• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 怪獣 - Japán szörny 54 literben

Kis helyzetjelentés az akváról:
Megint megy a szívás ezerrel, de már megszoktam. :p Volt egy kis betegség, illetve rengeteg meló és túlóra, ezért a karbantartások csak minimálisan mentek, mellé jött még egy elromlott co2 tűszelep is, ezért most kb egy hete co2 nélkül és csak 24W fénnyel megy az akvárium. A co2 okozta galiba miatt most jön a fonal alga ezerrel, amit amennyire tudok mechanikusan kezelek. Szombaton bekerült 2db amano is, majd még érkezik utánpótlás nekik. Sajnos most ennyire futotta, ezüst/sziámi/farokfoltos fonalalgázót meg nem kaptam. A co2-höz majd jövő héten fogok beszerezni egy rendes, megbízható tűszelepet, illetve már megvan hozzá egy ipari mágnesszelep, és egy UP atomizer is. A növények most elég ramaty kondiban vannak, remélem, hogy ha megint lesz co2 és rendes fény, akkor sikerül majd visszafordítanom a hajót a jó irányba.
 
Kis helyzetjelentés az akváról:
Megint megy a szívás ezerrel, de már megszoktam.[emoji14]Volt egy kis betegség, illetve rengeteg meló és túlóra, ezért a karbantartások csak minimálisan mentek, mellé jött még egy elromlott co2 tűszelep is, ezért most kb egy hete co2 nélkül és csak 24W fénnyel megy az akvárium. A co2 okozta galiba miatt most jön a fonal alga ezerrel, amit amennyire tudok mechanikusan kezelek. Szombaton bekerült 2db amano is, majd még érkezik utánpótlás nekik. Sajnos most ennyire futotta, ezüst/sziámi/farokfoltos fonalalgázót meg nem kaptam. A co2-höz majd jövő héten fogok beszerezni egy rendes, megbízható tűszelepet, illetve már megvan hozzá egy ipari mágnesszelep, és egy UP atomizer is. A növények most elég ramaty kondiban vannak, remélem, hogy ha megint lesz co2 és rendes fény, akkor sikerül majd visszafordítanom a hajót a jó irányba.
A gyári tűszelep adta meg magát ?
Nálam is baszakszit van mikor átenged,de már megrendeltem hozzá egy komplett fém házasat remélem az jó lesz [emoji6]
 
A gyári tűszelep adta meg magát ?
Nálam is baszakszit van mikor átenged,de már megrendeltem hozzá egy komplett fém házasat remélem az jó lesz [emoji6]
Igen, az adta meg magát. Nagyon vigyázz vele, mert totál kiszámíthatatlan. :( Mikor feltöltöttem a rendszert, akkor sikerült belőni egy jó bubiszámot, fél óra múlva ránéztem pelenkázás közben, akkor semmi gáz nem jött, mondom, majd fürdetés után megnézem. Fürdetés közben kiabál a párom, hogy nézzem meg, mert ömlik a gáz... Max egy óra alatt elengedte a rendszer majdnem az összes töltetet, sárga difi, meg minden ami kell... Úgyhogy fizukor irány a GA és beszerzek egy camozzi tűszelepet. Addig nem reszkírozok még egy co2 sokkot.
 
Igen, az adta meg magát. Nagyon vigyázz vele, mert totál kiszámíthatatlan. :( Mikor feltöltöttem a rendszert, akkor sikerült belőni egy jó bubiszámot, fél óra múlva ránéztem pelenkázás közben, akkor semmi gáz nem jött, mondom, majd fürdetés után megnézem. Fürdetés közben kiabál a párom, hogy nézzem meg, mert ömlik a gáz... Max egy óra alatt elengedte a rendszer majdnem az összes töltetet, sárga difi, meg minden ami kell... Úgyhogy fizukor irány a GA és beszerzek egy camozzi tűszelepet. Addig nem reszkírozok még egy co2 sokkot.
Én a csájniz tűszelepet csak a nyitásra-zárásra használom (mióta ugye egyáltalán méltóztatott engedni, és tudok rajta tekerni), a bubiszámot ADA mester felügyeli. :cautious:
Mennyi algaevőd van most? Nálam továbbra is a hosszútávú cél, hogy meg legyek tömve kellő amanóval. Gubanc esetén legyen aki megegye a gubancot. :)
 
Mennyi algaevőd van most?
Hát, jelenleg 2db amano és egy anci. Az anci az esti órákban aktív főleg, bár néha napközben is látom pl az anubiasokon, de főleg az üveget részesíti előnyben. :)
az amano létszámot mindenképpen az 5-6 darabig fogom erősíteni, amiből legalább 1-2-t a csernobil méretűből szeretnék. :D Illetve még egy valamilyen fonalalgázó is tervben van. No meg a garnéla állományt is dúsítom majd anyám low tech akvájából. :) Illetve majd egy kis csapat törpe cory is tervben van, hátha segítenek egy kicsit a homokot karban tartani. :)
 
Szia Laci! Hogy áll az akvárium? :)
Helló! Köszi az érdeklődést! Kb így áll most::poop::poop::alien::lurking::lurking::poop::poop:

Úgy néz ki, hogy lassan sikerül kiverekedni magunkat a családi dögvészből. Valami jó kis légúti nyavalyát szedtünk össze, ami 3-4 napos majd 40 fokos lázzal járt, szóval nem igazán sikerült az akváriummal is foglalkoznom. A GA-ba sem jutottam el, így co2 továbbra sincs. :( Ennek megfelelően szép fonal algás minden, meg jó ramaty kondiban vannak a növények is az anubiasok kivételével. De majdcsak sikerül elvergődnöm Törökbálintra lassan...


hát eztetetet én meg mié nem láttam eddig...?

Ezért:

Mer nem tettcik fórumozni sűrűbben

:D
 
Attól posztolhatsz ám képet. Ígérem együtt érzően fogok "szörny"-ülködni. :)
Hát, nem éri meg, hogy elővegyem a "photo apparat"-ot, telefonnal meg csak még borzalmasabb képet tudnék produkálni. Majd ha sikerül helyre rakni a dolgokat, akkor lesz fotó, addig sajnos nem éri meg a befektetett energiát. :D
 
Gyengébben néz ki, mint amikor Nálad jártam?
Illetve már akkor is járt az agyam, hogy a világítást lehet, hogy nem kellene ennyire visszavenned.
 
Gyengébben néz ki, mint amikor Nálad jártam?
Illetve már akkor is járt az agyam, hogy a világítást lehet, hogy nem kellene ennyire visszavenned.
Határozottan gyengébb formában van, de azért nem vészes. A rotalán és az araquián látszik a kevés fény miatti kínlódás. Algás levelek, kis hajtások, fakó szín, stb... A mohákban van szépen fonál és némi barna alga, illetve itt-ott ecset alga. A buce és az anubiasok jól érzik magukat, az anubiasok szép indákat kezdtek növeszteni. Lassan kiműthetem a kötöző anyagokat róluk. :)
Sajna a 2x24W soknak bizonyult, ha hagytam volna, akkor sokkal rosszabb lenne a helyzet. Az 1x24W kevés, de sajnos fél fénycsövet nem tudok üzemeltetni. :D A héten talán megoldódik a co2 probléma, és akkor mehet újra teljes gőzzel a tápozás és a fény is és nagyon remélem, hogy max egy hónap alatt kirúgják magukat a növények. Az algaevő fronton nem tudom, hogy sikerül bővítenem a hónapban az állományt, igazából az is elég fontos lenne, mert a két amano nem érzi túl jól magát, nem nagyon látom őket, kellene még 2-3 darab bátorításnak. :) No meg egy dolgos fonalalgázó is... :p
De már annak örülök, ha co2 fronton előrelépést sikerül tennem. :) Nagyon bízok benne, hogy az atomizerrel jobb lesz sokkal a beoldásom, és ezáltal gazdaságosabban tudom használni a citromsavas rendszert, amire még majd a mágnesszelep is rásegít. Ha ez megvan, akkor már tényleg a szűrésre kell koncentrálnom, mert a mostanit kevésnek érzem, túl kevés a két tálcányi hely benne. A gonodom csak az, hogy nem tudom milyen pumpát vegyek bele... Atmant néztem ki, de ezekből 500lph-s van, vagy 1200lph-s. az 500 kevés lenne, az 1200-t meg erősnek vélem, és fogyasztásra is soknak tűnik, no meg nem tudom, hogy mennyire lehet visszafojtani. szóval ezen még kell egy keveset agyalnom.
 
És marha sokat kell agyalni, hogy mit csináljak a fával, hogy azt az arcát mutassa, ami nekem kell. Nekem ez volt a legnagyobb fejtörés, mert az előző helyén így nézett ki:

Nagyon atom lett így a redmoor. Nem csodálom, hogy sokat agyaltál rajta... Megérte.(y) Remélem visszaáll a rend és láthatunk képet.
 
Kis update:
Még mindig beteg vagyok... A hó elején összeszedett nyavaja alatt sokáig volt magas lázam, ami végül övsömör formájában csúcsosodott ki, és változtatta a homlokom jobb oldalát szép piros domborzati térképpé. Most itthon dekkolok (home office rulez!) a párommal, meg a másfél kisfiammal (szeptember körül ismét jön a gólya! [emoji7]), és reméljük, hogy senki nem kapja el a nyavaját. :(
Az akva issza megint a levét, mert nem nagyon volt energiám foglalkozni vele, a betegség miatt pár napig nagyon fáradt voltam. Még a múlt héten beüzemeltem a második fénycsövet, meg a co2-t is, mert úgy volt, hogy szombaton kiugrunk a GA-ba tűszelepért, amiből végül nem lett semmi, de sikerült kifognom egy nagyon jó ajánlatot és elvileg már úton is van egy camozzi tűszelep! Az UP atomizert beüzemeltem, egyelőre minőségi váltásnak tűnik, talán porlaszt úgy, mint egy do!aqua difi, csak nem olyan szép. :p
Kicsivel 2 Bar felett hajtom, tökéletesen teszi a dolgát, sokkal alacsonyabb bubiszámon zöldül a dc! Ha megjön a tűszelep, akko remélem sikerül belőni vele egy szép egyenletes bubiszámot, és indulhat a mágnesszelep tesztje is, nagyon izgatott vagyok most emiatt, remélem, szépen fog muzsikálni a rendszer!
Ma csináltam egy kisebb karbantartást, de hétvégén majd szeretném jobban rendbevágni az akvát. Sajna sok helyen van zöld szőr, remélem majd az egyenletes co2 szinttel sikerül megállítani!
És a hétvégén még az utált Sony Xperia M2 telefonom is elhalálozott, aminek köszönhetően egy életre befejeztem az androidos pályafutásom. Ennek az a pozitív hozadéka, hogy 1: ismét van egy imádott iphone-om és 2-3 évig megint letudtam a telefon témát - ez főleg nekem nagyszerű dolog, mert az előző "csodával" rengeteg ideget megettem.
2: ismét tudok normális minőségű telefonos képeket produkálni, ergo sűrűbben lesz - már amennyiben az akva is úgy néz ki - fényképes bejegyzés.

És akkor itt a mostani állapot, innen kell visszafordítani a szekeret:e97a8d5c86be0f3881feb3c8e1b71eb3.jpg

Köszi, hogy benéztél! [emoji41]
 
Kis update:
Még mindig beteg vagyok... A hó elején összeszedett nyavaja alatt sokáig volt magas lázam, ami végül övsömör formájában csúcsosodott ki, és változtatta a homlokom jobb oldalát szép piros domborzati térképpé. Most itthon dekkolok (home office rulez!) a párommal, meg a másfél kisfiammal (szeptember körül ismét jön a gólya! [emoji7]), és reméljük, hogy senki nem kapja el a nyavaját. :(
Az akva issza megint a levét, mert nem nagyon volt energiám foglalkozni vele, a betegség miatt pár napig nagyon fáradt voltam. Még a múlt héten beüzemeltem a második fénycsövet, meg a co2-t is, mert úgy volt, hogy szombaton kiugrunk a GA-ba tűszelepért, amiből végül nem lett semmi, de sikerült kifognom egy nagyon jó ajánlatot és elvileg már úton is van egy camozzi tűszelep! Az UP atomizert beüzemeltem, egyelőre minőségi váltásnak tűnik, talán porlaszt úgy, mint egy do!aqua difi, csak nem olyan szép.[emoji14]Kicsivel 2 Bar felett hajtom, tökéletesen teszi a dolgát, sokkal alacsonyabb bubiszámon zöldül a dc! Ha megjön a tűszelep, akko remélem sikerül belőni vele egy szép egyenletes bubiszámot, és indulhat a mágnesszelep tesztje is, nagyon izgatott vagyok most emiatt, remélem, szépen fog muzsikálni a rendszer!
Ma csináltam egy kisebb karbantartást, de hétvégén majd szeretném jobban rendbevágni az akvát. Sajna sok helyen van zöld szőr, remélem majd az egyenletes co2 szinttel sikerül megállítani!
És a hétvégén még az utált Sony Xperia M2 telefonom is elhalálozott, aminek köszönhetően egy életre befejeztem az androidos pályafutásom. Ennek az a pozitív hozadéka, hogy 1: ismét van egy imádott iphone-om és 2-3 évig megint letudtam a telefon témát - ez főleg nekem nagyszerű dolog, mert az előző "csodával" rengeteg ideget megettem.
2: ismét tudok normális minőségű telefonos képeket produkálni, ergo sűrűbben lesz - már amennyiben az akva is úgy néz ki - fényképes bejegyzés.

És akkor itt a mostani állapot, innen kell visszafordítani a szekeret:View attachment 5720

Köszi, hogy benéztél! [emoji41]
Egyrészt jobbulást kívánok,másrészt itt is nagy gratula előre is a babához [emoji106] [emoji6]
Az akváriumról is kicsit,nem olyan vészes ám ez,szerintem ha sikerül autómatizálni a rendszert co2 ügyileg minden virágzásnak indul,és nem az algára gondolok [emoji16]
Nekem is lassan váltanom kéne az üveg difiről mert nagyon sok gáz elmegy szerintem.Nálam egyenlőre úgy néz ki a tűszelep megoldódott,most már csak egy normális beoldáshoz alkalmas eszközt kell találnom [emoji4]
 
Köszi, hogy benéztél!
Jobbulást kívánok én is és gratulálok a szeptemberre várt lurkóhoz:woot:. Vigyázz magadra és a családra is.:)

No, végre van CO2, és van kép is! Nincs itt azért akkora tragédia szerintem sem;). Amano sereggel hogy állsz?
Dobjál rendszeresen képet, hogy ha esetleg okosat nem is tudunk mondani, legalább bátorítani tudjunk, no és persze hogy lássuk a fejlődést.
 
Jobbulast innen is.Sztem nem veszes,simän vissza hozod ezt az akvat.Amint beall a rendszer(co2).meglesz a renddszeresseg,az alga se fog gondot okozni.Ja es gratula a kicsihez!
 
Back
Oldal tetejére