• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Arashi ga kuru - 120x67x50cm 400l

A vodkából én likőrt szoktam készíteni Karácsonyra a rokonknak, ismerősöknek. Tojással vagy meggyel vagy dióval. Mindig nagy sikere van, és nagyon finomak.
No, ez sem rossz móka, de én a szűrő "érlelés" gyorsítására, konkrétabban a nitrifikáló bacik etetésére gondoltam;)
 
Vodkával?
Nem szoktam alkalmazni (egyszer azért kíváncsiságból kipróbáltam), de valahogy úgy néz ki a dolog, hogy a frissen indított akvát beoltod működő akvából vett vízzel,, ezzel ugyebár áttelepíted a beállt akva baci faunáját, majd ezt követően nem minimális halkaját szórsz napi rendszerességgel a vízbe, hanem 10 ml/100l vodkát, esetleg páleszt.
Az a hátulütője, hogy ha jól csinálod, a víz teljesen befehéredik és eléggé markáns szaga is lesz, amitől természetesen nem szabad megijedni, mert ezesetben ez nem bukta, hanem azt jelenti, hogy a dolgok jól haladnak.
A fehéredést követően pár nap alatt letisztul és annyira tiszta lesz, mint egy tökéletes állapotú beállt akva.:)
Létezik cukros módszer is, amit még nem csináltam, csak a létezéséről tudok...;)
(otthon majd megpróbálom megkeresni, hátha megvan a részletes leírása ennek a vodkás dolognak)
 
Nem szoktam alkalmazni (egyszer azért kíváncsiságból kipróbáltam), de valahogy úgy néz ki a dolog, hogy a frissen indított akvát beoltod működő akvából vett vízzel,, ezzel ugyebár áttelepíted a beállt akva baci faunáját, majd ezt követően nem minimális halkaját szórsz napi rendszerességgel a vízbe, hanem 10 ml/100l vodkát, esetleg páleszt.
Az a hátulütője, hogy ha jól csinálod, a víz teljesen befehéredik és eléggé markáns szaga is lesz, amitől természetesen nem szabad megijedni, mert ezesetben ez nem bukta, hanem azt jelenti, hogy a dolgok jól haladnak.
A fehéredést követően pár nap alatt letisztul és annyira tiszta lesz, mint egy tökéletes állapotú beállt akva.:)
Létezik cukros módszer is, amit még nem csináltam, csak a létezéséről tudok...;)
(otthon majd megpróbálom megkeresni, hátha megvan a részletes leírása ennek a vodkás dolognak)
Szerintem ez növényes akáváriumnál nem biztos hogy a legjobb megoldás. Ugyanis, ha pár napra teljesen fehérré változik az akváriumvíz, azt lehetséges hogy a növények nem jól viselik. Biztos van olyan faj, amit nem annyira zavar. Én pl. inkább üres akváriumban próbálnám ki először, amit utána berendeznék. Így már jobban tetszik a lehetőség.
(A személyes meglátásom viszont az, hogy lehet segíteni sok mindennel a gyorsabb indulást, de nem véletlenül érdemes azt a 4-5 hetet kivárni a betelepítéssel.)
 
Szerintem ez növényes akáváriumnál nem biztos hogy a legjobb megoldás. Ugyanis, ha pár napra teljesen fehérré változik az akváriumvíz, azt lehetséges hogy a növények nem jól viselik. Biztos van olyan faj, amit nem annyira zavar. Én pl. inkább üres akváriumban próbálnám ki először, amit utána berendeznék. Így már jobban tetszik a lehetőség.
(A személyes meglátásom viszont az, hogy lehet segíteni sok mindennel a gyorsabb indulást, de nem véletlenül érdemes azt a 4-5 hetet kivárni a betelepítéssel.)
Én sem növényesnél csináltam;)
OFF vége!
Annamari, Ati valami képpel tudtok szolgálni? A kiszárított mohák megmaradtak? Fejlődnek?
 
Sziasztok!

Én sem növényesnél csináltam;)
OFF vége!
Annamari, Ati valami képpel tudtok szolgálni? A kiszárított mohák megmaradtak? Fejlődnek?
Ma utoljára szívtuk le a leülepedett vizet.
A mohák szépen fejlődnek.
@Szabó Henrik kollégának köszönhetően meg van a kezdő adag Wepping moha.
Már csak a Hc-ből, A. parvula miniből, és M. crenataból kell egy kevés.

Egy nappali, kézből lőtt kép van:
_SAM3137 (2).JPG

AmegA
 
Sziasztok!

