• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kert füvesítése és ápolása

vricsinfo

Főkertész
Sajnos nem találtam hasonló topicot, ezért gondoltam, hogy indítok egyet. Biztos vagytok páran a fórumon, akik nem csak az akvakrtészetet kedvelitek, de a ház körül is szeretitek rendben tartani a növényeket.
Az idei évben volt nálam egy kertrendezés, ami abból állt, hogy felásták az egész kertet - kb. 450 nm - telepítettek egy öntözőrendszert és végül elvetették a fűmagot. (Everris Landscaper Pro Performance).

A meleg hatására a fűmagok gyorsan fejlődtek és két hónap alatt szinte egybefüggő zöld felület alakult ki. Június elején szükséges volt tápozni, mert elkezdet foltosodni és fakulni a színe. Terrasan hosszú hatású műtrágyát választottam.
Utána pár hétig megint minden rendben ment tovább.

Most azt tapasztaltam, hogy nagyon sok gyom jelent meg és a fű ismét erőtlen. A kánikula biztos megviselte és tartok tőle, hogy kicsit túllocsoltam.

Sajnos egyszikű gyomok is megjelentek, amiket kézzel kell egyenként eltávolítani, de van többféle kétszikű is. Augusztus végén tervezem, hogy kiszórok egy gyomirtós tápot (Landscaper Pro Weedcontrol).

Jelenleg most itt tartok:

Gyomos foltok:
36131815200_1fbce1c8db_c.jpg

36481858186_0b1f6ede7a_c.jpg

Egy kis szedegetés után elég sok folt maradt...

36360169852_1c01bc4ddf_c.jpg


Szívesen olvasnám tapasztalt kertészek tanácsait. Elsősorban az érdekelne, hogy mennyit illik locsolni és hogyan lehet megerősíteni a füvet úgy, hogy kiszorítsa a gyomokat.
 
Sajnos nem találtam hasonló topicot, ezért gondoltam, hogy indítok egyet. Biztos vagytok páran a fórumon, akik nem csak az akvakrtészetet kedvelitek, de a ház körül is szeretitek rendben tartani a növényeket.
Az idei évben volt nálam egy kertrendezés, ami abból állt, hogy felásták az egész kertet - kb. 450 nm - telepítettek egy öntözőrendszert és végül elvetették a fűmagot. (Everris Landscaper Pro Performance).

A meleg hatására a fűmagok gyorsan fejlődtek és két hónap alatt szinte egybefüggő zöld felület alakult ki. Június elején szükséges volt tápozni, mert elkezdet foltosodni és fakulni a színe. Terrasan hosszú hatású műtrágyát választottam.
Utána pár hétig megint minden rendben ment tovább.

Most azt tapasztaltam, hogy nagyon sok gyom jelent meg és a fű ismét erőtlen. A kánikula biztos megviselte és tartok tőle, hogy kicsit túllocsoltam.

Sajnos egyszikű gyomok is megjelentek, amiket kézzel kell egyenként eltávolítani, de van többféle kétszikű is. Augusztus végén tervezem, hogy kiszórok egy gyomirtós tápot (Landscaper Pro Weedcontrol).

Jelenleg most itt tartok:

Gyomos foltok:
View attachment 38872

View attachment 38873

Egy kis szedegetés után elég sok folt maradt...

View attachment 38874


Szívesen olvasnám tapasztalt kertészek tanácsait. Elsősorban az érdekelne, hogy mennyit illik locsolni és hogyan lehet megerősíteni a füvet úgy, hogy kiszorítsa a gyomokat.
Sajnos a nagyobb teruletek egybe fuvesitese elott komolyabb elokeszuleteket szoktak kivitelezni.
A legelso, hogy a terulet felasasa lazitasa utan jon a tozeg illetve tapanyagok bevitele pl bactasol az egyik legjobb. Tozeg a jo vizhaztartas illetve a vizmegtartas fontos resze. Ezt jol be kell forgatni. Amikor ezekkel megvagy egy teljes takarast fedezo foliara van szukseg, es a foldet be kell dolgozni csiga olo szerrel, kulombozo fergek elleni, illetve gombak elleni es a legfontosabb kombinalt gyomirto szerrel ami a hatasat,csiratlanito kepesseget gaz kepzessel fejti ki. Belocsol letakar,es ugy hagy ,3-4 napig. Minden mag, alvomag kikeszul.
Sajna ennek megvan a modja es ha ezek barmelyik reszet kihagyod, kiserteni fog. A jo gyep agyat nem kell tragyazni max osszel egy kis fejtragya es tavasszal atvagas utan. Arulnak kulombozo porokat, granulatumokat kulombozo fantom neveken, de ez csak paraszt vakitas. Nitrogen alapu ami zolditi a fuvet sotetebb tonusba. Kell neki a nitrogen de igazabol nem olyan nagy mennyisegben, max ha a sok locsolas kimos mindent a foldbol.
Semmivel sem fogod tudni elerni,hogy gyep, gyomot nyomjon el.
Suru funyiras es kezi eltavolitas. Esetleg olyan gyomirtoszer ami nem bantja a magrol kelo egyszikueket. Sajna a legtobb gyom pont ilyen. Repa gyokeru eveloket kessel tavolitsd el gyokerestul.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Utoljára módosított:
Sajnos a nagyobb teruletek egybe fuvesitese elott komolyabb elokeszuleteket szoktak kivitelezni.
A legelso, hogy a terulet felasasa lazitasa utan jon a tozeg illetve tapanyagok bevitele pl bactasol az egyik legjobb. Tozeg a jo vizhaztartas illetve a vizmegtartas fontos resze. Ezt jol be kell forgatni. Amikor ezekkel megvagy egy teljes takarast fedezo foliara van szukseg, es a foldet be kell dolgozni csiga olo szerrel, kulombozo fergek elleni, illetve gombak elleni es a legfontosabb kombinalt gyomirto szerrel ami a hatasat,csiratlanito kepesseget gaz kepzessel fejti ki. Belocsol letakar,es ugy hagy ,3-4 napig. Minden mag, alvomag kikeszul.
Sajna ennek megvan a modja es ha ezek barmelyik reszet kihagyod, kiserteni fog. A jo gyep agyat nem kell tragyazni max osszel egy kis fejtragya es tavasszal atvagas utan. Arulnak kulombozo porokat, granulatumokat kulombozo fantom neveken, de ez csak paraszt vakitas. Nitrogen alapu ami zolditi a fuvet sotetebb tonusba. Kell neki a nitrogen de igazabol nem olyan nagy mennyisegben, max ha a sok locsolas kimos mindent a foldbol.
Semmivel sem fogod tudni elerni,hogy gyep, gyomot nyomjon el.
Suru funyiras es kezi eltavolitas. Esetleg olyan gyomirtoszer ami nem bantja a magrol kelo egyszikueket. Sajna a legtobb gyom pont ilyen. Repa gyokeru eveloket kessel tavolitsd el gyokerestul.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Nálam nem volt ennyi előkészület. Szintezés után lerakták a vakondhálót és arra ment a darált föld és humusz, majd kézi vetés és bedolgozás. A műtrágya nem csak azt eredményezte, hogy bezöldült, hanem sűrűsödött és nagyon gyorsan nőtt a fű.
Azonban azt vettem észre, hogy kicsit túllocsoltam. Hajnalban kapcsol be az öntöző a legtöbb helyen Rainbird 5000 szórófej van. Az irodalom szerint ezeknek 15-40 percig érdemes menni. Nálam most 20 percre van állítva.
A sok locsolás miatt elkezdtek sárgulni, berohadni a fűszálak. Ez megtévesztő volt, mert azt hittem kiszáradt... Mióta kevesebbet megy az öntözés ez is kezd megoldódni.

Egy ismerősöm már többször vetette újra a kertet, de a nagy odafigyelések ellenére mindig gyomos lett egy idő után. Szerinte a rendszeres gyomirtózás és gyomlálás elkerülhetetlen. A szél hozza a magokat, amik megtalálják a rést.
 
Volt nálam is egy időszak, amikor a tökéletes gyepet akartam a kertben. Egészen addig tartott, amíg kiszámoltam valójában mennyit gondozást igényelne. Nem elég csak nyírni, öntözni. Trágyázásra, időnként fellazításra, levegőztetésre is szüksége van. Ha azt szeretném, hogy szép maradjon minimum 3 naponta nyírnom kellene. A gyakorlatban hétvégén szoktam letolni, és a nyesedéket a komposztba öntöm, bekeverem más kerti és konyhai hulladékkal. Nem messze egyik szomszéd tart lovat, tőle szoktam hozni trágyát. Ezzel is bekeverem és kb. 1 év alatt aprított dohány jellegű finom porrá válik. Teljesen szagtalan. Ezzel szórom be még ősszel, az utolsó nyírás után. Tavasszal lóhere maggal dúsítom, és bizony a maradék takarmány magjait is kiszórom. Ezzel a módszerrel nem éppen golfpálya gyep, viszont könnyen kezelhető és akkor sem ronda, ha éppen elmarad a nyírás. Nekem tetszik a rét hangulatú kert. Tavaly és idén is meghagytam 2 hónapra, igaz ezt vágás után szénaként eltettem télre. Szerintem a szép gyep egy unatkozó milliomosnak kitűnő elfoglaltságot jelent. :)
 
Hát, sajnos én már négy éve szenvedek a tarackkal, mindig visszajön.
Volt már totál gyomírtózás, újrafüvesítés, minden. Nem tudok sajnos mit csinálni, mindkét oldalszomszédomnál eléggé gondozatlan a kert, áthozza a magot a szél. És mivel egyszikű, gyomirtózni sem lehet úgy, hogy a fű megmaradjon.

Egyébként én évi kétszer műtrágyázok, és ősszel és tavasszal csinálok talajlazítást. Egyébként meg minden hajnalban automta öntöző, és tavaszi, kora nyári időszakban négynaponta, ilyenkor nyárutón már csak hetente nyírom a füvet.
 
Back
Oldal tetejére