• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kerekgyep

egysrac

Kertész szaki
Sziasztok!

Az akváriumomban történő változtatások nyomonkövetése miatt kezdem naplózni az akimat.
Előző akváriumom https://akvakertesz.hu/threads/egysrac-elso-tanulo-akvariuma.2810/volt még jó pár évvel ezelőtt.

Ez az akvárium viszonylag friss indítás, január közepén állt össze jelenlegi formájában.

Paraméterek:

Akvárium mérete:
60x30x30 54 liter

Világítás:
Led szalag 48Watt természetes fehér, programozható led vezérlővel.
Világítás menetrendje:
  • 10:30-11:30ig 0%-95%-ra
  • 11:30-17:30ig 95%
  • 17:30-18:30ig 95%-ról 5%-ra
  • 18:30-22:00ig 5%-ról 0%-ra
CO2:
Magasnyomású CO2 rendszer 22,5 kg os palackról
  • CO2 be: 8:15 kor
  • CO2 ki : 17:30kor
DC színe lime zöld és sötétzöld határa, bubizik szépen minden, de vannak kétségeim a dc folyadék megbízhatóságával kapcsolatban.
A napokban majd leellenőrzöm, ha megjött a 2. DC-m keverek újra 4KH-s vizet, valamint új indikátor folyadékot cseppentek bele (ami jelenleg van kb 3 éves, lehet hogy megromlott??).

Szűrés :
Sunsun 1200l/órás szűrő

Tápozás:
Green Aqua Micro/Macro kb 4-4 ml (tápadagoló szivattyú 38%-ra van állítva)
Tápozás: 7:20kor minden nap.

Vízcsere:
Heti 1x 50%, utána visszatápozom a napi adagot.
Ezen annyi változást történt, hogy kb a 4. nap után egy 10% vizcsere, talajporszívózás lett beiktatva mai naptól.
Ez azért szükséges mivel a felszín elkezd olajosodni elég rendesen. Módosítottam a befolyó ág szögén, jobban kavarja a felszínt. Majd elválik pár nap múlva mi okozza.
Vízhőmérséklet 24°C

Talaj,Hardscape:
Tropica Substrate növény táptalaj
ADA Aqua Soil Amazonia - általános növénytalaj
Válogatott kövek(Andezit?)

Növények:
Rotala rotundifolia
Micranthemum Sp. Monte Carlo
Eleocharis Mini 'Parvula'
Echinodorus tenellus
Cryptocoryne Wenditii
Pogostemon Stellata

Lakók:
Galaxy Razbóra 18db
Amano 4db
Sakura 10db
Otocinclus 3db
Ancistrus 1db

Képeket hamarosan rakok fel!
 
Eleg szepen ossze pakoltad a rendszert, gratula. Ha a kezdo cuccod ilyen akkor a kepeket sem kepzelem gyengusznak. Szerintem mas helyett is kijelenthetem, hogy varjuk.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Szia Henrik!

Köszönöm szépen, a technikai rész szerintem is rendben van.
Mivel nem ez az első aksim, így az idők folyamán azért összejött ez/az :D. Fényképezés terén még vannak elmaradásaim, amint megérik rá az akvárium ezt pótolni is fogom, addig csak telós képeket tudok lőni :/. A finomhangolás úgy gondolom még hiányzik, sajnos itt ott már van algám megint. Az indulás nem volt zökkenőmentes mert kifogyott a CO2, újratötlésre rengeteget kellett várni, aztán a táp fogyott el, szóval ezek következtében azért volt alga elég rendesen... Most kezdi magát utolérni a rendszer, de azért még sok odafigyelést igényel. Tervben vannak még az üveg eszközök beszerzései, RGB leddel szeretném kiegészíteni a jelenlegi világítást a naplemente szimulációhoz, szeretnék új szekrényt is de van egy olyan érzésem, hogy sose lesz 100%ig kész.(már szemezek egy nagyobb aksival :D)

Természetesen mindenki építő kritikáját szívesen fogadom, sőt, szeretném kérni ha valamit nem megfelelően csinálok jelezzétek! ( A régi tudás kicsit megkopott már, kihagytam vagy 4 évet.)

Előre is köszönöm !
 
Mekkora akvariumot tervezel? Ebben a mostaniban ha mostanaban inditottad nem lehetnek olyan nagyok a novenyek. Darab szamra nem tudom mennyi lehet benne, de igy latatlanba azt mondanam a tapozast levennem a felere. A ga tap kover es eros. Ekkora akvariumba boven kell noveny, intenziv novekedessel ekkora adag taphoz.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Az utolso kepen mar nagyobb rotalakat latok. Van keped totalba? Nem tudom mi a celod berendezesileg de ha semmi tobb, a kovek cserejevel esetleg ujra gondolasaval sokat javithatnal az osszkepen. A novenyek nevelese latom nem okoz problemat.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Konkrét méret még nincs, azt tudom hogy magasabbat és mélyebbet szeretnék, hogy a stemeknek legyen kifutása, valamint jobban lehessen variálni a hardscapet .Valahol 200 liter körül lenne a max. De előbb házfelújítás :D
Most már van növénymennyiség rendesen szerintem, bár jobb oldalt van egy pici kopasz rész, arra még nem jöttem rá miért. A kövek tövébe anubiast tervezek(amik most vannak nagyon kicsik még).

Igen, a köveken már gondolkodtam hogy a jobb oldalit kiveszem (ez sokkal jobban algásodik is), de nem gondoltam még tovább hogy mit tennék a helyére. Crypto szépen mutatna, csak az nagyon leárnyékol mindent maga alatt.

