• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 怪獣 - Japán szörny 54 literben

Köszi! Azt már én is várom. :D Amit még jobban várok, az az, hogy lesz-e egyszer olyan, hogy nem kell vízkövet sika-mikálnom. :D
Tudom,hogy durvának hangzik,de sósav?Egy köpetni a szivacsara vízcserekor,végig húzod a vízköves részen,utána vizes szivaccsal áttörlöd és mehet vissza a víz.Semmi baja nem lesz tőle az élővilágnak.
Klassz fotók egyéb iránt és a verseny fotó is klassz! :)
 
Tudom,hogy durvának hangzik,de sósav?Egy köpetni a szivacsara vízcserekor,végig húzod a vízköves részen,utána vizes szivaccsal áttörlöd és mehet vissza a víz.Semmi baja nem lesz tőle az élővilágnak.
Klassz fotók egyéb iránt és a verseny fotó is klassz! :)
Köszi szépen! :) Egyelőre ennyi telik. Majd egyszer ha lesz egy olyan akvám, ami megérdemel egy szuper fotót, akkor valakit megkérek a profi kollégák közül. :)

Őőőőőőő, arra gondoltam, hogy a legjobban azt várom, hogy mikor lesz végre egy RO masinám. :D
Azért nagynyomású co2 mellett is okoz néha nehézségeket a 20 körüli gh/kh. Szóval nyilván tökre fogok örülni az új akvának, de az örömöm akkor lesz teljes, ha lágyvízben pacsálhatok majd... egyszer... :D
 
Köszi szépen! :) Egyelőre ennyi telik. Majd egyszer ha lesz egy olyan akvám, ami megérdemel egy szuper fotót, akkor valakit megkérek a profi kollégák közül. :)

Őőőőőőő, arra gondoltam, hogy a legjobban azt várom, hogy mikor lesz végre egy RO masinám. :D
Azért nagynyomású co2 mellett is okoz néha nehézségeket a 20 körüli gh/kh. Szóval nyilván tökre fogok örülni az új akvának, de az örömöm akkor lesz teljes, ha lágyvízben pacsálhatok majd... egyszer... :D
Szerintem elég klasszul nyomod kemény vízzel és nyilván egy átlátszó ragasztással készült akvárium nem akkora beruházás,mint az RO. Ezért is írtam a sósavat a vízkő problémára.Persze nyilván sokkal jobb lágy vízzel akvarizálni,ezt csak megerősíthetem.Bár nem hiszem,hogy erre vártál! :D :LOL:
 
Szerintem elég klasszul nyomod kemény vízzel és nyilván egy átlátszó ragasztással készült akvárium nem akkora beruházás,mint az RO. Ezért is írtam a sósavat a vízkő problémára.Persze nyilván sokkal jobb lágy vízzel akvarizálni,ezt csak megerősíthetem.Bár nem hiszem,hogy erre vártál! :D :LOL:

Az akvára igéretet kaptam az asszonykámtól, hogy a születésnapomra megkaphatom, ha jó kisfiú leszek maradok. Szóval csak telhetetlen vagyok. :p
Elvileg egy sima float üveg akvárium lesz, de szép kivitelben, szép ragasztással, stb.. Már nagyon várok, de azért nagy teher lesz az üres akvárium, mert egyelőre még nem tudom, mi kerül bele. Elképzelésem persze van, van is egy két darab fám hozzá, de még kellenének hasonlók... meg valami jópofa kavics, ami még olcsó is... ötletem erre is van.
Viszont nagyon nincs időm az alkotási folyamatra. Hú, ez nagyon fellengzős volt. :D
 
Az akvára igéretet kaptam az asszonykámtól, hogy a születésnapomra megkaphatom, ha jó kisfiú leszek maradok. Szóval csak telhetetlen vagyok. :p
Elvileg egy sima float üveg akvárium lesz, de szép kivitelben, szép ragasztással, stb.. Már nagyon várok, de azért nagy teher lesz az üres akvárium, mert egyelőre még nem tudom, mi kerül bele. Elképzelésem persze van, van is egy két darab fám hozzá, de még kellenének hasonlók... meg valami jópofa kavics, ami még olcsó is... ötletem erre is van.
Viszont nagyon nincs időm az alkotási folyamatra. Hú, ez nagyon fellengzős volt. :D
Én márkb 3 hete pakolgatom az új scapet.Nem azért,mert annyira agy eldobós,hanem mert nem jut rá elég idő két etetés és játék között. :)
 
Torna és bohóckodás a gyerekkel,vagyis játék/játszás. :)

Jaaaa! Hát igen... nálunk ezt főleg a "Kizabálom a beledet" című játék fedi le, meg az ajtók mögé bújkálás.

Ja... meg az akváriumban pacsálás, amikor valaki elfelejti elhúzni a biztonsági ajtót. :p Aztán jön a sunyi telefon lopkodás és mehetinis a youtube-on a Traktor Tom horvátul! :D

És ez csak az egyik! A kiscsaj még csak most melegít... úgyhogy ennek fényében is érdemes erre az akváriumra nézni. Lábon kihordtam már legalább heti két idegösszeomlást idén 'oszt mégis kinéz valahogy. :p
 
Jaaaa! Hát igen... nálunk ezt főleg a "Kizabálom a beledet" című játék fedi le, meg az ajtók mögé bújkálás.

Ja... meg az akváriumban pacsálás, amikor valaki elfelejti elhúzni a biztonsági ajtót. :p Aztán jön a sunyi telefon lopkodás és mehetinis a youtube-on a Traktor Tom horvátul! :D

És ez csak az egyik! A kiscsaj még csak most melegít... úgyhogy ennek fényében is érdemes erre az akváriumra nézni. Lábon kihordtam már legalább heti két idegösszeomlást idén 'oszt mégis kinéz valahogy. :p
Respektálom a hozzáállásodat!
Nekem egy gyerekkel nem sikerült épségben tovább üzemeltetni egy már működő kádat. :)
Na majd a következőt! :D
 
Nekem egy gyerekkel nem sikerült épségben tovább üzemeltetni egy már működő kádat. :)
Ba.... most kapcsolok, hogy van egy akváriumom, amit már napok óta nem láttam.
Megnéztem. Még megvan. Üvegek zöldek, a CO2 valamikor az elmúlt 2 hét alatt kifogyott. :eek:
 
Tegnap megejtettem a heti rendes(?) karbantartást. Kicsit ritkítottam a csiga állományon, mert kicsit sokan kezdtek lenni. Most megint lesz nekik elég tér. Próbálom visszafogni az etetést, amennyire csak lehet, de igazából kezd akkora növénymasszává válni az akvárium, hogy nem csoda, ha jó terep a csigáknak. Lehet bekerül pár helena hamarosan, mert szeretem a kis csiguszokat, de még nem tudom, hogy a következő elrendezésbe passzolnak-e. Az akva tök jól elvan, minimális zöd pont van az üvegen, meg a dekorokon, dekorhomokon. Kellene már egy kiadósat gereblyéznem a dekorhomokon, de valahogy mindig elmarad, azért vízcserekor a vastag csővel rendesen átporszívózom, de az mégsem ugyanaz. Most, hogy nem nagyon van milyen versenyre készülődni, kicsit elengedtem a gyeplőt - mondjuk munka téren eléggé le vagyok most terhelve, szóval időm/energiám sincs annyi. De szerencsére ezt nagyon jól tolerálja az akva. A stemek kicsit csapnivalóak, de ez már úgy látszik ennek az akvának a sajátossága marad; na majd a következőben! :) A mohával lassna nem tudok mit kezdeni, regeteg van, és nagyon jól érzi magát. Lehet, hogy megritkítom, szóval ha valakinek kell egy rahedli weeping jóárasítva, az jelentkezzen bátran. :)
Az anubias petite-ek is nagyon jól elvannak. Most is megkurtítottam két megalomán tövet, a levágott részeket pedig elsúvasztottam fák/kövek közé, de lassan nem lesz már hely. :D Tényleg kíváncsi leszek rá, hogy mekkora mennyiségű növényt fogok majd kiszedni az akvából, mert microsorumból is jóval több van, mint ami elsőre látszik.
Közben terveznem kellene a következő scape-et is, de teljesen kiéget a meló, nem nagyon van energiám egy ilyen kreatív folyamatra. Nagyon remélem, hogy év végén, vagy legkésőbb év elején sikerül valami szépet összehoznom, ami legalább annyi örömet és elégedettséget ad, mint ez a mostani scape. Természetesen a célom, hogy magamhoz képest sikerüljön előbbre lépni, és feljebb tornászni a mércét, egyelőre nyomaszt egy kicsit ez az egész. Nagyjából tudom, hogy milyen irányba szeretnék menni... maradnék a mostani inkább klasszikus NA stílusra hajazó formánál, de domináns hardscape elemekkel. Utóbbial gondban vagyok, mert van egy szép dekorfám, amit még @keszalvo Viktor barátomtól kaptam, és ez adta a kezdő löketet az új akvához, de nem tudom, hogy találok-e hozzá passzoló darabokat, a kővel pedig még sehogyan sem állok. Azt mindenesetre már eldöntöttem, hogy most szeretnék majd valamilyen egybefüggő aljnövényzetet is, és több féle stem növényt is.
De egyelőre még az új üveg sincs meg... :D Illetve foglalkoztat az is, hogy rohadtul kevésnek érzem már a mostani akva fölé is a 2x24W-ot... Lehet, hogy azért, mert sok a mohás ág, és emiatt sok az árnyékos rész, de úgy érzem, hogy simán elbírna az akva 4x24-et is. szóval azért motoszkál benne, hogy kellene valami új... vagyis sok minden új. :D
 
Tegnap megelégeltem, hogy már alig jutott fény az akvárium alső részére, annyira túlnőtte magát a moha, ézért megkopasztottam a szörnyeteget. :D Lejött róla kb fél-háromnegyed kiló moha. Nem gondoltam, hogy enniy lesz, de egy jól megpúpozott tejfölös vödörnyi lejött az ágakról.
A hátsó traktus kapott egy tropica táptabit, ezen kívül egy buce került fel az egyik hátsó ágra, egy anubias petite sarj a sziklák közé, és microsorum gyerkőcök mentek még pár két helyen a moha helyére. Most ismét elég jól be tudja világítani az akvát a quad.
Az emers riccia szigetem továbbra is él és virul, de lustaságomból kifolyólag nem kapott azóta sem bővítést, pedig nagyon jó "talaj" lenne, ezt a benne megkapaszkodó, valahonnan érkezett parvula terjedése is jelzi. Nagyon szép kis növény így a riccia, igazán kis friss és ropogós növényke benyomását kelti. Ami külön érdekse, hogy jól látható kis gyökere van a darabkáknak, majd csinálok róla fotót, ha megérkezik a telefonomhoz rendelt felcsíptethető macro lencse.
 
Egy kis képes beszámoló:
30263628153_8fc9e1d232_h.jpg
30267023624_fd2c7b8010_h.jpg
A potamogeton gayi nem nagyon talál magára, a rotala indica viszont:
30263629123_dcaeebebfc_h.jpg
Ez pedig a kis emers szkció:
30863313806_8bf72da35e_h.jpg
30598126510_cc18f431c9_h.jpg

Sikerült alaposan lebetegednem, ezért a hétvégén nem volt vízcsere... A hétvégére remélem összejön, mert ráfér az akvára. A dekorhomok már szép zöld néhol, pár ecset pamacs jött elő, de szerencsére ennyi. Az üvegen alig van zöld pont, mióta egy kis foszfáttal egészítem ki a tápozást Már csak az anubiasokról kellene valahogy leimádkozni.

Köszi, hogy benéztél! (y)
 

Attachments

  • 30263628153_8fc9e1d232_h.jpg
    30263628153_8fc9e1d232_h.jpg
    126.5 KB · Megtekintések: 0
  • 30267023624_fd2c7b8010_h.jpg
    30267023624_fd2c7b8010_h.jpg
    199.4 KB · Megtekintések: 0
  • 30263629123_dcaeebebfc_h.jpg
    30263629123_dcaeebebfc_h.jpg
    301 KB · Megtekintések: 0
Back
Oldal tetejére