• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Két egyforma akvárium különböző kategóriában

tibicuk

Legenda
Legjobb napló
Nem tudom,hogy nektek feltünt-e?2008-as verseny első helyezett akváriumai különböző kategóriában.Kísérteties a hasonlóság,holott a két kategóriában más-más méretű akikkal lehet nevezni.

Small kategória
AGA653med.jpg

Medium kategória
AGA655small.jpg

Ha jól megnézzük a kövek csúcsait,sok helyen egyezés látható.Én még ezeken kívül is találok egyezést.

AGA653med-1.jpg

AGA655small-1.jpg

A következő képeken főleg a piros nyílra érdemes figyelni.Itt szikla árnyékos területe ugyan az,csak kicsit el van forgatva.


AGA653med-2.jpg

AGA655small-2.jpg

Ez(ek) az aki(k) ugyan azon a versenyen nyert(tek) két különböző kategóriát.Viktor ezt Te is publikáltad a blogodon.
 
Igen, ezt a dolgot még a verseny utáni időszakban kitárgyaltuk. Mi se értettük, hogy szinte két ugyanolyan alkotást, ugyanazon versenyzőtől, hogy tudnak mind a két esetben első helyre értékelni. Bár ha jobban belegondolok, lehet pont azért, mert két méretben, kétszer meg tudta alkotni ugyanazt, melyekbe mind a kétszer sikerült az arányokat is tökéletesen megtartani. Ezért is olyan kísérteties a hasonlóság. Azért van ebben zsenialitás. ;)
 
Én olvastam egy interjút P. Kirwan-nel, ott azt írta, hogy tulajdonképpen a kisebb akvárium hardscape-ét átpakolta egy nagyobb medencébe, majd kibővítette azt, viszont nevezte mind a két verziót.
 
A kék nyíl pedig,hogy oda tett(montírozott) egy hc bokrot.A bal szélén a legszélső szikla is ua. még az árnyékvetődés is.Ezt így lehetetlen megcsinálni,hogy még az árnyékok is ugyanazok.
 
Tudja valaki az akik méretét?Hátul ugyan olyan hosszú kell , hogy legyen akkor és szélesebb.De az árnyékok akkor is kérdőjel.
Most már emlékszem az egyik 54l körüli ,a másik 180l.Nem lehet megcsinálni szerintem.
 
További hasonlóságokat vettem észre.

5351067_4401d079837916689a8e699b8a79e9b1_m.jpg

5351069_4c5559cc0a39e3b806648c949b4cae5f_m.jpg

Ha átpakolta,a csúcssziklákat értem,azt be lehet rakni ugyan úgy ,mert mondjuk egyben van,egy egész.
A sárgával jelölt körben lévő kő ugyan abban a szögben van.A kék négyszögben lévő fenti nagy kőnek hova tűnt a többi része?A fekete négyzet akár már lehet erőltetés is.A piros körben lévő átkerült a jobb oldalra.
Szerintem ez úgy ahogy van csalás.

Luna abban a cikkben nem mutatják a másik akit.A szűz verziót,ahol nincs még növény.Megnéznék egy képet úgy is,ahol látszik az akik három oldala .Valamiképp összehasonlítást,hogy lehessen érzékelni,hogy mennyivel nagyobb a másik .Nyilván egymás mellé nem lehet helyezni,ha átpakolta.
 
Mária, jól érzem hogy te is a detektíves vonalon mozogsz? Miami helyszinelők stb :lol:

Egyébként érdekes gondolat. Mondjuk nem tartom lehetetlennek a reprodukálást.
 
