• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kezdő növényes 49 literben

Ádám1992

Tapasztalt kertész
Sziasztok!

10 év guppizás, szifózás után, elindítottam első növényes akváriumomat.

-méretek: 35cmx35cmx40cm
-világítás: 2 db kínai csúcstechnikás led lámpa, ez papíron 2x1050 lumen, tehát kb 42lumen/liter
-szűrés: Eheim Liberty 130 akasztós szűrő
-co2: Tropica System 60 CO2 szett
-lakók: 5 amano, 5 malaya 2 csoki és 6 carbon blue rili garnéla /elvileg mind a 8-at csokinak vettem, aztán itthon az erős megvilágításnál jött a meglepetés..;)
1 hím és 3 nőstény green cobra guppi /saját nevelés:)/
 
Táptalaj: ADA Power Sands S
Talaj: Aqua Soil Amazonia

Növények: Hydrocotyle cf. tripartita
Eleocharis parvula mini
Littorella uniflora
Anubias
 
Kb 2 hét után jött egy kis algavirágzás:24504735_04cdcd9298d493ff18ba29fc3efc4fdb_xl.jpg de a helena továbbra is rótta a köröket, a hólyagcsigák után, amiket ügyesen bevittem az akváriumba, a jávai moha révén, egy másik akiból :)
 
Jelenleg az üvegen tanyázó zöld pontalgával küzdök.
Napi tápozás: -profito 1ml
-folyékony easycarbo 1ml+a Tropica system szett beoldása
-plant pro fe7 5 csepp
Véleményeket, tanácsokat szívesen fogadok.:)
 
Szia!

Kicsit sok a világításod a technikához első körben, kellene egy külső szűrő... én is akasztóssal kezdtem de csak szenvedtem...
Elképzelés amúgy jó.

Világítás sztem kb 6-7 órára vedd vissza.
 
Szia!

Kicsit sok a világításod a technikához első körben, kellene egy külső szűrő... én is akasztóssal kezdtem de csak szenvedtem...
Elképzelés amúgy jó.

Világítás sztem kb 6-7 órára vedd vissza.
Köszönöm a tanácsokat, a világítást visszaveszem, a külső szűrő /Eheim 2034/pedig még az idén beszerzésre kerül.;)
 
Szia!

Tudnál írni róla, hogy a világításod milyen típus illetve hogy mennyire vagy megelégedve vele?

Üdv
 
Szia!

Tudnál írni róla, hogy a világításod milyen típus illetve hogy mennyire vagy megelégedve vele?

Üdv
Szia!
Sajnos márkát nem tudok mondani, mert Kínából rendeltem, de 6W-os LED világítások, egyenként 1050 lument ígérnek, bár mérni nem tudom, elég erős fényt ad, a szűrésemhez képest egyenlőre túl erőset is. :)
 
Szia!

Tudnál róla küldeni képet, hogy hogy fest az akin, mert az alapján már betudom azonosítani sztem.

Üdv.
 
Sziasztok!
6 hetes lett az akvárium, a növényeket még mindig nem vágtam vissza, csak egy 25%-os vízcserét ejtettem meg ma.
A jávai mohát le szeretném cserélni az ágakról, minden ötletet szívesen fogadok.Mit lenne érdemes kötözni rá? :)
Annyi változás történt, hogy beültettem 2 tő Ludwigiat egy másik akiból, kíváncsi leszek, itt mire mennek.
Pont /por?/ alga továbbra is van, de majd a tervezett külső szűrő és a mikro/makro remélem megoldja a problémát.
Világítást csökkentettem, már csak 7 órát megy.
Két kép a Ludwigiakról főként:24528699_bf3716fea635377f4ab65db955c827b6_xl.jpg 24528701_e5748b1f8003a030922987b04e0fc04b_xl.jpg
Második képen a hím guppi fölött a fa mögött látszik a 2. tő Ludwigia. ;)
 
5leteljunk? Akkor ahogy proviben mondtam en christmasre cserelnem a mohat. (Bar nekem a javaival is tetszik) :) Viszont az akvárium jobb hatso reszebe nem lenne erdemes szerinted/szerintetek egy stream novenyt is tenni? Esetleg valami rotalafelet, Cyperus Helferi? [emoji14]

Tapatalkkal küldve az én SM-A300FU eszközömről
 
Back
Oldal tetejére