• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kezdő 84 literes akvárium

zsgabor89

Tapasztalt kertész
Sziasztok!

Már egy ideje olvasgatom a fórumot, és úgy döntöttem én is indítok egy naplót a saját akváriumomról.

Természetesen sikerült az elején a kezdőkre jellemző hibákat elkövetni. A lelkesedés megvolt a tudás kevésbé, így egy kereskedésben kapható akváriumszettet szereztem be és kezdtem bele a dologba. Utána találtam rá a fórumra és kezdtem utána olvasgatni a dolgoknak, rájöttem, hogy a technika, amit a készletben árultak nem teljesen megfelelő ekkora mérethez. Így, amint lehetőségem volt rá a szűrőt cseréltem is egy nagyobbra.

A jelenlegi paraméterek:

Akvárium: 65x35x40 84l
Világítás: 2x15W
Szűrés: Eheim Biopower 240 gyári töltettel (csak 3 része használva, mivel több nem fért bele az akvárium magassága miatt)
CO2: nincs
Ált. talaj: Manado általános növénytalaj
Tápozás: Easylife carbo+profito naponta az előírt mennyiség
Növények: Nem mindegyiknek ismerem a nevét, de található Bacopa, Crypto, Anubias .....és amit a boltban kis igényű növénynek mondtak
Halak: 3 platti (1 hím + 2 nőstény), 5 guppi (2 hím + 4 nőstény), 4 Amano garnéla

Kezdetben voltak algásodási problémáim, de ezeket a szűrőcsere és a tápozás úgy tűnik megoldotta. Azóta folyamatosan gyarapodik az állomány, így úgy látom hosszú évekre el leszünk látva platti és guppi halakkal :)

Képeket egyenlőre még nem sikerült beszúrnom, de amint sikerül pótolom ezt a hiányosságot.
 
Próbáld letölteni a GYAZO-t és onnan beilleszteni a képeket! Amúgy Örülök, hogy itt vagy! Kívánom neked, hogy szép , egészséges akváriumod legyen! Bármi gondod is van csak szólj!
 
Üdv. mikor indítottad?
Hasonló cipőben járunk... úgyhogy kíváncsian várom a folytatást...;)
 
Üdv. mikor indítottad?
Hasonló cipőben járunk... úgyhogy kíváncsian várom a folytatást...;)

Pontosan 2015 szeptemberében, utána 3-4 hetet hagytam neki, míg az első lakók megérkeztek.
Mire lennél pontosan kíváncsi?
 
Próbáld letölteni a GYAZO-t és onnan beilleszteni a képeket! Amúgy Örülök, hogy itt vagy! Kívánom neked, hogy szép , egészséges akváriumod legyen! Bármi gondod is van csak szólj!

Megpróbálom, hátha úgy tudok képet beilleszteni. Gond és kérdés biztos lesz, efelől nem aggódom :)
 
Pontosan 2015 szeptemberében, utána 3-4 hetet hagytam neki, míg az első lakók megérkeztek.
Mire lennél pontosan kíváncsi?
Mivel nagyjából megegyeznek a paramétereink (akva tekintetében), kivéve a talajt, ezért kiváncsi vagyok, te milyen eredményeket értél el, hogyan tápozol, mennyit világítasz, vízcserék mennyisége, gyakorisága, mennyi növényed van, algákkal hogy állsz/álltál? Egy szóval: minden :)
 
Mivel nagyjából megegyeznek a paramétereink (akva tekintetében), kivéve a talajt, ezért kiváncsi vagyok, te milyen eredményeket értél el, hogyan tápozol, mennyit világítasz, vízcserék mennyisége, gyakorisága, mennyi növényed van, algákkal hogy állsz/álltál? Egy szóval: minden :)

Na szóval a válasza kérdéseidre:

Tápozás:
Easy-Life Easycarbo napi adagolásban 1,5 ml
Easy Life Profito napi adagolásban ~1,07 ml
Korábban Panzi Aquaplant tablettákat nyomtam a talajba, de pár hete JBL tápgolyókat daraboltam fel és kicsit "frissítettem" vele a növények alatti részt.

Világítás:
Jelenleg napi 13 órát megy a világítás, ezt valószínűleg kicsit visszafogom venni, mivel a korábban kel a nap és besüt a szobába, ahol az akvárium van.

Vízcserék:
Heti 25-30% vízcsere, pár napig pihentetett vízzel. Előkészítőt nem túl gyakran használok.

Növények:
Erről pontos számot nem tudok, majd a képekről talán sikerül megállapítani. Megnéztem a te naplódat, ennél kevesebb (számra és fajtára is gondolok) de elég nagyra megnőttek már, így nem tűnik úgy

Algásodás:
Az elején szépen megjelent barna alga, ahogy egy újonnan indított akváriumnál szokás. Később pár helyen zöld pontalga, ecsetalga, illetve a növények levelein fonalalga jött elő. A fonalalga elég szép mennyiségben. A Carbo adagolása hozott egy kis javulást, de a nagy változást a szűrő lecserélése jelentette. A fonalalga teljesen eltűnt, a barna algának is csak pár hírmondója maradt, illetve a sarokban található egy kis zöld pontalga.

Néztem a te naplódat is, az enyém is hasonló lépésekkel készült.
 
Sziasztok!

Na akkor az első kép még az indítás idejéből. Itt kb. egy hónapos az akvárium és megérkeztek a lakói is. A növények egy része azóta lecserélődött. illetve a szűrőt cseréltem.

