• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kezdo 54L-es

Koszi! Egy hirtelen jott otlet, elotte nem gondoltam volna ra, hogy igy is el lehetne rendezni, mangrove gyoker es vasfa. Egyelore nekem is ez a variaco tetszik a leginkabb, en is ebben latom a tovabbi (novenyes) lehetosegeket. Most majd hagyom oket megbontatlanul 1-2 napig es ha utana is igy tekintek rajuk ahogy, a mangrove bekerul aztatasra. Egy masik fa melle. Ami mar egy hete azik. Es vegul nem fogom felhasznalni. :ROFLMAO: De biztos nem en vagyok az elso akivel hasonlo tortenik. :cool: Ha minden jol megy, jovo heten meglesz a CO2 palack is es akkor mar minden adott lesz az aki inditasahoz.
 
View attachment 9385 Nekem ez az elrendezés jönne be! ... ;) Hajrá!!
Koszi Zoli! :) Vagy a Norbertet hasznalod? Az Amazonia mar itt parkol keszleten. Viszont heti akcioban pont lehet kapni Malayat fel aron (9 kilo 14 font), ugy hogy azon mar nem mulik, de ezen meg agyalok. Az akvariumomat is akcioban vettem (mar nem 54-es), Ada, 6 cm-rel magasabb, mint az eredeti, plusz 10l. Mara mennem kell, menyasszonykam kezdi a turelmet vesziteni. :eek: Mindenkinek jo ejszakat mara!
 
Látom mindenkinek ez jön be :) a fát hogy áztatod? Kaptam párat de lebegnek pedig nagyon szépek. Az egyik nekem is boltív szerű. Bent vannak egy vödör vízben egy hete. Főztem is őket de semmi :(
 
Na, megyek tenyleg, csak meg egy utolso bejegyzes - elegge off, bocs - neznem kell a TV-t Brigivel, de nem banom, mert most mondta, hogy jo a film es benne allitolag Jennifer Aniston meztelenkedik, ugyhogy duzzogva, de a film nezest az akvakerteszet hatranyara bevallalom. :cool:
 
En Crawley, London-Gatwick, a valaszokkal egy kicsit elkesek, bocsi, korulmenyesen fogalmazok, elkezdem irni, meggondolom, kitorlom, pontosan ahogy az akival is haladok .. :), ha gondolod priviben kuldok egy-ket linket itt kint honnan vasarolok ;). A szakik azt mondjak, legjobb, ha forro vizben kifozod, allitolag lassu tuzon egy napig, nekem ez a meretekbol adodoan nem mukodik. Egy hete kovekkel lesulyozva aztatom. 2-4 hetet mondanak, de Juhász Zoltán Norbert-nek ha jol emlekszem kozvetlen a setup elott, amikor mar 3 honapja aztatta es a vodrot veletlen meglokte feljott :eek::D. Olvasd el a naplojat. Jo sztori!
 
De menj a mennyasszonykádhoz, mert neki is fel kell állítanod egy scape-et!;)
:ROFLMAO: Errol tegnap lemaradtam.
Egyebkent a vadnyugatis elkepzelesed itt motoszkal a fejemben. (y) A novenyek korebe bevennek meg egy kis karacsonyit az athidalo fa tetejere es 1-2 gombmohat szenakazal imitalasra. Az egyetlen apro bokkeno ezzel a koncepcioval, hogy a high-tech cuccom amiket osszevasaroltam gyakorlatilag mind kuka :eek::D, magasnyomasu CO2 legalabb is nem hiszem, hogy elkellene, vagy csak minimalis beporlasztassal es a 2x24W vilagitas is gondolom ertelmet veszitene (bar most, hogy 64,5l-es az aki, akar be is lehetne loni a vilagitasi ido csokkentesevel).
Malaya talaj az 'akasztofa' kornyezetebe meg kizarolag homok kerulne.
A Kezdo 54-est at is lehetne keresztelni Volt egyszer egy vadnyugatra. Meglassuk, meg agyalok. A filmet egebkent nagyon szeretem, gondolom sokan ismeritek, egy kis reszlet belole:

<iframe width="854" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/qwb3P0fuM1c" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
 
Utoljára módosított:
Ma feldobtam az asszonynak, hogy a 0.66 W/L teljesitmenyu vilagitas gyenge pontja az akvariumnak es be kellene ruhazni egy erosebbre. Kerdezte, hogy miert nem vettem akkor olyat eloszor. Mondtam hogy azert mert az 100 ropi. Erre a valasz: "Nem veszel mar tobb fenyt, es kesz!" Majd meg meglatom ..
Remelem legalabb holnap megerkeznek a 6.5kK-es fenycsovek addig is, hogy lecserelhessem a gyariakat (10.0kK, a masik meg meg ennel is erosebb).
Az akvarium tervezesetol a megvalositasaig gyakorlatilag mindent folyamatosan felfejlesztettem es az eredetileg vett hasznalt 54 l-est felvaltotta (soha nem is volt elinditva, az elso dekornak gondolt faim maig benne usznak) a karcmentes 64-es. Nem mondom, hogy ez volt az oka az eves csuszasnak, de legalabb a korulmenyek a fenyt leszamitva (48W) az idealishoz kozelitenek. Az algamentes inditast egy twinstar M5 is segiti. Egyelore zokkenomentes az inditas, a novenyek ugy nez ki megmaradnak nemelyeken mar az erosodes is latszik.
 
Egy hetes az akvarium. Megjelentek az elso algatipusok. Barnaalga -elsosorban a leveleken es valami fonalalga fele is kialakuloban van. Remelem, hogy barnaalga es nem ecset, a staurogyne repens a leginkabb erintett.

Igy vagtam bele:
  • Vizcsere: ketnaponta 50%
  • Vizkezelo, tapoldat: napi szinten adagolt 3ml seachem stability vizkezelo, 2.5ml easycarbo es 5-5ml Green Aqua Micro+macro.
  • A 4. nap beuzemeltem a twinstart is (tehettem volna hamarabb is).
  • Ma betettem egy megfelelo teljesitmenyu es konnyen szabalyozhato vizmelegitot, igy a 22C-os szobahomersekletu viz helyett mar a 25-26C biztositott (HC-k fejlodese vegett).
  • Vilagitas, CO2: a vilagitas es a CO2 10 ora hosszan megy, a vilagitas este 8-kor kapcsol le, a CO2 fel oraval hamarabb.
Az alga ellen egyelore nem teszek intezkedeseket.
A szurot ujonnan inditottam, varom, hogy a baci kultura kialakuljon.
Vizparametereket nem mertem. Olvastam, hogy a papiros verzio nem megbizhato, a csepegteto dragabb es ha el lehet kerulni akkor nem koltenek ra. Mit gondoltok, mennyire kockazatos az inditast kovetoen 2 hettel betelepiteni az elso akvarium lakokat (amano garnelak)? Csak azert kerdezem, mert ugye zsir uj a szuro. A vizparametereket elotte mindenkeppen ellenorizzem, vagy anelkul is bevallalhato?
Nappal keszitek majd kepeket es feltoltom az aktualis allapotot.
 
Az akvarium adatai (frissitett):

Akvarium: Ada Cube Garden 60-P 60X30X36cm / 6mm (64 liter)

Talaj:
Ada Aqua Soil Malaya (9 liter) + Power Sand S (2 liter)
+ Bacter 100 aljzat-bakteriumkultura elosegito 60 literes akvariumhoz
+ Clear Super aljzat adalek 60 literhez​
Szures:
Eheim 2036 Ecco Pro 300 kulso szuro gyari toltettel (750 liter/ora)
Eheim Skim350 felszintisztito
+ Twinstar 2 M5 - víz sterilizátor​
Vilagitas:
Odyssea Dual Pro 2x24 W T5 lámpa - 6500 K​
CO2:
nagynyomasu, Do!aqua diffuzor - kicsi​
(Futes: Eheim Jager 75W)

Novenyek:
Cryptocoryne amicorum x2
Cyperus helferi
Eleocharis acicularis x2
Hemianthus callitrichoides x2
Hygrophila pinnatifida
Ludwigia palustris x1/2
Proserpinaca palustris
Pogostemon helferi
Staurogyne repens x2
Vesicularia ferriei 'Weeping' Moss 1-2-Grow​
 
Utoljára módosított:
Ma megis csak beruhaztam a cseppentos tesztre. Nem akarok a garnelak reszere rizikot vallalni. A kovetkezo parameterek adodtak (vizcsere elott):
PH: 6.5
Ammonia: 1.5 ppm
Nitrit: 0.5 ppm
Nitrat: 20 ppm​
Erre csak annyit tudok mondani, hogy: ahha, lol.
Meg, hogy majd vegzek a kovetkezo vizcsere elott is mereseket. Eddig ketnaponta csereltem, de most mar a harmadik napon fogok, kedd este es penteken rakovetkezoen. Meglatom az ertekek hogy valtoznak.
Stabilitybol mar nem fogok napi szinten adagolni, csak a vizcsereknel egy keveset.

Megvolt az esedekes vizcsere es probaltam a minimalis fonalalgatol megtisztitani a leveleket is. Ez nagyjabol sikerult is.
A mai karbantartas egy kis moha kotozessel zarult ami nem volt azert egy egyszeru tortenet.

Kepeket itt talaltok:
https://drive.google.com/open?id=0B6S8NzG1hQtbcDFoTms1S0U1SEE

Szerintem szepen fejlodik, nekem legalabbis tetszik.
 
Sziasztok! Probaltam rakeresni, a kovetkezo videot talaltam:
Itt a forumon biztos meg van a valasz ra, egyelore nem talalom. Mi lehet? Csak veletlenszeruen fordul elo az akvariumomban, egyelore. Ez lenne a daphnia?
 
Tul vagyok az elso vagason. Multkor elfelejtettem felvenni a listaba a rotala wallichiit. A ludwigiaval egyutt egy bo het eleg volt nekik, hogy elteruljenek a vizfelszinen. A pogostemon helferi is szepen not, ot is visszavagtam. A scape ezt kovetoen eleg szokatlan latvanyt nyujtott, ido kellett, hogy megbaratkozzak vele. Lesz ez meg jobb is.
Multkor nem tudtam hova tenni a kulonbozo vizparamatereket, most tulvagyok a masodik meresen is, van osszehasonlitasi alapom. Gondoltam, hogy a kulonbozo ertekek kedvezo iranyban fognak modosulni. Hat nem igy lett. Vagy ki tudja, mindenesetre a PH-n kivul az ertekek magasabbak. Az aktualis es zarojelben a megelozo ertekek:
PH: 6.4 (6.5)
Ammonia: 1.75 ppm (1.5)
Nitrit: 5 ppm (0.5)
Nitrat: 80 ppm (20)​
Jelenthetik-e a megnovekedett ertekek, hogy kezd 'beerni a szuro' vagy egyszeruen csak arrol van szo, hogy 3 nap alatt tobb veszelyes-/tapanyag oldodott ki a foldbol mint 2 alatt?
Mindenesetre csereltem a viz 75%-at, es adtam tovabbi (3ml) stability-t.

Az algasodas egyebkent egeszen beindult. Elsosorban barnaalga, es a fonalalgak kozul valamelyik fajta (zoldes es barna szinu is van). A vilagitast visszavettem 10 orarol 8 ra (12-20), CO2-t beallitottam 2bubi/sec-re es egy oraval korabban kapcsol be mint a vilagitas.

A fenti videon lathato allatkakkal kapcsolatban meg arra a megallapitasra jutottam, hogy kagylosrakjaim voltak. Ami szomoru, hogy csiga is kerult a novenyekkel egyutt az akiba es megindult a szaporodasuk.

 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére