• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Iwagumi próbálkozás 216L-ben

N-dee

Tapasztalt kertész
Legjobb napló
Hát, elérkezett ez a nap is. Szétdöntöttem az akimat és belevágtam egy újabb projectbe. Pár hónappal ezelőtt még nem tudtam volna elképzelni, hogy valaha is iwagumival fogok próbálkozni. Mondom ezt két okból is 1: mindig is a dzsungeles jellegű akik álltak közelebb a szívemhez, 2: bevallom őszintén, hogy egy kicsit paráztam ettől a stílustól, mert szerintem ebben lehet a legnehezebben valami egyedit, illetve igazán látványosat alkotni.

Ezt a gondolatomat/félelmemet sikerült most a gyakorlatban is megerősítenem, mert hiába készítettem előzetes terveket az aki kinézetével kapcsolatban, miután nekiálltam élesben bepakolni a "bútorokat", kb. még 4-5 órát játszottam a kövek 1-2 centis, fel/le, jobbra/balra forgatásával és tologatásával, hogy valami számomra elfogadhatót hozzak össze. Biztos vagyok benne, hogy rengeteg hiba van a kompozícióban és nagyon szívesen fogom venni az ezzel kapcsolatos észrevételeket, de igazán nagy változtatásokat nem szeretnék már véghez vinni rajta, mert a laza talaj(Manado) és frissen ültetett növények miatt, csak nagyobb kárt csinálnék benne, mint hasznot. Az észrevételeket és tanácsokat viszont meg fogom jegyezni és ha valamikor ismét rescape lesz, akkor igyekszem majd hasznosítani őket.

A mostani átalakításnak két oka volt az egyik, hogy ezt talán kevesebbet kell nyírbálni és így hosszabb ideig élvezhető marad majd a látvány a másik, hogy feleségemnek ez a stílus tetszik a legjobban és ha már elviseli, sőt asszisztál férje hóbortjához, akkor ennyit igazán megérdemel nem? :roll: :mrgreen: Egy biztos, hogy ez most hosszabb távra készül, mint az előzőek.

Szóval mint írtam, a hardscape elkészült. Növényzet szempontjából egy full zöld akit szeretnék és valami elég letisztult formát próbálok meg kialakítani belőle, tehát növény és színkavalkádot ne várjon senki :) Halak valószínűleg kolibrik lesznek, de abból egy 60-80 fős csapat. Nagyjából ennyi a terv, aztán hogy mi alakul ki belőle, majd elválik. Ja, eredetileg DSM-al terveztem az indítást, de a meredek talaj miatt nem így álltam neki, mert 1-2 tenyérnyi folt van csak az akiban, ami erre alkalmas lenne, így inkább hagytam a fenébe :)

Akkor az első fotó(talaj: 13L Manado + 10L Aquabasis Plus, kövek: kb. 60-65kg Atlas kő)
6219555_dd7a7a15794fa7226777ce9361ee5ac5_m.jpg
 
Szia N-dee!

Nagyon igéretes az új próbálkozás!! Látom mindegy milyen stílust alkalmazol a minőséget nem adod alább! Grat!

Várom nagyon a növényesítést!

Milyen kövek ezek?( látom hogy atlasz, valami bazalt féle?, honnan valók?)
 
N-dee said:
ebben lehet a legnehezebben valami egyedit, illetve igazán látványosat alkotni.
Hát Neked sikerült! :)

Én a főkövet egy nagyon kicsit megdönteném jobbra.
 
Hümm szerintem nincs ezzel baj. Igen jól néz ki már így üresen is. Talán a fő kövedtől balra eső kővel lehetne még kicsit játszani, forgatni vagy kicserélni valamilyen más formájúra, irányúra.
Egyébként most tervezgetek én is egy Iwagumit kiváncsi leszek majd a reakciókra. Én is osztom a véleményedet hogy ez az egyik legnehezebb stílus. :cool:
 
Szia N-dee!!
Nagyon jó, végre IWAGUMI!! :D Szerintem is nagyon nehéz ez a stílus, hiszen mindenkinek máshogy és másképpen tetszik!!
Szerintem is, mint outro emlíette , lehetne játszani a kövekkel , viszont nekem egy kicsit túlzsúfolt a bal oldal!
De ez csak az én meglátásom! S függ a növényektől is , hogy mennyire tudod eggyensulyba hozni a sziklákkal, de ettől nem félek , hiszen te mestere vagy ennek a hobbinak ;) !!
Gratulálok
 
Köszi szépen mindenkinek!

A dícséreteket és a tanácsokat egyaránt. Ma végeztem az ültetéssel is, ezek kerültek bele: Eleocharis vivipara, Eleocharis acicularis, Pogostemon helferi, Hemianthus callitrichoides 'cuba' és Taxiphyllum barbieri.

talachi:

Igen ez a bazalt egyik formája

Cecska:

"Szerintem is, mint outro emlíette , lehetne játszani a kövekkel , viszont nekem egy kicsit túlzsúfolt a bal oldal!"
Lehet, hogy igazad lesz, majd elválik. Viszont ahogy írtad, a növényeken is sok múlik majd. Én is izgulok, hogy mi fog kisülni belőle :)

snoop85:

Különösebben nem kerítettem neki nagy feneket. 2x átmostam, majd egy nap áztatás. Tudom, hogy a Manado keményíti az elején a vizet, de mivel nálunk 24-26-os víz jön a csapból, így nem nagyon fog meglepetéseket okozni :) A kezdeti sűrűbb vízcserék, meg majd úgy is helyreteszik a dolgokat.

Több fénykép egyelőre nem lesz, legközelebb csak akkor, ha már összeszedték magukat egy kicsit a növények. Minden héten készítek majd fotót, de majd csak egyszerre osztom meg őket, hogy szembetűnőbb legyen a változás ;)
 
Tegnap visszapakoltam a garnélák egy részét az akiba, ma reggelre a kis dögök :twisted: 2 HC csomót ki is kapáltak, pedig már egész jó kis gyökerezésbe kezdtek. Remélem mire hazaérek, felszedik az egész gyepet!

Jövő hét vége felé megjönnek a halak is, 80db kolibri. Remélem nem valami jó kis defektes csapatot hoznak.
 
tudnál valamit még írni az akvárium előkészületeiről. Konkrétan mit változtattál az előző aksihoz képest(pl.szűrés)
Ismét járattad egy ideig üresen?
 
Szia!

Technikailag minden ugyanaz maradt és a szűrés folyamatosan ment tovább, így most nem járattam az akváriumot üresen.

Ha valami probléma esetleg jelentkezik, csak akkor módosítok az eddigi technikán, ha szükséges.
 
N-dee nem akarsz lassacskán megörvendeztetni minket néhány képpel? :mrgreen: Én már tűkön ülök, hogy milyen lett az új aki... :D :lol: :oops:
 
Na, eltelt majdnem egy hónap a növények beültetése óta. Hát, mit mondjak...most kijutott szinte mindenféle jóból :)

A növények beültetése után 2 héttel elárasztott mindenféle alga, ami csak létezik. A kövek pompáztak tőlük zöld-barna-fekete színekben, csak éppen a sajátjukban nem. Sebaj, 3. héten blackout és sűrű vízcserék, ami egész jól helyrerázta az összképet, de egy hét után ismét elkezdett algásodni minden. Aztán láss csodát, kb. egy hete rohamos hanyatlásba kezdett az alga mindenféle formája, a növények viszont rendesen belehúztak, főleg a P. helferi. Az előző akimban is egészen szépek voltak, viszont ebben most fejesednek, mint a saláta :D Eleocharis acicularis helyett parvulát ültettem ez is szépen nő a HC-al együtt, viszont a E. vivipara feladta a küzdelmet a 2 pontért és mind egy szálig kirohadt...ezen egyébként a mai napig csodálkozom. A jávai mohát kövekkel lesúlyozva késztettem a helyben maradásra, de a kavicsokat mára úgy benőtték, hogy még nem tudom, hogy hogyan fogom kihámozni őket :) Közben megérkezett a 80db kolibri is, de a csapat fele agyon-vissza görbült, defektes selejt volt, így más lakói lettek az akinak: vörös neonok, rózsa és citrom lazacok. Szóval nem indult zökkenőmentesen az aki, de úgy tűnik már kezdem látni a fényt az alagút végén :)

A végleges kép még nagyon messze van, hiszen még csak jövő héten jönnek a Tropica-s növények(Vallisneria nana, Hydrocotyle sibtorphioides 'maritima' és verticillata, illetve pár tő Blyxa japonica). Remélem az utazás és a hideg nem nagyon viseli meg őket és hamar meggyökeresednek majd új otthonukban. Nem szeretném, ha ezek is a vivipara sorsára jutnának. SZURKOLJATOK!!! :clap: :thumbup:

Íme pár kép az elmúlt hetekből:

2009.12.05.
6475461_1577baa80e885a6bb4b4bf744ae187ef_m.jpg
2009.12.13.
6475463_e78cd7ba6e591f7fd2bdaf5cd0e14db5_m.jpg
2010.01.03.
6475465_b6186787c29673db02a194a74a3ab349_m.jpg
 
Tényleg nem semmi a növekedés!Kár a viviparáért! :(
Rájöttél már, hogy vajon miért öntött el az alga?
 
Tetszik, ahogy játszol a dimenziókkal. A középső kő előtt és mögötti szintkülönbségre gondolok. Ezt én is nagyon szeretem. Csak nehéz az aljzatot így tartani. Legalább is amíg be nem növi az "aljnövényzet" :)
Grat. :thumbup:
 
BenyA!

Örülök, hogy tetszik, köszi!

snoop85!

Hát szerintem ennek több oka is van, de legfőbb képp a lustaság :)

1. Igaz, hogy a szűrés ment tovább folyamatosan, de a hordót akkor is átmostam, mert 4 hónapot ment már a másik akiban is és ezt most nem nagyon tervezem szétszedni legalább egy évig. Tehát a bacik nagy része ment a lefolyóba az indításnál.

2. Friss talaj 0 bacival, sötétben járatás kihagyva.

3. Gyenge növények, rothadozó levelek.

4. Vízcsere már az első héttől csak heti 50%. Lustaságból és rá nem érésből. Sűrűbben csak a blackout alatt cseréltem, akkor 4x50%-ot egy hét alatt.

...és még lehetne szerintem sorolni, hogy hol van a hiba, de most már kezdi összeszedni magát a rendszer, úgyhogy nagy baj talán már nem lesz ;)
 
Köszi Atti! Hát igen, az elején voltak kisebb "földcsuszamlások", de mára már stabilnak tűnik minden. Mondjuk az aljzat beöntésénél, a kényes helyeket tele pakoltam apróbb kövekkel(belerejtve az aljzatba), hogy valami tartást biztositson neki.
 
szép kis aki lett gratu ;) legalább nem zsibbad el a kezed a nyírástól. :lol:
A látvány kicsit szokatlan nekem egy iwagumihoz, de még egy kis idő és biztosan jobban beérik a kép. Talán a Heliferi teszi ezt nem tudom.
 
Back
Oldal tetejére