• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

JBL Pro Scan

Sziasztok!
vettem egy jbl no3 cseptesztet ma a GA ba lényeg megmértem jbl okostelefon csíktesztel ma a vizet 40ppm et írt (no3 ra) közben megmértem a csepegtetős tesztel is az meg 5-10ppm között értéket mutat ami optimális.

Holnap megismétlem megint a próbát de így egyenlőre nem tűnik nekem pontosnak az okostelefonnal való teszt.
 
Sziasztok!
vettem egy jbl no3 cseptesztet ma a GA ba lényeg megmértem jbl okostelefon csíktesztel ma a vizet 40ppm et írt (no3 ra) közben megmértem a csepegtetős tesztel is az meg 5-10ppm között értéket mutat ami optimális.

Holnap megismétlem megint a próbát de így egyenlőre nem tűnik nekem pontosnak az okostelefonnal való teszt.
Milyen telefonnal "mérted ? Androidos, vagy iPhone? Ha visszaolvasol, ott @Trappista szenvedett ezzel a tesztel.
 
Android lg g4 olvastam amúgy és nemhiszem hogy ez a gond mert elég komoly a kamerája
Nem vagyok szakértője a telefonoknak, de el tudom, képzelni, hogy a JBL programja, és a telefon összhangja nem nem tökéletes, itt elég lehet a színeket egy kicsit másként, más árnyalatban fotózza le, ez az a bizonyos színhűség dolog ha jól tudom. Ahogy korábban is írták, ahány androidos telefon, annyi fajtaképpen van módosítva az alap androidos oprendszer. Iphone-nak meg ugye sajátja van, csak arra a telefonra, így a fejlesztőknek erre kellett finomhangolni. Play áruházban is sokszor olvastam, hogy egy adott program van akinél jól megy van akinél meg nem, telefonfüggő.
Esetleg ha tudsz, akkor egy csíkról csinálj más telefonnal is tesztet. Kíváncsi lennék az milyen eredményt ad, mert az előbbiek alapján nem tartom kizártnak, hogy lesznek eltérések két androidos közt is.
 
Nem vagyok szakértője a telefonoknak, de el tudom, képzelni, hogy a JBL programja, és a telefon összhangja nem nem tökéletes, itt elég lehet a színeket egy kicsit másként, más árnyalatban fotózza le, ez az a bizonyos színhűség dolog ha jól tudom. Ahogy korábban is írták, ahány androidos telefon, annyi fajtaképpen van módosítva az alap androidos oprendszer. Iphone-nak meg ugye sajátja van, csak arra a telefonra, így a fejlesztőknek erre kellett finomhangolni. Play áruházban is sokszor olvastam, hogy egy adott program van akinél jól megy van akinél meg nem, telefonfüggő.
Esetleg ha tudsz, akkor egy csíkról csinálj más telefonnal is tesztet. Kíváncsi lennék az milyen eredményt ad, mert az előbbiek alapján nem tartom kizártnak, hogy lesznek eltérések két androidos közt is.
Nem vagyok nagy szakértő, de lehet az is bekavar, hogy sok androidos készülék amoled kijelzővel szerelt, ami energiatakarékosabb, mint az IPS, mert a fekete részeken gyakorlatilag kikapcsol a kijelző, ezáltal a fekete az teljesen fekete lesz, a fehér pedig elcsúszik kicsit. Lehet, hogy a kamera szoftverek, vagy maga az android alapbeállítás ezt valahogy kompenzálja, ezért nem az igazi.
iPhone esetén ips kijelzővel van dolgunk, aminél nincs ez a kikapcsolósdi, ezért a fekete nem teljesen színazonos, inkább nagyon sötét szürkét ad vissza, de cserében a fehéret azt teljesen helyesen adja vissza, ergo nem kell a fehéregyensúlyt machinálni.
A fenti hozzászólást nem szántam flém indítónak, pusztán egy felvetés!
 
htc one x 40,0,14,18,8,0,15,
LG G4 40,0,14,15,7,0,15,
1 perc eltéréssel mértem a két telefonnal, sajnos mind a kettő android, iphone sosem fogok venni mert gyűlölöm.

Csepegtetős tesztből csak nitrit tesztem van így a többit nem tudom összehasonlítani.

Csepteszt eredmény mint a tegnapi 5-10 között jbl teszt meg mindig 40 et ír.

A lényeg mikor megvettem a csíktesztet megijedtem hogy az egekben van a nitritem de úgy tűnik minden rendben.
 
htc one x 40,0,14,18,8,0,15,
LG G4 40,0,14,15,7,0,15,
1 perc eltéréssel mértem a két telefonnal, sajnos mind a kettő android, iphone sosem fogok venni mert gyűlölöm.

Csepegtetős tesztből csak nitrit tesztem van így a többit nem tudom összehasonlítani.

Csepteszt eredmény mint a tegnapi 5-10 között jbl teszt meg mindig 40 et ír.

A lényeg mikor megvettem a csíktesztet megijedtem hogy az egekben van a nitritem de úgy tűnik minden rendben.
az elején még no3-at emlegettél (nitrát) most meg nitritet (no2). nem lehet, hogy csak ez a gond, hogy mást mérsz?
 
mi a boltban pont no3-at mértünk egymás után ezzel a telefonossal meg cseppteszttel és nagyon közeli eredményt adott (nem emlékszem pontosan a számokra, de meglepődtünk, mennyire pontos). ez iphone-al történt, de ha visszaolvasol megtalálod, hogy anno csináltunk egy iphone-másik iphone-htc összehasonlítást és ott is hasonló eredmények voltak

korábban itt felmerültek a kijelzők közti különbségek, amit nem értek, nem a kijelzőről olvassa maga a telefon a színeket, tök mindegy milyen kijelződ van. a kamerában lehet különbség, bár elvileg azért rakod a csík mögé a színkártyát, hogy a telefonnak megadd a pontos színeket, éppen az eltérő fények és eltérő kamerák miatt, amit aztán a szoftver vagy jól korrigál le vagy nem, de gondolom nem tesztelték a világ összes telefonjával csak a pár legnagyobbal
 
Én is arra gondolok, hogy a kamerák, és az ahhoz tartozó szoftverrész okozza a tévesztést. nem tartom kizártnak, hogy jelen esetben kimondottan hátrány lehet a túl jó, és nagy felbontású kamera. Most pl arra gondolok, hogy ha megnéztek egy fényes felületre nyomtatott képet, most előttem van egy krémes tubus, és egy csokitojásos zacskó is :), és közelről nézve mindegyik festésén látszanak a pixel pöttyök, ahogy pl amit mi narancssárgának látunk, azt valójában sárga és piros festékpöttyök egymás mellé rakásából csinálja, kihasználva az emberi szem hibáját. De a monitor is ugyanezen az elven működik. Kamera pedig az emberi szemnél érzékenyebb, simán meg tud keveredni ezen. tesztcsík meg önmagában színeződik el, nincsenek apró pöttyök.
 
Az egy perces mérést pontosan csináltad, ugye? Nekem egyszer volt, hogy amikor a visszaszámlálás után meghívta a kamerát, kidobta a progit (Android…) majd mire vissza tudtam navigálni, már tök elszineződött a csík, akkora baromságokat mutatott hogy csak na. Amúgy meg szerintem ez olyan, hogy ha valami jelentős nyavaja van a vízzel, azt kimutatja, de labor pontosságot nem vár el az ember…
 
Szeretném leirni a tapasztalataimat a ProScan -al kapcsolatban ( a végeredmény pozitiv :) ):

Elég sokat kinlodtam vele az elején, szerintem aki akarja használni, úgy számoljon, hogy az első 24 csik el fog menni arra, hogy kitapasztalja, hogyan működik jól.

Az én sztorim :

- megvettem- örültem
- hazahoztam, kipróbáltam, természetesen nem megfelelő értékeket mutatott, többszöri mérésre különbözőeket.
- jöttek a tesztelések ( kiknlódások )

Ami volt itthon : Ph, KH, GH cseppteszt - az összehasonlitáshoz
Akváriumviz, RO viz, csapviz

Telefon : LG F60, Almás 4 és 6

A tapasztalatom szerint a mérést két dolog befolyásolja :

fény - ez volt a legkritikusabb : ha nagyon kevés a fény, akkor csik nélkül is adott eredményt a teszt, pedig normális esetben ilyenkor hibaüzenetet ir.
a végén egy lámpát használok mindig ugyanabban a szögben világitok ( éles legyen a kép a telefon kijelzőjén, és ne vessen árnyékot a tesztcsikon lévő "pogácsa".

háttér- először a kezemben tartottam, letettem valahová, viszont sokat javult a helyzet, mikor egy hófehér boritékot használtam háttérnek (azóta is ez van ).

És az első doboz "eltesztelése" után a múlt heti eredményeim ( naponta mértem - a Ph -t csepptesztel ellenőriztem naponta ):


vizteszt.jpg

Az látszik, hogy sávokat ugrik a kiértékelésnél, nem egzakt értéket mutat, de ( teljesen kezdő vagyok ) gondolom elegendő ez az információ, nem kell teljeskörű laborvizsgálat :).
Az látszik rajta, hogy merre mennek el az értékek, ha eltérés van.

( a telefonon 5 értéket tárol, a többihez regisztrálni kell a JBL oldalán, viszont visszanézhető minden ( a honlapjukon telefonról is ).

Én meg vagyok elégedve vele - két perc alatt megvannak az eredmények, mindennel együtt.

(RO vizet használok, a teszt segitségével állitottam be a Ph értéket, amit visszaellenőriztem cseppteszttel - egyezőnek mondhatóak az eredmények - a cseppteszt szemmel történő kiértékelése is adhat eltérést )

Hát ez az én tapasztalatom, illetve az oda vezető út.
 
Én még a negatív élmény állapotában vagyok. Az új szetből már 4 csíknak annyi, és meglepő eredmények jöttek ki - pedig fehér lapon és lámpa alatt mértem almás telefonnal (sőt, egyiket nem is a sajátommal). Az egyetlen extra, amit itt olvastam, hogy legközelebb leitatom a többletet a csíkról, hátha az javít valamit. Talán még a napfény javíthat rajta.
Az akvárium vizére - rendesen adagolt Seachem Prime ellenére is - 1,5mg/l Cl-t hozott ki. Aztán megnéztem a csapvizet, amelyre szintén 1,5mg/l-t adott, utána ugyanez jött ki a ház előtti gödörben csordogáló vízre, sőt a szomszéd otthoni víztisztító / klórtalanító berendezéséből vett vízre is... A teszt leírta magát előttem, én meg a ráköltött pénzt írtam le :(. Asszem nem nyírom ki több Prime-mal a halakat/növényeket.
[Mellesleg ki akartuk deríteni, hogy a ház oldalában kiásott lyuk alján rétegvíz szivárog, vagy csap / szennyvíz. Erre a klór adta magát, viszont így az sem derült ki.]

Ti mértetek már 1,5-től eltérő Cl értéket vele?
 
Én még a negatív élmény állapotában vagyok. Az új szetből már 4 csíknak annyi, és meglepő eredmények jöttek ki - pedig fehér lapon és lámpa alatt mértem almás telefonnal (sőt, egyiket nem is a sajátommal). Az egyetlen extra, amit itt olvastam, hogy legközelebb leitatom a többletet a csíkról, hátha az javít valamit. Talán még a napfény javíthat rajta.
Az akvárium vizére - rendesen adagolt Seachem Prime ellenére is - 1,5mg/l Cl-t hozott ki. Aztán megnéztem a csapvizet, amelyre szintén 1,5mg/l-t adott, utána ugyanez jött ki a ház előtti gödörben csordogáló vízre, sőt a szomszéd otthoni víztisztító / klórtalanító berendezéséből vett vízre is... A teszt leírta magát előttem, én meg a ráköltött pénzt írtam le :(. Asszem nem nyírom ki több Prime-mal a halakat/növényeket.
[Mellesleg ki akartuk deríteni, hogy a ház oldalában kiásott lyuk alján rétegvíz szivárog, vagy csap / szennyvíz. Erre a klór adta magát, viszont így az sem derült ki.]

Ti mértetek már 1,5-től eltérő Cl értéket vele?
korábban volt róla szó, hogy volt egy hibás sorozat, állandó klór-értékkel, előfordulhat, hogy ilyet kaptál. ha tőlünk vetted a tesztet, gyere be és adunk egy adag tesztcsíkot.
 
Jogos, kösz! Egy ponton már csak végigfutottam a hozzászólásokat, és lemaradtam erről az infóról.
Viszont közben addig túrtam a gyártó honlapján, hogy én is rátaláltam, és tényleg hibás a csíkszettem. Épp írni akartam. Ezek a hibás sorozatok: 421141; 44114; 42114; 43114 és 11035.
 
Jogos, kösz! Egy ponton már csak végigfutottam a hozzászólásokat, és lemaradtam erről az infóról.
Viszont közben addig túrtam a gyártó honlapján, hogy én is rátaláltam, és tényleg hibás a csíkszettem. Épp írni akartam. Ezek a hibás sorozatok: 421141; 44114; 42114; 43114 és 11035.

Nagyon köszi az infót! Régóta használom a tesztet, de eddig legtöbbször a Purigenem regenerálása utáni check-oláshoz. Most viszont bekerült a CO2 az akvámba, előtte meg szintén volt egy Seachem Purigen regenerációm, most napok óta mérem és 1,5 a klór egyfolytában. Már cseréltem vizet is, nyomom bele a Prime-ot... de hát még mindig 1,5 a klór. Jött a fórum túrás, és hát a hozzászólásod után a beazonosítás: 11035 -ös sorozatom van, tehát "bug"-os. Megnyugvás... majd a sorozat szám mellett észrevettem, hogy 2017-10 -ig szavatos. Akkor ráadásul lehet ezért volt régebben jó, most meg már nem?! A lényeg, hogy lehet nincs is gond a vízzel... már azon gondolkodtam, hogy a Seachem Purigen megy a kukába.
 
Annyira függ a fényviszonyoktól a tesztkártya eredménye, hogy az dühítő.

Mértem ahogy szoktam vízcsere után, hát nem akartam hinni a szememnek, mikor ezt megláttam:
Screenshot_2018-02-16-18-12-10.png

... szóval megismételtem a mérést, az meg ezt produkálta:
Screenshot_2018-02-16-18-11-54.png

Most melyik értéknek higgyek?
 
Ach pont a kemenyseg meresre vettem en is, de ugy nez ki hogy kuka az egesz.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Ach pont a kemenyseg meresre vettem en is, de ugy nez ki hogy kuka az egesz.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Működik ez, csak arra kell figyelni hogy ne folyjon át a szomszédos indikátorra rá a másikon maradt víz. Gyorsan és ügyesen kell lerázni róla a cseppeket még mielőtt kioldja az indikátorok tartalmát. Ha erre ügyelsz és normálisak a fényviszonyok és normális a kamera akkor nem lesz gond.
 
Én még a negatív élmény állapotában vagyok. Az új szetből már 4 csíknak annyi, és meglepő eredmények jöttek ki - pedig fehér lapon és lámpa alatt mértem almás telefonnal (sőt, egyiket nem is a sajátommal). Az egyetlen extra, amit itt olvastam, hogy legközelebb leitatom a többletet a csíkról, hátha az javít valamit. Talán még a napfény javíthat rajta.
Az akvárium vizére - rendesen adagolt Seachem Prime ellenére is - 1,5mg/l Cl-t hozott ki. Aztán megnéztem a csapvizet, amelyre szintén 1,5mg/l-t adott, utána ugyanez jött ki a ház előtti gödörben csordogáló vízre, sőt a szomszéd otthoni víztisztító / klórtalanító berendezéséből vett vízre is... A teszt leírta magát előttem, én meg a ráköltött pénzt írtam le :(. Asszem nem nyírom ki több Prime-mal a halakat/növényeket.
[Mellesleg ki akartuk deríteni, hogy a ház oldalában kiásott lyuk alján rétegvíz szivárog, vagy csap / szennyvíz. Erre a klór adta magát, viszont így az sem derült ki.]

Ti mértetek már 1,5-től eltérő Cl értéket vele?

Nalam mindig 0 as a klor ertek, es a csap vizunk tenyleg szinte nem is kloros. Nalam az allando feny es feherlap valt be.
 
Back
Oldal tetejére