• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kashyyyk

keszalvo

Bölcs Ent
Üdv !
Jó sokáig bírtam hogy ne legyen egy harmadik akvárium is.
De hát még nem mondtam le a crabon blue rilik tartásáról és ez csak így valósulhat meg.
Annyi változik a címből is utalva rá hogy most egy kicsit a kockák világába szeretnék belekóstolni.
Ha nem is teljesen kocka lesz az akvárium : 4 mm üveg 25 x 25 x 32 20 liter
Elképzelések már vannak illetve minden technikai háttér meg van a megvalósításhoz.
Annyiban fog különbözni ez az akvárium a többi eddigitől ahogy a címben is látjátok nem Garnélás akváriumnak jelöltem be hanem növényesnek,tehát a cél egy minimál kis kocka megalkotása lesz.
Nem hajt a tatár így lesz időm finoman megfontoltan átgondolni mit is akarok valójában és felrakni majd ide a képeket hogy együtt gondolkodjunk,mert a címadó mondat is ezt sugallja :D íme :

 
Közben,mig nem jön az akvárium tervezgetek
vélemények jöhetnek ám [emoji4]

b629ace4b90b36c5a28145ff8d675f31.jpg
 
Üdv !
Tegnap mentem az üvegért,elkészült.Már most tettszik ez a méret.
Próbára beledobáltam a fákat tényleg csak azért beférnek e.Ezek a fák a Yakushima akváriumba már nem fértek be hát ide az elképzelésnek meg pont megfelelnek.
Kövekkel (lávakő) még meg lesz támasztva az építmény,körben dekorhomok lesz.
Azt még nem döntöttem el hogy csak a fákra ültetek vagy nekitolom az egészet a hátsó üvegnek és oda kerüljenek majd stem növények megy egy két magasabbra növő fajta.
Egyenlőre a képet tessék alapkoncepcióként nézni :

14fa859b108790dedb345af35e150003.jpg
 
Üdv !
Jelentem a fákat tegnap egy vödörbe dobáltam és áztatom.
Eddig jutottam és valószínűleg ez is lesz megépítve :

0e525d0cb6d1164d303d732755044c5d.jpg


Alul körben dekorhomok hátul kövekkel leválasztott részen táptalaj + általános talaj.
A fákon moha és anubias + micro hátul meg indica + diandra.
A napló is átneveződik lassan de biztosan Star Wars lázban égve .......
 
Viktor, nem tudsz valami izgibb követ varázsolni a fák alá? Már ha nem lesz teljesen bemohásítva a felületük.
Nagyon komolyak ezek a fák! Úgy néz ki népszerű lesz mostanában ez a vonal;)
 
Szőrösítve, akarom mondani mohásítva lesznek a fák?
Egy kiegészítő csak itt, csak most, csak neked, csak ehhez az akváriumhoz:
chewbacca-wookiee-slippers-1.jpg
 
Viktor, nem tudsz valami izgibb követ varázsolni a fák alá? Már ha nem lesz teljesen bemohásítva a felületük.
Nagyon komolyak ezek a fák! Úgy néz ki népszerű lesz mostanában ez a vonal;)
Szabolcs ez egy low budget akvarium,a kovek maradekok @ozzy mestertol a dekorhomokot @nebula kollega szolgaltatta,es igen a fakat tartogattam hatha jok lesznek majd valamire.
Szoval csak az akvariumert fizettem 2200.-Ft ot es nagyon jol sikerult,remelem tartos is lesz.
Es ha minden jol megy es nem is kiabalom el vegre valahara egy kedves baratomnak koszonhetoen innen a forumrol Blue Carbon Rili garnelak fogjak lakni [emoji6]
 
Szőrösítve, akarom mondani mohásítva lesznek a fák?
Egy kiegészítő csak itt, csak most, csak neked, csak ehhez az akváriumhoz:
chewbacca-wookiee-slippers-1.jpg
Ez a papucs nagyon komoly [emoji16] [emoji38]
A fakat nem szeretnem tulsagosan szet szorositeni [emoji16] szoval meg akarom tartani a formavilagot.
 
ez a lajos-féle gyártású akvárium? tényleg szép? csiszolva is van?
Igen ez a nála készült akvárium,csiszolva minimálisan van,nekem megfelel.
Annyi volt csak felé a kérésem hogy a legminimálisabb ragasztást lássam az éleknél,ez tökéletesen sikerült.
Illetve az eddigi akváriumokhoz képest annyi a változás hogy itt az alsó üveglapon állnak az oldalsók és nem mellé van ragasztva,ez nem tudom probléma e de megbízom Lajosban nem az első akvárium amit ragaszt :)
 
Ekkora méretnél szerintem nem gond a ráépítés, csak arra figyelj, hogy az oldalfalaknál fogva ne emeld meg. Az én üvegesem alap esetben (ha nem kérem máshogy) a frontot és a hátlapot az alap köré, a két oldalsó lapot az alapra, a front- és hátlap közé ragasztja.
 
Igen ez a nála készült akvárium,csiszolva minimálisan van,nekem megfelel.
Annyi volt csak felé a kérésem hogy a legminimálisabb ragasztást lássam az éleknél,ez tökéletesen sikerült.
Illetve az eddigi akváriumokhoz képest annyi a változás hogy itt az alsó üveglapon állnak az oldalsók és nem mellé van ragasztva,ez nem tudom probléma e de megbízom Lajosban nem az első akvárium amit ragaszt :)
ezzel nincs gond, ilyen piciben nem lesz probléma.
 
Ekkora méretnél szerintem nem gond a ráépítés, csak arra figyelj, hogy az oldalfalaknál fogva ne emeld meg. Az én üvegesem alap esetben (ha nem kérem máshogy) a frontot és a hátlapot az alap köré, a két oldalsó lapot az alapra, a front- és hátlap közé ragasztja.
Na pont így van ez is :)
Ez a sztenderd szabásminta. Én kicsit másképp szoktam, no de reményeim szerint a hétvégén mutatok majd valamit-kedden hoztam el az üveget hozzá;)
 
Üdv !
Szépen lassan haladok a cél felé és elindítom lassacskán az akváriumot.
De jött egy lehetőség és változtattam picit,az akvárium méretén,na nem széttörtem,hanem egy GA-s 27 literest is megrendeltem ami meg is érkezett kitűnő állapotban.
Tehát az egész koncepció fogja magát és átköltözik ebbe a méretbe 30*30*30 sima 4 mm üveg.
Ez azért is jobb mert ezt már a Tetra ex 800 plusz fogja megszűrni,ha ideér egyeben akkor üveg ki és befolyókkal.
A világítás egy 24 wattos Odysseia kínai csoda végzi philips 1200 lm 6500 k izzóval,szóval nem lehet gond a fénnyel,illetve tervezem ide is beállítani egy D201-es citromsavas rendszert ugyan is ez egy kifejezetten növényes akváriumnak készül.
Ettől függetlenül persze a kis 20 literest is elindítom csak oda teljesen más vadabb koncepciót szeretnék olyan bonsai-os vonalon haladva,de erről majd egy kicsit később.
 
Szóval.
Még vasárnap délután áttelepítettem a scape et a 20 literes akváriumból a 27 literesbe.
Azért ebben sokkal jobban el fog férni amit megálmodtam.
Tegnap már félig fel is töltöttem vízzel de még így is félő hogy az alsó nagyobb darab fa nem lesz elég nehéz hogy lent maradjon.Se baj majd lesúlyozom.
Tényleg nem elfogultságból írom de nagyon jól fog kinézni ez az akvárium,főleg ha meg is érkeznek a tuning alkatrészek mint az üveg ki és befolyó na meg a D201-es citromsavas rendszer.
Nagyon jól fognak mutatni a csoki garnélák ezen az üde világos dekorhomokon.
Ma elvileg feltöltés és üzembe helyezés lesz soron.
Aztán jöhet a kisebb 20 literes amiben már meg van mit rakok össze ezt már régóta terveztem most meg is van hozzá az alapanyag,az is jól fog kinézni és az is fás köves lesz minimál stílusban,csak mohás akvárium.;)
Nem fogom külön naplózni egy naplót kap a két akvárium,tehát ezt.
Képanyaggal majd jövök :)
 
Üdv !
Tegnap lóhalálában összedobtam az akváriumot.Illetve szétszedtem a duplát.
A szűrő rákerült egyenlőre a gyári csövezéssel amíg nem érkezik meg az üveg.
Napi 1-1 ml TF plant micro-macro megy bele és
1 ml luqid carbo,aztán majd ezt váltja a D201-es rendszer ha megérkezik.
A garnélák az estét egy vödörben töltötték és reggel kerültek be az akváriumba.
Egy dolog szívatott meg az pedig az alsó tekervényes göcsörtös fa,az istenért nem akart lent maradni,így hátulról egy kővel muszáj volt megtámasztani remélhetőleg idővel azért lent marad.
A pontosság kedvéért az adatok :
Akvárium 30 x 30 x 30 27 liter GA-s 4 mm sima üveg
Szűrés : Tetra Ex-800 plus Matrix trop,és gyári kerámia gyűrű visszafojtva természetesen.
Világítás : Odyssea 24 watt kompakt 1200 lm Philips 6500 k izzó
Talaj : dekorhomok (csurgói) egy kevés általános talaj,és táptalaj hátul.
Dekor: saját gyűjtésű uszadék gyökér,lávakő
Növénylista :
- Riccardia chamedryfolia
- Fissidens Fontanus
- Microsorum pteropus
- Anubias barteri nana és petit
Egyenlőre ennyi növény mert hátra az általános talajba még ültetek,valószínű Rotala Indica lesz vagy Didiplis diandra ebből a kettőből iszonyat mennyiséget termel ki a nagy akvárium.
Lakók : Csoki sakura,mostantól szigorúan szelektálva :D
Halakat egyenlőre nem tervezek de régen voltak Corydoras pygmaeus törpe páncélos harcsáim és elgondolkodtam egy 6-8 db beszerzésén,azoktól nem tartok hogy befolyásolnák a garnélák szaporodását :)

Képpel talán este tudok szolgálni.;)

Ui.: gyorsan neki kell majd állnom a 20 literest is üzembe helyezni mert ha minden jól megy akkor hétvégén jönnek a lakók bele @dantesix kolléga jóvoltából :rolleyes:
 
Back
Oldal tetejére