• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

JBL CristalProfi szűrők, vélemények, tapasztalatok

Nem próbáltam még a gazdaboltokban de fél fogom tenni a kérdészt. Csak égy valami nem hagy békén, miert nem gyartanak startbol ilyen csöveket a szürökhöz? Nem is tanálható szilikon csöveket aquarium boltokban. Picit furcsa, vagy ahogy az amerikai szokta mondany: AWKWARD :whistle:
 
Gyártanak ilyet. :) Azzal a különbséggel, hogy azon rajta van mondjuk a JBL vagy a Tetra, Ada, stb. logó, és sokszorosába kerül. Példa: egy nemrég vett Tetra 1200-asra kerestem csövet, ami boltban 3500 Ft lett volna (hosszt nem tudok). Ezzel szemben vettem ugyanolyan méretűt 3 métert 440 ft/m áron, ami több is volt, mint elég, és éppen úgy átfolyik rajta a víz. :)
 
Gyártanak ilyet. :) Azzal a különbséggel, hogy azon rajta van mondjuk a JBL vagy a Tetra, Ada, stb. logó, és sokszorosába kerül. Példa: egy nemrég vett Tetra 1200-asra kerestem csövet, ami boltban 3500 Ft lett volna (hosszt nem tudok). Ezzel szemben vettem ugyanolyan méretűt 3 métert 440 ft/m áron, ami több is volt, mint elég, és éppen úgy átfolyik rajta a víz. :)

100% hogy szilikon csö ? Nekem azt mondták hogy nem. Pelda a JBL.
 
Nem a drágám csőre fáj a fogam... mikor kértem szilikonos eheim vagy jbl csöt azt mondták hogy nem szilikonos. Nem szalltam szájba velük.
 
Nekünk is volt egy, most adtuk el. Teljesen jó cucc. Van, aki a Tetrát jobban szereti, de most, hogy van egy Tetránk is azt kell mondanom, hogy a JBL okosabban van felépítve. Nem jobb, vagy rosszabb, csak a kialakítása (nekem - pláne műszaki emberként) ésszerűbbnek tűnik, mint a Tetra esetében.
 
Üdv! Szerintem engem ez érdekelne Siporaxostól mindenestűl :D

Nagy dillemmában vagyok mert kicsi a keret, nem tudok akármit megvenni sajnos.
Mennyi lenne a vége az árban? Ha minden igaz még a héten el tudnám vinni szerintem Szerdán.
Az állapotával akkor minden rendben van?
Melyik üzletbe szól a garancia?
Nagyon köszönöm!
 
Sziasztok!

JBL e1501 Greenline külső szűrőmet tegnap este üzemeltem be. Teljesen új, én bontottam ki a dobozból. Már az első pillanattól kezdve számomra hangos, ugye az elején még levegős a rendszere (nyomta is ki rendesen).
De még másnap reggel is hallottam a szekrényből rendesen (igaz este és reggel is még "teljes" csend volt a helyiségben). Várható, hogy halkul majd, vagy valami nincs rendben vele? Érdekes de a korábbi Atman Cf 1200 szűrőmnek szinte hangja sem volt, csak közelre hajolva lehetett hallani a víz áramlását kis búgással. Kihúzás utáni újraindításnál kerregő hangot ad a rotor ez is normális? Köszönöm, ha írtok véleményt, tapasztalatot!

Üdv.
 
Sziasztok!

JBL e1501 Greenline külső szűrőmet tegnap este üzemeltem be. Teljesen új, én bontottam ki a dobozból. Már az első pillanattól kezdve számomra hangos, ugye az elején még levegős a rendszere (nyomta is ki rendesen).
De még másnap reggel is hallottam a szekrényből rendesen (igaz este és reggel is még "teljes" csend volt a helyiségben). Várható, hogy halkul majd, vagy valami nincs rendben vele? Érdekes de a korábbi Atman Cf 1200 szűrőmnek szinte hangja sem volt, csak közelre hajolva lehetett hallani a víz áramlását kis búgással. Kihúzás utáni újraindításnál kerregő hangot ad a rotor ez is normális? Köszönöm, ha írtok véleményt, tapasztalatot!

Üdv.
Nem tudom, hogy mennyire hangos, de az ilyen teljesítményű szűrőknek már mindenképp van hangja. 1000-1200 l/h vízforgatásig még a legtöbb szűrő szinte teljesen hangtalan, vagy csak picit búg, de innen felfelé már jelentősen elkezd nőni a hangjuk. Épp ezért (is) szoktak páran inkább 2 kisebb szűrőt használni 1 nagy helyett.
 
Sziasztok!

JBL e1501 Greenline külső szűrőmet tegnap este üzemeltem be. Teljesen új, én bontottam ki a dobozból. Már az első pillanattól kezdve számomra hangos, ugye az elején még levegős a rendszere (nyomta is ki rendesen).
De még másnap reggel is hallottam a szekrényből rendesen (igaz este és reggel is még "teljes" csend volt a helyiségben). Várható, hogy halkul majd, vagy valami nincs rendben vele? Érdekes de a korábbi Atman Cf 1200 szűrőmnek szinte hangja sem volt, csak közelre hajolva lehetett hallani a víz áramlását kis búgással. Kihúzás utáni újraindításnál kerregő hangot ad a rotor ez is normális? Köszönöm, ha írtok véleményt, tapasztalatot!

Üdv.

Szia

Nekem régi JBL1500asom van,és simán tudok aludni mellette.Pedig én a faliórából is kiveszem az elemet,ha pl a barátoknál alszok.Ha majd végre felszerelem a szekrényajtót akkor meg egy nyikkanás se hallatszik ki:)Tuti,hogy nem volt oké a légtelenítés és azért hangos."Elektromos búgás" normális,más hangja nem lehet.Az Atmannal meg ne hasonlítsd össze,mert teljesítményben nem egy ligában játszanak.(És itt nem az Atman ellen beszélek,mert ha a kisebb Eheim szűrőim kiöregednek,mind arra fogom cserélni őket)
 
Szia

Nekem régi JBL1500asom van,és simán tudok aludni mellette.Pedig én a faliórából is kiveszem az elemet,ha pl a barátoknál alszok.Ha majd végre felszerelem a szekrényajtót akkor meg egy nyikkanás se hallatszik ki:)Tuti,hogy nem volt oké a légtelenítés és azért hangos."Elektromos búgás" normális,más hangja nem lehet.Az Atmannal meg ne hasonlítsd össze,mert teljesítményben nem egy ligában játszanak.(És itt nem az Atman ellen beszélek,mert ha a kisebb Eheim szűrőim kiöregednek,mind arra fogom cserélni őket)

Szia!

Köszi a válaszod! Szerinted kidolgozza magából a levegőt vagy próbáljam még légteleníteni? Az önfeltöltő pumpája itt még segít valamit? Papíron az Atman CF 1200 sem sokkal gyengébb, meg kínai is és hangja szinte semmi. Remélem csak a légtelenítés a gond.

Üdv.
 
Nem tudom, hogy mennyire hangos, de az ilyen teljesítményű szűrőknek már mindenképp van hangja. 1000-1200 l/h vízforgatásig még a legtöbb szűrő szinte teljesen hangtalan, vagy csak picit búg, de innen felfelé már jelentősen elkezd nőni a hangjuk. Épp ezért (is) szoktak páran inkább 2 kisebb szűrőt használni 1 nagy helyett.

Szia!

Köszi neked is az észrevételt! Igaz ekkora teljesítményű szűrőm még nem volt. Meglátom, hogy mi lesz. De érdekes, mert a boltban ahol vettem több is működött belőle bemutató akváriumnál, szabadon és semmi különös zaj nem volt. Nálam meg a szekrényből is tisztán hallani. Olyan kerregő, súrlódó hangot. Lehet, hogy tényleg a bennragadt levegő okozza.? Egyébként mellette van még egy kisebb kiegészítő külső szűrő is (az még nem üzemel).

Üdv.
 
Kihúzás utáni újraindításnál kerregő hangot ad a rotor ez is normális? Köszönöm, ha írtok véleményt, tapasztalatot!Üdv.
Ugyan vödrös külső szűrőm nem volt és gyanítom, hogy nem is lesz, de valami gyanús: újraindításnál a kerregő, darálós hang nagyon valószínű, hogy levegőtől van.
Ami még eszembe jut az nagyon durva: bízok benne, hogy az aljzatból nem szippantott fel egy-két szemcsét.
Azt gondolom megnézted, hogy a bútorhoz nem ér hozzá sem a szűrő háza, sem a ki/be menő csövezése. Elég, ha valahol egyetlen ponton hozzáér, átadja a rezonanciát és máris kész a mélynyomó ládád.
Nekem megy az alsópolcosban (igaz, nem JJBL, hanem AquaMedic OR) egy 3500 l/h-s szivattyú és az sem hangos. Kicsit búg, de simán elaludnék mellette.
 
Back
Oldal tetejére