• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Iwagumi próbálkozás 216L-ben

Köszi szépen mindenkinek! Örülök, hogy bejön az aki. A legutóbbi nyírás után, most már egész jól kezdi összeszedni magát, úgyhogy a nevezésig biztos, hogy nem babrálom. Most már csak arra fogok koncentrálni, hogy a versenyfotó elkészítéséig minél jobb kondiba hozzam a növényeket.

Nigro said:
A csigák ellen egy saját tapasztalat. A kakadu megeszi a csigapetét. Többször tapasztaltam, hogy jóízűen nekilát egy petecsomónak.

Bizony! Már én is láttam jóízűen csigapetét majszolni őket ;) Egyébként, ha túl sok van belőle, akkor még azt szoktam csinálni, hogy nem kapcsolom ki a CO2-ot lámpaoltás előtt, hanem megvárom, míg lekapcsol a világítás és rá 1 órára felmászik az aki széléig a többség, én meg kényelmesen levadászom őket.

viktorlantos said:
De látom a Nana még mindig nem nőtt fel a felszínre :roll:

Most kezd észhez térni szerintem, egy hete beszúrtam közéjük pár tő spiralist, azóta látványosan nekiálltak nyújtózkodni. Egyébként a bal sarokban, ahova kevesebb fény jut, már van 3-4 szál, ami felér a tetejéig. Szerintem középen azért nem nő olyan "gyorsan", mert a magas aljzat miatt, kb. csak 30cm vízoszlop van felette és az erős világítás miatt nem nagyon érez késztetést a felnövésre.
 
Grat N-dee, meseszép, igazi természetes hatású!
Egy javaslat a nanához. Biztos bután hangzik, de tegyél a tövükhöz Sera Flore Plust (fél-1/4 tabletta/tő). Ismerősömnél ki lett próbálva. Ott is volt Tropicás táptalaj, de kellett ez az időközi gyorsítás, mert a gyökerek valszeg nehezen értek le a táptalajig (6-7 cm). Kb. 2 hét múlva fel fognak érni az égig...
 
atti76 said:
Grat N-dee, meseszép, igazi természetes hatású!
Egy javaslat a nanához. Biztos bután hangzik, de tegyél a tövükhöz Sera Flore Plust (fél-1/4 tabletta/tő). Ismerősömnél ki lett próbálva. Ott is volt Tropicás táptalaj, de kellett ez az időközi gyorsítás, mert a gyökerek valszeg nehezen értek le a táptalajig (6-7 cm). Kb. 2 hét múlva fel fognak érni az égig...

Nem feltétlenül kell. A karantén akiban nálam sima homokban is brutálisan fejlődik kevés világítással és tápozással. Növénye válogatja, de valóban érdekes nálad miért nem robbantak be. Fény, táp minden adott.
 
Szóhoz ép tudok jutni!
Tényleg jó látni ahogy a növények összenőnek és együtt még szebb látványt nyújtanak!
A Nanáról csak annyit _ majd lesz ez még így se!
Ha beindul ,pont fordítva lesz --bár csak ne nőne ilyen gyorsan--!
 
Köszi mindenkinek!

hectorvti said:
N-Dee, ez igencsak idei HAC 1st gyanús :D :thumbup: ...gratulálok nagyon szép

Ettől szerintem nem nagyon kell félni ;)
 
Viktorral beszélgettem délelőtt, hogy mennyire kell komolyan venni az ADA verseny publikáció stopját, hát állítólag sajnos nagyon :ugeek: . Na mindegy, most mégis bedobok egy uccsó videót még a közösbe, de több már a versenyig tényleg nem lesz és ezt is törölni fogom legkésőbb a hétvégéig. Ha valaki kíváncsi a mostani állapotra, akkor most még megsasolhatja, de utána tényleg megpróbálom tűrtőztetni magam :mrgreen:

Töröltem :mrgreen:
 
N-dee said:
Viktorral beszélgettem délelőtt, hogy mennyire kell komolyan venni az ADA verseny publikáció stopját, hát állítólag sajnos nagyon :ugeek: . Na mindegy, most mégis bedobok egy uccsó videót még a közösbe, de több már a versenyig tényleg nem lesz és ezt is törölni fogom legkésőbb a hétvégéig. Ha valaki kíváncsi a mostani állapotra, akkor most még megsasolhatja, de utána tényleg megpróbálom tűrtőztetni magam :mrgreen:

s44n608xibE
Gyönyörű! :eek: Sok sikert az ADA versenyen, de nem lesz rá szükséged. :thumbup:
 
N-dee said:
Viktorral beszélgettem délelőtt, hogy mennyire kell komolyan venni az ADA verseny publikáció stopját, hát állítólag sajnos nagyon :ugeek: . Na mindegy, most mégis bedobok egy uccsó videót még a közösbe, de több már a versenyig tényleg nem lesz és ezt is törölni fogom legkésőbb a hétvégéig. Ha valaki kíváncsi a mostani állapotra, akkor most még megsasolhatja, de utána tényleg megpróbálom tűrtőztetni magam :mrgreen:

s44n608xibE
Fantasztikus és VÉGRE TELE ÉLETTEL :!: :!: :!: :!: :clap: :clap:
Ha bármiben még segíthetek írj nyugodtan :!: :!: :!:
 
Nemsemmi növényburjánzás van nállad eszméletlenül jól néz ki.
Mintha egy csepp(jónagy :D)természet lenne a lakásban grat hozzá :thumbup:
 
3-szor nézttem meg edig,de nem tudok betelni vele!Mester taníts :!: :!: :!: Muszáj levenni a videot?
 
Szia!
Nagyon szép az akváriumod, gratula!
Pár kérdés a halakról: A pandákat az akvárium milyen idős korában raktad bele? Nem csinálnak semmi problémát? Mekkora a csapat? Én törpe páncélosharcsa csapaton gondolkodom , de nem igazán láttam még ezeket a halakat növényesben és nem tudok dönteni. Nagyon hasznosak lennének, de félek, hogy esetleg kiturkálnák a HM-et.
Mi a tapasztalatod?
 
ha már leveszed, csinálhatnál egy dvd-t amiben 2órán kersztül csodálhatnám az akváriumot. én vennék belőle, nekem ez a legszebb akvárium amit valaha láttam!
 
Gratulálok, nagyon szép, mondhatni egyre csak szebb! Lassan elfog az irigység. :D A versenyhez pedig kéz-, és lábtörést kívánok!
 
Back
Oldal tetejére