• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Kezdő baklövéseim, 125 l

Ha a házban még nincs, esetleg megfontolandó egy konnektorba dugható FI relé. Nincs ingyen, de jól jöhet.
Annyira már nem kicsik szerencsére, 4 és 5 évesek. Nagy nincs kedvem lego darabokat szedegetni a vízből... Fi relé nincs, de szeretnék egy központit.
 
Sziasztok!

Először is Mindenkinek Áldott Karácsonyt kívánok így utólag is!

A heti vízcserét felhasználtam egy kis ültetésre is. A Ludwigiát és a Bacopát megnyírtam és ledugdostam a talajba. Greg Filth korábbi tippjének megfelelően az akvárium közepe felé terjeszkedve a Ludwigiával. A Valisneria is több helyen "elszaladt", ott is kellett egy kis igazítás. A stemek most elég csúnyák a kurtítás után, remélem hamar összeszedik magukat!
https://photos.app.goo.gl/Yj0TczivRMbvCE4Y2

A Valisneria közé érdemes valamit még ültetni, hogy dúsabb legyen, vagy csak idő kell neki?

Csigafronton sajnos úgy látszik baj lesz. Hólyagcsigát nem találtam azóta, de ma 4 db pajzscsigát trancsíroztam szét az üvegen...
Döntenem kell, hogy Helena vagy Botia striata. Ki mit gondol?

Köszönöm, hogy elolvastad!

Üdv,

D
 
Csigafronton sajnos úgy látszik baj lesz. Hólyagcsigát nem találtam azóta, de ma 4 db pajzscsigát trancsíroztam szét az üvegen...
Döntenem kell, hogy Helena vagy Botia striata. Ki mit gondol?

Köszönöm, hogy elolvastad!

Üdv,

D
Hello. Nekem nem nagyon dolgoznak a helenak a pajzs probleman. Ellenben a garnikajat gyűrik ket pofara. :(
Egy szavazat a botiaknak.
 
Sziasztok!
Csigafronton sajnos úgy látszik baj lesz. Hólyagcsigát nem találtam azóta, de ma 4 db pajzscsigát trancsíroztam szét az üvegen...
Döntenem kell, hogy Helena vagy Botia striata. Ki mit gondol?

Nekem mindkettő bejött, én még nem láttam a helénát garnélára fanyalodni, de többektől hallottam. A botia mellett szól, hogy ki tudod venni, ha nem jön be (bár nem könnyű kifogni), nálam a helénák elég gyorsan szaporodásnak indultak.

Meg hát ott van az is, hogy ha nem szereted a csigákat, a heléna is csak egy csiga :cool:. Ennyi erővel amíg nem szaporodnak túl, szerintem a hólyagcsigák és társaik is hasznosak.
 
Nekem mindkettő bejött, én még nem láttam a helénát garnélára fanyalodni, de többektől hallottam. A botia mellett szól, hogy ki tudod venni, ha nem jön be (bár nem könnyű kifogni), nálam a helénák elég gyorsan szaporodásnak indultak.

Meg hát ott van az is, hogy ha nem szereted a csigákat, a heléna is csak egy csiga :cool:. Ennyi erővel amíg nem szaporodnak túl, szerintem a hólyagcsigák és társaik is hasznosak.

Akkor szerzek valahonnét Botiát. Gondolom párban érzik jól magukat? Korábban a Botia striata-t javasoltad. A gyerekeknek a Botia macracantha tetszik. Van jelentősége melyiket vesszük? Mindegyik ugyanolyan nagy lesz?
 
Akkor szerzek valahonnét Botiát. Gondolom párban érzik jól magukat? Korábban a Botia striata-t javasoltad. A gyerekeknek a Botia macracantha tetszik. Van jelentősége melyiket vesszük? Mindegyik ugyanolyan nagy lesz?
A macracanthával óvatosan, nagyon szép hal, de 35 centisre is meg tud nőni. A striata max 10 centisre nő meg, 120 literen jól elvannak. 5 darabot javasolnak belőle, mert csapatban szeret lenni, nálam hárman vannak.

Kubotait és lohachatat is szoktam látni, azok is nagyon szépek és hasonló kvalitásokkal bírnak, mint a striata.
 
A macracanthával óvatosan, nagyon szép hal, de 35 centisre is meg tud nőni. A striata max 10 centisre nő meg, 120 literen jól elvannak. 5 darabot javasolnak belőle, mert csapatban szeret lenni, nálam hárman vannak.

Kubotait és lohachatat is szoktam látni, azok is nagyon szépek és hasonló kvalitásokkal bírnak, mint a striata.
Akkor marad a striata vagy lohachatat.
5 db, nem lesz az túl sok? Félek, hogy szétszedik a berendezést... Mondjuk 3, az csak elég lesz?
Apropó, honnét lehetne szerezni? A GA nem tart belőlük, régen a Vadonba jártam (akkor még díszpinty ügyben), de a közelben nem tudok jó helyet. Alapvetően Biatorbágy-Gazdagrét (11.kerület, Budapest) vonalon mozgok.
 
Akkor marad a striata vagy lohachatat.
5 db, nem lesz az túl sok? Félek, hogy szétszedik a berendezést... Mondjuk 3, az csak elég lesz?
Apropó, honnét lehetne szerezni? A GA nem tart belőlük, régen a Vadonba jártam (akkor még díszpinty ügyben), de a közelben nem tudok jó helyet. Alapvetően Biatorbágy-Gazdagrét (11.kerület, Budapest) vonalon mozgok.
Nálam jól elvannak hárman. Az Aquadepóban mindig szoktam látni, legutóbb a Vadvilágban is volt.
 
Páfrányféle, ő így szaporodik. :) A levélfonákon vannak a spórái (azoktól nem kell megijedni, nem csigapete, és nem is egyéb alien), majd azokból nőnek ki a sarjak, amik gyökereket növesztenek. A gyökereket levelek követik, majd amikor már kellően nagyok, akkor vagy maguktól útra kelnek, vagy segíthetsz nekik: leszeded őket és új helyre kötözöd.
 
Utoljára módosított:
Páfrányféle, ő így szaporodik. :) A levélfonákon vannak a spórái (azoktól kell megijedni, nem csigapete, és nem is egyéb alien), majd azokból nőnek ki a sarjak, amik gyökereket növesztenek. A gyökereket levelek követik, majd amikor már kellően nagyok, akkor vagy maguktól útra kelnek, vagy segíthetsz nekik: leszeded őket és új helyre kötözöd.
Hát mindig tanulok újat! :) Akkor megnyugodtam.
A levelein a fekete foltok probléma vagy sem? Már így érkezett hozzám.
Köszönöm szépen!

Tapatalkkal küldve az én Moto G (5) Plus eszközömről
 
A mai napon érkezett 19 blue diamond Neocaridina, sajnos egy szerencsétlen nem élte túl az utazást [emoji852]️. Nagyon csinosak, csak kicsit félénkek még! Köszönet érte és a növényekért @Etele! Van két kis kupac fissidens fontana és valami kis levelű indás növény, aminek elfelejtettem a nevét sajnos.
A botiákat berendeltem, remélem a jövő héten meg is érkeznek. Azóta is sajnos minden nap találok 1-1 pajzscsigát és hólyagcsigát... 11a6702cd5e9a0527189089a30f878a8.jpg4e2dcb0f5b01418f0d29a3b005a8a063.jpged98998cd6076a510dc0015633b9bb64.jpg9c5be8e921e328a64e84b65b02dd5178.jpg

Tapatalkkal küldve az én Moto G (5) Plus eszközömről
 
Ma megérkezett végre 3 db Botia striata. Még kicsit félősek, de remélem hamar beszoknak és teszik majd a dolgukat. Csak a pici rákokért aggódok... Ha hozzájuk nyúlnak akkor repülnek!
Tegnap @Zuzmi jóvoltából érkezett néhány új növény, remélem bírják majd az új helyet. A stemeket beültettem a többi mellé a dzsungelbe, ki se látszanak egyelőre (Alternanhera reineckii mini, Linderia rotundifolia). Került jobb előre egy kis Helanthium tenellum is, remélem a homokban is fog terjedni. 2f3ba1c9a0a4c78d6b6199a3fc9933b2.jpg118c1885b6aacd3dd7fa57462bd2f6b6.jpg602f2796474d056cddd4f920e8be11bc.jpg1c628b74abd9cc419871ce9bbd83eaa9.jpg

Tapatalkkal küldve az én Moto G (5) Plus eszközömről
 
Back
Oldal tetejére