• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 怪獣 - Japán szörny 54 literben

Egy kis képes beszámoló:
30263628153_8fc9e1d232_h.jpg
30267023624_fd2c7b8010_h.jpg
A potamogeton gayi nem nagyon talál magára, a rotala indica viszont:
30263629123_dcaeebebfc_h.jpg
Ez pedig a kis emers szkció:
30863313806_8bf72da35e_h.jpg
30598126510_cc18f431c9_h.jpg

Sikerült alaposan lebetegednem, ezért a hétvégén nem volt vízcsere... A hétvégére remélem összejön, mert ráfér az akvára. A dekorhomok már szép zöld néhol, pár ecset pamacs jött elő, de szerencsére ennyi. Az üvegen alig van zöld pont, mióta egy kis foszfáttal egészítem ki a tápozást Már csak az anubiasokról kellene valahogy leimádkozni.

Köszi, hogy benéztél! (y)
 

Attachments

  • 30263628153_8fc9e1d232_h.jpg
    30263628153_8fc9e1d232_h.jpg
    126.5 KB · Megtekintések: 0
  • 30267023624_fd2c7b8010_h.jpg
    30267023624_fd2c7b8010_h.jpg
    199.4 KB · Megtekintések: 0
  • 30263629123_dcaeebebfc_h.jpg
    30263629123_dcaeebebfc_h.jpg
    301 KB · Megtekintések: 0
  • 30863313806_8bf72da35e_h.jpg
    30863313806_8bf72da35e_h.jpg
    178.5 KB · Megtekintések: 0
Ada Phyton git-tel le ecseteled,es2-3 napot varsz!Utana szebb lesz mint gondolnad!;)

Köszi! Az sajnos nincsen kéznél. :)
Azon gondolkozok, hogy híg carbos oldatba mártott szivaccsal megdolgozok kicsit egy levelet, aztán ha beválik, akkor jöhet a többi is. Időm van bőven, szóval tudok kísérletezgetni.
 
Tegnap megvolt egy kiadós karbantartás. Minimális zöld pont volt az üvegen, azt lekapartam, és leszívtam a mulm nagy részét, majd a leengedett vizet egy félbe vágott GA tápos flakonból eszkábált tölcsérbe rakott perlonon átszűrtem és ment vissza, majd a dekorhomokot is átgereblyéztem a dekorhomok tisztító kézi-készülékemmel, illetve az emers riccia párnát megtépáztam, ültettem bele egy stau és egy rotala tövet. Kíváncsi vagyok, mire jutnak majd. :)
A szűrő is kapott egy új perlont, elég durván nézett ki a régi. Lassan érik egy szűrőtakatrítás is, de azzal már megvárom az év végi szabit. :) Kíváncsi vagyok, hogy sikerül-e év végére egy új "versenyfotót" készíteni, ami ismét egy kicsit más lesz - most ezen dolgozok.

Lezajlott az idei AGA verseny is. Ahogy arra számítottam, sehányadik lettem. :p Se komment, se semmi. Most így visszagondolva tényleg nem vágom, miért neveztem. Már várom a hétvégi EAPLC eredményhirdetést, gondolom ott is kiszelektálták az akvámat, szóval hasonló lesz a helyzet, max kapok egy hasraütésszerű számot. Kicsit kiábrándultam ezekből a nemzetközi versenyekből. Örültem, hogy végre van egy olyan akváriumot, amit vállalhatónak tartok, sőt, büszke is vagyok rá. De most úgy érzem, hogy ezek a versenyek nem nekem valók. Bosszantóak ezek az előzsűrizések, a helyezés hiánya, szóval lehet, hogy jövőre max a hazai versenyek jönnek majd szóba - ha sikerül egy szép akváriumot készíteni. Csalódott vagyok, de nem azért, mert nem sikerült seho sem jó helyezést elérni. Na mindegy, az akva szépen pötyög tovább és szeretem. :)
 
Lezajlott az idei AGA verseny is. Ahogy arra számítottam, sehányadik lettem. :p Se komment, se semmi. Most így visszagondolva tényleg nem vágom, miért neveztem. Már várom a hétvégi EAPLC eredményhirdetést, gondolom ott is kiszelektálták az akvámat, szóval hasonló lesz a helyzet, max kapok egy hasraütésszerű számot. Kicsit kiábrándultam ezekből a nemzetközi versenyekből. Örültem, hogy végre van egy olyan akváriumot, amit vállalhatónak tartok, sőt, büszke is vagyok rá. De most úgy érzem, hogy ezek a versenyek nem nekem valók. Bosszantóak ezek az előzsűrizések, a helyezés hiánya, szóval lehet, hogy jövőre max a hazai versenyek jönnek majd szóba - ha sikerül egy szép akváriumot készíteni. Csalódott vagyok, de nem azért, mert nem sikerült seho sem jó helyezést elérni. Na mindegy, az akva szépen pötyög tovább és szeretem. :)

Sajnos a fekete szilóval picit kilógsz a versenyből. De ezt már az elején is tudtuk.
Röhejes, de ez az egy dolog képes agyonvágni egy akváriumot. Akkor is ha szép az építmény és jól van befotózva.
Elvonja a figyelmet, megtöri a képet, zavaró na!

Viszont a versenyek nem csak azért vannak, hogy helyezésed legyen, vagy megjegyzést írjon neked valaki.
A felkészülés az, hogy komolyabban foglalkozol az akváriummal, sokkal tudatosabban és a részletek felett sem siklik el a figyelmed, kihozod magadból a maximumot ez az amiért érdemes csinálni.

Ha jó helyezést akarsz elérni, akkor amellett, hogy egyedinek és arányosnak kell lenned néhány alap dolognak is meg kell felelni. Pl nincs fekete sziló (lehet fekete háttér elrejtette volna ezt a hibát egyébként)
De ugyanígy mondhatnám, hogy előnyösebb helyzetben vannak a landscape akváriumok és center kompozíciók ritkán nyerők. Szóval néhány dologra figyelni kell, ha tényleg csak a jó helyezés érdekel.

A másik oldalról viszont a pontozás hiánya, vagy a komment hiánya nem jelenti azt, hogy értelmetlen volt a versengés. A galériában a többi fotó alapján látod, hogy kb hol helyezkedsz el. Mennyire erős a mezőny. Hol kell fejlődnöd, mit kell javítanod, hogy kiemelkedj a többi akvárium közül.

Az hogy most komolyabban ráfeküdtél az akváriumra egy szuper első lépés. Végigvitted a fotózásig, folyamatosan foglalkoztál vele. De ez csak az első lépés :)

Ha nem lesz semmi kiemelkedő helyezés akkor is volt értelme, mert kinyomtatod majd az akváriumot és felteszed a falra. Hidd el szuper lesz visszanézni még évek múlva is. Mint ahogy nekünk is szuper látni, hogy mit kihoztál belőle. Reméljük ott lesz majd a többi magyar szépség mellett a galériában. :)

Szerintem a legjobbak attól a legjobbak a versenyen, hogy a versenyszellem mellett bennük van a maximális alázat, tisztelet. Folyamatosan tanulnak és fejlesztik magukat. Elfogadják a rossz helyezést is és legközelebb még keményebben nyomják.

Az AGA szerintem ki fogja egészíteni a kommenteket később. Lehet még felkerül valami.
 
Egyetértek @viktorlantos szavaival abban ,hogy nem gond ha nem lett jó a helyezésed.Az első akváriumommal már nem is emlékszem hányadik lettem.De az enyém volt .......és nekem tetszett ,úgy mint most neked a sajátod.És úgy is ez a lényeg .Magadnak csinálod az akváriumot ,nem a huszonhatodik taiwani zsűritagnak:);)A jövő évi jobb lesz ez tuti.
 
Egyetértek @viktorlantos szavaival abban ,hogy nem gond ha nem lett jó a helyezésed.Az első akváriumommal már nem is emlékszem hányadik lettem.De az enyém volt .......és nekem tetszett ,úgy mint most neked a sajátod.És úgy is ez a lényeg .Magadnak csinálod az akváriumot ,nem a huszonhatodik taiwani zsűritagnak:);)A jövő évi jobb lesz ez tuti.