26769569836_fb3a49288b_k.jpg20151022_175505 by Gábor Zsubrits, on Flickr
 
Pár újabb és jobb minőségű kép :)

Ezek kb. egy hónapja készültek az akváriumról. Megfigyelhető a növények fejlődése, főleg a bal oldali kis bokor nőtt nagyra, sőt azóta két kisebb hajtás is megjelent a tövében.
26728242161_f4a6b3f408_k.jpg

26795052965_009d2c0dce_h.jpgDSC_0043 by Gábor Zsubrits, on Flickr

26190138214_85d245c178_h.jpgDSC_0023 by Gábor Zsubrits, on Flickr

26701665182_8dde63257c_h.jpgDSC_0026 by Gábor Zsubrits, on Flickr

Illetve pár kép az állatokról :D Nem volt egyszerű őket lefotózni, a plattikat nem is sikerült.

26771148946_2988fadd5b_h.jpgDSC_0034 by Gábor Zsubrits, on Flickr

26522946530_4af7d47a37_h.jpgDSC_0058 by Gábor Zsubrits, on Flickr

Ők pedig már az új generáció

26728240241_e89a1d6f55_h.jpgDSC_0006 by Gábor Zsubrits, on Flickr

26190328444_7ab86d3b5b_h.jpgDSC_0027 by Gábor Zsubrits, on Flickr

Azóta történt egy kis rendezkedés a növények között, így a jobb oldalon nagyobb lett az úszóterük.
 
Sziasztok,

tudom, hogy nem teljesen ide tartozik, de a halak nem tudták kivárni, míg lesz jogosultságom az elad-vesz topikba írnom :D

Ingyen elvihető 5 darab platti ivadék hal (2-3 hónaposak), hím guppik a képeken látható mintázattal és színben (még csak most kezd kialakulni a mintázatuk, mint a legalsó képen látható), illetve nagyobb mennyiségű guppi ivadék, még nem meghatározható a neme.
 
Igen;) köszi, tetszik az akvád! Szépek a növények! :) Ennyit jelentene a növénytalaj? Vagy a vízminőség? Nem láttam, hogy RO vizet használnál... milyen paraméterekkel bír a csapvized? A Manado állítólag keményít, mérted már?
 
Igen;) köszi, tetszik az akvád! Szépek a növények! :) Ennyit jelentene a növénytalaj? Vagy a vízminőség? Nem láttam, hogy RO vizet használnál... milyen paraméterekkel bír a csapvized? A Manado állítólag keményít, mérted már?

Szia!

A talaj, amit az akváriumba raktam, az JBL általános növénytalaj. Lehetséges, hogy segített a növények fejlődésében, de a carbo használata után lendültek be igazán. Arra én is kíváncsi lennék, hogy egy táptalajjal milyen hatást tudnék elérni. Jelenleg JBL tápgolyók vannak a talajba ledugdosva, miután kisebb darabokra törtem.

Víznek én sima csapvizet használok, amihez vízelőkészítőt adok, illetve 1-2 napot pihentetem előtte. Mivel nálunk elég kemény a víz néha-néha lágy vizet is kap az akvárium. A víz paramétereit annyira sosem mértem, de szeretnék ilyen téren is fejlődni, csak még nem tudtam eldönteni milyen teszteket (csepp vagy indikátoros) szerezzek be, és miket érdemes mérni.

Te a vízméréshez mit használsz és mit mérsz?
 
A tesztcsíkok Cl2, pH, GH, KH, NO2, NO3 mérést tesznek lehetővé viszonylag tág tartományban meghatározhatóan. A csepptesztek szerintem kicsit pontosabban tudnak mérni, mert ott számolod a cseppeket, míg a tesztcsíknál színárnyalatot kell összehasonlítani, ami elég szubjektív...szerintem...
 
Ilyen tesztcsíkot én is használtam korábban, de szeretnék pontosabb teszteket használni. Nekem néha-néha egymásba is folyt két tesztrész és elszíneződött a kettő keverékének megfelelően.
 
Sziasztok,

egy gyors helyzetjelentés az akváriumról. Sikerült a pár hete a győri Terraplaza-ra kilátogatnom és beszereznem pár új növényt, emiatt kicsit átalakult a belső elrendezés. A vár kikerült a helyéről és helyére egy kisebb fa darab került, amire rákötöztem pár növényt. A többit pedig beültettem a felszabaduló helyekre. Így bekerült két újabb Crypto és két előtéri növény is.

Az eddigi növénytápozást megemeltem, a Carbo napi 1,7 ml (1,5 helyett) a Profito 1,2 ml (1,07 ml helyett). Illetve a világítást megemeltem egyenlőre 15 perccel. Eddig biztatóak a jelek, az egyik régi növény elkezdet buborékozni :D , illetve az új növények is hozzák az új hajtásokat. Külön öröm számomra, hogy az előtérbe ültetett növényeken is megjelentek az új apró hajtások.

Képeket este megpróbálok feltölteni a jelenlegi állapotról.
 
Sziasztok,

pár kép gyorsan, aztán holnap rendesen megpróbálom körbefotózni :D

27059057060_bddb029329_b.jpgDSC_0206 by Gábor Zsubrits, on Flickr

26727692203_4475a5eaa5_b.jpgDSC_0207 by Gábor Zsubrits, on Flickr
 

Attachments

  • 26727692203_4475a5eaa5_z.jpg
    26727692203_4475a5eaa5_z.jpg
    92.2 KB · Megtekintések: 0
  • 27059057060_bddb029329_z.jpg
    27059057060_bddb029329_z.jpg
    70.4 KB · Megtekintések: 0
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére