• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Keretek közt

Jó lesz! A jobb oldali micro bokor alatti sötét területre tervezel valamit? Szerintem egy világosabb levelű növény pl. anubias nana gold jól mutatna. Versenyfotóra lecseréled a halakat?
 
Jó lesz! A jobb oldali mocro bokor alatti sötét területre tervezel valamit? Szerintem egy világosabb levelű növény pl. anubias nana gold jól mutatna. Versenyfotóra lecseréled a halakat?
Mondasz valamit. Nem tervezett sarok az ott. @ideoda barátomtól kaptam egy redmoort megrakva microval és csak oda bele lett dobva. Lehet az lesz a helye meglátjuk hogy növekszik. Viszont bogarat ültettél a fülembe és valamit nézek oda aminek nem kell sok fény, viszont a levelei visszaverik onnan.
Már vége a versenynek :) Milyen versenyre gondolsz?
 
Mondasz valamit. Nem tervezett sarok az ott. @ideoda barátomtól kaptam egy redmoort megrakva microval és csak oda bele lett dobva. Lehet az lesz a helye meglátjuk hogy növekszik. Viszont bogarat ültettél a fülembe és valamit nézek oda aminek nem kell sok fény, viszont a levelei visszaverik onnan.
Már vége a versenynek :) Milyen versenyre gondolsz?
Hát a következőre!:happy:
 
Hát a következőre!:happy:
Köszi jó fej vagy. Igazából meglátjuk mi lesz. Jelenleg májusig zombiland-é vált a munkahelyem. A hétvége csütörtök péntek, a többi napon dolgozok napi 18-19 órát, vidék, külföld, belváros, rengeteg utazás, és nagyon kevés idő. Térben még mindig nem látok, úgy hogy eltervezni nem tudom mi milyen lesz. A microcat visszacsonkoltam de el nem tudom képzelni hogy fog visszanőni vagy hogy fog kinézni ha visszanő. Amit biztosra tudok, hogy biztosan visszanő. Egyszerűen nem tudok előre tervezni. Meglátjuk milyen forma felé indul ha tetszik megmarad, ha nem, levágom.:)
 
A jol megerdemelt agy Siofokon[emoji2] Nyami..
Holnap hajnaltol darallo.[emoji22]
af78fdee01e780d7755379d0f05d8d92.jpg


Szabó Henrik 70/883-4940
 
Sziasztok,
Vidéki munkáim egyelőre a végére értek. Most a pesti daráló következik. Ez annyiban jobb,hogy a szabadidőm kicsit több lesz de közel sem a megszokott lazaság.
Az akváriumban beállt a növények stabilitása, ezért megkezdem a finomításokat. Az alsó gyökér ami végig fut a kövek előtt marad a helyén. A mögötte elhelyezkedő növénymassza a köveken ritkítás áldozata lesz. Láthatóvá teszem a kövek felületét max moha ráfutást engedélyezek ezzel növelve a mélység érzetét. A jobb szélét még nem álmodtam meg de valamit kell vele tennem mert nagyon üres. A bal oldali red moort szinte teljesen eltüntette a fissi ,az maximum nyírást kap ha szükséges. A tetején a microkat teljesen vissza nyírtam az növekedésre vár de már gondolkoztam azon is, hogy valami pirosas sárgás stemet pakolok be mögé.
A mellékelt képen a keretezett részen szeretném eltávolítani a növényeket. Csak a köveket takaró moha maradna de az is vékonyan. Szédületes ez a hc, hogy szinte 10-12 szálból ültettem és másodszorra van újra ültetve, ritkítással.
DSC03131.JPG
 
