• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Júlia keskeny akváriuma

Sziasztok!

Volt egy karbantartás nyáron, arról nem készült bejegyzés.
A mainál csak egy háromnegyedes vízcsere volt kevés növényigazítással (a régi Najasokat likvidáltam, csak a friss hajtások maradtak).
A Bolbitisek teljesen elkoptak, néhány centis csonkok pár levélkezdeménnyel, kicsit jobb csak a helyzet a Microsorumokkal, de csak kicsit.
Az Anubiasok növögetnek.
Biztos számít a ritka vízcsere és az ilyenkor szokásos növénytápozás (kb. 2-3 heti adag micro-macro), no meg a csövek ki tudja hány évesek.
Múltkor rosszul számoltam, még van három Amanda a rengeteg Molli mellett.
A szűrő még csordogál, a porlasztókövet kieceteztem.

Remélem még karácsony előtt eljutok egyszer!


A.ttila
 
Sziasztok!

Ma megvolt az ünnepek előtti karbantartás.
Majdnem végeztem mikor víz csepegést hallottam.
Sajnos az volt amitől tartottam.
A szűrő csepegett miután leállítottam és eláztatta a kamrában az alatta lévő polcokat.
Ezért a szűrőt is kitakarítottam a tömítésekkel együtt és szerencsére az összerakást követően száraz maradt a külseje!
Már csak a polcok víztelenítése maradt a végére.

Növények vegetálnak a Najason kívül.
A halak szintén a Mollik kivételével.
Ők szaporodnak.

A.ttila
 
Vegigolvasva a topicot, eleg hanyatott sorsu ez az aki!
Mar ami a problemakat illeti, mind mennyisegben es minosegben...
A kitartasert es a karbantartas minoseggert pedig oriasi respect! Lehet en mar egy ev utan feladtam volna, vagy pedig teletettem volna munovenyekkel es muhalakkal... :)
 
Sziasztok!

A kitartasert es a karbantartas minoseggert pedig oriasi respect! Lehet en mar egy ev utan feladtam volna, vagy pedig teletettem volna munovenyekkel es muhalakkal...
Köszönöm!
Ez az akvárium az én keresztem!
Már volt igény a megszüntetésére, de nem adom fel könnyen, megoldáskereső típus vagyok.
Most az időhiány a legfőbb probléma, a havi karbantartást azért igényelné a medence.

Érdekes az hogy a páfrányok (Bolbitis,Microsorum) teljesen elsorvadtak, míg a Najas szépen dúsul, terjeszkedik, két hónap alatt a teljes vízoszlopot beszőve.
Így Anubiaszos és tüskéshínáros lett az akvárium.

A.ttila
 
Sziasztok!

A múlt héten voltam karbantartani.
Végre több mint egy hónap várakozás után sikerült beszerezni az egyik világításhoz a csere csövet (t5 8w 6500K).
Megviselte a növényeket a félhomály.
Sok ecsetes levelet leszedtem az anubiasokról.
A vizet szinte mindet átcseréltem: egy vödör ki, utána helyette egy kezelt csapvíz vissza, majd így tovább 6x.
Most kevesebb mulmot termeltek a halak.
A légpumpa teljesítménye erősen lecsökkent, a porlasztó ecetes áztatása közben láttam, hogy milyen kevés buborékot ereget a cső vége, legközelebb szét kell szedni.
Legközelebb szűrőtakarítás is lesz.

A.ttila
 
Sziasztok!

Múlt héten csütörtökön voltam karbantartani.
Elpusztult az Ancitrus (kb. 5 éves volt).
A csontváza darabjait eltávolítottam.
Teljes vízcserét csináltam kezelt csapvízzel.

Majd a hétvégén telefonált Júlia, hogy elpusztult 2 nap alatt 3 nagy molli.
Tegnap ismét mentem, de nem volt semmi kirívó, sem köd, sem szag, sem újabb hulla.
Azért csináltam ismét egy feles vízcserét.

Mindig használok víz előkészítőt, nem tudom mi okozhatta az elhullást.
Talán volt csőtőrés a környéken nem olyan régen és valamiből több volt a vízben a kelleténél.

A.ttila
 
Sziasztok!

Megvolt a "negyedéves" karbantartás, plasztikolás, 110%-os vízcsere (mint a kommunizmusban) mulmozásssal, najas ritkítás.
Kevés ecsetalga volt az üvegen, beömlőn, Anubias levélen, ezeket mechanikus úton eltávolítottam.
Szűrő még csordogál, ahhoz nem nyúltam.

Halak megvannak, már csak egy öreg motoros Amanda éldegél a B. molli csapat közrefogásában. Legközelebb lehet viszek valamit színesíteni az állományt.

A homok kb. harmada hiányzik már a rendszertelen vízcserék alkalmával egy kevés mindig távozik.

A légpumpa alig nyomott egy kis bubit a porlasztókövön keresztül, pedig az utóbbi időben minden alkalommal eceteztem.
Gondoltam most megnézem a szerkezetet, hátha látok rajta valamit (a kamrában 2m magas polcon az akvárium mögötti fal túloldalán), amint megmozdítottam, megváltozott a hangja és ezerrel tolta a buborékokat - hatékonyan megjavítottam :D !

Képet nyomsz így 5 év után?
Ezen az akváriumon nem sok látni-néznivaló van, csak kell nekem a támpont hogy mikor mit is csináltam vele, de azért legközelebb csinálok egy fotót.

A.ttila
 
Sziasztok!

Kép nincs, csak ideg :mad:!
Ma kicsit korábban odaértem (1/4 8-kor).
Gondoltam kitakarítom a szűrőt, most van idő.
Szét is szedtem, kiöntöttem belőle a koszos vizet, átöblítettem akváriumvízzel a lávaköveket, szivacsot, újra cseréltem a kőkemény perlont.
Aztán nem tudtam úgy összerakni hogy ne eresszen.
Vízcserét megcsináltam, ecetezni kellett a levegőporlasztót, tápoztam.
Ehoztam a szűrőt hátha sikerül rendbetenni!

A.ttila
 
Sziasztok!

Végül szűrőcsere lett.
A legkisebb Eheim classik, saját ki- és befolyójával, szivacsával, perlonjával, lávakő kiegészítéssel (nagyon cuki, pedig külsőszűrő fóbiám van :confused: )
Ha kell valakinek ingyen a csöpögő Serafil 130-as, nyugodtan jelentkezzen!

A.ttila
 
Sziasztok!

Végül szűrőcsere lett.
A legkisebb Eheim classik, saját ki- és befolyójával, szivacsával, perlonjával, lávakő kiegészítéssel (nagyon cuki, pedig külsőszűrő fóbiám van :confused: )
Ha kell valakinek ingyen a csöpögő Serafil 130-as, nyugodtan jelentkezzen!

A.ttila
Szia!
Én jelentkeznék érte.
Nem mintha nem lenne szűrőm, de kihívás lenne a megjavítása.
Azért valamit cserébe találj ki, mert nem lenne jó felesleges dolgot vinni... ;)
 
Sziasztok!

Múlt héten csütörtökön ejtettem meg a karbantartást.
A kis Eheim teszi a dolgát.
A pici csigák eléggé elszaporodtak, a Najas meg majdnem kikopott. Vittem egy csokornyi Hm-et, amiben megbújt néhány Helena ifjonc- két legyet ütöttem egy csapásra!
Már csak Mollik lakják az akváriumot a halak közül.

A.ttila
 
Sziasztok!

Az elmúlt időszakban volt pár vízcsere, a legutóbbi másfél hete hétvégén.
A kifolyó csövön már éppen csak csordogált a víz, de annyi mulmozni való volt, oly kevés az idő és -emelkedett fáradsági faktor (az óra is elhagyta régen az este tízet) hogy erre a hétre csúsztattam a szűrő takarítást.
Sajnos a nagy meleg beköszöntével, a gyenge szűrés mellett (meg a szokásos túletetéssel ) megborult az egyébként is labilis rendszer, felszaporodtak az infusoriumok, döglöttek sorra a halak, majd a növények is.
Arra a közös elhatározásra jutottunk, hogy felszámolom az akváriumot, véget vetve mindannyiunk szenvedésének.
A maradék halak és növények az itthoni tóban landoltak.

Sok nehézséget éltünk át az akváriummal együtt, nehéz bármi szépre visszaemlékezni, csak a kezdeti lelkesedésem vitte át az "üveg kalickát" több krízisen a korábbi megszüntetése helyett.
A magas stressztűrő képességnek is vannak hátulütői 😕 !
Lehet kompromisszumos megoldásokkal is akváriumot üzemeltetni, de a folyamatos jelenlét ebben az esetben elengedhetetlen!
Ilyet többet nem vállalok (már csak a megszaporodott tennivalóim miatt sem).

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére