• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

JBL CristalProfi szűrők, vélemények, tapasztalatok

Szeretném kérdezni van e tapasztalata valakinek JBL TopClean vizfelszin tisztitoval kapcsolatban.JBL 901 greenline szürömhöz szeretném kapcsolni. megoldnato vele a vizben uszkálo apro szöszmösz. és a tetején mindig van uszkálo levélmaradvány a békatutaj között. azért gondoltam erre mert ezt a szürö szivoágára köthetném. és nem kell állandoan használni.vagy van más megoldás is annélkül hogy belsöszüröt helyezzek üzembe.a viz tetején sokszor van fehér hártya ami azt hiszem ha fött uborkát rakok az algázoknak azután van
jó persze de erre bármelyik felszínleszívó jó. Pl az Ista asszem fele ennyibe kerül igaz az fehér:confused:
rengeteg féle van..........
 
JBL e901 szolgálja a 140l bruttó akváriumomat, termésetesen besegit a belső Juwel bioflow 3.0
Azt testeltem hogy hány liter folyik oránkent. A szűrő tele van sera siporaxal.
Reaktor nélkül 440 liter folyik, reaktorral 370 liter.
Kérdés az lenne hogy ha elég a 370 liter oranként? Most meg a csövek tiszták, nem is tudom mennyi lesz ha picit szennyeződnek.
 
JBL e901 szolgálja a 140l bruttó akváriumomat, termésetesen besegit a belső Juwel bioflow 3.0
Azt testeltem hogy hány liter folyik oránkent. A szűrő tele van sera siporaxal.
Reaktor nélkül 440 liter folyik, reaktorral 370 liter.
Kérdés az lenne hogy ha elég a 370 liter oranként? Most meg a csövek tiszták, nem is tudom mennyi lesz ha picit szennyeződnek.
ezért nem vettem 1-es szériát :D(általában az energiatakarékosság a teljesítmény kárára megy) a síma e900 580 litert tud sipo-val :) még az e700 is csinált 470-et

Amúgy igazából még akár elég is lehet, hisz a lassabb keringetéssel jobb a biológiai bomlás, ha a juwel gondoskodik a flow ról
 
Igen ez a vödör m2-be hajszál híján pont a duplája a kis jbl vödörnek :p
butto eheim: 676 cm2 jbl: 378 cm2
hasznos eheim: 528 cm2 jbl:288 cm2

de várom az újabb kontrákat:D

Igazából csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy sok régi elmélet a gyakorlatban már rég megdőlt.
Ahogy a nitrát foszfát algásodást okoz, a káros aktív szén, a lassú szűrés a jó szűrés, a kevés fény a jó fény, a halkaka elég tápot ad az akváriumnak és nem kell növénytáp stb stb :)

szűrőanyag kell, egészséges környezet a szűrő baktériumoknak, természetesen megfelelő méretezés, a szűrő pedig tökéletesen végzi majd a dolgát. Szűrő sebesség semmilyen szinten nem változtatja meg a szűrés minőségét.
 
Na jó rád hagyom és nem offolom tovább a topicot, de ha az lett volna az első hsz-em, hogy @Robert Andrei kicsi a szűrőd, semmiképp nem fog működni így az élet az akiba, vegyél nagyobbat, legalább egy ilyet itt: Eheim Professionel 3 - 2075 külső szűrő - töltettel most csak 56350 Ft - Green Aqua akkor hozzá se szóltál volna a hsz-emhez.
Tény, hogy jobb lenne legalább egy ex1200, de így is elketyeg az, ahogy most van.
Nem lesz ez ügyben itt több hsz-em. Mond meg neki te hogy mi a tuti ne engem b@szog@ss, mert ki mertem írni, hogy drágállok egy terméket(igaz többet is) a webshop-ba
 
Na jó rád hagyom és nem offolom tovább a topicot, de ha az lett volna az első hsz-em, hogy @Robert Andrei kicsi a szűrőd, semmiképp nem fog működni így az élet az akiba, vegyél nagyobbat, legalább egy ilyet itt: Eheim Professionel 3 - 2075 külső szűrő - töltettel most csak 56350 Ft - Green Aqua akkor hozzá se szóltál volna a hsz-emhez.
Tény, hogy jobb lenne legalább egy ex1200, de így is elketyeg az, ahogy most van.
Nem lesz ez ügyben itt több hsz-em. Mond meg neki te hogy mi a tuti ne engem b@szog@ss, mert ki mertem írni, hogy drágállok egy terméket(igaz többet is) a webshop-ba
Csupán arról volt szó, hogy a lassú vízhozamnem növeli a szűrőanyag biológiai szűrő hatásfokát. Nem tudom te mibe mit látsz bele, de nem kéne felhúznod magad olyan dolog miatt amit csak kitaláltál és ezért más embert hibáztatni. :D
 
Na jó rád hagyom és nem offolom tovább a topicot, de ha az lett volna az első hsz-em, hogy @Robert Andrei kicsi a szűrőd, semmiképp nem fog működni így az élet az akiba, vegyél nagyobbat, legalább egy ilyet itt: Eheim Professionel 3 - 2075 külső szűrő - töltettel most csak 56350 Ft - Green Aqua akkor hozzá se szóltál volna a hsz-emhez.
Tény, hogy jobb lenne legalább egy ex1200, de így is elketyeg az, ahogy most van.

Nem írtam márkát...... azt hittem a szűrésről beszélünk. csak 1 mondatodra írtam mert még mindig előkerül időnként. :rolleyes:
 
Oke, elsodródott az egész. Csak ezt hasnáltam a regi akvariumban is, az meg jo tele volt novenyekkel csak hogz nem használtam CO2 reaktort. A testet ezért is vezetettem hogy lássam a különbséget.
Ténz hogy en nem eresztem semmi problémát az e901 eddig reaktor nélkül. De nem is akarok problémakat ha rá "dobom" a reaktort, inkább vásárolok lesz egy belső diffuser is kesz.
Miert nem vettem nagyobbik szürot? A butor miatt, pontos méretet kellet vásároljak, a JBL-nek van a legkeskenyebb szüroje, pontosan befér => Happy wife :rolleyes:
Méret: 22cm széles x 46cm magas.
Vegul is mit tanácsoltok? Nekem Eheim-re fajt a fogam de... túl nagy.
 
csak 1 mondatodra írtam mert még mindig előkerül időnként.
igen abban a gondolatomban lehet nem helyes az állításom (bár ebben ne vagyok biztos, mert nekem folytott víznyomással szemmel láthatóan tisztább a vizem, mint mikor padlógázon járatom), csak amit felhoztál példának az pont nem volt "jó példa" ez: EHEIM professionel 3e 350


és ebbe kötöttem bele és le is írtam számokkal a lényeget. A többit számold ki, hogy magán a szűrőanyagon ugyanakkora sebességgel halad át a víz. (az említett 1700lph és a 900lph szűrőnél)
Nem hülye mérnökök tervezik ezeket, növelik a vízátfolyási sebességgel arányosan a keresztmetszetet is.


és ezért más embert hibáztatni.
ja és te vagy a hibás, nesze:blackeye:
:D:D
 
Beleteszed zsákba a szűrőanyagot és egyből jobb lesz.

A szuroanyag belsejeben nem olyan sebességgel áramlik a víz, mint a külsejen, ezért lehet megis hatásos egy erősebb szűrő. Persze nem bioballal meg lávakovel.
 
Jövök még egy kérdésel, szerintem jol tudja mindenki a JBL csőves gondot, nagyon szeretném cserélni de nem todom hogy mit keresek, melyikbeszerezheto cső a job.
Üdv.
 
Jövök még egy kérdésel, szerintem jol tudja mindenki a JBL csőves gondot, nagyon szeretném cserélni de nem todom hogy mit keresek, melyikbeszerezheto cső a job.
Üdv.

Szia!

Az ilyesmi a legolcsóbb egy mezei gazdaboltban. Minden színben és méretben szokott lenni náluk szilikoncső (ha jól értem, erre gondolsz) kb. 2-300 Ft/m áron.
 
Back
Oldal tetejére