Utoljára módosított:
Sziasztok,
Vidéki munkáim egyelőre a végére értek. Most a pesti daráló következik. Ez annyiban jobb,hogy a szabadidőm kicsit több lesz de közel sem a megszokott lazaság.
Az akváriumban beállt a növények stabilitása, ezért megkezdem a finomításokat. Az alsó gyökér ami végig fut a kövek előtt marad a helyén. A mögötte elhelyezkedő növénymassza a köveken ritkítás áldozata lesz. Láthatóvá teszem a kövek felületét max moha ráfutást engedélyezek ezzel növelve a mélység érzetét. A jobb szélét még nem álmodtam meg de valamit kell vele tennem mert nagyon üres. A bal oldali red moort szinte teljesen eltüntette a fissi ,az maximum nyírást kap ha szükséges. A tetején a microkat teljesen vissza nyírtam az növekedésre vár de már gondolkoztam azon is, hogy valami pirosas sárgás stemet pakolok be mögé.
A mellékelt képen a keretezett részen szeretném eltávolítani a növényeket. Csak a köveket takaró moha maradna de az is vékonyan. Szédületes ez a hc, hogy szinte 10-12 szálból ültettem és másodszorra van újra ültetve, ritkítással.
View attachment 25678
Ismét sikerült bevinni a lakásba a természet egy darabját. (y)Látványos nagyon. Ilyen előtt órákig el lehet ücsörögni.(loptam pár ötletet:whistle:)
 
Most hogy a berendezés szinte teljesen megváltozott azért frissitem a technikai listát.
akva: 90x30x45. 121 liter. Gyalázatos házi ragasztás.
Talaj: Manado ista valami srimp keverék. Táptalaj nincs.
Szűrés: jbl e 901e + eheim ecco pro3 full seachem matrix.
Világítás: T5 4x39 watt 6500K Full derített fény.
Tápozás: Colombo flora grow pro napi 2ml, seachem exel napi 3 ml, ferro napi 1ml.
Co: Magasnyomású, Neo akril difi, camozzi tűszelep,ada visszafolyás gátló, 6-8 bubi/sec.
Víz: Heti 20 liter tiszta ro vízzel.
Dekor. Lávakő, red moor.

Mai állapot. Középről kiszedtem mindent és egy kis mc-vel próbálkozok. A fotó természetesen a
tehetségemet tükrözi. :oops:
DSC03148.JPG
 
Utoljára módosított:
Most hogy a berendezés szinte teljesen megváltozott azért frissitem a technikai listát.
akva: 90x30x45. 121 liter. Gyalázatos házi ragasztás.
Talaj: Manado ista valami srimp keverék. Táptalaj nincs.
Szűrés: jbl e 901e + eheim ecco pro3 full seachem matrix.
Világítás: T5 4x39 watt 6500K Full derített fény.
Tápozás: Colombo flora grow pro napi 2ml, seachem exel napi 3 ml, ferro napi 1ml.
Co: Magasnyomású, Neo akril difi, camozzi tűszelep,ada visszafolyás gátló, 6-8 bubi/sec.
Víz: Heti 20 liter tiszta ro vízzel.
Dekor. Lávakő, red moor.

Mai állapot. Középről kiszedtem mindent és egy kis mc-vel próbálkozok. A fotó természetesen a
tehetségemet tükrözi. :oops:
View attachment 26683
Szeintem ne vedd ki a nagy Anubiasokat onnan, fotón baromi jól mutat. Középre, ahonnan kiszedted a Narrow-ot, odakívánkozik egy csüngő MC függöny. Indíthatnád teljesen felülől, és lefelé szélesedően rakhatnád. Nehogy kidobd a vödörből, nyomkodd be oda!
Élőben amúgy baromi szép. És a képen nem jön ki, de az aki nagyon keskeny...
 
Szeintem ne vedd ki a nagy Anubiasokat onnan, fotón baromi jól mutat. Középre, ahonnan kiszedted a Narrow-ot, odakívánkozik egy csüngő MC függöny. Indíthatnád teljesen felülől, és lefelé szélesedően rakhatnád. Nehogy kidobd a vödörből, nyomkodd be oda!
Élőben amúgy baromi szép. És a képen nem jön ki, de az aki nagyon keskeny...
Elég keskeny 30 cm...:(
Kerestelek de nem voltál kapcsolható. Lemerült.
Feltöltöttem a kicsit. A víz torzít de nagyon jó irányba :) Mélyebbnek látszik :) Viszont feltöltve a fák vastagabbnak látszanak. Úgy hogy kijönnek belőle és mivel az ötleted tetszik vékonyabbakkal és kisebbekkel tele vágom. (y)
 
Elég keskeny 30 cm...:(
Kerestelek de nem voltál kapcsolható. Lemerült.
Feltöltöttem a kicsit. A víz torzít de nagyon jó irányba :) Mélyebbnek látszik :) Viszont feltöltve a fák vastagabbnak látszanak. Úgy hogy kijönnek belőle és mivel az ötleted tetszik vékonyabbakkal és kisebbekkel tele vágom. (y)
Lemerültem... A vékony ágak akkor ütnének nagyot, ha nagyon sokat pakolnál bele de csupaszon hagynád mindet. Alatta a lávaköveket viszont teljesen bemoháznád. A moha sötétebb színe és az ágak világossága jó kontrasztot adna.
 
Utoljára módosított:
Keretek közt: Napi 2ml flora grow pro, 3ml fluorish excel.
50 liter közel 50%-os vízcsere.
Ga gh plus visszasózott 160 tds-s 50 liter ro vizzel történő csere.
Tds 112
Gh 3,5
Kh 5
ph 6,7
Nitrát 3mg/l
Foszfát 0,03 mg/l
Kálim 1mg/l
Vas 0,2 mg/l
Itt nagyon nagy növény massza található. Sok moha, rengeteg micro, stemek, annubiasok, buce-k, parvula, hc stb
Itt található némi por alga a dekor fákon, kevés pont alga a leveleken, néhol olvadozó buce cooper levelek, egy két lyukasodó annubias levelek.
Alul táplálásra gondolok.
Táp emelés következő hét napra napi 5ml f,g,p.
 
Keretek közt: Napi 2ml flora grow pro, 3ml fluorish excel.
50 liter közel 50%-os vízcsere.
Ga gh plus visszasózott 160 tds-s 50 liter ro vizzel történő csere.
Tds 112
Gh 3,5
Kh 5
ph 6,7
Nitrát 3mg/l
Foszfát 0,03 mg/l
Kálim 1mg/l
Vas 0,2 mg/l
Itt nagyon nagy növény massza található. Sok moha, rengeteg micro, stemek, annubiasok, buce-k, parvula, hc stb
Itt található némi por alga a dekor fákon, kevés pont alga a leveleken, néhol olvadozó buce cooper levelek, egy két lyukasodó annubias levelek.
Alul táplálásra gondolok.
Táp emelés következő hét napra napi 5ml f,g,p.
Az én olvasatomban ez azt jelenti, hogy szinte nincs is táp a vízben. Emeld meg rendesen, ne éhezzenek a növénykék.
 
Az én olvasatomban ez azt jelenti, hogy szinte nincs is táp a vízben. Emeld meg rendesen, ne éhezzenek a növénykék.
Annyira azért nincs éhezés. :) Mindössze 2 visszaesett növényről beszélünk a közel 100-ból. Ettől függetlenül emelem egyelőre 2,5 szeresére.
 
Keretek közt: Napi 2ml flora grow pro, 3ml fluorish excel.
50 liter közel 50%-os vízcsere.
Ga gh plus visszasózott 160 tds-s 50 liter ro vizzel történő csere.
Tds 112
Gh 3,5
Kh 5
ph 6,7
Nitrát 3mg/l
Foszfát 0,03 mg/l
Kálim 1mg/l
Vas 0,2 mg/l
Itt nagyon nagy növény massza található. Sok moha, rengeteg micro, stemek, annubiasok, buce-k, parvula, hc stb
Itt található némi por alga a dekor fákon, kevés pont alga a leveleken, néhol olvadozó buce cooper levelek, egy két lyukasodó annubias levelek.
Alul táplálásra gondolok.
Táp emelés következő hét napra napi 5ml f,g,p.
Sziasztok. 6 nap telt el az utóbbi mérések óta, ami értékek egy 50% vízcsere után lettek meghatározva. A napi 2 ml tápozás 5 ml-re lett emelve 6 napig, és ezt így mérem most meg vízcsere előtt. A mérések miértje, hogy mennyi tápanyag gyülemlik fel egy hét alatt, úgy, hogy közben a nővények elszívása is közre játszik. A 6 nap alatt beletolt tápmennyiség: 35ml táp, 21ml fluorish excel.
Munkára fel :)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére