• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Keymaker a vízminőségről...

Használsz lágy vizet az akváriumodban?

  • Igen, használok

    Votes: 131 45.3%
  • Nem, nem használok

    Votes: 96 33.2%
  • Nem, de már régóta fontolgatom

    Votes: 62 21.5%

  • Total voters
    289
Mint sok mindennel, próbálkoztam már a bolti ioncserélt vízzel is.A növényeknél semmi problémát nem okozott, ellenben nagyon szép barna és ecsetalga tenyészetem lett tőle. :(

Több hónapig felváltva vagy 3x teszteltem, nem jött be a fenti okok miatt.
 
_Alex_ said:
Szeszfőzde? :D
Nyert. Ugyebár a szeszfokot az ott készült desztillált vízzel állítják be. Ezért írtam lehetőségként, bár nem tudom, mit szólna a mester, ha valaki pálinka helyett vizet kérne.

_Alex_ said:
Nem ilyennel készül a bolti ioncserélt víz is?
Annyi különbséggel, hogy annál nem kevertágyast használnak, mert regenerálás előtt szét kéne választani. Manapság főleg ioncserélt vizet értékesítenek, mert gazdaságosabb, mint a desztillált. Legalábbis a hagyományos előállításnál (hő általi elforralás, majd lecsapatás) mindenképpen. Ahol mégis szükség van desztilláltra (pl. laborban), ott is inkább vákuumdesztillálót használnak, mert sokkal kisebb az energiaigénye. Viszont az előállítás módjától függetlenül egyenértékűnek számítanak. Így ha valaki eltérést tapasztal akváriumi használatkor, akkor az egy érdekes anomália, mondhatni rejtély.
 
Hé,fiúk,lányok,lehet hogy vödörszámra folyik el a lágyvíz csatornába nálunk.Van egy nagy hűtőkamránk,egy nap alatt 3x olvaszt,ez a kondenzvíz jó lehet?
 
tibicuk said:
Hé, fiúk, lányok, lehet hogy vödörszámra folyik el a lágy víz csatornába nálunk. Van egy nagy hűtőkamránk,egy nap alatt 3x olvaszt,ez a kondenzvíz jó lehet?
Ugyanaz lehet a buktatója, mint más csapadékvíznek (eső, hó), vagyis a levegőből kicsapódott szennyezőanyagok. Anno próbálkoztam a hűtő jegével, de olvadás után homályos és szagos lett. Köszönhetően annak, hogy a konyhában mindenféle gőzt, füstöt magába zárt. Ellenben nálad a naponta háromszori kiengedés biztatónak hangzik.
 
Legfeljebb majd sütemény illatú vízben úszkálnak a halak. :)
Minden esetre ki kell tisztítanom a csövet és a ventiket,mert igencsak megtámadta a hidegtűrő fekete penész, pont időszerű egyébént is.

Bár mindha próbálltam volna egy időben és az ioncserélt vizhez hasonló gubit okozott .Nem tudom,jojo Te hogy csináltad,csak simán engedted a flakonból,vagy vödörben kevereted a csapvizzel?Ahogy most hangosan gondolkodom,lehet,hogy azért nem vált be nekem,úgy értem a növények tekintetében,mert a flakonból vagy akár a kondenzvizet csak simán hidegen(14-18 fokos garázsban pihentek a flakonok) engedtem az akiba.A halak nem lett bajuk,de a növények nem díjazták a hirtelen hőmérséklet csökkenést.(Ez még régen a halazós korszakban történt.)
 
Rendet vágtam a topicban, kérlek nézzétek el nekem. Nem fogom tűrni, hogy személyeskedjetek velem. A két hozzászólót kérem, hogy értse meg, hogy először a szakmai dolgok jönnen nálam és utána próbálok megoldást találni a problémákra - olyan termékeket, amelyeket vagy használtok (megvesztek) vagy nem. Ennyi. Olvassátok el a disclaimer-em, kérlek.
 
Keszeg, a dolog nálam rendkívül egyszerű. Régóta szenvedek ezzel: ha egy pillanatra is magára hagyom a nano-t azonnal bealgásodik - pedig tudjátok, hogy a lehető legjobb technikával van szerelve és nagyon figyelek mind a tápanyag, mind pedig a CO2 szintekre. Arra a következtetésre jutottam, hogy mindez nem elég. Amióta RO vízzel cserélek, olyan minőségi javulást, növény egészséget tapasztalok, mint még soha! Ezt a felismerést kívántam veletek megosztani.

Az egyetlen dolog tehát, ami nem működött, amit nem gondoltam részletesen át az a víz keménysége. Ezért végiggondoltam azt, rájöttem arra amit a nyitó post-ban közzétettem. Ezután (!) pedig akartam nektek valami megoldást javasolni (amiről egyébként - szerintem korrekt módon - ebben a post-ban egyetlen szót sem ejtettem), amit használni tudtok - ha akartok. Ezért alkottam egy terméket, amit a GA-ból megvehettek. Ha nem tettem volna, akkor - aki akar ilyet - az nyilván megvette volna a konkurrenciától. Nem logikus? Ti mit tettetek volna a helyemben? Őszintén...
 
keymaker said:
Ti mit tettetek volna a helyemben? Őszintén...

Nem tuti, hogy törölni kellett volna, de sebaj :)

Nos, kicsit belebrekegek énis, ha baj, ha nem baj :p Nem hiszem, hogy tudjátok, én miből élek, ezért elmondom (bár tudom, senkit nem érdekel :D): hatékonysági-, válság- és marketing menedzsmenttel foglalkozom. Ez csak azért lényeg, hogy értse mindenki az alábbi mondandóm és látható legyen, tudom, miről beszélek...

Nos, ahogy itt olvasgattam a dolgokat, a GA-s srácok nem keveset tettek hozzá a témához. Amit meg nem ők tettek hozzá, hanem a többiek, abban is tevékenyen részt vettek és hasznosítják is. Az, hogy van egy boltjuk, amit időnként népszerűsítenek, az egy dolog. Az meg egy másik, hogy ezzel kapcsolatosan nagyon sokmindent megosztanak a Fórummal. Marketing szempontból a mai piacon talán az egyetlen korrekt és jól működő stratégia az, "ami itt megy". Azaz: sok-sok hasznos információ és tudás mellé megemlítve a kapcsolódó, (ráadásul kiváló minőségű) termék megemlítése. DE! Ez nem erről szól a legnagyobb részt, hanem az akvarisztikáról és egymás segítéséről. Attól függetlenül, hogy ez a fórum azért tud működni, mert valahonnan jön hozzá támogatás, a "termékrész" elenyészően kicsi, simán lehetne több is, ha a srácok az értékesítésre hegyeznék a hangsúlyt. De ha végignézitek a postokat, meg fogjátok látni, hogy alig-alig találtok közvetlen temékajánlást.

Az, meg hogy most a RO készülék így előtérbe került, csak azt mutatja, hogy ha jön egy "új" felismerés, vagy igény, akkor megpróbálják "házon belül" és gyorsan megoldani, ráadásul minőségi termékekkel a dolgot. Aki jól figyelt, az láthatja, hogy itt szinte kivétel nélkül mindent folyamatosan tesztelnek/használnak a saját aksijukban - így nem véletlen, hogy nyugodt szívvel tudják ajánlani őket, ráadásul mindezt úgy, hogy a velük elérhető eredmény mondhatni garantált...

Lehet, hogy most kicsit kirívott az összképből ez a RO-cucc, de ha belegondolunk, emberileg is oka lehet: megoldódott egy probléma, amivel eddig küzdött és örült key ennek, ráadásul a megoldásban is tudnak már segíteni - persze, hogy ezt is megosztotta azonnal mindenkivel. Kicsit kirítt, más kicsit érzékenyebb volt a dologra, de előfordul. Felháborodni meg akkor "érdemes", ha láthatóan az egész csak arról szól, hogy a termékek köré építenek egy kis hasznos infóburkot - de ez itt egyáltalán nem így van...

Szerintem... ;)
 
Ezt a dolgot én is így látom!! ;)
Még azt hozzátenném, hogy igaz Key. hibázott, de helyrehozta a hibáját ennyi!
Kemény vízzel is lehet szép akikat csinálni, de érdeklődve fogom olvasni a lágy vizes írásokat, teszteket is!! ;)
 
Sziasztok!

Alex hsz.-val max eggyetértek! Saját véleményem: Üzleti érdek?? kit érdekel 2 hónapja is lehetett kapni RO. készüléket konkurenciánál aki akart az vett. Aki nem akar az a GA.tól sem fog venni ,hiába írt róla Key! Megoldható esővíz, desztviz vásárlás stb... A Key-féle post pedig a "LÁGYVÍZ HATÁSÁT TÁRGYALTA,saját tapasztalatát megosztva, és nem vegyé GA. Ro. cuccot-ról szólt! A világ is felylődik tegnap még jó volt a Zsiguli ma már csodaautókon járunk, igaz mindkettő elvisz ahova kell, csak az nem mindeggy hogyan!!! Ne lepődjünk meg ami tegnap még nem volt az ma már természetes velejárója a mindennapoknak.A pénz pedig mindíg is nyitott kérdés marad igazságot nem lehet tenni-fogadjuk el ahogy van ;) .
Mindenesetre én kipróbálom előszőr desztvizzel, ha van pozitív eregmény beruházok RO. cuccra ennyi.

Üdv w-rig!
 
Cecska said:
Ezt a dolgot én is így látom!! ;)
Kemény vízzel is lehet szép akikat csinálni,....

Lehet, persze, hogy lehet, de aztán magadra vess ha algád van és kemény a vized!

keymaker said:
Itt tartunk most, egészen biztos vagyok benne, hogy fantasztikus növekedési eredményeket és növény-egészség javulást fogtok sokan tapasztalni, ha áttértek az RO-val történő vízcserékre.

Mielőtt beindul a fölösleges vita: ez is kb. olyan lenne mint a "gyenge szűrés kontra elrős szűrés" parttalan észosztás. Igen, lehet extra kemény magyar vízben is jó akikat csinálni. Többeknek sikerült (no nem a nano). Ha innen nézzük akkor alapvetően nincs szükség RO-ra. Viszont: mozgástér, mozgástér és harmadszor is mozgástér. A siker tuti receptje... Kezdőknek is! Ha megtehetjük, hogy megadjuk a növényeinknek azt, ami ideális, akkor tegyük meg. Ha anyagi okokból nem tehetjük, akkor lehet próbálkozni a kemény csapvízzel, de ha pl. megoldottuk a CO2-t és mégis CO2-vel kapcsolatos algát látunk, akkor a lehet akár szűrés, akár túl kemény víz is... Vagy bármi. Viszlát az algásodás topicban.
 
Nah hogy kicsit vissza is tereljük az eredeti szakmai vonalra a beszelgetést, feldobtam egy szavazást a topik elejére. Sokan használnak már régóta lágy vizet, sokan kacérkodnak a gondolattal. Kiváncsi vagyok mennyi lágy vizes kollega van itt a fórumon, ha van kedvetek szavazzatok.

Más, csináltam egy kis grafikát most gyorsan, ami érthetőbbé teszi növénytartás szempontból a kérdést. Sorry ha hiba van benne, de szeretjük az ábrákat és rajzokat, úgyhogy hátha segít. ;)

lagyviz.jpg

A felső sor mutatja, hogy mit használsz. Direkt így csináltam, mert MINDEN FÁZISBAN tarthatóak növények. Viszont ahogy több és több feltételt pipálsz ki, annál több növényt tudsz nevelni az akváriumban.
Az egész topik emiatt indult, hogy eddig is tökéletesen megvoltunk, de ezzel a lépéssel egy kicsit több növény válik alkalmazhatóvá és néhány növényünk ami eddig nem hozta csúcsformáját esetleg szebb lesz.


Másrészről csatlakoznék w-rig kollega mondanivalójához. Ezek a készülékek nagyon régóta elérhetőek. Aki hamarabb eljutott idáig talán már rendelkezik vele, vagy egyszerűen eleve túl kemény volt a vize, hogy növényezzen ezért kénytelen volt megoldani. Van aki máshogy oldja meg. Nem a bejegyzés hatására fogunk rohanni vásárolni, mi is csak most pótoltuk ezen hiányosságunkat.

De fontosnak tartjuk a párbeszédet. Minden eredményünket, minden korábbi tapasztalatunkat szívesen publikáljuk, most is és a jövőben is. Ez időnként éles váltásokkal, felismerésekkel, hibákkal történik, de bízunk abban, hogy a mondanivalónk mögött hasznos tartalom van. Jó visszajelzés ezekre például a múlt évi HAC verseny is és a tudatos növényezés amit szerencsére egyre többet látni itt a fórumon is. Közösen jobban fejlődhetünk. Az infókat magunkban tartva is lehetne haladni, csak lassan. Több ezer akvarisztikai termék van forgalomban. Mi csak olyan dolgokkal foglalkozunk ami a növényezéshez szorosan kapcsolódik és segíti azt. Időnként fontos néhány módszerről írni és ha kapcsolódik egy termékhez természetesen megemlítjük a szponzoráció keretein belül. Nem érzek ebben problémát amig ésszerű keretek között mozog. A topik nem egy ember egyszemélyes harcáról, hanem egy felismerésről szól és annak boncolgatásáról.

Maradjunk ezen a vonalon.

Sok hasznos hozzászólás történt már eddig is, hiszen sokan régóta lágyítotok. Minden ilyet szívesen fogadunk, úgyhogy hajrá!
 
Ez a vihar kicsit nekem hasonlít a Nitrát-Foszfát harcra. Amikor a régi szokás egyszer csak értelmét vesztette.
Azt sem mindenki tudta egyből befogadni...
 
Én is hozzászólok, de nem a nyugalom megzavarása érdekében, hanem hogy azért értségek meg az olvasóitok aggályát, aggályait.

Sok jót tanultunk tőletek, Nigro, Key, és az örök békéltető Viktortól. Sok jót mástól is szal respect azoknak is.

A fő aggályt egy példával próbálom szemléltetni:

Ez a történet olyan, mintha a bibliát olvassuk, imádjuk, követjük, és erre a pápa kiadja a javított verziót amiben Jézus, csak az unokaöccse volt Istennek és mindenki az új kiadású bibliával kéne jönni a templomba... persze hozhatja a régit is de akkor ne csodálkozzanak, ha a prédikációk nem stimmelnek. Sokak feje felett egy bazi kérdőjel jelenne meg? "Que?"

Értitek? :)
A lényeg az, hogy én pl minden leírott szót szinte fenntartás nélkül - tapasztalatok híján - elhiszek tőletek. Csak mikor egyszer-csak kijön egy másik véleményén mást állítva, más számokkal, akkor meginog a hitünk, és kétkedünk.
Ez minden. majd ha jönnek a tapasztalatok lecsillapodik a kétség. (A kétséget meg - azért emberek vagyunk és gyanakvóak és valahol ez jogos - megerősíti egy izmos marketing tagadhatatlan párhuzam.)
Disclaimer ide, disclaimer oda.
Csak megértés kell mindkét fél részéről. Hajigáljátok a kenyereket!
Mindenkitől több nyugalom, több bizalom, béke és szeretet, peach and love.

Egy hívő.
 
someday igazad van. a hasonlat is vicces ;) :clap: :thumbup:

Az érdekes az, hogy lágy víz ellen nagyon sosem kampányoltunk. Egyszerűen működött az akváriumunk nélküle is, működik most is. Nigro egyébként RO-zott régen, talán az utóbbi időben is 8-as vizet használ igaz ez már nem RO. Ati javíts ki nyugodtan ;)

Emlékeimben kotorászva talán egy-két esetre emlékszem amikor key beszólt, hogy "talán csak 1-2 növénynek kell lágyítás egyébként felesleges, mert a növények fejlődnek enélkül is". Szóval ez most nem arról szól, hogy meggondoltuk magunkat és az EI nem is egy jó tápozás, vagy az akváriumhoz tökéletesen elég a 2* megforgatás is óránként, vagy 0,3W/liter is bőségesen elég fényben, amiről egyébként 100* beszéltünk már. Egyszerűen megdőlt egy elmélet amit elhanyagolhatónak éreztünk.

A fenti ábrámon azért jól látszik, hogy lágy víz nélkül is kellő mozgásterünk marad növények használatára, csak ezzel kicsit kitoljuk a határokat megint.
 
Szia Someday!

Szerintem nézőpont kérdése minden. A növényezés is szinte napról napra fejlődik tekints vissza az elmúlt 1évre és látni fogod! Ez egy folyamat ami soha nem áll le. Tehát most még az akit 1 hónapig is járatjuk utána telepítünk. Lehet holnap azt mondjuk hókuszpokusz és kész is az aki mehet növény hal minden. Az üzleti érdek??? mivel a GA. az eggyetlen szponzora tudtommal a fórumnak jogos ha néha bedob 1-1 reklámot. De semmi sem kötelező. Minden csak a jobbítás céljával jön és egy jó boltban mindent meg kell, hogy tudjak venni amiről a bolt szól a termékpaletta is folyamatosan bővül. Képzeld el veszel 1 szeműveget de lencsét a másik optikusnál kapsz bele? - Szóval nézzük innen a dolgokat!

"Mindenkitől több nyugalom, több bizalom, béke és szeretet, peach and love." :thumbup: -vel zárom soraim-eggyetértek!

Üdv.:w-rig :wave: !
 
szentgyo said:
A fent említett hiba miatt döntöttem úgy, hogy inkább az egész készüléket lecserélem, épp a hetekben vásároltam meg ezt az új változatot, most is maradok az egy membrános, 380 liter/napos készüléknél, de ezen már 3 előszűrő van. Sajnos még nem jutottam el oda, hogy kipróbáljam, úgyhogy erről nem tudok még mit mondani, épp itt csücsül mellettem a dobozban :)

Ha sikerül beüzemelni azért szívesen olvasnánk a tapasztalatokat. Ráadásul összehasonlítási alapod is van. :thumbup:
 
Olvasgatva az írásokat a következő gondolat fogott meg!

Sok ember házát tönkretette a víz az elmult napokban!!!

És itt is a víz kavarta fel a kedélyeket!!!

Üdv Jani.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére