• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

JBL Manado, régiből új akváriumba való áthelyezése előtti teendők

Az lehet, hogy mindent túlél, de én úgy vettem észre, hogy a sok mosogatástól egyre kisebb szemcsék maradnak és talán raktároz is valamilyen anyagokat.
Minden esetre, így közel 3 évesen mágnesként vonzza a Cyano algát, szóval nálam megérett arra, hogy menjen a kukába.
Mielőtt kidobnád, azért dobj rám egy üzit. :D Nem vízalatti növényezéshez nekem lehet jó lenne.
 
Utoljára módosított:
Hidrokulturáknál is ilyesmibe ültetnek, én arra fogom elhasználni ha eljön a csere ideje.
 
Ugyan úgy alaposan át kell mosni mint az új talaj esetén. Annyi a különbség, hogy ezúttal még tovább fog tartani.
Én biztos, hogy még egyszer nem vállalom:mad:
Egyet értek . Az új mosásakor volt pár cifra mondat amit el szavaltam a fürdő szobában. És köze sem volt az operához még a dallama sem. :D De miután felfedeztem másnap ( persze célzottan keresve miután este feladtam ) egy igen nagy méretű apró lukú tészta szűrőt, danolászva mostan ki a 40L szerintem kb 1 óra alatt az egészet tisztára.
 
Ugyan nem manado, hanem environment soil van nálam, de a restartnál ki kell kapnom és át kell mosnom.
Viszont.
Ahogy szedegetem ki szép lassan a dekorokat meg a növényeket, azt látom, hogy a néhány csigainvázió (helénákkal legyőztem) után egy-két részen tiszta apró csigaház a talaj, fehérek már, de sok van nagyon (így már értem miért mászik felfelé a TDS mindig - a csigaházak bomlanak lefele). Hogyan lehetne ezt külön választani a talajtól? Új akváriumba nem raknám bele a rengeteg apró csigaházzal szemetelt talajt, szűrős átmosásnál nem biztos hogy ki lehet mosni belőle...
 
Egy próbát megér: tegyél pár maréknyi talajt egy vajlingba, bő vízzel jó alaposan keverd meg.
Ha fajsúly alapján a csigaházak maradnak felül, akkor csővel szívd le a vízzel együtt.
Ha nem marad a tetején, vagy a szemcsékből túl sok megy a házakkal, akkor tévedtünk.
Más: tedd alulra az új scape-ben, fölé egy kevés újat, lentről kisebb a víz áramlása, mint a (talaj)felszínén.
 
Mindenképpen megy a régi talaj fölé egy 9 kilós amazonia... de azt nem akarnám, hogy partizán csigaházakkal kelljen küzdenem alatta, amik alattomosan keményítik a vizet. :D

A lavóros témát mindenképpen kipróbálom!
 
Sziasztok, remelem meg valaki koveti a topikot!

kerdesem lenne jbl aquabasis+ es jbl manado fole erdemes tenni jbl sansibar dekorhomokot?
 
Sziasztok, remelem meg valaki koveti a topikot!

kerdesem lenne jbl aquabasis+ es jbl manado fole erdemes tenni jbl sansibar dekorhomokot?
Fölé?
Max. mellé.
Homokba nem igazán szokás ültetni, inkább dekorációs célra szokás használni.
Ha rárakod a talajra, azt nem fogja megfelelően átjárni a víz.
 
Back
Oldal tetejére