• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kezdő Iwagumi-64l-ben

w-rig

VIP kertész
Sziasztok!

Kudarcba fulladt 250 literes után , minden bátorságom összeszedve megpróbálok végre egy elfogadható akit összehozni.
A terv: Iwagumi 64 literben. A múltkori sikertelenség (amit csak magamnak köszönhetek) után, újra és újra átgondolva rengeteget tanulva nekiálltam.

Az akiról pár szó:
-méret 60X30X35-64l
-szűrés Tetra EX1200
-talaj, dekoráció : ADA táptalaj, ADA Amazonia II. Seiryu-kövecskék
-világítás 70wHqLi 6500K-lesz.
-Co2 nagynyomású rendszer lesz.
-növények: még nem eldöntött de HC,Blyxa-biztosan-
És akkor pár kép tegnap esti állapot, mondhatni végleges de még a véleményetekre kíváncsi vagyok így a változtatás jogát fenntartom. Úgyhogy NE kíméljetek minden kritikát ,segítséget szívesen veszek!

a képek
http://picasaweb.google.hu/wellrig2009/Iwagumi#5448747105050812914

k%C3%A9p%20134k.jpg

további szép napot Üdv:w-rig!
 
A hátlapból ítélve, nem körbejárható az akvárium.
Így nincs túl messze a nagy kő a hátlaptól? Nekem úgy tűnik, hogy mögötte elveszik sok terület amit nem lehet látni.
 
DomeSL said:
A hátlapból ítélve, nem körbejárható az akvárium.
Így nincs túl messze a nagy kő a hátlaptól? Nekem úgy tűnik, hogy mögötte elveszik sok terület amit nem lehet látni.

Szia!
A hátlap nem ez lessz csak a fotó miatt. Elég "tőmzsi" a nagy kő más szögből is kellett volna fotózni a hátlaptól úgy 3-cm re van. Sztem inkább a bal oldali nagyobb kő mögött veszik el terület de megpróbálom jó növényválasztással ellensújozni! Azért meggondolom a dolgot köszönöm szépen :) !
Üdv w-rig
 
Szia, nah szép lesz ez. :thumbup: Talán egy kicsit jobban leültetted az aljzatba a köveket különösen a jobb oldali két darabot. Szép így is, de a növények hamar "elrejtik" majd, olyan lesz, mintha ott sem lenne.

Egyébként izgi kezdés, jó hangulata van. Ha a blyxa nem jönne be a lágy víz miatt akkor még mindig lehetne tenellus-t, a kövek mellé, viviparát, acicularist hátra ha a "szokásos" iwagumi mentén haladnál.
 
Szia!
Nekem is tetszik az elrendezés. Amit viszont mondtál, hogy a bal szélső kő mögötti hely elvész, azt tudod kompenzálni jó növényválasztással, illetve amit Viktor írt, hogy lehet hogy kicsit alacsonyan lesznek a jobb oldali kövek. Összességébe véve nekem tetszik, izgi, jó lesz ;) Sok sikert, és várjuk a képeket! :p :D
 
Szerintem frankó az elrendezés. Kíváncsi leszek milyen lesz növényekkel! :thumbup:
 
Sziasztok!

Köszönöm a sok dicséretet /csak nehogy elbízzam magam :lol: /.És köszi Viktor a szép köveket a fórum tagjainak pedig a sok segítséget.
Hát nem kevés munka a kövek mozgatása 1-2mm napi 10000 szer :lol: néha a hajamat fontam! Igen a jobb oldali köveken még emelek egy kicsit igazatok volt. Most 4 hét "bejáratás "fog következni ,ezidőalatt a növények kiválasztása beszerzése . A háttér opál-hatású fehér lessz, fotó miatt kellett valami csak nem volt más kéznél semmiképpen nem hagyom ezt. Remélem az algák is nagyívben elkerülnek!!

Üdv w-rig :wave: !
 
Tetszik, biztos szép lesz növényekkel.
Úgy látom ez az iwagumi éve lesz kis hazánkban :)
 
viktorlantos said:
Szia, nah szép lesz ez. :thumbup: Talán egy kicsit jobban leültetted az aljzatba a köveket különösen a jobb oldali két darabot. Szép így is, de a növények hamar "elrejtik" majd, olyan lesz, mintha ott sem lenne.

Egyébként izgi kezdés, jó hangulata van. Ha a blyxa nem jönne be a lágy víz miatt akkor még mindig lehetne tenellus-t, a kövek mellé, viviparát, acicularist hátra ha a "szokásos" iwagumi mentén haladnál.
Szia Viktor!

Igen haladok az iwagumi sziklás útján tovább. Jövő hét végén megtámadom a shop-ot némi növényért addig kiheverem a kőpakolgatás fáradalmait és szaporítom a bacikat a szűrőben :lol: ! Ja és a jobb oldali köveket emelem!!

üdv w-rig!
 
Háát nem tudom hogyan is kezdjem :shock: :cry: :roll: nagynehezen megépített akim aminek örültem mint majom a farkának ERESZT méghozzá a sarokban- tudom hogy nem hibáztam-nézem hibás ragasztás. Az akit egy jónevű üveges cégnél csináltattam átlátszó UV-ragasztás stb. mitnemondjak le vagyok sújtva még ideges se tudok lenni úgy bánt az ügy!!!! Holnap megyek az üvegesékhez :evil: talán reggelre kellőképen beidegesedek. Nem tudok szóhoz jutni pedig úgy örültem az akinak és a sok dícséretnek!

Megyek keseregni előtte egy picit lógok a fórumon ez most jól esik.

Üdv w-rig :(
 
w-rig said:
Háát nem tudom hogyan is kezdjem :shock: :cry: :roll: nagynehezen megépített akim aminek örültem mint majom a farkának ERESZT méghozzá a sarokban- tudom hogy nem hibáztam-nézem hibás ragasztás. Az akit egy jónevű üveges cégnél csináltattam átlátszó UV-ragasztás stb. mitnemondjak le vagyok sújtva még ideges se tudok lenni úgy bánt az ügy!!!! Holnap megyek az üvegesékhez :evil: talán reggelre kellőképen beidegesedek. Nem tudok szóhoz jutni pedig úgy örültem az akinak és a sok dícséretnek!

Megyek keseregni előtte egy picit lógok a fórumon ez most jól esik.

Üdv w-rig :(

Sajnos az első lépés amit meg kell tenni bármilyen akid van. Egy vízpróba, amikor felengeded teljesen vízzel és megnézed hogy viselkedik. Ha ereszt még javítható. Az nem túl jó ha telepítés után jön elő a bibi.
 
dekalabda00 said:
kitartás!
holnap már minden rendben lesz, és meglátod minden a helyére kerül ;)

Köszi a nyugtatást az aki az üveges fején landol a többit még kitalálom!
 
viktorlantos said:
w-rig said:
Háát nem tudom hogyan is kezdjem :shock: :cry: :roll: nagynehezen megépített akim aminek örültem mint majom a farkának ERESZT méghozzá a sarokban- tudom hogy nem hibáztam-nézem hibás ragasztás. Az akit egy jónevű üveges cégnél csináltattam átlátszó UV-ragasztás stb. mitnemondjak le vagyok sújtva még ideges se tudok lenni úgy bánt az ügy!!!! Holnap megyek az üvegesékhez :evil: talán reggelre kellőképen beidegesedek. Nem tudok szóhoz jutni pedig úgy örültem az akinak és a sok dícséretnek!

Megyek keseregni előtte egy picit lógok a fórumon ez most jól esik.

Üdv w-rig :(

Sajnos az első lépés amit meg kell tenni bármilyen akid van. Egy vízpróba, amikor felengeded teljesen vízzel és megnézed hogy viselkedik. Ha ereszt még javítható. Az nem túl jó ha telepítés után jön elő a bibi.

AIgazad van Viktor de a mai világban nem ezt várja az ember veszek egy autót ok. hogy kipróbálom de lehet két nap múlva k.o. tönkremegy. Tényleg profi cég csinálta azért volt a bizalom-kár volt most már ezt is tudom. Egy előnye van méghozzá GYAKORLOM AZ IWAGUMIT azért építeni jó dolog de nem ilyen áron!
 
Back
Oldal tetejére