• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Arashi ga kuru - 120x67x50cm 400l

Sziasztok!

Nekem az a kép is tetszett, ahol a úszónövények rajta voltak, ilyen piros verzióban még nem láttam őket. Bele se merek gondolni, az algával való küzdelem milyen nehéz lehet, ekkora méretben.

Nagyon jól néz ki!
Köszönjük! Az volt a baj, hogy fényképezhetetlen volt a narancsos fény- árnyék miatt.
Én (A.ttila) nem ismerem azt a variációt hogy: indítás óta algamentes- inkább őszinte vagyok és így akik követik a naplóinkat látják hogy nem könnyű ez az ága a hobbinak (CO2, sok fény. -táp, -karbantartás, -vízcsere, -harc az algákkal, stb...) de nem lehetetlen egy kellemes képet összehozni a végére. Az biztos hogy csak türelmes + szorgalmas sporiknak való, akik nem ijednek meg az első algától!
Tudom hogy vannak más utak (25 évig "gáz"nélkül akvarizáltam); kényelmes lankás ösvények, de nekünk most a csúcs hódítás a cél!

A fák színe is szépen beért, már egész vállalható!


Akkor a áztatási folyamatot ki lehet zárni, és bebizonyosodik hogy a akvárium vízinek van ilyen hatása. Most már azt kellene megtudni hogy a baktériumok vagy kémia. Meg amúgy mindegy, ezzel számolni kell.
A fény is tud változásokat előidézni!

AmegA
 
Szia Annamari és Ati !
Egyéni black out módszeretek van azt meg kell hagyni :p
A képeket nézegetve azon gondolkodtam hogy egy "újonc" betéved a naplótokba és meglátja a képeket azt veszi le hogy : jól van ez is egy algás akvárium a sok közül :D
Aztán eltelik pár hét-hónap és olyat fotóztok belőle ami nemzetközi versenyeken is megállja a helyét.
Így hát veszem a bátorságot és leírom azoknak akik tényleg még "újak" itt a közösségben, hogy meg lehet nyugodni @AmegA páros tudatosan tudja mit csinál,és ezek a képek csak arra jók,hogy később lesz mihez viszonyítani majd a honnan hova fotót.
Úgy hogy csak így tovább (y)


En azert kivancsi lennek igy majdnem kezdokent hogy mi a terv az algakkal. Amikor ossze all a scape akkor tolnak egy Black outot, vagy hogy? Mert ezek az algak szepen beeszik magukat a mohak koze, es onnan hogyan lesz eltavolitva?
 
Sziasztok!

En azert kivancsi lennek igy majdnem kezdokent hogy mi a terv az algakkal. Amikor ossze all a scape akkor tolnak egy Black outot, vagy hogy? Mert ezek az algak szepen beeszik magukat a mohak koze, es onnan hogyan lesz eltavolitva?
Idővel beáll a rendszer (szűrés, talaj bacik, vízparaméterek), kitapasztaljuk a világítás magasságát, -idejét, a tápok adagolását, a növények megerősödnek és hozzászoknak az új környezethez egyre több anyagot elszipkázva az algák elöl, ehhez társul egy rendszeres erőteljes karbantartás (kezdeti időben az alga manuális eltávolítása, ecsetalga carbózása, moha nyírás, -legyezés, -szívás, -öblítés, öregedő levelek eltávolítása, dekorhomok tisztítás, extra vízcserék, szűrő pucolás (akvárium vízzel) stb... és az alga ahogy jött úgy távozik, szinte egyik napról a másikra.
A versenyzés minden területen kitartó, kemény munkát kíván, itt sem működik másként!

AmegA
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!


Idővel beáll a rendszer (szűrés, talaj bacik, vízparaméterek), kitapasztaljuk a világítás magasságát, -idejét, a tápok adagolását, a növények megerősödnek és hozzászoknak az új környezethez egyre több anyagot elszipkázva az algák elöl, ehhez társul egy rendszeres erőteljes karbantartás (moha nyírás, -legyezés, -szívás, -öblítés, öregedő levelek eltávolítása, dekorhomok tisztítás, extra vízcserék, szűrő pucolás (akvárium vízzel) stb... és az alga ahogy jött úgy távozik, szinte egyik napról a másikra.
A versenyzés minden területen kitartó, kemény munkát kíván, itt sem működik másként!

AmegA
Ezt fejleckent kellene betenni egy topikba, mert kevesen olvassak vegig a naplokat, topikokat igy a sorok kozt elveszik es csak annak lesz lathato aki rendesen vegig olvassa. Ez az egesznek az alapja.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sziasztok!


Idővel beáll a rendszer (szűrés, talaj bacik, vízparaméterek), kitapasztaljuk a világítás magasságát, -idejét, a tápok adagolását, a növények megerősödnek és hozzászoknak az új környezethez egyre több anyagot elszipkázva az algák elöl, ehhez társul egy rendszeres erőteljes karbantartás (kezdeti időben az alga manuális eltávolítása, ecsetalga carbózása, moha nyírás, -legyezés, -szívás, -öblítés, öregedő levelek eltávolítása, dekorhomok tisztítás, extra vízcserék, szűrő pucolás (akvárium vízzel) stb... és az alga ahogy jött úgy távozik, szinte egyik napról a másikra.
A versenyzés minden területen kitartó, kemény munkát kíván, itt sem működik másként!

AmegA

Koszi! Es a mohakkal amikbe kozbe bele ette magat az alga azzal mit csinaltak, gondolok itt pl riccardiara ami eleve lassan novo moha fajta szoval a nyiras annyira nem opcio.
 
Sziasztok!

Kész a homokfeltöltés végre!
Elől még lesznek szint változtatások (valahol alacsonyabb, máshol magasabb lesz, gödrözve, mint amikor tényleg a vízáramlás alakítja az aljzatot).
Még világít nagyon, de majd érik.
A középső fa kimozdult, az most nagyon függőleges, de majd eldöntjük.
A kidőlt fákon és a gyökereken is kell igazgatni.
Hátul a forrásmoha már túl nagy tömeget mutat, azt ritkítjuk.
A növényeket még egyébként is igazgatni kell.

Ma feldobjuk a hálós fóliát is (harmadolós-aranymetszésest), hogy minden a helyére kerüljön.

Az esti kusza növényes kép:

_SAM3471 (2).JPG
Alga még van!

AmegA
 
Sziasztok!

Kész a homokfeltöltés végre!
Elől még lesznek szint változtatások (valahol alacsonyabb, máshol magasabb lesz, gödrözve, mint amikor tényleg a vízáramlás alakítja az aljzatot).
Még világít nagyon, de majd érik.
A középső fa kimozdult, az most nagyon függőleges, de majd eldöntjük.
A kidőlt fákon és a gyökereken is kell igazgatni.
Hátul a forrásmoha már túl nagy tömeget mutat, azt ritkítjuk.
A növényeket még egyébként is igazgatni kell.

Ma feldobjuk a hálós fóliát is (harmadolós-aranymetszésest), hogy minden a helyére kerüljön.

Az esti kusza növényes kép:

View attachment 46646
Alga még van!

AmegA

A középső valóban túl egyenes illetve túl középen van. Talán ha eltolnátok kicsit balra és raknátok valami kisebb (vagy nagyobb :cool:) ágat jobbra az feldobná az összképet. Olvastam, hogy a homokot ilyesminek képzelitek el de szerintem inkább egyengessétek el (vagy legalább ne legyen ennyire hullámos) mert számomra inkább zavaró a mostani állapot.
Egyébként csak így tovább. Egyre jobban tetszik az elképzelés ;) (y)
 
Én kicsit még mindig sajnálkozom, hogy a gondosan megkomponált hardscape és annak kontúrja kezd ismét teljesen eltűnni.
Még a kezdeti időszakban dobtam egy tippet, ahol lesatíroztam a középső fákat:
_SAM2 (1).JPG

Továbbra is ezt a megjelenést támogatnám. "Titokban" kicsit még mindig reménykedem, hogy a középső fát annyira megdöntitek, hogy kifordul az akváriumból :) A hátsó hegyek olyan szépen uralták a képet, hogy nagy hibának érzem nem mutatni őket (lásd a miniatűrt - nem kinagyítva! - ahol a kis méret miatt nem látszódnak részletek, csak a forma, egyben).
Próbálom megszokni, hogy ti egy teljesen egyedi stílussal operáltok, lassan megy, de igyekszem, ígérem. Nem semmi, amit műveltek egy ilyen hatalmas medencében (y).
@matrai írta korábban, hogy a fák bambuszra hajaznak. Én tökre ugyanígy láttam, de örömmel konstatálom, hogy ezt a jellegüket - a környezetük kialakításának köszönhetően - idővel kezdik elveszíteni.
A görbe homok a frontüvegnél nekem sem jön be.
 
Én kicsit még mindig sajnálkozom, hogy a gondosan megkomponált hardscape és annak kontúrja kezd ismét teljesen eltűnni.
Még a kezdeti időszakban dobtam egy tippet, ahol lesatíroztam a középső fákat:
View attachment 46647

Továbbra is ezt a megjelenést támogatnám. "Titokban" kicsit még mindig reménykedem, hogy a középső fát annyira megdöntitek, hogy kifordul az akváriumból :) A hátsó hegyek olyan szépen uralták a képet, hogy nagy hibának érzem nem mutatni őket (lásd a miniatűrt - nem kinagyítva! - ahol a kis méret miatt nem látszódnak részletek, csak a forma, egyben).
Próbálom megszokni, hogy ti egy teljesen egyedi stílussal operáltok, lassan megy, de igyekszem, ígérem. Nem semmi, amit műveltek egy ilyen hatalmas medencében (y).
@matrai írta korábban, hogy a fák bambuszra hajaznak. Én tökre ugyanígy láttam, de örömmel konstatálom, hogy ezt a jellegüket - a környezetük kialakításának köszönhetően - idővel kezdik elveszíteni.
A görbe homok a frontüvegnél nekem sem jön be.

Nem írtam, mert említettétek, hogy hátul kezd káosz lenni növény téren és majd ritkítotok de valóban kár lenne azt a hegyvonulatot eltakarni (akár növényekkel is). Jopet féle elrendezésen én is elgondolkodnék ha még mozgathatóak a fák ;)
 
Sziasztok!

Ma felkerült a frontüvegre a fólia.
Látszik hogy nagyjából jó az elrendezés, de még van mit finomítani rajta.
Az alsó harmadból kiszedtük a növényeket, hogy jobban látszódjanak a kövek, gyökerek.
Egyébként is szinte minden zöldség át lesz mozgatva, mert szükséges a koncepció megtartásához (már most rengeteg növény túl nőtte a neki szánt helyet).

A szűrőház is ki lett takarítva, mert sok mulm halmozódott fel (minden át lett öblítve akváriumvízzel).
A héten kb. 300 liter víz került ki és lett pótolva a homok takarítás-utántöltés és a mai akció miatt.

A fiatal Amano garnélák is egyre többet mutatkoznak.
Sajnos a Narancs sakuráknál a hét elején az első petés nőstény kimúlt, azóta lett egy másik és még van 5 nyerges, reméljük beindul a nagyüzem!

Én kicsit még mindig sajnálkozom, hogy a gondosan megkomponált hardscape és annak kontúrja kezd ismét teljesen eltűnni.
Még a kezdeti időszakban dobtam egy tippet, ahol lesatíroztam a középső fákat:
View attachment 46647