Nem csalás. A köveket át lehet úgy pakolni, hogy ha a világítás ugyanaz (miért ne lenne, ha egyszer már a kis akiban bevált?! - én is ugyanoda tenném a lámpát) akkor ugyanott vannak az árnyékok. :idea: Állítom, hogy kisebb meló egy meglévő kő-csoportból a minta alapján nagyobb akit berendezni és ugyanúgy lefotózni, mint a photoshop. :)
 
Ha lehetséges,az csak úgy lehet , hogy arányaiban ugyanakkora az aki.Mind a kettő kétszer olyan hosszú és a magasság is arányos,mint amilyen széles.Pl.50x25x25 a másik pedig 90x45x45.De talán csak az a lényeg ,bármilyen méretű is,hogy az arányok ugyan olyanok legyenek.Akkor adja ugyan azt a látványt,ha lefényképezzük,mindenhol a kép szélén van az aki széle.A medencék mérete közötti különbség több mint háromszoros.(54 és 180).A szélső kövek ugyan azok mind a kettőnél.A nagyobbnál ki kellene,hogy ütközzön a méretbeli különbség.A második akiban nincs annyival több kő elhelyezve.

Meggyőzhető vagyok,ha bebizonyítjátok. :)
 
Ami még gyanúra adhat okot,hogy az első kép kicsit ferde és a az aki középpontja emiatt nincs középen.(a "ferde" oldalakat ha nézzük). Látszik,hogy vágva lett a kép,lecsípte a szoba berendezését,hogy ne zavarjon.A második kép ellenben teljesen szimmetrikus,sehol egy rossz "mozdulat".
 
A második akinál a baloldalon lévő halak miért nem tükröződnek?Azokból háromnak , vagy kettőnek tükröződni kellene, távolabb,beljebb vannak a többitől.
 
Megint megnéztem, de tüzetesebben. Szerintem nem ugyanazok a kövek vannak a két akiban. Amit esetleg el tudok képzelni, hogy kisebb kőfaragással próbálta hasonlóvá tenni a formákat. Na meg az is kérdés, hogy mennyi kő állt a rendelkezésére, hogy az ilyen szintű hasonlóságot meg tudja oldani? Lehet egy kőbánya mellett lakik. :)
De én is korábban írtam, hogy az arányok szinte azonosak, amit ugyanazon kövekkel nem lehet megcsinálni ennyivel nagyobb akváriumban. Ez ügyben osztom Mária véleményét.
 
Megnéztem a verseny weblapját. A Small kategóriában az akvárium 54literes,(60x30x30).A Medium kategóriában 97literes(60x45x36).Itt derült ki,hogy a korábban problémásnak vélt aki nem 180 literes. A sorszáma 185,Nigro itt tévedhetett. Sőt a másiknak is 184 a sorszáma. Tehát nem egy háromszor akkora akvárium. Csak valamivel szélesebb és magasabb,a hossza azonos. Így teljesen hihető,hogy ugyan azokat a köveket rakta bele és egy kicsit hozzárakott. Sok próbálkozással lehetséges ugyan azt a hatást elérni. Csak azért kezdtem el nyomozni,mert egy 180 literes akváriumnál ezt kizártnak tartom,még ha faragta is a köveket. Ti faragtatok már követ?Én csak csokoládét faragtam. :p Minimum szobrásznak kell lennie,de szerintem akkor is lehetetlen,vagy több havi munka.De akkor meg elvész az egész értelme.

http://showcase.aquatic-gardeners.org/2 ... l=0&id=184
http://showcase.aquatic-gardeners.org/2 ... l=1&id=185
 
ott a pont! köszi a helyreigazítást. a sok okos beleértve magamat is utána sem nézett. :roll:

ezen a héten Sasszem a beceneved... kár hogy ilyen későn jöttél rá holnap már péntek :lol:
 
:lol: ..Egyébként még azon a napon rájöttem ,mikor itt az utolsó bejegyzésemet írtam(kb.).Csak még utána is volt még némi kétségem.Úgymond "mélyre" ástam :) ,csak ennyit róla.Aztán rájöttem,hogy olyan jellegű dolgok megtalálhatók másik akikon is.Nem akartam ide írni ,hogy még kételkedem,mert nem voltam benne biztos,hogy igazam van.De mára már elszállt minden kétségem.
 
Back
Oldal tetejére