Köszi Laci, de szerintem félreértettél. Teljesen meg vagyok elégedve az akvával, jó érzés vele bíbelődnöm, agyalni rajta, hogy mit kellene még rajta javítani, stb. Sőt, egyelőre nincs is nagyon konkrét elképzelésem, hogy mi lesz utána, a mostani arca annyira leköt, hogy nem tudok elvinatkoztatni tőle.
Magával a versenyek működésével gyűlt meg a bajom. Perpillanat nem érzem biztosnak, hogy van értelme ezekbe beszállnom. Kicsit lekezelőnek érzem az egyik oldalon az előzsűrizést, a másik oldalon meg a helyezések hiányát. A jó helyezésekre valószínűleg soha nem érek oda, a visszajelzés korlátozott (már ha van egyáltalán), max a darabszámot növelem. Ha a saját megítélésemre és önkritikámra kell támaszkodnom, akkor elég megnéznem a galériát/közösségi médiát, felesleges neveznem. Ez természetesen nem a hazai versenyekre vonatkozik, hanem a nemzetköziekre.
Szóval csak ezen lamentáltam. :)
 
Én még mindig azt tudom mondani, hogy pl HAC-on kb 500 akvárium nevezés volt az elmúlt években.
Ezek közül nagyon kevesen értek el eredményt nemzetközi versenyen. De a versenyek hozzájárultak, hogy sokat fejlődjenek.
Szerintem ha nem lenne ez a fajta mentalitás, nem létezne a hobbi sem. Szal fel a fejjel! :)
 
Ismét eltelt egy hét, szóval hoztam megint képeket. Ma megérkezett az óccó olloclip 3 lencsével. Majd ha lesz időm, kipróbálom, hogy mit tud esetleg még segíteni, hogy szebb fotók szülessenek... :D
És akkor a vasárnapi képek:

~3/4-es vízcserét csináltam, így lett egy kis mini paludárium feeling :)
31047036151_ea0969ba0a_h.jpg

Fentről így néz ki a salátás tál:
30353951643_3a1dea13de_h.jpg

Kicsit elhúzódott a dolog, úgyhogy kellett spricnizni is:
31017573932_a34fe7c8a9_h.jpg

És ismét feltöltve:
30353950313_980201a24c_h.jpg

Az anubiasokon küzdök a zöld ponttal rendesen... most kaptak 20%-os carbos ecsetelést, meglátjuk mi lesz. Az indicát visszavágtam, dúsítottam, és mintha a gayi is kezdene magára találni. Kezd már idősödni az akva, egyre több figyelmet, szeretetet és törődést igényel, de nagyon örülnék neki, ha az év végi versenyekre sikerülne még elcsípni egy szép formát. Az esélytelenek nyugalmával indulok persze, nincsenek komoly elvárásaim, de gyakorlásnak, tapasztalatszerzésnek kiváló. Hátha jövőre sikerül valami olyat összedobnom, amihez már érdemes megkérni valakit, hogy csináljon egy rendes fotót. :) De ehez még se üveg, se talaj, se hardscape (illetve csak nagyon kevés fa)...

Köszi, hogy benéztél! ;)
 
(illetve csak nagyon kevés fa)...
Csak járok majd arrafelé ...... :D
Amit még @viktorlantos Vik is írt hogy fekete háttérrel megpróbálhatnád fotózni így kiesne a fekete ragasztás hátul és jobb lenne a látvány,egy próbát megér szerintem,de milyen jó lenne egy másik akvába átemelni úgy ahogy van :rolleyes:
 
Csak járok majd arrafelé ...... :D
Amit még @viktorlantos Vik is írt hogy fekete háttérrel megpróbálhatnád fotózni így kiesne a fekete ragasztás hátul és jobb lenne a látvány,egy próbát megér szerintem,de milyen jó lenne egy másik akvába átemelni úgy ahogy van :rolleyes:
Bármikor szívesen látlak! ;)
Ha fa is van nálad, akkor meg pláne! :D

Gondolkoztam már amúgy, hogy ha lesz új üveg, akkor megépítem ugyanezt, csak esetleg szebb kövekkel, valamilyen gyeppel, stb... De inkább valamilyen más kompozíció érdekelne. Maradnék ezen vonalon, a landscape még mindig nem vonz túlzottan, de elmozdulnék valamilyen versenyképesebb irányba, amit egyelőre valahogy úgy határoznék meg, hogy klasszikus nature vonal landscape elemekkel, tehát a komfort zónámban maradnék. :D De egyelőre semmi konkrét tervem nincsen. Majd remélem, hogy december végén, ha szabin leszek, akkor tudok majd mindenféle kreatív energiákat mozgósítani ezügyben. :D
 
Akár még egy együtt építgetős berendezős "bulit" is meg tudunk oldani persze ha van rá igényed :D

Gondolkoztam rajta, de ha már új üveg lesz, akkor szeretnék hagyni időt a hardscape kialakításának, no meg a gyerekek miatt nem tudom, hogy mennyire lenne macerás kivitelezni. De jó buli lenne, szóval, ha megvan egy közel végleges verzió, akkor akár mehetne is. Max majd a családot addig valahová lepasszolom! :D
 
Semmire nem célzok :) csak nem akartam szótlanul elmenni emellett a fotó mellett:
Tényleg csak az tart vissza, hogy most szeretnék két oldalra építkezni, nem középre, 'mer az úgysem nyerő. Amúgy nekem tetszik ez a téma nagyon. :)

Két hétig megint lustultam... Nagyon retek volt már az akva is, meg a szűrő is. A szűrő fél éve nem kapott igazi takarítást, ezért tegnap nekiálltam kiganézni.. Volt benne retek bőven. Az akva sem volt sokkal különb. :p Megint ment egy 75%-os vízcsere és az anubiasokat szétszedtem és szétszórtam az akiban és a mohát megint megreguláztam, az emers ágat nem különben, illetve a jobb oldalt lent lévő ágat megfordítottam. Szerintem tök jó, de most a bal oldal megint túl üresnek hat... Jáááááááááj!!! :D Megpróbálok nézni oda még valami rőzsét, aztán ha sikerül egyben tartani a cuccost, amíg a rotalák kidugják a buksit, és akkor lövök róla egy sorozatot. :)

Így nézünk ki vízcsere után bebacizva:
31282881931_5cf463b682_h.jpg

A jobb oldal közelebbről:
31253587792_ca665be2e4_h.jpg

Egy kis kísérletezgetés az occó olloclip klónnal:
"nagylátó" :)D)
30576257194_c91b0ef422_h.jpg

macro:
31028619770_660d9122aa_h.jpg
30590396823_67431b1efc_h.jpg
31361332126_a04f0d898b_h.jpg
31028619210_7bf8e25f7a_h.jpg

Kis érdekesség, ilyen gyökereket növeszt a riccia emers formában:
31397642535_72df5d81a1_h.jpg
31361331966_86492049ee_h.jpg
31253586852_f95336a998_h.jpg
30576256224_a993b71c46_h.jpg

Köszi, hogy benéztél! :)
 
Alulról a 2. fotó --> jó rögös az életvonalad ;) :D
Nekem mondod?! :D

Tedd át a szűrőcsöveket, kész is vagy... Jááááj!!! :ROFLMAO::shame: :notworthy:
Mindig csak azok a fránya szűrőcsövek! Tényleg muszáj lesz őket lecserélnem!!!! Majd! :p Most egyelőre az új akvát napoltam és a RO van terítéken... hátha bekerülhet a fa alá januárban! :D :D :D
Ja, és nem tom, de kezdek elcsábulni az aquario neo difi is lehet felkerül a listára... mégis csak szebb, mint az atomizer.... Jaj, tényleg le kell cserélnem már ezeket a rasnya zöld csöveket. :( De most legalább szép tiszták! :p

Szerk: a "bebacizva" pedig ma bekerült a szókincsembe :)
Nem begombázva találtam ki eme szófordulatot. :p
 
Back
Oldal tetejére