• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Japó Galaxy

Mandano

Kertész szaki
Sziasztok! Már egy ideje el akartam lépni a 0 hozzászólástól, de eddig minden kérdésemre megtaláltam a választ a fórumon! Ezért úgy döntöttem, hogy elindítom a naplómat. (Kis kreativitás, kis cím)

Vízi pályafutásom során második aksim lesz. Az első egy 50 literes kocka, Jbl manado-val egy pár növénnyel, egy T-rex koponyával (mondom, első akvárium! :) ) Közepes belső szűrés, gyenge led lámpa, 15 neon, 4 nyúl csiga (2 nagy, 2 nálam született kicsi) 1 öves díszcsík, 4 páncélos. Róla ennyit.

És amihez most gyűjtöm az alkatrészeket: 60P Iwagumi (szerű) stílussal, Galaxy és Crs mint fő látványosság (már amennyire majd mutatják magukat)

Ami eddig megvan:
Akvárium: 60*30*36 Opti üveg a'la GA
Szűrő: Eheim 2071 gyári töltettel (kb. 1l Substrat Pro, 1l Mech pro amit minél előbb szeretnék S.Pro-ra cserélni)
Világítás: Aquamorf féle 40W ~4500 lumen 6000k, állítható erősséggel.
CO2: UpAqua Reduktor mágnesszeleppel, tűszeleppel. 10kg-s Linde palack. Ada cső, visszafolyásgátló.
Üveg bubiszámolós Diffúzor.
D&D 190l/nap RO készülék
Üveg Drop checker.

És ami még kell:
Növénytáptalaj 2.5 l (szerintem Tropica lesz)
Kimért ADA aljzat adalék
(Ha lesz GA-ban Ada Amazonia, akkor az, ha nem lesz, akkor) Environment aljzat
Seiryu kő (még nem tudom mennyi :) )
Tervezett növényzet:
- előtérben gyepnek Lilaeopsis Brasiliensis
- Kövek közé bokornak Blyxa Japonica
- Háttérbe falnak (vagy két sarokból boltív szerűen) Rotala Wallichii
Növénytápnak Green Aqua Micro, macro, Easy Carbo

Plusz ugye az egyéb kiegészítők még hiányoznak mint: Csipes, Olló, Hőmérő, (esetleg fűtő), halháló, plusz amik még eszembe se jutottak.

Hát egyelőre ezek a tervek, szépen lassan gyűjtögetek, fejben tervezgetem a Hardscape-t.
Növények még nem 100%-osak, de valami ilyesmi irányt szeretnék.
Ha esetleg szerintetek nem jók így a növények, legyetek szívesek szóljatok! :)

Ha esetleg szerény személyemről lenne kérdés, nyugodtan kérdezzetek, de gondoltam először az akváriumról írok. :)
 
Tervváltozás! :)
Közbeszólt egy kis lakásátalakítás, így itthon csak egy low-tech menedék kerül kialakításra (amíg kész nincs a lakás, utána borul a menedék és jön az eredeti terv.) az irodában pedig újjászületik az 50 liter.
Szóval először a menedék:
Ami a kockában van, az most átkerül a 60P-be. :)
Nem nagy cucc, vasárnapra tervezem a költöztetést.
Holnap töltök fel képet az előtte állapotról.
Aztán ha vasárnap kész a menedék, jön arról is egy pár fotó! :)
A kockának majd indítok saját naplót, de azt csak akkor indítom, ha már kész lesz! Azt október végére tervezem.

Köszönöm, hogy benéztél! :)
 
A pénteki képfeltöltés elmaradt, bocsánat, még csak ismerkedem a fórum működésével! :)
Vasárnap a költözés sikeres volt! Mindenki jól van!
Íme az előtte kép:
21863469_991aff6bbfd4ce80afc73bb5b0fc4083_xl.jpg

Utána képet elfelejtettem csinálni, de ahogy elnézem nem is baj, mert a telefon csak ilyen minőségre képes! :)
Próbálok majd fényképezőgéppel képet csinálni az új állapotról, remélem az jobb lesz!
(A fotózás nem hobbim így komoly gép sem áll rendelkezésre.)

Köszönöm, hogy benéztél! :)
 
Üdvözlet! :)
A gyep növényed - bár én sosem próbáltam - a GA szerint lassan nő és igényes. Valamint magasnak is tűnik a maga 4-7 centijével, nem tudom lehet-e gyepet csinálni belőle. Gyepnek talán parvula lenne nyerőbb.
Parvula mögé tehetsz egy sort a Lilaeopsis Brasiliensis-ből, az szépen "átkötné" a tájat a kövek vagy a háttér felé.
Sok sikert hozzá, várjuk a képeket!
Üdv!

(Ne haragudj a véleményért, de a T-rex fejet szerintem dobd ki.)
 
Szerintem a 4-7 centi nem olyan sok, legalább el tudnak bújni a garnélák a galaxyk elől.
Plusz mindenkinek parvula van (persze lehet hogy azért, mert kevés gond van vele) ezért gondoltam, hogy nálam nem az lesz!
Lassú, igényes: Ráérek, nem baj, ha nem kell minden héten nyírni. :)
Elméletileg minden igény ki lesz elégítve (gondolok itt a fényre, co2-re, tápozásra).
Persze mint írtam még nem végleges a növényzet, csak tervezek, ezért minden vélemény számít!
(A képen látható szett (49liter) költözött most a 64 literbe ideiglenesen és Rexi a polcra költözött! :) )
 
Sikerült képet csinálnom az utána állapotról is! :) (Persze megint csak telóval)
21873405_2e8ccba062be68b028ccce8906bbb04e_xl.jpg

Ami egy kicsit zavar, hogy az új növénykék (Lobelia és Ludwigia sp.) nem néznek ki valami jól, néhány levelük elég lyukacsos.
Mondjuk tegnap este láttam, hogy a nyúlcsigusz kóstolgatja a Ludwidia leveleit, de nem látszott, hogy enne belőle, csak úgy nyalogatta. Meg olyan leveleken is van lyuk, amit el sem ér a csiga.
Valami hiányzik a növényeknek? (a co2-n kívül) Profitot (napi 1ml), EasyCarbot (napi 1ml) és napi 8 óra fényt (úgy 30w led) adagolok.
 
Szia!
Miért raktál bele T-Rex koponyát? Talán kedveled a dinoszauruszokat,vagy csak mert jól mutat az akváriumban?21863469_991aff6bbfd4ce80afc73bb5b0fc4083_xl.jpg
Utána képet elfelejtettem csinálni, de ahogy elnézem nem is baj, mert a telefon csak ilyen minőségre képes! :)
Próbálok majd fényképezőgéppel képet csinálni az új állapotról, remélem az jobb lesz!
(A fotózás nem hobbim így komoly gép sem áll rendelkezésre.)

Köszönöm, hogy benéztél! :)[/QUOTE]
 
Back
Oldal tetejére