• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 怪獣 - Japán szörny 54 literben

Még akár reális is lehet. Az akvárium dugig van növénnyel. Alig mozog a víz. A fagyiskanál is úgy van fordítva, hogy a legkevesebb felszíni mozgás legyen. És akkor egy RO víz és egy aprón porlasztó diffúzor simán okozhat ilyen jelenséget.
Egy jó pH teszt megmondaná a tutit.

Én arra gyanítok, hogy a dc-vel lesz gond. Amikor megvettem a ga-s reagenst, akkor még teljesen jól működött. Csak arra vagyok kíváncsi, hogy esetleg megromlott-e a szekrényben, de az van, hogy a kínai dc folyadék meg meg sem mozdult eddig. Most majd az jön, hogy rögtönzök egy dc-t, hogy azzal mi lesz a szitu. :)
 
Hm, úgy érted magával a DC-vel van baj?

Nem lehet hogy a reagens, mikor beleraktad, vizet kapott, vagy maga a DC nem volt teljesen száraz?
Én kb. egyéves bontott GA reagenst használok ócsókínai DC-vel és tökéletes. Kettő is van, egy kisebb meg egy nagyobb, mindkettőben ugyanazt a színt kapom.

RE: most pl. amíg nem jönnek lakók addig ilyen mert nyélgázon pöfög a CO2:
32995745302_eb03bfd31a_z.jpg2017-02-27_06-01-56 by Attila Szántó, on Flickr
 
Hm, úgy érted magával a DC-vel van baj?

Nem lehet hogy a reagens, mikor beleraktad, vizet kapott, vagy maga a DC nem volt teljesen száraz?
Én kb. egyéves bontott GA reagenst használok ócsókínai DC-vel és tökéletes. Kettő is van, egy kisebb meg egy nagyobb, mindkettőben ugyanazt a színt kapom.

RE: most pl. amíg nem jönnek lakók addig ilyen mert nyélgázon pöfög a CO2:
View attachment 269452017-02-27_06-01-56 by Attila Szántó, on Flickr
Mintha lenne az alján valami sárgás lerakódás. Amúgy tiszta volt, ugyanúgy csinálok vele mindent már vagy két éve, mint eddig. Ha meglesz a hiba, majd beszámolok róla. :)
 
Ezen mekkorát röhögtem :D:LOL::ROFLMAO:
Én lennék megtisztelve ha személyesen segíthetnék az új akvárium megszületésében :hungry:
Lassan indíthatod az új naplót is ötletelni nem rossz ha előbb van napló :)
Hát ez van, azért igaza is volt teljes mértékben, mert voltak itt nagy kudarcok, alga bummok, meg amit csak el lehet képzelni. Maradjunk annyiban, hogy sok mindent látott ez az üveg. :D

A közös építés nagyon jó lenne, megpróbálom úgy alakítani majd az életem, hogy össze jöjjön. Egyelőre még nem tudom, hogy a két picurka mellet hogyan fogom kivitelezni, mert nálunk most totál őrültek háza van néha, valaki mindig vagy alszik, vagy be van kakilva, vagy éhes, vagy nyűgös. :D Naplót egyelőre nem nyitok neki szerintem, de ha meglesz az üveg, meg a hardscape alapanyagok, akkor majd nekiállok legózgatni és majd privátban kérek rá véleményeket, nem akarom üresjárattal kezdeni majd az új naplót.
 
Hát ez van, azért igaza is volt teljes mértékben, mert voltak itt nagy kudarcok, alga bummok, meg amit csak el lehet képzelni. Maradjunk annyiban, hogy sok mindent látott ez az üveg. :D

A közös építés nagyon jó lenne, megpróbálom úgy alakítani majd az életem, hogy össze jöjjön. Egyelőre még nem tudom, hogy a két picurka mellet hogyan fogom kivitelezni, mert nálunk most totál őrültek háza van néha, valaki mindig vagy alszik, vagy be van kakilva, vagy éhes, vagy nyűgös. :D Naplót egyelőre nem nyitok neki szerintem, de ha meglesz az üveg, meg a hardscape alapanyagok, akkor majd nekiállok legózgatni és majd privátban kérek rá véleményeket, nem akarom üresjárattal kezdeni majd az új naplót.
Előttem van, ahogy a gyerekek lefektetése után leülsz legózni és az első dekor behelyezése után alva fordulsz bele az akiba. A nejed csinál erről egy képet és ez lesz, amit elsőnek töltesz fel.:D
 
Előttem van, ahogy a gyerekek lefektetése után leülsz legózni és az első dekor behelyezése után alva fordulsz bele az akiba. A nejed csinál erről egy képet és ez lesz, amit elsőnek töltesz fel.:D
Ebből is látszik, hogy nincs még gyerkőcöd. :D Ekkora gyereket ha leraksz aludni, akkor ott te már semmit nem csinálsz! :D :D :D
Keményebb dolog mondjuk egy csokit kibontani, mint egy bomba hatástalanítása. :D
 
Laci, nagyon varom mar az uj naplot! Hanyadan allsz a dolgokkal?
Öröm olvasni, azt az alazatot, ugyanakkor mar hozzaertest, szeretetet, ahogy a hobbirol irsz es nyilatkozol! Tudom, hogy ilyen tavolsagbol nehez lenne, de tudd, hogy megtiszteltetes lenne szamomra, ha ott lehetnek a következö berendezesnel segedkezni. Erre nagyon keves esely van a tavolsag miatt, de szerintem egyedül is szepet fogsz alkotni.
Hajra!
 
Utoljára módosított:
Ebből is látszik, hogy nincs még gyerkőcöd. :D Ekkora gyereket ha leraksz aludni, akkor ott te már semmit nem csinálsz! :D :D :D
De tényleg, áruld már el, mikor tudsz matatni az akváriumban? Vagy egyszerűen csak bezárkózol az akváriumos "sufniba"? :) Én nappal dolgozom, este legalább egy gyerek lóg rajtam, éjjel bedőlök az ágyba... azután újra reggel lesz. :(
 
De tényleg, áruld már el, mikor tudsz matatni az akváriumban? Vagy egyszerűen csak bezárkózol az akváriumos "sufniba"? :) Én nappal dolgozom, este legalább egy gyerek lóg rajtam, éjjel bedőlök az ágyba... azután újra reggel lesz. :(

Szabit fogok kivenni (egy egész hetet) és igen, bezárkózok a "sufniba", ami jelenleg inkább gardróbhoz hasonló. :) Egyelőre április eleje tűnik esélyesnek, de lehet, hogy össze jön előbb is, meglátjuk. :) A terveim szerint egyik nap megépítem/megépítjük, a következőn meg ültetés, feltöltés lesz a menetrend. :)

Jellemzően amúgy délután szoktam matatni az akvában, akkor van a legtöbb időm. :)
 
Laci, nagyon varom mar az uj naplot! Hanyadan allsz a dolgokkal?
Öröm olvasni, azt az alazatot, ugyanakkor mar hozzaertest, szeretetet, ahogy a hobbirol irsz es nyilatkozol! Tudom, hogy ilyen tavolsagbol nehez lenne, de tudd, hogy megtiszteltetes lenne szamomra, ha ott lehetnek a következö berendezesnel segedkezni. Erre nagyon keves esely van a tavolsag miatt, de szerintem egyedül is szepet fogsz alkotni.
Hajra!

Köszi szépen a szép szavakat! :) Egyelőre sehogy sem állok. :D Várom, hogy meglegyen az új üveg, még hiányzik az aljzat, a dekor nagy része (kő tekintetében tanácstalan vagyok...), növények... Szóval nagyjából minden. :p Ahogy írtam, valószínűleg áprilisra tolódik az indítás. Várom már, de türelmes vagyok. Ha egy doogra megtanít ez a hobbi, akkor az az, hogy a türelem rózsát terem. :)
 
Köszi szépen a szép szavakat! :) Egyelőre sehogy sem állok. :D Várom, hogy meglegyen az új üveg, még hiányzik az aljzat, a dekor nagy része (kő tekintetében tanácstalan vagyok...), növények... Szóval nagyjából minden. [emoji14] Ahogy írtam, valószínűleg áprilisra tolódik az indítás. Várom már, de türelmes vagyok. Ha egy doogra megtanít ez a hobbi, akkor az az, hogy a türelem rózsát terem. :)
Lehet azert tudni valamit az iranyzatrol vagy elkepzelesrol?