Mostani kép:

Photo 2017. 02. 25. 20 54 49.jpg
 
Utoljára módosított:
Szerintem a jobb oldalad nem kap rendesen co-t. Helyezd át többször a dc-t, vagy tegyél bele ideiglenesen 2 db-ot.A növényeid elrendezése szerintem elég jó. A kövek stilusán és fajtáján is változtatnék, de mivel már növényesítve van, a kövek helyét a növényekhez mérném. Manten, fakő,seiryu,frodo szerintem jól mutatna. Budapesti vagy? Határozottan jó a növényesítésed. Az algából is kifelé mész. Tisztán látszik, mennyit hajtott az algabumm óta és a friss hajtás tisztának látszik. A dc-t amúgy sárgábbra ítélném.
 
Szerintem a jobb oldalad nem kap rendesen co-t. Helyezd át többször a dc-t, vagy tegyél bele ideiglenesen 2 db-ot.A növényeid elrendezése szerintem elég jó. A kövek stilusán és fajtáján is változtatnék, de mivel már növényesítve van, a kövek helyét a növényekhez mérném. Manten, fakő,seiryu,frodo szerintem jól mutatna. Budapesti vagy? Határozottan jó a növényesítésed. Az algából is kifelé mész. Tisztán látszik, mennyit hajtott az algabumm óta és a friss hajtás tisztának látszik. A dc-t amúgy sárgábbra ítélném.

Nos, a CO2 beoldás jelenleg a nyomóág alatt van, lehet jobb lenne ha vele szembe raknám? Ma délután átrakom az új helyre.
A kövek fajtáján nagyon nem szeretnék változtatni, azért választottam ezeket mert megtetszett a textúrája, formája. Ilyen kőből egyébként még van jó pár darab, azok inkább laposabbak.
Megpróbálok majd kutatni valami szebb követ.
Azt mondod, hogy nem elég a CO2 ami jelenleg benne van?
Békés megyében van az akvárium Orosházán.
 
Így tudom elképzelni most a folyamatodat ami nem hasznosul elégé. Piros áramlás, fehér co ami felszalad is kimegy az akvábol. Csak nagyon kevés oldódik be.
 

Attachments

  • Photo 2017. 02. 25. 20 54 49 javított.jpg
    Photo 2017. 02. 25. 20 54 49 javított.jpg
    117 KB · Megtekintések: 1
Áthelyezve, a difit, illetve a dc-t így tudnám elképzelni a beoldást.
 

Attachments

  • Photo 2017. 02. 25. 20 54 49 (1).jpg
    Photo 2017. 02. 25. 20 54 49 (1).jpg
    117.5 KB · Megtekintések: 1
Milyen difid van? Nekem az volt a tapasztalatom, hogy ugyanolyan bubiszám mellett egy nagyobb felületű (valószínűleg nem csak a felületen múlt, hanem a kerámián is) difivel látványosan jobb eredményt értem el.
Más: játssz addig az elhelyezésével, amíg az esőztetőd által keltett áramlás magával ragadja a bubikat. Szemmel lehet látni, hogy mennyivel hosszabb utat tesznek meg mielőtt a felszínre érnének.
Végére egy kis fekete leves: az esőztető bazi jó az oxigén beoldás szempontjából, ugyanekkor sajna segít kiszellőztetni a CO2-t a vízből.
 
Milyen difid van? Nekem az volt a tapasztalatom, hogy ugyanolyan bubiszám mellett egy nagyobb felületű (valószínűleg nem csak a felületen múlt, hanem a kerámián is) difivel látványosan jobb eredményt értem el.
Más: játssz addig az elhelyezésével, amíg az esőztetőd által keltett áramlás magával ragadja a bubikat. Szemmel lehet látni, hogy mennyivel hosszabb utat tesznek meg mielőtt a felszínre érnének.
Végére egy kis fekete leves: az esőztető bazi jó az oxigén beoldás szempontjából, ugyanekkor sajna segít kiszellőztetni a CO2-t a vízből.

Igen, reggel azon balettoztam vagy 1,5 órát de meglett a tökéletes(nek vélt) elhelyezés a difi, esőztető kombóra.
Így a lehető legkisebb felszínmozgatás mellett pörög vissza a legtöbb bubi a víz alatt.
Korábban nano difim volt, de azt nem szerettem most ga közepest használok. Ez már bevált az előzőnél is, és tényleg pont jó a mérete.
Jelentősen tovább kering a víz alatt a CO2, kíváncsi vagyok nap végére mit mutat a dc.
11:27 a bal oldal most kezdett el bubizni.
Az esőztető csere tervben van lily -re, csak 1-2 dolog hiányzik még hozzá.

Közben arra jutottam hogy a jobb oldali követ kivenném és lecserélném egy negyed akkora kőre. Nagyon meghatározza az áramlást is azon a részen, meg sokat kitakar az összképből. mi a véleményetek erről?
 
Korábban nano difim volt, de azt nem szerettem most ga közepest használok. Ez már bevált az előzőnél is, és tényleg pont jó a mérete.
Nálam is dekára ez a váltás volt:)
Közben arra jutottam hogy a jobb oldali követ kivenném és lecserélném egy negyed akkora kőre.
Csak támogatni tudom, mert a mérete elviszi a tekintetet a balos markáns és egyedi textúrájú kövedről. Valami hasonlóan érdekes, de lényegesen kisebb követ próbálj keresni. A negyede akkora az jól hangzik elsőre;)
 
Na megvagyok a tereprendezéssel, valóban jobban beoldodik a co2, szinte sárga volt a dc.
Maradt egy jó nagy kráter, feltoltottem aljzattal és beraktam 2 követ.

30914e054879632dfe3afff32f6799a2.jpg




Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Back
Oldal tetejére