• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

JBL CristalProfi szűrők, vélemények, tapasztalatok

Sziasztok.
Szeptember óta használok egy cp greenline e901 110l-esben. Használtan vettem, van még rá 14 hó garancia...
Múlt pénteken tócsa az akvárium alatt, de teljesen száraz a gép kívül... Föltöröltem a parketta szépen felpuposodott. Beletettem egy lavórba mert hát azt gondoltam hogy a tappancsánál szivárog amit nehéz elképzelni de én próbáltam... Ma kicseréltem a tömítést és nem akarom elkiabálni de száraz minden. Teljesen kinyírta a vízkő a gumit.
Na tehát nagyon alattomosan szivárgott!
 
Sziasztok.
Szeptember óta használok egy cp greenline e901 110l-esben. Használtan vettem, van még rá 14 hó garancia...
Múlt pénteken tócsa az akvárium alatt, de teljesen száraz a gép kívül... Föltöröltem a parketta szépen felpuposodott. Beletettem egy lavórba mert hát azt gondoltam hogy a tappancsánál szivárog amit nehéz elképzelni de én próbáltam... Ma kicseréltem a tömítést és nem akarom elkiabálni de száraz minden. Teljesen kinyírta a vízkő a gumit.
Na tehát nagyon alattomosan szivárgott!
Egy RO készülék, s megodódik a vízkő probléma! Ezek szerint teljessen mindegy milyen szűrőd lett volna a vízkő igyis-úgyis nyert volna!!
 
Hát igen!
Be voltam sz..va hogy valami más a gebasz. Nagyon alattomosan szivárgott...sejtettem hogy nem a tartály van elrepedve,de nem gondoltam volna hogy ilyen hamar sor kerül az efajta karbantartásra.
 
Sziasztok! :)

Én szombaton beüzemeltem egy JBL E1901-et egy 150x50x60-as akiba, merthogy nem volt rossz az ára és gondoltam, ha nem jó, akkor jó lesz egy kisebbe, de őszintén szólva eddig teljesen elégedett vagyok vele.

Meghagytam a két oldalsó előszűrőt, az aljára ment a gyári MicroMec, meg egy szivacs, három kosárba Matrix, kb. 6 liter, a negyedikbe még egy kétcentis Mátrix-réteg, arra perlon és a végén 500 ml Seachem Purigen.
A nyomóágra esőztetőt tettem és a jobb oldali rövidebb oldalra raktam fel és így kb. a front 40%-ig, kb. 60 centire szinte vízszintesen tolja ki a vizet, úgyhogy nekem elég jól forgat. Mondjuk sügeres akvárium, úgyhogy nincs benne növény, csak szikák és kövek, így a növények nem fogják vissza, de az aljáról rendesen felkaparja a kulát, amit a sügerek kitesznek, úgyhogy még azon is gondolkodom, hogy ha kb. két héten belül, amikor majd megnézem, mennyire tömődtek el az oldalsó előszűrők, szóval ha addig nem csökken drámaian a teljesítménye, akkor kiveszem a rásegítő belső szűrőt és csak egy sima áramoltató pumpát teszek be a helyére.

Mindezek mellett, bár talán az 500 ml Seachem Purigen miatt, de kristálytiszta a víz.

Sziasztok!

Végülis nem két, hanem három hétig hagytam üzemelni és érzékelhető teljesítménycsökkenést nem tapasztaltam, úgyhogy én a magam részéről továbbra is elégedett vagyok az E1901-es teljesítményével. :)

Ettől függetlenül kisegítő szűrővé degradálom egy Fluval FX6 mellé, mert nem szeretem a kisegítő belső szűrőket sem esztétikailag, sem pedig a szűréstechnológia szempontjából, az áramoltató pumpával való kiváltását pedig kockázatosnak tartom mégiscsak, úgyhogy egy FX6 és ez az E1901-es fogja szűrni a 450 literest, de ha van valamilyen rásegítése, akkor egy E1901-es tud főszűrést biztosítani kb. 500 literig - legalábbis sügeres medencében.
 
Nekem az 1500-as csinalt ilyet. Darabokra szedtem, semmit nem lattam. Összeraktam, ugyanugy. Sorra kucsereltem a tomiteseket... A hibat a kézi pumpa O gyűrűje okozta. Levegot szivott mellette. Csapagy boltban 80Ft volt ;) Amugy a fedél es a felso kosár szögletes tomiteset leszámítva a tobbi filléres tétel.


Hello,hogyan lehet kicserélni a kézi pumpa tömítését?
 
Sziasztok.
Lenne egy kis problémám. Vettem egy új jbl e901 szűrőt, két hete üzemel, légmentes már teljesen, úgy csináltam ahogy sokan is leírták, kicsit megdöntögettem és távozott belőle az összes levegő. Ami viszont a gond hogy nagyon búg. Ami cső az akváriumba vissza megy, érezhető érintésre rezonancia és a szekrénybe helyezve még erőteljesebb a morajlás. lehangszigeteltem a szekrény belsejét, így sem lehet elviselni a hangját. Mi lehet a gond véleményetek szerint? gyári töltet van benne, minden a helyén van, rotort is megnéztem, a gumik is a helyükön vannak.

Előre is köszönöm a válaszotokat.
 
Sziasztok.
Lenne egy kis problémám. Vettem egy új jbl e901 szűrőt, két hete üzemel, légmentes már teljesen, úgy csináltam ahogy sokan is leírták, kicsit megdöntögettem és távozott belőle az összes levegő. Ami viszont a gond hogy nagyon búg. Ami cső az akváriumba vissza megy, érezhető érintésre rezonancia és a szekrénybe helyezve még erőteljesebb a morajlás. lehangszigeteltem a szekrény belsejét, így sem lehet elviselni a hangját. Mi lehet a gond véleményetek szerint? gyári töltet van benne, minden a helyén van, rotort is megnéztem, a gumik is a helyükön vannak.

Előre is köszönöm a válaszotokat.
Szűrőtakarítás után nekem is előfordul néha, hogy erőteljesen búg. Persze lehet, hogy teljesen más okból búg nálam, de elmondom, én mit szoktam csinálni. Van, amikor tényleg megoldja a kisebb rázogatás, de van, hogy az segít, hogy egymás után gyorsan ki-be kapcsolom a szűrőt. Arra gondolok, hogy a rotor keltette örvényből néha nehezen tud kiszabadulni néhány buborék, és ez okozza a búgást. Egy másik dolog még, amit megtehetsz, hogy a csöveket a bútor oldalán (vagy ahol neked ki vannak vezetve) támaszd ki valami polifoam szerű anyaggal, hogy a bútor ne vehesse át a rezgéseket a csőről. Azt tapasztaltam, hogy a bútor jelentősen fel tudja erősíteni a hangját a szűrőnek, ha hozzáér a cső. Ha ezek sem segítenek, akkor még nézd át a rotor környékét, megvannak-e a perselyek, amiben a kerámia tengely fut, és nincs-e valami a rotorra tapadva.
 
Szűrőtakarítás után nekem is előfordul néha, hogy erőteljesen búg. Persze lehet, hogy teljesen más okból búg nálam, de elmondom, én mit szoktam csinálni. Van, amikor tényleg megoldja a kisebb rázogatás, de van, hogy az segít, hogy egymás után gyorsan ki-be kapcsolom a szűrőt. Arra gondolok, hogy a rotor keltette örvényből néha nehezen tud kiszabadulni néhány buborék, és ez okozza a búgást. Egy másik dolog még, amit megtehetsz, hogy a csöveket a bútor oldalán (vagy ahol neked ki vannak vezetve) támaszd ki valami polifoam szerű anyaggal, hogy a bútor ne vehesse át a rezgéseket a csőről. Azt tapasztaltam, hogy a bútor jelentősen fel tudja erősíteni a hangját a szűrőnek, ha hozzáér a cső. Ha ezek sem segítenek, akkor még nézd át a rotor környékét, megvannak-e a perselyek, amiben a kerámia tengely fut, és nincs-e valami a rotorra tapadva.

Nagyon szépen köszönöm a válaszod, ezeken már mind túl vagyok, a szekrény valamennyit valóban hangosít de akkor ezek szerint a tied is rezonál? akkor ez a szűrő ilyen lenne? a szekrényen még alakítanom kell ha csak nem cserélem le akkor ezt a szűrőt, fél méterre alszok tőle és mit ne mondjak nem olyan kellemes.
 
Nagyon szépen köszönöm a válaszod, ezeken már mind túl vagyok, a szekrény valamennyit valóban hangosít de akkor ezek szerint a tied is rezonál? akkor ez a szűrő ilyen lenne? a szekrényen még alakítanom kell ha csak nem cserélem le akkor ezt a szűrőt, fél méterre alszok tőle és mit ne mondjak nem olyan kellemes.
Én is szoktam néha abban a szobában aludni, ahol az aki van. Sajnos nincs összehasonlítási alapom más szűrővel, hogy az milyen lenne, de az enyém elviselhető. Simán tudok mellette aludni. A szűrőd alatt is van valami tompító alátét?
 
Én is szoktam néha abban a szobában aludni, ahol az aki van. Sajnos nincs összehasonlítási alapom más szűrővel, hogy az milyen lenne, de az enyém elviselhető. Simán tudok mellette aludni. A szűrőd alatt is van valami tompító alátét?

Jelenleg parafa van alatta, de volt már szivacs is, egyik sem az igazi.
 
Nekem 1901e volt, ami ugye jóval erősebb, hát annak eléggé botrányos hangja volt, bármit csináltam vele. (egy rossz hajvágó géphez hasonló zúgása volt, nem is annyira búgás) A megoldást és a kellemes alvást egy 2075 Eheim jelentette. :D Próbáltad kosarak, szűrőanyag nélkül üresben járatni úgy, hogy a bútor mellé van csak állítva a csövezéssel? (tehát a bútor nem erősít a rezonancián, sem a rajta keresztül futó csövezés)
 
Nekem 1901e volt, ami ugye jóval erősebb, hát annak eléggé botrányos hangja volt, bármit csináltam vele. (egy rossz hajvágó géphez hasonló zúgása volt, nem is annyira búgás) A megoldást és a kellemes alvást egy 2075 Eheim jelentette. :D Próbáltad kosarak, szűrőanyag nélkül üresben járatni úgy, hogy a bútor mellé van csak állítva a csövezéssel? (tehát a bútor nem erősít a rezonancián, sem a rajta keresztül futó csövezés)
Tegnap kivettem a szekrényből de a szűrőanyagok és a kosarak benne maradtak, akkor is volt hangja neki. Már lassan én is ott tartok hogy egy eheim-re beruházok csak egy 2273-ra, de egyelőre még nem akarom elsietni.

Ha ujonan vetted akkor vidd vissza.
Nekem pont ilyen volt és nem volt hangos.
Újonnan vettem igen, csak a probléma hogy letelt az azonnali csere ideje sőt már az elállás is. Most már csak garanciába küldenék ami 3-4 hét kiesés, addig szűrő nélkül maradnék. Egyelőre még próbálok velük egyezkedni hogy valami közös megoldást találjunk amivel ki lehet küszöbölni a kiesést. Magyarul adjanak egy újat :D
 
Sziasztok! Most vettem egy cristalprofi e701et használtan. Akinek ilyen vagy hasonló van kérhetnék képeket? Hogy célszerű elhelyezni a csöveket az akváriumban ilyesmi.. Elvileg mindkét csőről hiányzik valami, esőztető, a beszívóról pedig az a kis kosárszerűség, remélem érthető mire gondolok. Ezeket mivel tudnám pótolni vagy lehet-e valahonnan rendelni? Köszönöm!
 
Ezeket mivel tudnám pótolni vagy lehet-e valahonnan rendelni?
Lehet, a csőméretnek megfelelően, pl. 12/16-os csőre. Itt szett van: http://www.greenaqua.hu/hu/technika/szures/technika-szuroanyagok-csovek-csapok/l/jbl.html
De ha csak egy kosár kell, azt helyettesíthetsz akár egy Atman-al is, ugyan az. (bár a fekete cső végén egy zöld kosár elég érdekesen mutat.. :)) Befolyó csövet is helyettesíthetsz.
Nekem pl. nem az eredeti Eheim szívó csövem volt elvágva, hanem vettem egy megfelelő méretű Atman-t és azt barkácsoltam szét.
 
Lehet, a csőméretnek megfelelően, pl. 12/16-os csőre. Itt szett van: http://www.greenaqua.hu/hu/technika/szures/technika-szuroanyagok-csovek-csapok/l/jbl.html
De ha csak egy kosár kell, azt helyettesíthetsz akár egy Atman-al is, ugyan az. (bár a fekete cső végén egy zöld kosár elég érdekesen mutat.. :)) Befolyó csövet is helyettesíthetsz.
Nekem pl. nem az eredeti Eheim szívó csövem volt elvágva, hanem vettem egy megfelelő méretű Atman-t és azt barkácsoltam szét.
Köszi a gyors választ! :)
 
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy van egy 54L akváriumom, most üzemeltem be, de hal még nincs benne, egy jbl 901es külső szűrővel és egy claro 600as belső amit kaptam a szetthez. Muszáj ezt használnom vagy a külső megoldja a szűrést és a levegőztetést? Esetleg szükséges ezt a belsőt lecserélni egy jobbra, mert hallottam, hogy ezek gyengék? A külsőt is gyári szűrő anyaggal használom, de gyengének itélem a flowot, cseréljem le a szűrő anyagokat esetleg? Vagy rosszul helyeztem fel a szívó és fújó csöveket? Sokat olvastam utánna, mindenki mást javasol. Légtelenítés volt, kicsit rázogattam is, akkor még nyomta a levegőt. A szívó jobb oldalon a hátsó falon, a fujó a bal oldalon az oldalsó falon van. A belső szűrő szintén a jobb oldalon az oldalsó falon van. Két napja üzemel, 3 kisebb növényt ültettem előre eddig, 5L jbl manado talaj vann benne, vízkezelőt és bio startot tettem bele, de még zavaros a víz, várni kell vagy van még valami amitől tisztább lenne a víz? Előre is köszönöm
GaBee117
Friss hal
View attachment 22952
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 39 perccel ezelőtt
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére