• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Iwagumi Style IV. (64L Opti White)

DobraPeter

Kertész szaki
Az akvárium adatai :

Green Aqua Opti-White akvárium 60*30*36 (64l)
Ada stílusú bútor (szürke) 60*30*80
Odyssea 4*24 Watt T5 függesztett világítás, melyen csak 3 fénycsövet használok.
JBL e1500 külső szürő, Töltet alulról felfelé: (Kerámiagyűrűk, Seahem Matrix, Ehem Substrat Pro, Nagylyukú szivacs, Perlonvatta)
Nagynyomású CO2 rendszer, Külső CO2 Atomizerrel beoldva

Előző akvárium szétszedése, Amazonia talaj mosása, és az üveg tisztítása után készen áll az építkezésre:
22499681_824e7ddb85a1638cd9dea035521afea0_l.jpg


Táptalaj JBL Aqabasis Plus 3-3,5 liter:
22499685_6689f06d127c8cb7c890ed4fb3d6175c_l.jpg


CO2 Up Aqua Atomizer:

(Saját tapasztalatom, hogy a külső CO2 reaktorok nagyon lefolytják a külső szűrőt, az üveg diffúzorok hatékonysága kisebb és sok a gond vele, könnyen törik, sűrűn kell tisztítani stb.)
Tehát a legjobb megoldásnak tartom. Van egy másik Atomizerem is,ISTA márkájú, kicsit nagyobb, működési elve ugyanez, még nem próbáltam. ISTA előnye lesz, hogy szétszedhető és tisztítható.
22499741_f9af2c1964759fc44fa7e2a921608dd3_l.jpg
 
Utoljára módosított:
A helyi boltban vásárolt HC-k miatt nagy szenvedés volt az ültetés, és elég szegényes is lett. A napokban rendeltem még plusszba 4 db Tropica HC-t a Green Aqua-tól. Remélem gyorsan küldik!

Első héten: napi 50% vízcsere, tápozás csak kálium, CO2 megy, fény kevesebb ideig
Második héten: kétnaponta 50% vízcsere, tápozás indít óvatosan, fény kevesebb ideig
Harmadik héten: heti 50% vízcsere, tápozás teljes, fény teljes
 
A fejlődés elég lassú, bár bubizás mindig van, most a vízcsere miatt van tele az alga is buborékokkal:
Dolgomat nehezítette az is, hogy újra kellett ültetnem néhány területet, mert tévesen MonteCarlot sikerült vennem HC helyett.

22629477_7aa410e55d6daf150663d22faff0d624_l.jpg
 
Utoljára módosított:
Mintha oldalra nagyon nehezen indulna el a HC, fény pedig van bőven. Minimális fejlődést azért tapasztalok, bízom benne hogy idővel beindul ez. A probléma talán ott van, hogy a növény beszerzés nehézkes volt, három helyről különböző állapotú HC-k érkeztek. Amit szépnek találtam az a Green Aquatól rendelt volt, viszont nekik is zselés volt éppen, ebből tapasztalatom szerint sokkal nehezebb jót kihozni. Persze nem lehetetlen
22629479_3b277305ddb57693df71d993cab56f41_l.jpg
 
A kövekről a barna algát egy mini drótkefével próbálom eltávolítani, mindenhonnan viszont esélytelen.
Azt sajnos nem tudom, hogy hogyan lesznek majd újra olyan szép tiszták a kövek mint indításkor.
 
A kövekről a barna algát egy mini drótkefével próbálom eltávolítani, mindenhonnan viszont esélytelen.
Azt sajnos nem tudom, hogy hogyan lesznek majd újra olyan szép tiszták a kövek mint indításkor.

Szia!
Elektromos fogkefe és otocinclusok? :)
A GA-s zselés HC nálam nagyon szépen elindult, bár én 3 hétig víz nélkül neveltem ;)
 
Szia! Nagyjából egyszerre indítottunk iwagumit, szóval ami tippet tudnék adni az az amano én 15 db-ot tettem be. Ugyanilyen algás voltam és 3-4 nap alatt rendet vágtak, plusz minden vízcserénél bacit adagolni. Kitartás, hamar kirúgja magát meglátod ;)
 
Bekerült 8 db Otocinlcus, 7 db Amano Garnéla, 8 db neocaridina davidii(sárga). Előző hozzászólásból(helyzetjelentésből) lemaradt!
 
Van egy másik üveg befolyóm, lehet kipróbálom akkor, hátha máshogy megy az áramlás tőle.
Mondjuk bubizik mindenhol a HC, Drop Checker olyan amilyen kell. Gyarapodik is csak picit lassan. Miből gondolod hogy az lehet a gond?

A hc allapotabol. A gyepen tuti keves a co2. A felso retegben ettol meg lehet jo
 
Back
Oldal tetejére