Csapassatok.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről

Sikerült Hc-t, parvulát szerezni.
A Vadonba mentem (A.ttila) és két ismerőssel is összefutottam, @Moszat kolleginával a pult túloldalán és @Szmóki szaktárssal a pult előtt, ritka szerencse hogy két komoly szaktekintéllyel szívhattam egy légtérben a levegőt! Az üzletben a Hc-t, Tamástól a parvula minit kaptam.

Ültetés kész:
_SAM3150 (2).JPG
A patakból folyik a víz:
_SAM3151 (2).JPG

Elölről, feltöltés közben:
_SAM3156 (2).JPG _SAM3157 (2).JPG _SAM3158 (2).JPG _SAM3160 (2).JPG _SAM3162 (2).JPG

... és távolról a vége előtt egy kicsivel:
_SAM3163 (2).JPG

Verseny magasság, még opálosan:
_SAM3166 (2).JPG
Virágzik:
_SAM3167 (2).JPG

140l ozmo-, 70l érett akvárium-, a tőbbi kezelt csapvíz.
Most még a szűrést kell beüzemelni (belemossuk az egyik akvárium szűrőszivacsát és kap bacikultúrát is).

AmegA
 
Sziasztok!



Sikerült Hc-t, parvulát szerezni.
A Vadonba mentem (A.ttila) és két ismerőssel is összefutottam, @Moszat kolleginával a pult túloldalán és @Szmóki szaktárssal a pult előtt, ritka szerencse hogy két komoly szaktekintéllyel szívhattam egy légtérben a levegőt! Az üzletben a Hc-t, Tamástól a parvula minit kaptam.

Ültetés kész:
View attachment 43967
A patakból folyik a víz:
View attachment 43968

Elölről, feltöltés közben:
View attachment 43969 View attachment 43970 View attachment 43971 View attachment 43972 View attachment 43973

... és távolról a vége előtt egy kicsivel:
View attachment 43974

Verseny magasság, még opálosan:
View attachment 43975
Virágzik:
View attachment 43976

140l ozmo-, 70l érett akvárium-, a tőbbi kezelt csapvíz.
Most még a szűrést kell beüzemelni (belemossuk az egyik akvárium szűrőszivacsát és kap bacikultúrát is).

AmegA
Na végre! megérkezet a árvíz.:LOL:
Szerintem nagyon jó lett.(y)
 
Engem ara emlékeztet, mint ha egy tó vagy patak, de inkább patak medréből néznél kifele a vízből.(y)
Valami ilyesmi volt a koncepció...:)
Bármi észrevételek van, szívesen látjuk!
csak így tovább!;)(y)
Verseny magasság
Kíváncsi leszek, hogy ha majd zöldül a lanka, mennyit kell majd korrigálni rajta. (a fotón most még nem érzékelhető, hogy a hátsó részből mi látszik, de az a gyanúm, hogy minimálisan még emelni kell majd a tüzelőállást)
Ha a víz magasságára értettétek, akkor csak egy kérdés: a bal szélén lévő hegy tetejének nem kell majd látszódnia?
A háttérvilágítás nagyon tetszik(y)
 
Huh ez még jobb lett így feltöltve és kicsit növényesítve, mint amire számítottam üresen. :D

Mondjuk ti látjátok a végleges koncepciót a lelki szemeitek előtt, nyilván.

Akartok piros növényeket? Ugye nem? :D
(Magánvélemény, hogy mostanában mindenki ráment a vörös/piros gazokra, és olyan scape-ekbe is berakják ahol semmi keresnivalója, csak mert menő és jól néz ki. :) )
 
Sziasztok!



Sikerült Hc-t, parvulát szerezni.
A Vadonba mentem (A.ttila) és két ismerőssel is összefutottam, @Moszat kolleginával a pult túloldalán és @Szmóki szaktárssal a pult előtt, ritka szerencse hogy két komoly szaktekintéllyel szívhattam egy légtérben a levegőt! Az üzletben a Hc-t, Tamástól a parvula minit kaptam.

Ültetés kész:
View attachment 43967
A patakból folyik a víz:
View attachment 43968

Elölről, feltöltés közben:
View attachment 43969 View attachment 43970 View attachment 43971 View attachment 43972 View attachment 43973

... és távolról a vége előtt egy kicsivel:
View attachment 43974

Verseny magasság, még opálosan:
View attachment 43975
Virágzik:
View attachment 43976

140l ozmo-, 70l érett akvárium-, a tőbbi kezelt csapvíz.
Most még a szűrést kell beüzemelni (belemossuk az egyik akvárium szűrőszivacsát és kap bacikultúrát is).

AmegA
Szia ! Ez nagyon ütős lesz !
 
Back
Oldal tetejére