1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

JBL Manado

Kategória: 'Növényi táptalajok', témanyitó: pataslo, téma nyitása: Nov 7, 2009.

1. Z1234
    Épp nem fórumozik ...

Z1234 Főkertész

Tag:
    Aug 19, 2015
    Kedvelik:
    554
    Úgy, hogy korábbi hozzászólásnál már földet is javasoltak (Te is írtad), és ezért válaszoltam, hátha segít a problémák elkerülése végett. "Átszivárgást" is felhozták (Te hozzászólásod is), gondoltam, erről leírom a véleményemet, hátha segít valakinek megelőzni, hogy kipusztuljanak a növényei vagy halai.

Utoljára módosított: Dec 1, 2016
  2. dexkill
    Épp nem fórumozik ...

dexkill VIP kertész

Tag:
    Máj 7, 2014
    Kedvelik:
    792
    Hely:
    Pécsvárad
    Ha már földezünk. Alapszabály, hogy kerüljük a hozzáadott anyagokat (műtrágyákat) tartalmazó földeket, és használjunk "bio" földet.

Igen, ősszel kilapátolom az érett komposztot/birkatrágyát a földre, és beleforgatom. Egy akváriumban körülményes ásni. (A tápkapszula létező megoldás, tudom. Használjuk is.)

3. Z1234
    Épp nem fórumozik ...

Z1234 Főkertész

Tag:
    Aug 19, 2015
    Kedvelik:
    554
    Tényleg nem gondoltam, hogy erre utalsz. Ezzel kapcsolatban pH mérés nem biztos, hogy sokat segít, mert például a víz CO2 tartalma jelentősen befolyásolja, amit nem ismersz.

Igaz, hogy a talaj megköthet Ca2+ és Mg2+ kationokat a vízből, és emiatt indirekt a pH-ra is hatással van. Ennek valószínűleg van egy erős időfüggése is, szóval mikor mérsz, számít. Viszont ha emiatt használsz (javasolsz?) nagyobb fedőréteget, akkor nem biztos, hogy a jó irányba mész. Amúgy amiatt sem gondoltam erre, mert szvsz annak a valószínűsége, hogy ez okozzon jelentős problémát elég kicsi.

Utoljára módosított: Dec 1, 2016
  4. dexkill
    Épp nem fórumozik ...

dexkill VIP kertész

Tag:
    Máj 7, 2014
    Kedvelik:
    792
    Hely:
    Pécsvárad
    Komolyan nem értem, hogy miről beszélsz... o_O

5. Z1234
    Épp nem fórumozik ...

Z1234 Főkertész

Tag:
    Aug 19, 2015
    Kedvelik:
    554
    Oké, nem baj.

6. Olivér87
    Épp nem fórumozik ...

Olivér87 Új regisztrált

Tag:
    Febr 24, 2017
    Kedvelik:
    0
    Hely:
    Budapest
    Erre tudna nekem valami márkát mondani, nem merek megvenni olyat, pl. amibe van műtrágya, az zavaró lehet? Köszi.

Aktuális oldal megosztása