Továbbra is ezt a megjelenést támogatnám. "Titokban" kicsit még mindig reménykedem, hogy a középső fát annyira megdöntitek, hogy kifordul az akváriumból :) A hátsó hegyek olyan szépen uralták a képet, hogy nagy hibának érzem nem mutatni őket (lásd a miniatűrt - nem kinagyítva! - ahol a kis méret miatt nem látszódnak részletek, csak a forma, egyben).
Próbálom megszokni, hogy ti egy teljesen egyedi stílussal operáltok, lassan megy, de igyekszem, ígérem. Nem semmi, amit műveltek egy ilyen hatalmas medencében (y).
@matrai írta korábban, hogy a fák bambuszra hajaznak. Én tökre ugyanígy láttam, de örömmel konstatálom, hogy ezt a jellegüket - a környezetük kialakításának köszönhetően - idővel kezdik elveszíteni.
A görbe homok a frontüvegnél nekem sem jön be.
Köszönjük Gergő, hogy megosztottad újfent a meglátásaidat és hogy igyekszel elfogadni az egyedi koncepciónkat ;)!
Még van lehetőség bármire, hisz rengeteg idő van májusig, egyenlőre nem szedjük ki a középső fát, mert össze van illesztve a gyökerével a körülötte lévőkkel, így az elülső fák harmadát kéne kiszedni és párat visszaszerkeszteni, ami több munkát igényel mint amire most vágyunk. Biztos hogy lesz egy ilyen teli fás versenykép és utána lehet hogy kipróbáljuk középen nyitottan, vagy ahogy @viktorlantos írta az elején, akár fák nélkül is!


A középső valóban túl egyenes illetve túl középen van. Talán ha eltolnátok kicsit balra és raknátok valami kisebb (vagy nagyobb :cool:) ágat jobbra az feldobná az összképet. Olvastam, hogy a homokot ilyesminek képzelitek el de szerintem inkább egyengessétek el (vagy legalább ne legyen ennyire hullámos) mert számomra inkább zavaró a mostani állapot.
Egyébként csak így tovább. Egyre jobban tetszik az elképzelés ;) (y)
Nem írtam, mert említettétek, hogy hátul kezd káosz lenni növény téren és majd ritkítotok de valóban kár lenne azt a hegyvonulatot eltakarni (akár növényekkel is). Jopet féle elrendezésen én is elgondolkodnék ha még mozgathatóak a fák ;)
Kösz Norbi! A középső fát már vissza is döntöttük és kiszabadult a hátsó szikla is a növények szorításából. Az előteret kicsit még alakítjuk, de egyenes biztos nem lesz, mert szinte minden gyökér vízközt végződne és nagy részük vágott (amire nagyon háklis vagyok (A.ttila)) így igen rosszul mutatnának. Próbálunk egy természetesnek tűnő előteret összehozni, reményeink szerint sikerül!

Köszönjük a figyelmet! Várjuk továbbra is az észrevételeiteket!

AmegA
 
Sziasztok!

Ma nem sok hangulatunk volt az akváriummal foglalkozni (volt kinti munka szép időben, kicsit elbágyadtunk estére).
Bővült a fauna 3 Algaevő géb és a Fekete neonok szellemképeiként @Jopet -től 21 Gyémánt neon.
Kiszedtünk 1dl fonal algát, de mától már van segítség, maximum elpasszoljuk őket mikorra elfogy az alga, hogy ők ne fogyjanak el!

A tegnapi matatás közben kigyomlált forrásmohák fennakadtak a jobb hátsó vékonyabb fákon, ami így egész természetes hatást nyújt, úgyhogy lehet hogy direktben erősítjük ezt a képet.

Rajtakaptuk a Fekete neonokat amint lerágják a Hydrocotyle több levelét is, ezek után kaptak spirulinás tápot (pedig korábban a Sziámi algázók lettek ezzel a bűntettel meggyanúsítva).

Vettünk egy használt objektívet a fényképezőgépre, mert Annamarinak a munkájához (lakáskiadással foglalkozik) nagyobb látószögű kell a szettben található 18-55-ösnél, így most 16-50-essel készítettük a fotót.

Rendetlenségvanna!
_SAM3608 (3).JPG

AmegA
 
Kiszedtünk 1dl fonal algát, de mától már van segítség, maximum elpasszoljuk őket mikorra elfogy az alga, hogy ők ne fogyjanak el!
Ezek szerint valóban létezne olyan élőlény, ami bizonyíthatóan megeszi a zöld fonálalgát? Eddig amit mind annak mondtak, én még nem láttam sohasem fogyasztani. Egy medencémben mindig termelődik a Lomariopsis tömeg között. Tényleg jó volna, ha nem nekem kellene manikűrözni.
 
Ezek szerint valóban létezne olyan élőlény, ami bizonyíthatóan megeszi a zöld fonálalgát? Eddig amit mind annak mondtak, én még nem láttam sohasem fogyasztani. Egy medencémben mindig termelődik a Lomariopsis tömeg között. Tényleg jó volna, ha nem nekem kellene manikűrözni.
Géb. Szentgotthárdon lehet kapni.
 
Nálam már két petés narancs GA-s sakura van... a tieitek honnan jöttek?
Mikor írtatok privit akkor még azt hittem mostanra tele leszek kicsikkel, de ezek valamiért nagyon lassan kezdtek neki a családalapításnak. :(
 
Sziasztok!

Ezek szerint valóban létezne olyan élőlény, ami bizonyíthatóan megeszi a zöld fonálalgát? Eddig amit mind annak mondtak, én még nem láttam sohasem fogyasztani. Egy medencémben mindig termelődik a Lomariopsis tömeg között. Tényleg jó volna, ha nem nekem kellene manikűrözni.
Nálunk a gébek az előző berendezésben is fogyasztották a fonal algát, ha nem is olyan vehemenciával mint a mollik.

Nálam már két petés narancs GA-s sakura van... a tieitek honnan jöttek?
Mikor írtatok privit akkor még azt hittem mostanra tele leszek kicsikkel, de ezek valamiért nagyon lassan kezdtek neki a családalapításnak. :(
Valahonnan a Balaton mellől jöttek (Annamari intézte) 23db, 1cm-es méretben, kb. 2/3 fiú, 1/3 lány arányban de már akkor látszódott néhányon hogy nyergesedik.
25 literesben vannak szivacsos belsőszűrővel, vasfákra kötözött Bolbitisek, Anubiasok, Microsorumok között, felettük néhány úszónövény, használt agyagos (kevert Amazonia, AN) aljzaton kapirgálnak (alatta van táptalaj, mert ez volt az ideiglenes stem tároló).
4 órán keresztül világít fölötte egy 36W-os 6500K-es PC cső. Vízcsere hetente, feles kezelt csap-ozmo, Tds 220, 2,5ml micro-macro-capata elixír lötyivel, vízhőfok 21-23C, CO2 adagolás nincs.
Heti 6x kapnak enni üvegtálban, amit a másnapi etetés előtt kiürítünk (leginkább csak ürülék marad benne), mindig mást esznek (forrázott zöldség, spirulinás táp, színfokozó haleleség, lemezes fehérjedúsabb, Shrimp King 2-féle, stb...). Van bent náluk 1db égertoboz és 1db forrázott tölgylevél.
A megfelelő méretet elérve kerülnek be a nagy medencébe, de a petés nőstényeket terv szerint visszamentjük a terhesség idejére.

Ma kaptak enni a "friss husik" (Gyémánt neonok) is, fagyasztott zöld Cyklopsot. Teljesen beálltak a feketék közé, sőt talán ők húzzák fehér szellemekként a gyászoló bandát!
Tetszenek a kék szemükkel és halvány csíkjukkal, fényes agyukkal, élet telibb lett velük az akvárium.


AmegA
 
Aham, akkor az a hobbihalfarm lesz.
Én olyan halovány orange sakurákat vettem onnan tavaly nyáron, hogy kiszelektáltam néhány hét után az egész bagázst. :(
Remélem nektek jobb eresztés jutott.
 
Ma kaptak enni a "friss husik" (Gyémánt neonok) is, fagyasztott zöld Cyklopsot. Teljesen beálltak a feketék közé, sőt talán ők húzzák fehér szellemekként a gyászoló bandát!
Tetszenek a kék szemükkel és halvány csíkjukkal, fényes agyukkal, élet telibb lett velük az akvárium.
Örülök. Azt hittem már végleg elfelejtették, hogy is kell ezt a bandázás dolgot.
Érdekes, nálam a fagyi kajákat nem nagyon szerették, sokfélét próbáltam kitartóan, csak néha-néha mozdultak rá némelyikre. Ezért kb. 5-ből 4-szer lemezes táp volt az eleségük.
 
Back
Oldal tetejére