• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Arashi ga kuru - 120x67x50cm 400l

Sziasztok!


Köszönjük Henrik!
Az a gyanúm, hogy mellé nyúltam (A.ttila) és nem Weping mohát hoztam Tőled, nem igazán fut lefelé (lehet, hogy másik akváriumban kellett volna keresnem).
A képek alapján meg tudod erősíteni a tévedésem?

Köszönettel!

AmegA
Amit az agra tettetek ha arra gondolsz meg eleg kicsi de lehet az csak hajtson meg. Ha a nagy 240-esbol szedted ki bal felulrol egy nagyobb sziget ami csak ugy uszott akkor nem nyultal melle. De van meg ha kell. 21.-etol otthon vagyok kb 3 hetig.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Annamari kopogásra lett figyelmes az akvárium körül.
Hosszas keresgélés után talált rá erre:
_SAM3394 (2).JPG
A csigaház hozzáért az üveghez.

Szépen narancsosodnak felülről is:
_SAM3422 (2).JPG
Lehet vinni belőle!!!

Egyenlőre még külön nevelkednek mert még csak közepes méretűek. Kicsit féltjük a neonoktól őket, de majd bekerülnek amikor megnőttek:
_SAM3367 (2).JPG

AmegA
 
Szia Annamari és Ati !
Egyéni black out módszeretek van azt meg kell hagyni :p
A képeket nézegetve azon gondolkodtam hogy egy "újonc" betéved a naplótokba és meglátja a képeket azt veszi le hogy : jól van ez is egy algás akvárium a sok közül :D
Aztán eltelik pár hét-hónap és olyat fotóztok belőle ami nemzetközi versenyeken is megállja a helyét.
Így hát veszem a bátorságot és leírom azoknak akik tényleg még "újak" itt a közösségben, hogy meg lehet nyugodni @AmegA páros tudatosan tudja mit csinál,és ezek a képek csak arra jók,hogy később lesz mihez viszonyítani majd a honnan hova fotót.
Úgy hogy csak így tovább (y)
 
Szia Annamari és Ati !
Egyéni black out módszeretek van azt meg kell hagyni :p
A képeket nézegetve azon gondolkodtam hogy egy "újonc" betéved a naplótokba és meglátja a képeket azt veszi le hogy : jól van ez is egy algás akvárium a sok közül :D
Aztán eltelik pár hét-hónap és olyat fotóztok belőle ami nemzetközi versenyeken is megállja a helyét.
Így hát veszem a bátorságot és leírom azoknak akik tényleg még "újak" itt a közösségben, hogy meg lehet nyugodni @AmegA páros tudatosan tudja mit csinál,és ezek a képek csak arra jók,hogy később lesz mihez viszonyítani majd a honnan hova fotót.
Úgy hogy csak így tovább (y)
Sziasztok!
Én, kezdő akvaristaként, azt gondolom az AmegA Jazz napló fotói láttán, hogy enyhe túlzás nélkül beszélhetünk művészetről! Elképesztő milyen szinten tudnak bánni egyszerű anyagokkal, kövekkel, ágakkal, gyökerekkel, növényekkel.. Egy szóval: alkotnak! Emelem kalapom előttük!
 
Sziasztok!

Szia Annamari és Ati !
Egyéni black out módszeretek van azt meg kell hagyni :p
A képeket nézegetve azon gondolkodtam hogy egy "újonc" betéved a naplótokba és meglátja a képeket azt veszi le hogy : jól van ez is egy algás akvárium a sok közül :D
Aztán eltelik pár hét-hónap és olyat fotóztok belőle ami nemzetközi versenyeken is megállja a helyét.
Így hát veszem a bátorságot és leírom azoknak akik tényleg még "újak" itt a közösségben, hogy meg lehet nyugodni @AmegA páros tudatosan tudja mit csinál,és ezek a képek csak arra jók,hogy később lesz mihez viszonyítani majd a honnan hova fotót.
Úgy hogy csak így tovább (y)
Köszönjük Viktor! Te hozod a szintet, amin alul nem érdemes teljesíteni, mi csak igyekszünk tartani a tempót!

Sziasztok!
Én, kezdő akvaristaként, azt gondolom az AmegA Jazz napló fotói láttán, hogy enyhe túlzás nélkül beszélhetünk művészetről! Elképesztő milyen szinten tudnak bánni egyszerű anyagokkal, kövekkel, ágakkal, gyökerekkel, növényekkel.. Egy szóval: alkotnak! Emelem kalapom előttük!
Köszönjük Gyukker!
Az a szép ebben a hobbiban hogy ki-ki tehetsége alapján rövidebb-hosszabb idő elteltével magáévá teheti azt a tudást amivel ilyeneket lehet alkotni!
Csak hit kell hozzá, meg egy kis kitartás, gyakorlás!

Ma (tegnap) újabb vízcserén vagyunk túl.
A homok fölkeverése közben kicsit szétborítottuk az előteret, amin egyébként is van mit csinálni, így legalább tényleg rászánjuk magunkat.
15 kölyök Amanóval bővült a kapirgáló brigád, köszönet érte Zolinak (@belababa ).
A felső előszűrő szivacsot átmostuk és bacikultúrát is kapott a rendszer.
A vízminőség kiváló, Hydrák telepedtek meg ismét a szűrőben.

Karácsony előtt még csinálunk egy kiégetett hátteres képet, utána már ilyet csak októberben láthattok!

AmegA
 
Tényleg jól besötétítettek ezek a zöldes-narancs bárányfelhők...:D A végén még elmegyek felhőért!
 
Sziasztok!

Kikerültek a kezdő stemek.
Várják, hogy új otthonra leljenek.

Eladó ritkításból (többnyire gyökeres szálak):
-Alternanthera reineckii 5 szál 50ft,
-Bolbitis heudelotii 5 bolti adag 500ft,
-Ceratophyllum demersum 10 szál 100ft,
-Elodea densa 10 szál 100ft,
-Hemianthus micranthemoides 100 szál 500ft,
-Ludwigia brevipes 5 szál 50ft,
-Ludwigia repens "Rubin" 10 szál 100ft,
-Rotala indica 30 szál 300ft.

Ugyanitt ingyen vihető Phyllanthus Fluitans úszónövénytömeg!

Érte kell jönni, nem postázzuk!

Képek holnap.

AmegA
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Feljebb tekertük a CO2-ot.
Kiszedtük az úszónövények nagy részét is, hogy jobban látszódjon minden.
Még sok munka vár ránk.

Nem egy versenyfotó, de látszik min kell változtatni:
_SAM3437 (2).JPG

A lámpa most magasan van, a háttér sötét. Az előtér is kap extra fényt, aminek köszönhetően talán a bal oldal sem lesz ennyire árnyékban.
A jobb oldali Alternanthera még kijön. A középső stemeket áthelyezzük kicsit balra, hogy látszódjon a hátsó sziklák közti nyílás.
A kidőlt fák moháit lecseréljük valódi weepingre. A valisnériaszerű növényeket finomabb levelű fűszerű növénnyel helyettesítjük. A Crytocorine amicorumok nem passzolnak a képbe, azok átkerülnek egy kisebb medencébe.
A bal oldali patakot hangsúlyosabbá kell tenni. Az apróbb előtéri kavicsozást és homokfeltöltés is meg kell ejteni.

Reméljük holnap estére meg lesz a nagyja és akkor csinálunk egy jobb fotót kiégetett háttérrel, hogy tovább finomíthassuk Veletek!

Növekszenek a garnélák is, van egy petés és öt nyerges. Kaptak etető tálat, hogy ne hulljon a talajszemcsék közé az ennivalójuk apraja.
_SAM3433.JPG

A többit holnap!

AmegA
 
Sziasztok!

Ma ismét kiszedtünk pár növényt (Cryptocoryne amicorum, mini Valisneria, moha a fákról) , többet pedig átcsoportosítottunk.

Sikerült eltörnöm takarítás közben a beömlő front felőli részét a felső kanyarnál.
Egy szilikoncsővel összetoldottam, de meg kell javíttatni, viszont szép tiszta lett :D.

Holnapra talán kész lesz minden finomítás (homok feltöltés, kötözgetés, stb...) és már csak a növényeket kell kordában tartani, meg a szokásos rutint végezni.

BUÉK Mindenkinek!

A.ttila
 
Sziasztok!

Ma egy teljes napi munkaidőt (8h) szántam a medencére.
4/5-dét áttisztítottam a homoknak miután kiszedtem belőle a kavicsokat és töltöttem rá még 8 litert, majd visszaraktam a kavicsokat.
Még 2-3 literre szükség lesz jobb hátra, de így már sokkal jobban látszik a bal oldali meder.
Komoly mulm mennyiség gyűlt össze benne.

Érdekes, hogy az áztatóhordóban egyáltalán nem puhultak el a gyökerek, de az akváriumban a legvékonyabbak elkezdtek szétmállni, mi lehet ennek az oka (a fényre meg az extra mennyiségű baktériumra tippelek)?

Henriktől (@Szabó Henrik ) kaptam az igazi Weepingből, (itt is még egyszer köszönöm!) kezdődhet az újrakötözés!

Most nagyon szétborítottam az egészet:

_SAM3445 (2).JPG

_SAM3446 (2).JPG

Lesz benne mit visszarendezgetni, de kellenek ilyen képek is!

A.ttila
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Érdekes, hogy az áztatóhordóban egyáltalán nem puhultak el a gyökerek, de az akváriumban a legvékonyabbak elkezdtek szétmállni, mi lehet ennek az oka (a fényre meg az extra mennyiségű baktériumra tippelek)?
A.ttila
Én is baktériumokra tippelnék elsőre, de lehet a egyéb kémiai reakciók is, ami egy sötét hordóban nincsenek. Nálam ilyesmi van a borostyán és alma gyökér, vékonyabb szálakkal, málnak, töredeznek, és puhulnak.
 
Én is baktériumokra tippelnék elsőre, de lehet a egyéb kémiai reakciók is, ami egy sötét hordóban nincsenek. Nálam ilyesmi van a borostyán és alma gyökér, vékonyabb szálakkal, málnak, töredeznek, és puhulnak.
Még olyat kérdeznék tőled(tek), hogy mennyi időn ként cseréltettek vizet a áztatóban? Mert én, akkor amikor eszembe jutott, 1-2 hét, de volt hogy egyszer 1 hónapban, és csak csapvíz.
 
Sziasztok!

Még olyat kérdeznék tőled(tek), hogy mennyi időn ként cseréltettek vizet a áztatóban? Mert én, akkor amikor eszembe jutott, 1-2 hét, de volt hogy egyszer 1 hónapban, és csak csapvíz.
Változó.
A kezdeti időben sűrűn, 1-2 naponta, majd a végén is heti 1-2 alkalommal.
A vízminősége is változó volt. Csap-, eső-, akvárium-, a vége felé volt ozmó víz is (amikor csersavaztuk).

AmegA
 
Nekem az a kép is tetszett, ahol a úszónövények rajta voltak, ilyen piros verzióban még nem láttam őket. Bele se merek gondolni, az algával való küzdelem milyen nehéz lehet, ekkora méretben.

Nagyon jól néz ki!
 
Nekem az a kép is tetszett, ahol a úszónövények rajta voltak, ilyen piros verzióban még nem láttam őket. Bele se merek gondolni, az algával való küzdelem milyen nehéz lehet, ekkora méretben.

Nagyon jól néz ki!
Attila és Annamari rutinosak az alga elleni harcban.
Az a fotó egyébként szerintem is jó volt, érdekes volt az a narancsos árnyalat.
Az algával való küzdelem meg szerintem nem nehezebb, mint bármelyik másik akváriumban 2-300 liter felett.
 
Sziasztok!


Változó.
A kezdeti időben sűrűn, 1-2 naponta, majd a végén is heti 1-2 alkalommal.
A vízminősége is változó volt. Csap-, eső-, akvárium-, a vége felé volt ozmó víz is (amikor csersavaztuk).

AmegA
Akkor a áztatási folyamatot ki lehet zárni, és bebizonyosodik hogy a akvárium vízinek van ilyen hatása. Most már azt kellene megtudni hogy a baktériumok vagy kémia. Meg amúgy mindegy, ezzel számolni kell.
 
Back
Oldal tetejére