• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Júlia keskeny akváriuma

Szia Dani!

inadsz said:
Crypto mállása ellen tettél valami vagy csak megállt?
Az utóbbi.

inadsz said:
Szerintem egy olcsóbb külső szűrő is megteszi
Nem az ár a lényeg, hanem a megbízhatóság!
De szerintem is, akár egy Eheim Classik is megfelelő lehet.

Köszönöm az észrevételt!

A.ttila
 
A. Kavicsos said:
Szia Dani!

inadsz said:
Crypto mállása ellen tettél valami vagy csak megállt?
Az utóbbi.

inadsz said:
Szerintem egy olcsóbb külső szűrő is megteszi
Nem az ár a lényeg, hanem a megbízhatóság!
De szerintem is, akár egy Eheim Classik is megfelelő lehet.

Köszönöm az észrevételt!

A.ttila
Szerintem is, ha használtan veszed egy tömitűgyűrűt vegyél a fejre biztos ami biztos.
 
Sziasztok!

Tegnap voltam (leált a buborék) karbantartani.
Vittem a külső szűrőt ami végül is egy SERA FIL BIOACTIVE 130 lett.
A beűzemelése végül elmaradt, mert nem volt a közelében konektor.
A megolgás egyszerű, átelsz fúrva a fal az akvárium fölött két egymás melleti részen (már egy lyuk van amin a hosszabító jön be), így minfen dugvillát át lehet tolni, mellette pedig bejönnek a szűrő csövek.
A kamrában lesz a gép, eltűnik az akvárium körül a vezeték gombolyag, viszont a fedő lapjából le kell vágni, mert a csövezés már nem fér be a kis sarkok nyíláson.
Kicsit a kamra polcon is alakítani kell, hogy a csövekkel együtt beférjen a szerkezet.

No és persze beüzemelek egy légpumpát (jó hogy van itthon négy darab a pincében), az "fontos"!

Kapott a belső szűrő még egy hetet!

Az élővilág erősen felszaporodott csiga fronton (Maláj tornyos), le is darálták az aljzat dőlésszögét.
A fűzfát a csigák, garnélák és a két Ancitrus rendesen karbantartja, bomlásnak semmi jele.
Egy kevés pont alga volt az üvegen, amit letoltam plasztikkal.

A látvány nem sokat változott:
IMG

Totális támadás a kavics ellen:
IMG

Törpék inváziója:
IMG_3475.JPG


Jövö héten folyt-köv.

A.ttila
 
Sziasztok!

Tegnap este beállítottam a külső szűrőt!
A kamrában lett elhelyezve a szerkezet, oda került át a konektor is.

A fedő üvegből kelett vágni, mert csak egy kis háromszög volt eredetileg.
Fedetlenül két hét alatt 4cm víz fogyott ki.

A polcból két lyukat fúrtam a szűrő csonkjai fölött.
Persze először fordítva tettem rá a csöveket, de hamar kiderült, úgy hogy átcseréltem gyorsan.
Egy kicsit kutyorog, de nem zavaró, remélem majd ki nyomja a levegőt (a légtelenítő gombot nem tudtam le sem nyomni, ezért nem is erőltettem).
Beüzemeltem egy légpumpát is (nehogy buborékok nélkül maradjon a rendszer).

A rejtett technika:
IMG.jpg


IMG.jpg


IMG.jpg
A csúf belső szűrő helyett, most három cső, háromféle szintén nem túl szép véggel éktelenkedik:
IMG.jpg

IMG.jpg

IMG.jpg

A.ttila
 
Sziasztok!

Tegnap nagy reményekkel mentem Júliához!

Hamar lelohadt a harci kedvem, mikor megláttam az épphogy csurdogáló befolyót!
Elkoszolódott a külső szűrő kicsit több mint egy hónap alatt!!! :cry:

Leszedtem a fölötte lévő polcról a tisztító szereket, kibányásztam a szűrőt, szétszeddtem, kitakarítottam, összeraktam, ismét működik!

Az egyik Anci kiugrott a nagyobb tető nyíláson.

A pár szál Utriculária hatalmas tenyérnyi párnává nőtt!

Más válltozás nem volt.

Lassan csöveket is kell cserélni a lámpában.

A fő mulm gyártók:
IMG


Takarítás után még homályosan:
IMG


Ha van valakinek ötlete a probléma megoldására, szívesen fogadom!

Köszönettel!

A.ttila
 
Úgy érzem, számodra ezeknek az akváriumoknak az ápolása, fenntartása már-már hivatás :clap:
Szépen fejlődik mindegyik, most végignéztem a naplókat. Jól sikerül őket beállítanod nagyon, hogy viszonylag kevesebb karbantartással is ennyire jól működnek!
 
Sziasztok!

Wilson said:
Úgy érzem, számodra ezeknek az akváriumoknak az ápolása, fenntartása már-már hivatás :clap:
Szépen fejlődik mindegyik, most végignéztem a naplókat. Jól sikerül őket beállítanod nagyon, hogy viszonylag kevesebb karbantartással is ennyire jól működnek!

Köszönöm Wilson!

Bár ez pont kilóg a sorból!
A kezdetek óta mindíg küzdök a túletetés tüneteivel!
Régebben az algásodás, most az állandó szűrőtakarítás edzi az idegeimet!

Arra gondoltam, hogy csak fagyasztottat viszek az etetéshez és itthon négyelem a kockákat, hátha sikerül visszaszorítani a tápanyag túltengést!

A csigákra meg ráküldök valamilyen kistestű Botiát (a garnélák nagy részét megpróbálom kimenteni előtte)!

A.ttila
 
A. Kavicsos said:
A csigákra meg ráküldök valamilyen kistestű Botiát (a garnélák nagy részét megpróbálom kimenteni előtte)!

A.ttila
hmm... csigaevő csiga nem lenne esetleg hosszútávon jobb megoldás. 1-2 hónap alatt szerintem egyensúlyba kerülnének... Amúgy a szűrővégek szerintem elég sokat rontanak az összképen...
 
Sziasztok!

Con_Sole said:
hmm... csigaevő csiga nem lenne esetleg hosszútávon jobb megoldás. 1-2 hónap alatt szerintem egyensúlyba kerülnének...

Köszönöm Lajos az észrevételeidet!

Sajnos amíg a túletetés fenn áll, addig kéne vagy 50db csiga evő (havonta kb. százat szedek ki a Maláj tornyosból)!
Con_Sole said:
Amúgy a szűrővégek szerintem elég sokat rontanak az összképen...

Igen, még nem sikerült fekete végeket találnom (az szépen belesimulna a háttérbe), ha valaki tudja melyik márkában létezik, az nagy segítség lenne a számomra!

Köszönettel!

A.ttila
 
JBL fekete, de nem túl jó minőségű.
Maláj tornyost nem tudja megenni a Helena mert van egy kis ajtócskájuk a malájoknak amit becsuknak ezen pedig nem jut be a szájszerve. :roll:
 
Sziasztok!

inadsz said:
JBL fekete, de nem túl jó minőségű.

Köszönöm Dani, ennél biztos nem roszabb!

inadsz said:
Maláj tornyost nem tudja megenni a Helena mert van egy kis ajtócskájuk a malájoknak amit becsuknak ezen pedig nem jut be a szájszerve.

Azért valahogy megoldja, mert itthon jó pár üres csúcsos csigaház van ahol Helena tényedik!

A.ttila
 
A. Kavicsos said:
Sziasztok!

inadsz said:
JBL fekete, de nem túl jó minőségű.

Köszönöm Dani, ennél biztos nem roszabb!

inadsz said:
Maláj tornyost nem tudja megenni a Helena mert van egy kis ajtócskájuk a malájoknak amit becsuknak ezen pedig nem jut be a szájszerve.

Azért valahogy megoldja, mert itthon jó pár üres csúcsos csigaház van ahol Helena ténykedik!

A.ttila

Biztos furfangos és hátulról közelíti meg áldozatát a vérengző Helena csiga. :D
 
Sziasztok!

Tegnap megejtettem a szűrőanyagok átrendezését!
A kifolyón folyamatosan mulmos víz távozott!
A legalsó térben elég sűrű víz helyezkedett el, amit folyamatosan nyomott vissza az akváriumba!
Cseles ez a Sera szerkezet a fordított keringetéssel!
Így most fölülre került a lávakő, alá a szivacs, legalulra pedig a perlon!

Tiz perc múlva tiszta lett a víz!

Nem vittem fényképező gépet magammal, mert nem számítottam semmi változásra, ehez képest remek kép fogadott növény fronton!
Nem voltak máló levelek, alga két körömnyi fonal gombolyag, a Bolbitis tenyérnyi felületet lefedett, az Anubiasok is több új hajtást hoztak a múlt hónaphoz képest!
Ennyit számítana a megnövekedett szűrő felület (mégha fordítva is raktam össze) a bomlástermékek növények által fogyaszthatóvá tételében?

Elfelejtettem teszteket vinni.
Ami szembetűnő volt, az a csigaházak puhasága (matt fehéres külső), valószínű elég savas lehetett a víz és megkezdte a házukat!
A többi élőlény jól van.
A Cseresznye garnélák nagyon szépek, élénk színezetűkkel sokuk Sakurának is elmenne!

Egy hónap múlva folyt. köv.!

A.ttila
 
Sziasztok!

Kis csúszással sikerült eljutnom Júliához.

Csodák csodája: nem kelett szűrőt takarítani (több mint egy hónap után)!!!
Közel négy év alatt először!

A vízhőfok 33C.
Még jó, hogy megy éjjel-nappal a levegő porlasztás!
Egyébbként semelyik növényen nem látszik hogy megviselné!
Viszont nem nagyon láttam a Talajtúró csigákat.
Az Rc-k tűz pirosak!
Alga NINCS!

Valamire tényleg jó ez a külső szűrés!!!

A.ttila
 
Egyszer kell hozzászokni a jóhoz csak :) Akkor nem csak nálunk van meleg a lakásban, szerencsére Júliánál a mindenki jól van.
 
Sziasztok!

Megint több mint egy hónap eltelt (nehezen szokom meg hogy nem csörög három hetente a telefon hogy megint nem buborékol a szűrő)!
Tévedtem, a meleg mégis szedett áldozatokat, most 26 fokos lett vízcsere után!
Júlia úgy védekezett a magas hőmérséklet ellen hogy csak 2-3 órát világított.
A Cryptocorinék teljesen eltüntek az akváriumból, 3 tő -var. balanse kivételével, melyeken 1-2 levél van.
A Valisneriák, Sagitariák, Anubiasok és a Bolbitis teljesen jó néz ki.
A halak is erősen megfogyatkoztak (2 Kuli kulit, 2 Petitellát, 1 Ancit és vagy 30 Rc-t tudtam leltárba venni).

Legközelebb megint kitakarítom a szűrőt és egy polccal lentebb rakom a kamrában, mert levegősödik (nagyon magasan van, meg megrpróbálom felszámolni a levegő porlasztást is, mert a beszívó csonkon keresztül bekerülnek az apró buborékok, még így is hogy direkt fölé raktam).
Két hónap múlva pedig átrendezem, mert nagyon zavaró a bal szélén a lyuk (a régi belső helye).
Két szélén magas, középen alacsony elrendezésben gondolkozom, nagy kövekkel (persze ne várjatok szabvány iwagumit tőlem).
Mindenféleképpen lecserélem az aljzatot is valami jó agyagos feketére!
Valószínű csak Petitellák lesznek majd benne, garnélákkal és egyébb algafogyasztókkal.


A.ttila
 
Sziasztok!

Időszerű volt egy átrendezés!

Kicsit kapkodva a HAC nevezés miatt, három óra alatt szedtem szét és raktam össze (el is felejtettem az új növényeket beültetni).
Még elég kócos, de majd a jövő héten fazonírozok rajta, meg kéne valami az előtérbe is.

IMG


IMG


IMG


Szöveg majd máskor (holnap vár a munka!)!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére