• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kezdo 54L-es

Bors Zoltan

Nézelődő
Sziasztok!

Szeretnem megepiteni elso akvariumomat.

Meg gyerekkorombol vannak emlekeim, hogy volt egy nagyobb, boven 100L feletti es egy kisebb, talan 20-as akvariumom. Fogalmazzunk ugy, hogy "minimal-tech"-es, mindketto.
Par honapja baratnommel betevedtunk egy halas boltba, ahol ujra magaval ragadott a halak latvanya es az arado nyugalom. (Na, persze. Meg mielott nagyon lirai lennek, nyugalom athuzva, ketszer, IZGATOTTSAG. Mint mikor horgaszni megy az ember. Legalabbis az esetemben.)
Egyelore van egy hasznaltan vett, jo allapotban levo 54L-es akim, aminek a falarol a rarakodot vizkot nem sikerult meg 100%-ban eltavolitani. Ecet, tisztitofolyadekok nem segitettek.

Azt, hogy az akvarisztika az elmult 15-20 evben milyen technikai fejlodesen ment keresztul es a vonatkozo tudomany milyen melysegeket ert el nem gondoltam volna.
Azota az infok szelektalasaval bajban is vagyok.

Egy honapja elmentem a GA-sokhoz, hogy megnezzem a bemutatotermet es ha mar ott vagyok, feltegyek nehany kerdest, meglegyenek az indulasi alapok. Ott hallottam eloszor a forum letezeserol is. Koszonet erte Tamasnak.
Akkor meg magasnyomasu CO2 beporlasztasban es high-tech elemekben gondolkodtam.
A szurot meg korabban kineztem, egy Eheim ecco pro 100-asban gondolkodtam, amibol az elado tanacsara 300-as lett. Tamas a CO2 elemeinek megvalasztasaban is segitett, amibol mar csak a palack hianyzik.

Szoval, a felszereltseg eddig:
szuro: Eheim ecco pro 300,750L/h,
CO2: magasnyomasu, kicsi Do!aqua diffuzorral,
vilagitas: beepitett, gyari, T8 15W (Odyssea Dual Pro 2x24 W T5 lámpa - 6500 K vetele elso a listan)
Azota minden nap olvasgatok es az elkepzeleseim is modosulnak. Egyelore ugy gondolom, hogy low-tech akival kezdek, errol valamelyik topik hivatkozasakent olvastam egy kivalo cikket:
http://www.sudeepmandal.com/hobbies/planted-aquarium/low-tech-planted-tank-guide/#planting
es a szerzett tapasztalatok - elsosorban alga fajtak megismerese es kezelese - alapjan valtani a high-tech vonalra. Persze tudom, a korte es az alma esete, de ugy erzem szuksegem van az alapok megismeresere es oszinten szolva attol is felek, hogy az info- es alga aradat kezelese egyszerre tul nagy falat lenne. Azt meg vegkepp nem akarom, hogy az elejen elmenjen az egesztol a kedvem.

Arra is gondoltam, hogy dry-start metoddal elszaporitom a takaro novenyzetet es amikor van mar egy osszefuggo reteg, beultettem a kozep es hatter novenyeket is. A fenti cikk kritikus pontja, hogy 85-90% lefedettsegi erteket hataroz meg low-tech aki inditasnal a novenyek beultetesere vonatkozoan. Emiatt gondoltam a takaro novenyzet eseten a dry-start metodra.
(A kovetkezo dolog, hogy utananezek a low-tech korulmenyek kozott is eletkepes es egeszsegesen novo novenyek palettajanak.)

Es akkor most jojjon akkor az akvarisztika egyik varazsa: a latvanyterv. Na, az egyelore nincs! :confused::ROFLMAO:

Bemutatkozas gyanant ennyi. Koszonom, hogy vegigolvastad!

Udv, Zoli
 
Utoljára módosított:
Tegnap vasaroltam nehany landscape elemet, kepeken gyonyoruek, kezhez a kovetkezo napokban kapom.
ADA Dragon Stone Aquascaping Aquarium Iwagumi Style
Natural Mountain Stones Aquascaping Aquarium - Small Pieces
Red Moor Aquarium Wood (Bogwood) Size M
Oak Bogwood Aquarium Wood (Red moor) Size M

A dragon stone-t az oak bogwoodal parositva, az akvarium ellentetes sarkaiban elhelyezve eltudom kepzelni (elsore lehet hulyen hangzik), de a red moor - mountain stones parositasat is.
(kepeket, ahogy meg lesz a jogosultsagom toltok fel nektek)
 
A temahoz nem kotodoen meg annyit szeretnek mondani, hogy elnezest kerek, ha esetleg angol szavakat hasznalok a magyar megfelelok helyett, a dekort pl. angol oldalrol rendeltem es a megnevezeseket egyszeruen csak ctrl+c, ctrl+v-vel illesztettem be.
 
Szia! Rádkapaszkodom kicsit[emoji14]én nem rég indítottam akváriumot. A baj az volt hogy nekem is megmaradt a gyermekkor amikor veszek egy akváriumot meg halakat és bumm kész. Nah ebből lett egy 25literes akvárium gyári tartozékokkal bele pár növény és a halak. Csodálkoztam hogy a halak hullanak mint a legyek... A takarítása és a fentartása elviselhetetlen lett. Most vam egy 100l es és próbálok mindent jól csinálni. Egyenlőre ennyi. Ha kell segítség fordításba akkor szólj!
 
Szia! Milyen fazisban van az akvariumod? Tervezes alatt van vagy belevagtal mar? :) Az angol segitseget koszonom, bar eleg jol ertem.
 
Szia! Belevágtam de rettenetes sok változás lesz még. Meg a vízparamétereken javítani kell. Plusz nem tudom milyen növényeim vannak mert párom segített mindenben és a papírokat eltűntette. Most fut az aki de talaj válás lesz. Plusz no2 no3 nagyon magas. A bacikultúra miatt mint kiderült. Túl szabályosan adagoltam úgy látszik... A víz kemény mint a kő azon próbálunk sdolgozni ioncserélttel. A magas nyomású co2 palack meg néha megy néha nem... Majd írok még bővebben de már alszunk lassan. Van képed a tiédről?
 
Szia! Belevágtam de rettenetes sok változás lesz még. Meg a vízparamétereken javítani kell. Plusz nem tudom milyen növényeim vannak mert párom segített mindenben és a papírokat eltűntette. Most fut az aki de talaj válás lesz. Plusz no2 no3 nagyon magas. A bacikultúra miatt mint kiderült. Túl szabályosan adagoltam úgy látszik... A víz kemény mint a kő azon próbálunk sdolgozni ioncserélttel. A magas nyomású co2 palack meg néha megy néha nem... Majd írok még bővebben de már alszunk lassan. Van képed a tiédről?
Ha böngészõben olvasod a fórumot, akkor csak kattints az aláírásomban levõ képek egyikére.

Sent from my A200 using Tapatalk
 
Szia! Belevágtam de rettenetes sok változás lesz még. ..
Szoval, akkor mar elesben tolod es ahogy kiveszem a soraidbol mindezt tudatosan :). En egyelore a tervezesi fazisban vagyok. Anyagiak fuggvenyeben tudom az akit inditani, remelhetoleg mar a kovetkezo honapban. Neked nincsenek kepeid a tiedrol?
 
Szoval, akkor mar elesben tolod es ahogy kiveszem a soraidbol mindezt tudatosan :). En egyelore a tervezesi fazisban vagyok. Anyagiak fuggvenyeben tudom az akit inditani, remelhetoleg mar a kovetkezo honapban. Neked nincsenek kepeid a tiedrol?
Azt hogy tudatosan azt azért nem mondanám. Inkább folyamatosan változik valami... :) 77291c8e9833104773614aac165e6ce9.jpg per pill ilyen :)
 
Az elmult 2 hetben egy par lepessel ('hal Istennek eleg nagyok :)) kozelebb kerultem az akvarium inditasahoz. Ezekrol egy kicsit reszletesebben a kesobbiekben. Addig is: a rendelt dekor elemek a valosagban sokkal nagyobbak, mint ahogyan a kepeken hatottak (netrol rendeltem oket). Az M-es red moor es az oak bogwood - melysegukbol adodoan - egyenkent is alig fernek el az akvariumban. Utobbinak egy az egyben kanadai juharlevel formaja van. Allatul nez ki szerintem. Ti milyennek latjatok? Egy kis dragonnal megspekelve egy lehetseges landscape:

https://drive.google.com/folderview?id=0B6S8NzG1hQtbaWFFemplRWRITVE&usp=sharing
 
Utoljára módosított:

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére