• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

JBL Manado

Sziasztok!Most indítanék egy 200literes akváriumot amibe többnyire halakat akarok csak tartani kevéske növényzettel, amibe vitorlást és neonhalakat szeretnék tartani!Ezekhez megfelelő lenne a Manado talaj vagy a vitorlás széttúrja nagyon?Vagy milyen halakat ajánlanátok?
Én úgy tudom, hogy vitorlást, neonhalakkal nem igazán szerencsés tartani, mert az előbbi szereti megenni az utóbbit .
https://hu.wikipedia.org/wiki/Vitorláshal

Manadom volt nekem is, de elég negatív tapasztalat, hogy mikor a kakadu törpesügérem csapott egyet a farkával, akkor talajködbe burkolózott egyből. Ez mellett még az 1200 liter/órás szűrő is folyton hordta a 120 centis akvárium túlsó oldalában ahogy megfordult a víz.
 
Sziasztok!Kérdésem az lenne, hogy csak Manadoba megélnek-e a hosszúlevelű növények, vagy mindenképpen kellene alá táptalaj?Ha csak oda tennék táptalajt ahova növényt szeretnék és körbe csak Manado-t akkor az úgy működhet(ott marad a táptalaj)?
 
Sziasztok!Kérdésem az lenne, hogy csak Manadoba megélnek-e a hosszúlevelű növények, vagy mindenképpen kellene alá táptalaj?Ha csak oda tennék táptalajt ahova növényt szeretnék és körbe csak Manado-t akkor az úgy működhet(ott marad a táptalaj)?
Nekem táptalaj nélkül is nőttek a növények, de táptalajjal biztos, hogy jobban fejlődnek. Azt nézd meg, hogy a telepíteni kívánt növények jellemzően a talajból, vagy inkább a vízből veszik ki a tápanyagot és ennek függvényében cselekedj.
 
Nekem táptalaj nélkül is nőttek a növények, de táptalajjal biztos, hogy jobban fejlődnek. Azt nézd meg, hogy a telepíteni kívánt növények jellemzően a talajból, vagy inkább a vízből veszik ki a tápanyagot és ennek függvényében cselekedj.

Valiznéria meg bakopa az elsődleges tervem
 
Nem használtam még manadot. De az itt olvasottak alapján azt mondom, hogy felnyomja a talajt, túl könnyű a szemcséje. És ha még táptalajod is van a közelébe, sima út az algákhoz, mert a táp bekeverdhet az aki vizébe.
De ha ügyesen bánsz a dekorral semmit nem lehet majd látni a porlasztódból. ;) Pl. elé teszel egy követ, magasabb, bokrosabb növényt, stb. Csak a felszálló buborékokat fogod látni, még a levezető levegő csövet se biztos, ez már rajtad áll.
 
Manado-ba vagy alá beteszem a légpumpa porlasztóját felnyomja a talajt vagy csak kijön közüle a buborék?

Hi!

Szerintem:

- a vitorlásnak kicsi a 200 l
- a neonhal vitorlás kombó nagyon szép, de csak egy darabig, a viti megpapizza a neont, mihelyst befér a száján :)
- valisneria alá célszerű táptalajt tenni, még Amasonia mellett is, nagyon szereti a gyökérnél lévő tápanyagokat (saját tapasztalat)
- a manadot szerintem fel fogja emelni a bubi, hal farokcsapásai is megmozdítják, a porlasztó nagyon durva áramlatot tud kelteni

Bocs a kéretlen véleményért! :)
 
Hi!

Szerintem:

- a vitorlásnak kicsi a 200 l
- a neonhal vitorlás kombó nagyon szép, de csak egy darabig, a viti megpapizza a neont, mihelyst befér a száján :)
- valisneria alá célszerű táptalajt tenni, még Amasonia mellett is, nagyon szereti a gyökérnél lévő tápanyagokat (saját tapasztalat)
- a manadot szerintem fel fogja emelni a bubi, hal farokcsapásai is megmozdítják, a porlasztó nagyon durva áramlatot tud kelteni

Bocs a kéretlen véleményért! :)

Picit vitázom. :) Vitorlásnak tényleg ajánlott a nagy aki, de a 200L (szerintem) már az a méret amiben nem érzik rosszul magukat, nől, ikrázik, stb. Az is igaz, hogy a létszámukat tekintve csak néhány fér el normálisan és a szűrést is oda kell tenni nekik rendesen, mert esznek és tojnak mint a gép! :D
 
Picit vitázom. :) Vitorlásnak tényleg ajánlott a nagy aki, de a 200L (szerintem) már az a méret amiben nem érzik rosszul magukat, nől, ikrázik, stb. Az is igaz, hogy a létszámukat tekintve csak néhány fér el normálisan és a szűrést is oda kell tenni nekik rendesen, mert esznek és tojnak mint a gép! :D
Már letetttem a vitorlásról, de a bubik nagyon tetszenek egy akváriumba!Ha feltolja akkor berejtem a kövek közé :)
 
Sziasztok!
Kérdésem az lenne, hogy az ancikám kinézett magának egy sarkot az akváriumba és kitúrja a manadót szinte üvegig(rátúrja a friss növény hajtásokra amik gondolom ettől nem nőnek tovább?)!Le lehetne valahogyan erről szoktatni?
 
Sziasztok!
Kérdésem az lenne, hogy az ancikám kinézett magának egy sarkot az akváriumba és kitúrja a manadót szinte üvegig(rátúrja a friss növény hajtásokra amik gondolom ettől nem nőnek tovább?)!Le lehetne valahogyan erről szoktatni?
Növényes akiban nem szerencsés a harcsa, a fent említett probléma miatt. De talán írtam is korábban. Szerintem ajándékozd el.
 
És szerinted neon+guppy társítás sikeres lehet?Ők takarítják valamennyire az aljzatomat?
Helló! Nálam az aljzat takarítást inkább a molly-k és sziámi ormányosmárnák végzik a garnélák mellett. Neon-t még nem láttam az aljzaton motoszkálni.
 
Igen én is így döntöttem :-( Páncélosharcsa azért mehet szerinted?
Ha megvárod, amíg a növényeid gyökere megerősödik, szerintem nem lesz gond. Nem olyan durvák, mint az ancik. Vele egyébként az volt a gond, hogy vagy nem csináltál neki valami búvóhelyet, vagy nem volt megfelelő, amit csináltál, ő pedig megoldotta a kérdést. Ilyenkor nagy aquqascaper a koma, csak sajna más az észjárása, mint nekünk;)
És szerinted neon+guppy társítás sikeres lehet?Ők takarítják valamennyire az aljzatomat?
Guppit még csak-csak látni szétnézni lent, bár ő sem egy igazi takarítós típus. Társítás működhet:)
 
Ha megvárod, amíg a növényeid gyökere megerősödik, szerintem nem lesz gond. Nem olyan durvák, mint az ancik. Vele egyébként az volt a gond, hogy vagy nem csináltál neki valami búvóhelyet, vagy nem volt megfelelő, amit csináltál, ő pedig megoldotta a kérdést. Ilyenkor nagy aquqascaper a koma, csak sajna más az észjárása, mint nekünk;)

Guppit még csak-csak látni szétnézni lent, bár ő sem egy igazi takarítós típus. Társítás működhet:)
Igen sajna nem egyezik az ízlésünk :-( Bújkálója van neki, de sajna neki az a bizonyos sarok kell!
 
Ők takarítják valamennyire az aljzatomat
Amano bácsi garnélája? Csigát inkább kihagynám. Amúgy szűrő kikapcs és óvatosan meglegyezed a vizet (manado nem tudom mit szól hozzá) egy irányba terelve a stuffot és vízcserénél leszívod ami lejön. Egy próbát megér.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére