• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kezdetektől napjainkig, és a jövő zenéje

Szia!
A szekrény vízszintbe állítását hogy gondoltad?
A hátlap is fenyő deszkából van?
 
Pont ezért kérdeztem a gazdáját. Kicsit paráznék, ha úgy lenne.;)
Persze lehet, hogy olyan helyre kerül a szekrény ahol nem érheti oldal irányú erőhatás.
 
Ráadásul a fenyő egy elég puha fa, ami miatt még jobban félnék terhelni, mert a legkisebb erőhatásra is kiszakadhat/átszakadhat a csavar...
 
Utolsó kép az akváriumról mielőtt szétkaptam:
utcs_k_p_aksi.jpg
 
Ma megtörtént a restart! Az egész napi elfoglaltság végére értem. Persze segítségem is akadt nem kevés a párom és Eduard személyében. ;) Előre kifőzött beáztatott cuccok, pl. a manado 2 hétig ázott. Bekerült alá az új bútor is, most már nem lóg le sehol! A halak wellness-elnek egy kis akiban addig még a nagy be nem áll. A neonok rajban úsztak bele a szákba, azokkal könnyű dolgom volt, de a páncélos hadosztály nagyon ragaszkodott régi megszokott helyéhez. Sajnos szétszedésnél kiderült, hogy a helena állományom is mindössze 9-re redukálódott. :oops:
Na de jöjjön a kép, ami még nem sokat mutat, de legalább látszik valami! :p
SAM_1988.jpg
 
A bútor erős és nem éri oldasó behatás! :p Az asztalos aki személyes ismerősöm, pedig garanciát vállalt, ha mégis baj lenne! ;) Mint az fentebb látható a vízszintbe állítás is megtörtént, és lassan 1 hete stabilan tartja az akváriumot! Bocsánat, hogy eddig nem reagáltam eme aggodalmakra. Az 1 hetes akváriumról teszek majd fel képeket, jelenleg 6 amano, 10 RC garnéla takarítja és 9 helena őrzi. A halak még wellnesselnek a kis akváriumban, de az 5 kifejlett foltos páncélosomról lemondtam és elajándékoztam.:(
 
A bútor erős és nem éri oldasó behatás! :p Az asztalos aki személyes ismerősöm, pedig garanciát vállalt, ha mégis baj lenne! ;) Mint az fentebb látható a vízszintbe állítás is megtörtént, és lassan 1 hete stabilan tartja az akváriumot! Bocsánat, hogy eddig nem reagáltam eme aggodalmakra. Az 1 hetes akváriumról teszek majd fel képeket, jelenleg 6 amano, 10 RC garnéla takarítja és 9 helena őrzi. A halak még wellnesselnek a kis akváriumban, de az 5 kifejlett foltos páncélosomról lemondtam és elajándékoztam.:(
Nem 25 RC-t kaptál véletlenül? ;) :D
 
ja Bocs már késő volt, tényleg kb 25 RC van. :D Holnap szerzek teszteket, hogy mikor kerülhetnek lassan vissza a halak is. Bár előbb csak az Ottok élvezhetik az új kecót, a többit hagyom a nyaralóban egyenlőre. és jönnek lassan a képek is az 1 hetes akváriumról.
 
Egy hetes elmúlt az akvárium. Jelenleg 6 amano, 25 RC és 4 otto lakja és takarítja. A víz rendben, kristálytiszta. 2 képet közölnék, az egyik, hogy kicsit messzebbről hogyan is néz ki és utána egy rosszagg minőségű közelebbi. :D
DSC_00271.jpg

Itt már nem lóg le sehol, de kicsit nagyobb akvárium elférne! :ROFLMAO: Laikusoknak mondom a bútor erős és bírja, mellesleg teszteltem is oldalsó behatásoknak is ellenáll. :D No akkor jöhet a friss közelebbi:
1_h_t_kedd.jpg

Na hát ilyen lenne szegény társas akváriumom, szerencsére az elképzelésem többé kevésbé sikerült, most megy a napi tápozás, a növények nőnek. A manadoból, egy két kis növény kifele növekszik, egyszerűen feltolják magukat a gyökérrel, ami érdekes jelenség, de azokat szépen rendezem. Sajnos a képen csak a durva alak látszik, részletekről később rakok külön képet. :p Vélemény?
 
Határozottan tetszik a sziklaszirt, különösen a jobb oldali.
Azért jó ez az akva, mert nekem pont ekkora van, kíváncsi vagyok, mi lesz belőle. Én nemrég cseréltem 2x24W-ra, 2x18W-nál álltak a növények gyakorlatilag. Hajrá!
 
Nekem a 2x 18w-ban is haladnak, de egy éven belül tervezem a cserét valamilyen ledes divatos cuccra! :D GA-csomagot kapnak napi 5ml-t és nőnek szépen. Persze a kényesebbje nálam se maradna meg. :whistle:
 
Nekem a 2x 18w-ban is haladnak, de egy éven belül tervezem a cserét valamilyen ledes divatos cuccra! :D GA-csomagot kapnak napi 5ml-t és nőnek szépen. Persze a kényesebbje nálam se maradna meg. :whistle:
Ház, őszinte leszek. Régen GA-s tápokkal nekem is nőttek, aztán elhanyagoltam a tápozást... :oops: Most Profitot meg Fosfot kapnak kísérletképpen.
De amúgy nem sok a napi 5ml?
 
Nekem ez így bevált, merem állítani. Amióta így használom azóta szépen nőnek a növények. A 2x18w megy déltől este 9-ig. A 250ml-es pack elég kb 1 hónapra, szerintem ez a forma ezzel az eredménnyel eléggé gazdaságos és hatékony. Az újraépítés alatt a növények 2/3-a kiesett, hogy ne legyen túlzsúfolt indításkor az akvárium, szóval nőnek vele a növények. ;)
 
Elérkezett a 3. hét, rakok fel képet. Egy két növénykét már 2x vágtam vissza, szépen bokrosodnak. Erősödik minden növény, bár voltak földmunkák halak részéről. :) Féltem a 2 Rózsaszínű páncélostól, de azok angyalok, az algázó gébhez képest! Mert a drága géb nem tudta eldönteni, melyik fa alá bújjon el éjszakára, ezért mindkét elöl lévő vasfa alá csinált helyet. :banghead: Na de a kisnövények végül legyőzték a kis dombokat, és mindenki boldog volt! ;)

SAM_2181_cr.jpg
 
Vasárnap alakítgattam, pluszban kiraktam az akváriumból a 14 neonhalat, mivel úgy döntöttek, hogy bizony ők friss garnélám nevelkednek! :banghead: Én válaszul adtam, hogy nem! :devil: Kikerült még egy pár növény is ami kezdte kihízni az összképet! Viszont kiderült, hogy van rengeteg kis garnélám, amik elő mertek jönni a vadászok eltávolítása után! Bele se merek gondolni, mennyi van most a külső szűrőben ahol persze vígan elélnek! Gondolkodok valamilyen "rajhalban", de még nem döntöttem el, hogy valóban kellenek, vagy inkább amanokkal pótoljam a neonokat!?
SAM_2202_cr.jpg
 
Szia!
Alakul szépen az akvárium. Érdekes, amit a neonokról írsz. Nálam vígan el vannak a garnikkal, (bár talán több a búvóhely.)
Ékfoltos razborát ajánlom. Szépek is meg együtt is mozognak, ízeltlábúakat nem bántanak.
Előre mit ültettél gyepnek?
 
Köszönöm! A növény kb Echinodorus tenellus, de nem vagyok benne biztos, Eduard-tól kaptam. ;) Nos nálam a neonhalak gyakorlatilag 45 fokos szögben előre bukva úsztak már, várva a felbukkanó zsákmányokat. :mad: Vasárnap délben felébredve, gyakorlatilag annyit láttam hírtelen hogy 2 RC is darabokban és az egyiket még marcangolja az egyik Neonhal. Kezdetek óta nem voltam kibékülve velük az újratervezett akváriumban, de ez a látvány betette a kaput nekik! Halászat után leszállítottam őket a közeli kereskedésbe! Nem is bántam meg, mert azóta előkerültek pl. az otto-k is akik vígan kergették egymást. Előtte ilyen nem volt+ az amanók is előjöttek jobban. Szóval nagy gengszterek voltak itt a neonok, de most már helyre állt a rend! Sajna a világítás még nem cserélődött így az akvárium 2 széle rendesen sínylődik, de majd idővel talán azt is meg tudom oldani. Igyekszem!
 
Hétvégén kicsit levagdostam a mohát, muszáj volt egy kis fazonigazítás, sokat takart maga alatt. Sajna kifogytam a tápokból + kísérlet ként a wellness csomag helyett átálltam egy másik márkára, de szerintem csak időlegesen. ;)
Itt tartok épp az akváriummal. Sajnos a kagylós csigáktól nem tudok szabadulni, de legalább az alga elkerül eddig. Garnélákból már van bőven, szaporodnak mint a nyulak. :p
SAM_2268_cr.jpg
 
Back
Oldal tetejére