eddig lehet hogy alul volt tápozva, és azért van poralga... :) nyomjad csak...sztem jó lesz csak be kell állnia a tápszintnek is. :)
Én is úgy tippelem, hogy a tápozás+ a külső szűrő már megoldja a dolgot. Kevesebbet nem szívesen világítanék, így is csak 7óra naponta.:)
 
Én is úgy tippelem, hogy a tápozás+ a külső szűrő már megoldja a dolgot. Kevesebbet nem szívesen világítanék, így is csak 7óra naponta.:)
Akkor te tudod egy tanács volt... Ha megnézed a tapos uveget latod hogy co2. Nélkül még kevesebb mint 20l/1ml ;) da ha jó hát jó. :)
 
Sziasztok!
8 hetes lett az aki, és végre üzemel az Eheim is :) És ami a legjobb, gond nélkül feltöltődött a szűrő vízzel, hiába van egy szinten az akváriummal.;) Gyári töltettel üzemel, most még.
24571215_73dff4de10d654f9ef3b9064bdd59541_xl.jpg
A kép meg olyan lett amilyen. o_O
Micro Macro napi 2-2 pumpálás, a poralga egyenlőre maradt mert jól érzi magát sajnos..
 
Lomariopsis Lineata szépen mutatna szerintem lomb gyanánt egy egy ágon. Low tech vonalon is megmarad elviekben. Én a hőmérőt lehet levenném, sokat elvesz a látványból. Szépen sikerült, foszfát szintet néztél? Nekem pont és por volt, aztán feltornásztam a foszfátomat 1.5-1.7 ppm köré és sokat javult a helyzet. Green Aqua Micro Macro amit használsz? Igaz van benne PO4 de nekem a növények megették és kevés volt. (Nymphoides Taiwan nő mint a gomba)
 
Lomariopsis Lineata szépen mutatna szerintem lomb gyanánt egy egy ágon. Low tech vonalon is megmarad elviekben. Én a hőmérőt lehet levenném, sokat elvesz a látványból. Szépen sikerült, foszfát szintet néztél? Nekem pont és por volt, aztán feltornásztam a foszfátomat 1.5-1.7 ppm köré és sokat javult a helyzet. Green Aqua Micro Macro amit használsz? Igaz van benne PO4 de nekem a növények megették és kevés volt. (Nymphoides Taiwan nő mint a gomba)
Igen, GA-s.
Most mértem, 0,25ppm a PO4. Akkor van mit emelni rajta..
 
Még a talaj is kiveszi a foszfátot a vízből, nemcsak a növények. Előbb utóbb telítődik, ha nem lenne algagond akkor nem kéne komolyabban foglalkozni vele...
Meg ugye még a szűrőd is nagyon új, és annak is kell legalább 1-2 hét mire kifejlődnek a baciszigetek...szerintem meg fogja oldani a szűrő is. :)
 
9. hét.
Változás: a világítás 5 centiről 15 centire lett emelve a vízfelszíntől, és 1/3 adagolókanálnyi KH2PO4 ment ma és tegnap is az akiba, holnap mérek foszfát szintet.
24589094_f9ab1837221adb0cee6d18195a4f9a49_xl.jpg
Az üvegen az alga továbbra is él és virul..
 
Az üvegen az alga hasonlít a nálam vendégeskedő algára, nálam a túl erős világítás miatt van -sajnos még nem sikerült új lábakat csinálnom az Odyssea-hoz idő hiányában.
Más kollégának is ezt javasoltam, és neki bevált. Csökkentett a fényerőn (dimmelhető LED lámpája van, nálad az emelés segíthet), és visszaszorult az alga. :)
 
Az üvegen az alga hasonlít a nálam vendégeskedő algára, nálam a túl erős világítás miatt van -sajnos még nem sikerült új lábakat csinálnom az Odyssea-hoz idő hiányában.
Más kollégának is ezt javasoltam, és neki bevált. Csökkentett a fényerőn (dimmelhető LED lámpája van, nálad az emelés segíthet), és visszaszorult az alga. :)
Ha az emelés nem segít, leragasztom a LED egy részét, vagy jöhet a lámpacsere.
 
Lomariopsis Lineata szépen mutatna szerintem lomb gyanánt egy egy ágon. Low tech vonalon is megmarad elviekben. Én a hőmérőt lehet levenném, sokat elvesz a látványból. Szépen sikerült, foszfát szintet néztél? Nekem pont és por volt, aztán feltornásztam a foszfátomat 1.5-1.7 ppm köré és sokat javult a helyzet. Green Aqua Micro Macro amit használsz? Igaz van benne PO4 de nekem a növények megették és kevés volt. (Nymphoides Taiwan nő mint a gomba)
Mértem foszfátot, 2ppm lett az eredmény. Az sok a halaknak és garnéláknak? Mert semmi változást nem látni rajtuk, viszont a növények már 3 nap KH2PO4 adagolás után észrevehetően zöldebbek, a Hydrocotyle cf. tripartita 3 nap alatt 3-4 új levelet hozott, többet mint az elmúlt két hónapban.:)
 
Back
Oldal tetejére