• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Két kő... egyensúlyban - 64l - low-tech

A pogo mitől nyurgult meg ennyire?
Szia Balázs
Hát szerintem annak a hatása hogy letekertem a világítást 'nyárra' való tekintettel. Kevesebb órát világítok, mert képtelen vagyok minden reggel adagolni a 1,5 ml Easy Carbo-t, viszont nem szeretném hogy terjedjen a BBA. Picit most tanácstalan is vagyok, hogy hogyan tudnék visszatérni a régi állapotokhoz... mármint kevesebb BBA-val. Sajnos az élet ritmus ma más, mint fél éve. Gondoltam arra hogy újra többet világítok, csak nem tudom hogy az növeli-e majd a BBA terjedést.
A legjobb megoldás az lenne ha lehetne egy olcsó időzített easy-carbo dosing pumpát berakni, mivel még full időzített CO2 rendszert nem szeretnék ill. nem tudok betenni. A zárható szekrénybe nem férne bele és a nappaliban nem akarok 3 éves manók miatt CO2 palackot elől.
Ötletek?
 
Szép tiszta aki! Kicsit idegenül hat a Ludwigia repens rubin egyszál magában. Nem próbáltad dúsítani? Mondjuk nálam is volt low-ban és elég gyengén nőtt...
Igazad van, viszont egyrészt már szaporítottam, ezért van már három szál - ami lehet hogy a képen kevésbé látszik. Másrészt pedig nekem tetszik a jelentős kontraszt a dús zöld háttér előtt. Alakulgat lassan.
Sokat nőtt a Ludwigia mióta betettem 11 hónapja, amikor @hnorbi -tól kaptam. Jól vigyáztam rá.
Tavaly pünkösdkor is szépen tündökölt, de akkor még nem volt elég dús a háttér.
Szeretem ezt a kis növénykét, remélem tavasszal újra gyönyörű lesz ez is, és a buce is. Sajnos manapság nincs lehetőségem a napi EasyCarbo-t megadni neki. Kéne egy hiper olcsó adagoló rendszer, mert akkor tényleg szép lenne, mint tavaly tavasszal.
16957014902_5586be27fc_z.jpg
 
Jártam a GA-ban pénteken és nem tudtam ellenállni, hogy ne vegyek valami újat és szépet. Tehát egy csokor Limnophila hippuridoides-sel távoztam. Remélem szép háttér növény lesz majd belőle. Az elmúlt két napban visszakapcsoltam a második csövet (plant - rózsaszín) is a lámpában és próbálok Easy Carbo-t minden nap adagolni, hogy szépen magához térjen az új jövevény és teljes színpompájába díszelegjen. Most ideiglenesen akkor 2x24W megy. Ha gondot látok, újra kikötöm.

25670614252_f5005b69c5_c.jpg25791637305_61bbae2853_c.jpg
25791625575_dd7cf809cd_c.jpg
25670611432_21b363584c_c.jpg
25696518331_c322050c31_c.jpg
 
Nagyon szép lett az akvárium!(y)
Szép algamentes növényeket látok, gratula! Ja és nagyon jók a fotók is!
Garnélákat nem látok, nem is tartasz már?
 
Nagyon szép lett az akvárium!(y)
Szép algamentes növényeket látok, gratula! Ja és nagyon jók a fotók is!
Garnélákat nem látok, nem is tartasz már?

Köszi a dícséretet.
Ami a garnélákat illeti, van még legalább 7-8 Amano, és múltkor 3 red cherry-t is találtam. Sajnos a Ramirezi törpesügér levadászott sokat. Egy ideig azt hittem, hogy minden cherry haleledellé vált, viszont a növények sűrűjében megbújt 3 (vagy több).
 
A Ludwigia Repens felnőtt a vízszint fölé. Viszont meg is jelent egy kis oldalhajtás rajta. Majd visszavágok mindent az aksiban mivel nagyon beindult a növények növekedése. Gondolom a napi 2ml EasyCarbo és a múltkor a talajba nyomott tápkapszulák hatása.
Visszavágás előtt még egy két kép.

Aprilis 4:
25725750334_ac83b9bc21_z.jpg

@ZoleeG talán itt látod is az egyik bújkáló red cherry-t a háttérben. És ott az új hajtás is.
25725752164_11ee98797c_z.jpg

5 nappal később, Április 9-én:
26057661200_cbf760a199_b.jpg
és egy kis kép a Hygrophila polysperma rosanervig egyik jól fotózható példányáról.
26238117762_d748428f18_z.jpg
 
Szia!
Nagyon szuper képek! Látom a kis garnélát, remélem nem lesz sügér kajcsi belőle.;)
Gratula nagyon tetszik!(y)
 
Back
Oldal tetejére