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Lehet azert tudni valamit az iranyzatrol vagy elkepzelesrol?
Persze, lesz benne fa, valamilyen kő, meg sok víz. :D Viccet félretéve, maradok a fás, köves elrendezésnél, de az irányzat még nem eldöntött kérdés. Valószínűleg ebben majd a hardscape elemek fognak dönteni. Vagy NA-hoz közelítő, vagy az ázsiai, erdős vonal felé megyek el. Ami egyelőre biztos, hogy szeretném kihasználni a lágy víz és a nagynyomású co2 előnyeit és gyepszőnyeg mindenképpen lesz. :)
 
Immár harmadik alkalommal cseréltem full RO-val, eddig olyan 15L körül ment bele, most végre volt időm elugrani az obiba kannáért, és vettem a 10 literes mellé még egy 20 literest is, szóval most bele ment olyan kb 25L ozmó. Így most a zsír új (!!! :D) Neptun tesztjeimmel mérve a ph 7 környéke, GH 6, KH 3. Ebből is látszik, hogy egy kicsit vissza vettem a co2-ből, de már a fénycsövek is kezdenek cserések leni, meg az árnyék is nagy, szóval amíg nincs ellenére a növényeknek, addig spórolok a gázzal. :p
Ja, @Jopet , nem emlékszem, hogy hol volt szó róla, de rámértem az ozmóra is, valahol Ph 6 környékén van.

Egyre több Garnéla kerül elő folyamatosan, már picikkel is találkoztam, és egy amanó megint előbújt a vízcsere után. És hát jön folyamatosan az utánpótlás:
32438269204_57e26b698e_b.jpg
A rotala már több helyen is áttörte a felszínt, nagyon szép kerek emers leveleket hoz. :) Kellene egy wabi... :p

JA, és imádom, hogy NINCS B+ VÍZKŐ!!!! :D
De azt már látom, hogy kell egy ph és egy tds cerka is... :p
 
Ja, @Jopet , nem emlékszem, hogy hol volt szó róla, de rámértem az ozmóra is, valahol Ph 6 környékén van.
Köszi. Én is belógattam a múltkori után a cerkát a hordóba (a poharas teszt után), 6,7 volt. Picit alacsonyabb, de még mindig nem ennyire.
 
Lassan haladunk a célvonal felé:
579194cb4741bba5215a949d1a7bd955.jpg

Holnap befejeződik az akva pályafutása és elkezdődik valami új. :)

Csak microdorumból ennyi jött ki:
23eb35b6261d987d7702923cbc4b948b.jpg


Nana petite-ből is lesz szerintem eladó, mert rengeteg van. A kövek kapnak holnap egy hypos sikát, aztán meget a mehet. :)
A topicás gratiola már nagyon várja.. már lassan ledobja a fedelét. :D
 
Eh, két-három hete veszettül keresek nana petite-et, keres topikba is írtam... most már innen-onnan vettem, de ha előbb írod ezt...
 
Lassan haladunk a célvonal felé:
579194cb4741bba5215a949d1a7bd955.jpg
Holnap befejeződik az akva pályafutása és elkezdődik valami új. :)

Csak microdorumból ennyi jött ki:
23eb35b6261d987d7702923cbc4b948b.jpg

Nana petite-ből is lesz szerintem eladó, mert rengeteg van. A kövek kapnak holnap egy hypos sikát, aztán meget a mehet. :)
A topicás gratiola már nagyon várja.. már lassan ledobja a fedelét. :D
Engem is érdekel egy két Peti [emoji16] [emoji16]
Azért megemlékezvén egy honnan hova fotót berakok Laci,és tényleg nem számít hogy fekete a ragacs ha a scape ilyen jó [emoji106]

f1aaf539cd090d9aec65eae1164efced.jpg

adc1e2a5768bbd88afd4fd6a73848819.jpg

Tapatalkkal küldve az én C6903 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére