• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kezdés

Sádibá

Kertész tanonc
Sziasztok!

Kb. 1 éve folyamatos passzív olvasója vagyok a fórumnak és meg is fertőzött a növényes akvarisztika. Van egy 100*40*40-es Juwel szettem, amit a háttér miatt szeretnék lecserélni. Növényes akváriumot szeretnék. Nagyon sok a kérdés, amire nem tudom a választ és nem a saját hibámból szeretnék tanulni, amikor itt annyi ember van, aki végigjárta az utat már és látom mennyire segítőkész. Ami a GA-ról is elmondható, 1* sikerült odaérnem. (ÉLMÉNY)
1. Nem akarom kiszedni a hátteret, mert a világításom sem elégséges és a gyári tető sem tetszik, mert nem lehet alatta dolgozni. (tehát új akvárium)
2. Szűrésem Atmann 1200 (nem is szeretném lecserélni, már a növényezéshez vettem)
3. Alap dolgokat szeretnék, mert nem tudom mennyire tudom megoldani (egyenlőre) a heti karbantartást és egyéb dolgokat, de úgy szeretnék vásárolni, hogy esetleg egy co2 fejlesztéssel magasabb szintre tudjak lépni és akkor más beruházásom ne legyen.
Az elképzelésem egy 70*40(35)*40(35) aki. Azért ekkora az aki, mert szerintem a 60-as szabvány aki túl kicsi és a mélysége sem megfelelő nekem. Vagy kezdjem kisebb méretben? Szűrés adott. Világítás Quad 4*24w T5 függesztve (dimmelést szeretném DIY megoldani). 2*24w nem elég , ha co2 is lesz?
Előre is köszi minden hozzászólást.
Lehet, hogy rossz helyre írtam? Kérem tegyétek át, ha itt rossz helyen van, mert én nem tudtam. Köszi
 
Utoljára módosított:
Szia
Ez a megszólalás mehetett volna egyenesen a naplódba ha meg kéred a moderátorokat átteszik a naplók közé. Később itt tudod publikálni az akit és kérdezni ha gond van. Szerintem a 70*40*40 jó lenne és co2 vel mindenképpen mehet a 4*24 de low tech ben is megfelelő. Még egy dolog mindenképpen jó lenne valamilyen agyagos talaj és táptalaj. Ha beállt az aki akkor szerintem 112l ben nem olyan nagy gond a 2heti víz csere. Most ennyi ,kérdezz ha nem tiszta valami.:)
 
Szia!
Köszi a véleményt és a segítséget. A 70-es aki széleit bevilágítja a quad? Akit gyártatni szeretném, de nem tudom, hogy a GA-s üveg jobb, mint amit a helyi akvarisztikai boltban rendelnék? Talaj: manadom van, de tetszene többek között az amazonia is (fekete kő lesz benne). Tàptalaj nem tetszik, mert problémásnak találom, bár biztos jó, de alapkövetelmény?
Előre is köszi bárkinek is.
Ui. Megtaláltam hol kell áttetetni a naplókhoz és megteszem.
 
Szia!
Köszi a véleményt és a segítséget. A 70-es aki széleit bevilágítja a quad? Akit gyártatni szeretném, de nem tudom, hogy a GA-s üveg jobb, mint amit a helyi akvarisztikai boltban rendelnék? Talaj: manadom van, de tetszene többek között az amazonia is (fekete kő lesz benne). Tàptalaj nem tetszik, mert problémásnak találom, bár biztos jó, de alapkövetelmény?
Előre is köszi bárkinek is.
Ui. Megtaláltam hol kell áttetetni a naplókhoz és megteszem.
Szia!
Én mostanában ha akvarisztikai boltba megyek, mindig figyelem, hogy az eladó akváriumok üvegének milyen az éle, meg milyen a ragasztás. Eddig mindig érdes, nem sima, valami alap eljárással vágott üvegek voltak, több-kevesebb pontossággal illesztve. GA-ban vettem végül sima, nem optis akváriumot (40 literest), és ennek nagyon szép simára van csiszolva az éle, és nagyon szépek a ragasztások. Úgy voltam vele, hogy ennyire legyen igényes az akváriumüvegem. Tényleg még más boltban nem találtam ilyen igényeset.
Ha van pénzed, akkor ne Manado legyen, hanem Amazonia, nekem Manadom van és egyre jobban zavar hogy könnyű. Meg előbb utóbb tök sima lesz, nem lehet vele domborzatot csinálni.
Nekem nincs high tech akváriumom, de itt mindenki azt mondja, hogy kell a táptalaj, és ebben szerintem lehet hinni a társaságnak :)
 
Szia!
Én mostanában ha akvarisztikai boltba megyek, mindig figyelem, hogy az eladó akváriumok üvegének milyen az éle, meg milyen a ragasztás. Eddig mindig érdes, nem sima, valami alap eljárással vágott üvegek voltak, több-kevesebb pontossággal illesztve. GA-ban vettem végül sima, nem optis akváriumot (40 literest), és ennek nagyon szép simára van csiszolva az éle, és nagyon szépek a ragasztások. Úgy voltam vele, hogy ennyire legyen igényes az akváriumüvegem. Tényleg még más boltban nem találtam ilyen igényeset.
Ha van pénzed, akkor ne Manado legyen, hanem Amazonia, nekem Manadom van és egyre jobban zavar hogy könnyű. Meg előbb utóbb tök sima lesz, nem lehet vele domborzatot csinálni.
Nekem nincs high tech akváriumom, de itt mindenki azt mondja, hogy kell a táptalaj, és ebben szerintem lehet hinni a társaságnak :)


Szia!
Ķöszi a választ. Ha GA-ban lehet egyedit csináltatni, akkor szerintem az lesz. A világítást is onnan szeretném, mert ritka a használt quad.
Egyenlőre low tech-ben gondolkodom.
Talajban a szint nem tudom, mert a kövek feketék lesznek és nem lesz sok a sötét a kövekkel együtt.
 
Szia!
Ķöszi a választ. Ha GA-ban lehet egyedit csináltatni, akkor szerintem az lesz. A világítást is onnan szeretném, mert ritka a használt quad.
Egyenlőre low tech-ben gondolkodom.
Talajban a szint nem tudom, mert a kövek feketék lesznek és nem lesz sok a sötét a kövekkel együtt.
Szia @Sádibá!
Biztos lehet akvarisztikai üzletekben is megfelelő üveget készíttetni, csak kellő körültekintéssel kell rendelni.
Saját tapasztalatomat osztanám meg veled.
Szinte minden eszközt, növényt, stb. GA-ból rendeltem.
A 30-as kockát végig simítva nem lehet érezni az üveg szélén a vágási felületen semmi problémát, gyönyörűen van csiszolva.
A ragasztás csak az üveg 4mm vastagságában látható - Illetve nem látható :)
Féltem a szállítástól, de olyan szinten volt csomagolva, ha a futár elejti szerintem akkor sem sérül.
Táptalaj a növények számára fontos. Igazán csak akkor problémás, ha az általános aljzat kellően nem fedi. Én a széleken elhagytam 2 cm-t az oldalüvegtől, valamint min. 5 cm került rá.
 
Szia kmisi!

Köszi a választ. Akvárium a GA-ból lesz, bár drága a szállítás, azt még meg kell oldanom. Legyen szép az üveg, azt nem fogom cserélgetni. Max optira.
 
Sziasztok!
Az akival kapcsolatban olyan kérdésem lenne, hogy 60cm-es világítás bevilágítja a széleket?
 
Back
Oldal tetejére