• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kezdő low 60 literben

Az írás színvonala nem változott, ebben megerősíthetlek (y). A történet is nagyon jó, bár engem - thrillerként - mégis inkább a Csupasz pisztoly hajós jelenetére emlékeztet. :)

Az elbeszélés alapján lehet hogy viccesnek néz ki, de biztosíthatlak csöppet sem volt az. :(
Frank Drebin a helyemben persze biztos sósavat is öntött volna az akváriumba, közben mintegy véletlenül felgyújtva a szekrényt, de közben egy percre sem veszítette volna el a méltóságát.
Én ma még mindig kissé idegesen ébredtem. Az első pillantást az akváriumra vetettem. De szerencsére ma már minden újra csendes. Talán túl vagyunk rajta... :)
 
Szia!
Olvastam képszerű irományod és elgondolkodtam mennyi kemikáliát, vegyszert öntünk élő vizeinkbe.
Persze nem szeretném offolni a naplódat borús hangulattal. Nagyon örülök, hogy az élővilágod megúszta ennyivel.;)
 
Utoljára módosított:
Olyan ez a kép, mintha most mászott volna ki a jacuzziból az amano.
Amúgy mi ez a méhsejt-minta a skimmer felső-kilógó részén (=jacuzzin)? Nekem nem ilyen.
 
Szia!
Olvastam képszerű irományod és elgondolkodtam mennyi kemikáliát, vegyszert öntünk élő vizeinkbe.
Persze nem szeretném offolni a naplódat borús hangulattal. Nagyon örülök, hogy az élővilágod megúszta ennyivel.;)

Bizony tragikomikus, hogy mielőtt az akváriumba nyúlunk, kezet (alkart) mosunk, ugyanakkor a szabadstrandon mindenki rohan a vízbe naptejestül, izzadásgátlóstul, parfümöstül, és akkor még az egyéb módon bemosott anyagokról nem is beszéltünk.
Azért remélem az akvakertészet még sokára válik fajtamentő programmá, vagy a múlt dobozolt darabkáivá. :p

Olyan ez a kép, mintha most mászott volna ki a jacuzziból az amano.
Amúgy mi ez a méhsejt-minta a skimmer felső-kilógó részén (=jacuzzin)? Nekem nem ilyen.

Ezek szerint te nem a Pro verziót vetted? :D
Természetesen az enyémen sem volt ilyen, de egy kis kézügyességgel és némi fekete szúnyoghálóval nagyon szépen megoldható.
Én egy damillal fűztem végig alul, majd megkötöttem, és levágtam a kilógó részt. Raktam is fel egy képet a skim topikjába.
Nagyon kis igényes kinézete lett. Nem is értem, miért nem áldoz ilyenre az Eheim. Ahogy hallom, szinte senki nem használja gyári valójában a skimmert.

23790099950_43ef39f5d5.jpg
 
Sziasztok.. Lehet egy kérdésem: Kompakt fénycső Dulux L 55W/865 Daylight 6500K 24x44x533mm 2G11 jó lehet egy 88 literes akihoz?
 
Sziasztok.. Lehet egy kérdésem: Kompakt fénycső Dulux L 55W/865 Daylight 6500K 24x44x533mm 2G11 jó lehet egy 88 literes akihoz?
Ki evett a tányéromból, és ki rendetlenkedik a naplócskámban? :D

Természetesen kérdezhetsz, hisz ezért van a fórum, de javaslom mindent a saját topikjába dobj fel. Ott nagyobb eséllyel válaszolnak rá. ;)

Ráadásul fénycső kérdésben nálam nem is túl jó helyen jársz, de ha mindenképp mondanom kellene valamit és két 55 wattos 6500k fénycsőre gondolsz, az reflektortól függően elég sőt sok is lehet, de persze kérdés, hogy mi a cél?
Én mondjuk, ha ekkora wattszámban gondolkodnék, lehet inkább felé raknék 4db 24w-ost mert a 88 literből arra következtetek hogy nagyobb mélysége van az akváriumnak...
 
Kertész Kolléga, megvan még az akvárium? Sikeresen tartósítva lett néhány köbméter hajlakkal? ;)

Az akvárium köszönöm jól van. Az erre járó akvarista kollégák mindig elszörnyülködve csodálják a rengeteg gazt. :D
Ez történetesen azt jelenti, hogy pl. a Weeping mohából már litereket ajándékoztam/cseréltem el január óta, viszont szinte semmi látszatja sincs.
A vírusként terjedő sakurákból is adtam annak, aki nem menekült elég gyorsan, de csendesebb estéken így is hallani vélem az indulót:
Öcsémtől némi egyéb növényért cserébe visszakaptam a sügéres akváriumomban is sikeresen nevelgetett Crypto Parva egy részét.
Anno észre sem vettem milyen szép növényke is ez. Lehet hogy azért mert ott nem is volt... :D
Az Oto állományom sajnos teljes egészében feladta a harcot az elemekkel :(, így úgy döntöttem az új scape-ig már nem próbálkozom ismét velük.
Már az új akváriumra készülve beszereztem egy citromsavas CO2 szettet, de pár héttel az indítás után már sikerült is eltörnöm a diffúzort.
A csövet meghúzva mindenféle pattanás nélkül maradt a kezemben a feje, s akkor azonnal eszembe jutott hány ilyen történetet olvastam a "Megint eltörtem valamit" topikban. :p
 
Sziasztok!

Nagyon neki kellene már esnem az akváriumnak, de amióta elhatároztam, hogy újrarakom, nem igazán volt rajta nagyobb igazítás.
Az egész valami bizarr zöld masszára kezd hasonlítani, mely nem hagyja magát megrendszabályozni.
Ahogy ránézek új értelmet nyer a fejemben a Nature Aquarium kifejezés.
Ez bizony már nem parkerdő, hanem a dzsungel maga. :p
26008212906_dcb9041c27.jpg
 
Nekem nagyon tetszik! Első pillanatra az jön le róla, mintha egy Mikronéziai sziget lenne cápák nélkül!:)

Ó! Vannak ott cápák, megnyugtathatlak! 2(centi)méteres zöld neonok, amik a pöttöm szájukat meghazudtoló módon egyben nyelik le a szűrőtakarítás alkalmával frissen kimentett bébigarnélákat, sőt mindenre rámozdulnak, ami fentről érkezik az akváriumba. :p
 
Sziasztok!

Ígéretet tettem @zsbekker kartársnak, hogy megmutatom mennyire is takarítók a sakurák.
Történt ugyanis, hogy @Jopet kolléga hathatós támogatásával az új akvárium midtech indításának érdekében beszereztem egy nagynyomású CO2 rendszert.
26345951251_caa68b189a.jpg
A rendszer tesztje jobb híján a kezdő lowban történik, de hiába a fokozatos emelés, bizony pár sakurám kárát látta. :(
Azonban a holttestekkel nem igen kellett foglalkoznom. A többi sakura, és az Amanok, pusztán az oportunizmus, és nem a kannibalizmus szavát követve gyorsan eltüntették őket.
Rest In Shrimps!
26345952651_bc1d3731ba.jpg
Amúgy csak a rend kedvéért, és a napló folytonossága érdekében jegyzem meg, hogy immár van normális kifolyóm, és üveg skimmerem is.
26139283340_005b22d328.jpg
Ez útóbbi annyira bevált, hogy már nem is láttam tovább értelmét tartogatni a nemrég beszerzett EHEIM skimmerem. Remélem azért az új gazdája is meg van elégedve vele. :)

Az akvárium egyébként nagyon jól érzi magát. Kicsit sajnálom is szétszedni, bár már indulás előtt az új scape...
 
Sziasztok!

Ahogy mondani szokták, valaminek be kell fejeződnie, hogy valami más elkezdődhessen.
Mivel sajnos itthon csak egy akváriumra van engedély, :p viszont a Root Octopus indulása a küszöbön,
így fájó szívvel de szétszedtem a Kezdő Low-t.
Bár az utóbbi időben már nem adta azt az arcot, amit látni szerettem volna, de nagyon a szívemhez nőtt. ezért igazán nem volt kőnnyű rászánnom magam.
Ez úton is köszönöm mindenkinek, aki bármilyen módon is hozzájárult, hogy ez az általam tett első lépés tényleg sikeressé vált!
Remélem az akváriumból kikerült növények és állatok majd épp olyan örömet okoznak a fórumtársaknak is, mint amekkorát nekem! :)

Kérek egy moderátort, hogy a naplót tegye át a befejezett akváriumok közé!

upload_2016-4-28_8-4-32.jpeg

21907261940_ae5f7d4554.jpg

upload_2016-4-28_8-6-15.jpeg
 
Sziasztok!

Ahogy mondani szokták, valaminek be kell fejeződnie, hogy valami más elkezdődhessen.
Mivel sajnos itthon csak egy akváriumra van engedély,[emoji14]viszont a Root Octopus indulása a küszöbön,
így fájó szívvel de szétszedtem a Kezdő Low-t.
Bár az utóbbi időben már nem adta azt az arcot, amit látni szerettem volna, de nagyon a szívemhez nőtt. ezért igazán nem volt kőnnyű rászánnom magam.
Ez úton is köszönöm mindenkinek, aki bármilyen módon is hozzájárult, hogy ez az általam tett első lépés tényleg sikeressé vált!
Remélem az akváriumból kikerült növények és állatok majd épp olyan örömet okoznak a fórumtársaknak is, mint amekkorát nekem! :)

Kérek egy moderátort, hogy a naplót tegye át a befejezett akváriumok közé!

View attachment 9761

View attachment 9763

View attachment 9762
Szép aki volt, nekem nagyon tetszett.
Egy kis darabkája nálam él tovább, vigyázni fogok rá. Köszönöm.
 
Szép aki volt, nekem nagyon tetszett.
Egy kis darabkája nálam él tovább, vigyázni fogok rá. Köszönöm.

Ezek szerint kifejezetten jó ötlet volt az akváriumot üveglapokra vagdosni. :D
Komolyra fordítva a szót, köszönöm az elismerő szavakat!
Most már hogy tudom, volt akinek tetszett, még nagyobb bűnnek tartom hogy szétszedtem. :p

Ugyanakkor vigyázz, mert mostantól még inkább az akváriumodon tartom a szemem! ;)
 
Back
Oldal tetejére