• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Just Like Heaven

Bartos Gyula

Kertész szaki
Sziasztok!
Hosszabb idő után ismét megtöltöttem egy üveget vízzel, és mivel megtetszett gondoltam megérdemel egy naplót.
Tehát:
Akvárium:
100x45x40 Optiwhite
Szűrő: Eheim 2073, Eheim 2071
Világítás: saját miújság
CO2: 2kg nagynyomású, diffúzorral beoldva
Táptalaj, talaj: Dennerle Deponitmix, Amazonia
Seiryu kövek, vasfák, növények, halak, meg víz.
Most kb. öt hetes és ilyen:
38964271354_5931de33fb_h.jpg
 

Attachments

  • 38964271354_5931de33fb_h.jpg
    38964271354_5931de33fb_h.jpg
    383.9 KB · Megtekintések: 0
Nagyon rendezett, szép akvárium.
Ha megengedsz egy pár gondolatot...
Nekem van egy kis hiányérzetem, ha ránézek. A két vége olyan üres a számomra.
Szerintem a vízszintesen elhelyezett fáknak nem áll jól a sziget szerű elrendezés. Talán a széleken elhelyezett, nagyobb növények, bokrok segítenének. Engem kicsit zavar az is, hogy a felfelé álló ágak túl egyformák, túl szabályosan, egyirányban helyezkednek el. Persze lehet, hogy 3D-ben más hatása van.


Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Nagyon rendezett, szép akvárium.
Ha megengedsz egy pár gondolatot...
Nekem van egy kis hiányérzetem, ha ránézek. A két vége olyan üres a számomra.
Szerintem a vízszintesen elhelyezett fáknak nem áll jól a sziget szerű elrendezés. Talán a széleken elhelyezett, nagyobb növények, bokrok segítenének. Engem kicsit zavar az is, hogy a felfelé álló ágak túl egyformák, túl szabályosan, egyirányban helyezkednek el. Persze lehet, hogy 3D-ben más hatása van.


Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről

Sokat próbálgattam a fákat elhelyezni, de mindig így a jobb, hogy egy irányba állnak.
Hátul cryptocoryne retrospiralis-ok vannak ültetve melyek hamarosan a felszínre érnek, oldalt pedig blyxa van ami szintén nagyobb lesz.
Az akvárium a szoba sarkában kapott helyet, így a bal oldalt kicsit amolyan második frontként képzeltem el.
Megmutatom:
38782995095_bfcd7fea42_h.jpgIMG_20180112_221246 by Gyula Bartos, on Flickr']
 

Attachments

  • 38782995095_bfcd7fea42_h.jpg
    38782995095_bfcd7fea42_h.jpg
    334.4 KB · Megtekintések: 0
Szia Gyula!

Nekem nagyon teszik az elrendezés, növényesítés. A fák párhuzamossága akkor lenne zavaró ha egyforma vastagok és hosszúak lennének, így viszont nem annyira természetellenes, főleg amikor majd hatalmába keríti a flóra, végkép nem lesz feltűnő.

Valaki tudja, miért kétszer szúrja be a képet?
Milyen módon emeled be a képet?
A fájl feltöltésénél vagy kicsiben jeleníti meg (thumbnail), vagy a teljes képet, ha mindkettőre rákattintasz akkor mindkettőt.

A.ttila
 
A flickr.com ról BBCode másol, beilleszt mint eddig.
Eddig ilyen nem volt, hogy kétszer tette volna be.
Sajnos a képek minőségén látszik, hogy az akvarisztika mellett
nem a fotózás a másik hobbym
 
Utoljára módosított:
Fontosnak tartom megemlíteni, hogy az akvárium növénypalettáját olyan húzónevek tették teljessé, mint Jopet, Luigi13, Etele és Szmóki.
Ezúton is köszönöm nekik!
 
Szia!
Az a csodaszép gyep Marsiela Hirsuta? Mekkora darabokban ültetted, és milyen messza egymástól? Vagy a CO2-től fut ilyen szépen?
 
Szia!
Az a csodaszép gyep Marsiela Hirsuta? Mekkora darabokban ültetted, és milyen messza egymástól? Vagy a CO2-től fut ilyen szépen?
Szia!
Igen Hirsuta. Sokat vaciláltam a crenata és a hirsuta között, bevallom most sem mindig tudom jól döntöttem-e. sokat ültettem és elég sűrűn egymáshoz
magam sem gondoltam volna, hogy így elszabadul.
Itt még csak két hetes az akvárium:
View attachment 47111IMG_20171214_202026 by Gyula Bartos, on Flickr']
 
Back
Oldal tetejére