• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

JBL Manado

+ 1 @oRphEus által leírtakra.
Én személy szerint elég sok manado-t használok. Nem piszkálja annyira a vizet, mint amilyen rossz híre van, de ehhez kell kis idő.
Mindenképpen mosd át alaposan előtte és ha van rá lehetőséged, áztasd, cserélj rajta egy-két naponta vizet.
Jövő hètvègèn kèszülök összerekni az akváriumot.:nailbiting: A kèrdèsem az lenne, hogy a manadot mennyi ideig cèlszerű áztatni, persze àtmosás után.
 
Jövő hètvègèn kèszülök összerekni az akváriumot.:nailbiting: A kèrdèsem az lenne, hogy a manadot mennyi ideig cèlszerű áztatni, persze àtmosás után.
A lebegő szemcsék kb 1 nap alatt elsüllyednek, viszont ha lágy vizet fogsz használni, akkor napi-kétnapi RO vizes cserével 1-2 hétig simán áztathatod, mert keményít az elején, így ezt a hatást tudod csökkenteni.
 
@Beni által leírtakkal teljesen egyetértek.
Vízcseréknél azért minden alkalommal jól mosd át, ne csak a vizet cseréld az áztatási szakaszban.
 
@Beni , @Pecás köszönöm az infót. Már áztatom, ès vízcserèknèl àtmosom mèg nèhànyszor. Nem kis mennyisègű por volt a zacskókban.:eek:
Én anno bemákoltam a GA-s vásárláskor, valószínűleg friss gyártás és szállítás volt, mert 35 litert kb 30-40 perc alatt átmostam, már 2-3 öblítés után teljesen vállalható volt a cucc, alig volt poros. Gyanítom nem sokat pakolászták, ezért nem koptatták egymást nagyon a szemcsék.
 
Sziasztok!
Most vettem JBL Manadot 5L-t.
55*27*40cm-es akvariumom lesz. (Brutto 60l)

A kérdésem az lenne, hogy elegendő növényes akváriumba egymagába, vagy vegyek hozza (alá?) JBL AquaBasis plus-t?
És továbbà, hogy melyikből mennyit rakjak az aksiba?

Kezdő vagyok, segítsetek kérlek!
 
Sziasztok!
Most vettem JBL Manadot 5L-t.
55*27*40cm-es akvariumom lesz. (Brutto 60l)

A kérdésem az lenne, hogy elegendő növényes akváriumba egymagába, vagy vegyek hozza (alá?) JBL AquaBasis plus-t?
És továbbà, hogy melyikből mennyit rakjak az aksiba?

Kezdő vagyok, segítsetek kérlek!
Nem feltétlen fontos, de ha teszel táptalajt, akkor legalább 3-4 cm manado menjen rá
 
Később ha úgy érzed és olyan a növényed, a talajt tuningolhatod táprudakkal, golyókkal is. Én is most rakok össze egy 64L-t és szintén csak manado lesz benne.
Kérdésedre a válasz: átlag 3,36 cm
 
Később ha úgy érzed és olyan a növényed, a talajt tuningolhatod táprudakkal, golyókkal is. Én is most rakok össze egy 64L-t és szintén csak manado lesz benne.
Kérdésedre a válasz: átlag 3,36 cm

Koszonom szepen a gyors valaszt! :)
Akkor megprobalkozok 1cm taptalajreteggel!
Es aztassam es mossam at a taptalajt is mint a manadot? 1hetet ázhatnak?
 
Szia,

27x55x3.36=4.989 tehát 3.36 cm körül lesz a manado magassága az akváriumban.Szerintem kevés lesz.

:( akkor inkabb hagyjam a taptalajt?
Mit csinaljak? A taptalaj mellett nem lenne tobb penzem ebben a honapban meg tobb manadora, akkor inkabb hagyjam a taptalajt es vegyek meg manadot?
 
Átlag 3,5 cm fedés határ eset, azért szokták javasolni az 5cm-t, hogy biztosan fedje az alatta elhelyezkedő, tápokban gazdag talajt. Ha letúrják a halak, vagy más okból kimosódik az aki vizébe közvetlenül, az alga melegágya lesz. Ezt neked kell eldönteni, hogy mindenképpen akarod-e a táptalajt. Ha igen, akkor a fedéssel ne spórolj.
 
Átlag 3,5 cm fedés határ eset, azért szokták javasolni az 5cm-t, hogy biztosan fedje az alatta elhelyezkedő, tápokban gazdag talajt. Ha letúrják a halak, vagy más okból kimosódik az aki vizébe közvetlenül, az alga melegágya lesz. Ezt neked kell eldönteni, hogy mindenképpen akarod-e a táptalajt. Ha igen, akkor a fedéssel ne spórolj.

Taptalaj nelkul nagyon katasztrofalis lenne az akvárium? (Tenyleg nem profi akváriumot szeretnek, csak egy olyat amire jo ranezni :) )
 
Nem lenne katasztrofális.;) De egy jó táp nem árt. Olvasgass utána a tápozásnak is, rengeteg okosság van leírva a fórumon.:)
 
Koszonom szepen! Akkor veszek meg 3L manadot, es valami novenytapot :)
Elnezest a sok buta kerdesemert
Válogathatsz össze olyan növényeket is amiket kötözno kell.Akkor meg nem annyira fontos a táptalaj.
:( akkor inkabb hagyjam a taptalajt?
Mit csinaljak? A taptalaj mellett nem lenne tobb penzem ebben a honapban meg tobb manadora, akkor inkabb hagyjam a taptalajt es vegyek meg manadot?


Tapatalkkal küldve az én LG-D855 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére