• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Keretek közt

Most, hogy 1 nap alatt a plugendpléj akváriumomat sikerült megunnom, pedig rendeltetés szerűen beledugtam a fát és játszottam vele, úgy döntöttem kiveszek minden fát és megpróbálom úgy elhelyezni, hogy hasonlítson egy kicsit a természetben előforduló képződményekre.
A fákat kiveszem és megpróbálom jobban elhelyezni, alacsonyabban foglaljanak helyet,
Jobban kihasználják a teret (most egyik sarokban rakás van a másik üres)
A hosszabb gyökerek mohásítása, esetleges útban lévő gallyak rituális csonkolása.
Készítek közben képeket hátha valaki tanul a hibámból :whistle:(nincs is) :meh: vagy csak egyszerűen végre elhiszi hogy jobban megy nekem a csoportos terápia mint az akvárium építés :wtf:
Munkára fel.

Feleségem kezd összeomlani...:yawn: Biztos hosszú volt a éjszaka:censored:
 
Gyerekek kiégtem. Ez a moha ragasztás.. pfuuu. A kezem még remeg az alkoholtól. Végeztem vele kíváncsi vagyok be indul-e. Még a szemüvegem is leizzadt. Egyik szemem amúgy is rosszabb mint a másik kettő. Érdekes hogy az a nagy mennyiségű fa szinte már nem is látszódik. Hagyom bedúsulni, hagy nyomják el egymást és menet közben kialakul hogy is akar kinézni. :) Kellemes estét mindenkinek le kell feküdnöm vízszintesbe. Képek:
új (2).JPG új (3).JPG új (1).JPG
Köszi, hogy benéztél. :sleep:
 
Szépen tisztul az akvárium. Be kellett tennem még egy szűrést mert kevésnek bizonyult. Nagyon ki lett használva a terület így betettem egy eheim ecco pro-t kisegítésnek full eheim subbal töltve. Hogy a garnikat ne szippantsa be tettem a szűrő szívó kosárba szivacsot de hamar eltömődött így reggel megyek apro lyuku lemez kosarat venni. Eddig minden jó jobban tetszik. Nyilván a páfrányokat vissza kell vagdalni, hogy méretesek legyenek.
 
Útnak indulok. Szívó kosár vétel, led szerelés, itt ebbe az akvába meg az egyik csövet ki kell cserélnem mert túl sok a meleg fény és nagyon színes minden, és a víz is sárgának tűnik. Adunk neki 6,5 mega kelvint :mad:o_O
 
Sziasztok.
Mai nap bekerült még 6 db oto és 12 db üveg lazac. Megvettem a védő rácsot a másodlagos szűrőre így teljes a szűrés. Kellett is mert amikor beindítottam nagyon megindult a víz alatti por vihar ami mostanra letisztult.
A tápozás napi 2 ml vas 2ml carbo es 2 ml táp. A növény mennyiséggel a táp adagot nem emeltem , mivel igényes növény nem nagyon van benne. A növények mutatják majd ha kérnek még.
Jó, hogy van napló mert a növényzet miatt szinte nem láthatóak a halak így majd vissza olvasva összegzem miből mennyi lehet benne.
 
Utoljára módosított:
Gyerekek kiégtem. Ez a moha ragasztás.. pfuuu. A kezem még remeg az alkoholtól. Végeztem vele kíváncsi vagyok be indul-e. Még a szemüvegem is leizzadt. Egyik szemem amúgy is rosszabb mint a másik kettő. Érdekes hogy az a nagy mennyiségű fa szinte már nem is látszódik. Hagyom bedúsulni, hagy nyomják el egymást és menet közben kialakul hogy is akar kinézni. :) Kellemes estét mindenkinek le kell feküdnöm vízszintesbe. Képek:
View attachment 23341 View attachment 23342 View attachment 23343
Köszi, hogy benéztél. :sleep:
A végeredmény egy remekmű lett! Mondjuk meg is dolgoztál érte, nem a Jézuska hozta. :)
 
Nem is használsz lilyt?
Nyem. Nekem nem jön be valahogy. Biztosan jobban elosztja a sodrást,meg stb, még a kezdet kezdetén vettem is de nem tetszett és elajándékoztam egy kollégának aki jobban értékelte mint Én. Egyetlen egy mini lilly van még egy szűrővel került hozzám a nanoba használom de az is menni fog a háztól amikor mindet bontanom kell.
 
Nyem. Nekem nem jön be valahogy. Biztosan jobban elosztja a sodrást,meg stb, még a kezdet kezdetén vettem is de nem tetszett és elajándékoztam egy kollégának aki jobban értékelte mint Én. Egyetlen egy mini lilly van még egy szűrővel került hozzám a nanoba használom de az is menni fog a háztól amikor mindet bontanom kell.
A high-tech akimra anno csináltam egy DIY lilyt az Eheim befolyóra, de ott szükség volt rá az ecset miatt.
A mostaniban nekem is csak az sima befolyó cső van, de 20 literben elég is. :)
 
Sziasztok.
Idő hiányában, a rideg tartás előnyeit kihasználva, csak az alap műveleteket hajtom végre. Napi tápozás immár pontosan kimérve, heti vízcsere, nyírás.
A riccardia szépen fejlődik szinte minden ragasztás megindult.
A microkat tövig visszavágtam mert a meglévő nagy lombból nehéz volt méretarányos levélkéket kihozni. Az új levélkék irányított növekedését könnyebb kivitelezni.
Tápozás 3ml, excel 3 ml, co 3bubi/mp. Dc-t nem használok. Világítás 4x 39 watt 6500 kelvin 30 cm magasságból. Alga nincs.
DSC03099.JPG
 
Back
Oldal tetejére