• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Iwagumi "Dublin"

Lexizmus

Kertész segéd
Kedves Naplom!

Az elmult 5 evben toldozgatott-foldozgatott akim a vegere teljesen kimult.
A maradek halak viszont tul jol vannak ahhoz, hogy elengedjem oket az orok vadaszmezokre, ezert ugy dontottem most megcsinalom az ujat, ahogy a Nagy (Indian)ADA konyvben irva van.
A teljes kepzavar utan a ime reszletek, ami foleg nekem emlekezteto:

akvarium: 80x30x40 Juwel
feny: noname T5 2x24W
futes: noname 100W
szures: Atman 3338(ceramec, lavako, lavako, perlon)
CO2: D-D 1bubu/perc
vizelokeszito: Biotopol
bakterium: Tetra Safe Start

talaj:
Dennerle Substrate Pro, Deponitmix 9in1 (2,4l), Scaper's Soil(8l), Aquadepo aktiv talaj(kb.4l)
HardScape: Ohko

novenyek:
Dennerle
Lilaeopsis brasiliensis - 3
Anubias petite - 1

1-2-grow
Staurogyne repens - 2
Marsilea Hirsuta - 1
Ammania Bonsai - 1
A. Reinicki mini - 1
Rotala Vietnam H'ra - 1
Heteranthera Zost. - 1
 
Utoljára módosított:
40nQW1
elso par nap
22RZhTU
 
Utoljára módosított:
22zmQ5c
A kovekre kellene meg valami moha(Riccardia?) vagy Micranthemum "Montecarlo"
Mit gondoltok?
 
Utoljára módosított:
22zmQ5c
A kovekre kellene meg valami moha(Riccardia?) vagy Micranthemum "Montecarlo"
Mit gondoltok?
Szia.

A képeket nem látjuk (vagy csak én nem?).

Javaslom a Flickr oldalt, oda fel tudod tölteni, s onnan a BBC kódot másolva ide megjelenik.
 
Utoljára módosított:

Attachments

  • 39102557635_9564eb6c55_c.jpg
    39102557635_9564eb6c55_c.jpg
    174.9 KB · Megtekintések: 0
  • 39290735834_789c197229_c.jpg
    39290735834_789c197229_c.jpg
    171.4 KB · Megtekintések: 0
  • 39290735834_789c197229_c.jpg
    39290735834_789c197229_c.jpg
    171.4 KB · Megtekintések: 0
Utoljára módosított:
Koszi Ronak!
Jol mutat a dragonstone, amit az anubias petite-tel gondoltam feldobni, de a Dennerle csomagban kevesebb volt, mint szamitottam. (mostani tapasztalatom szerint Tropica 1-2grow ketszer nagyobb adag, mint egy csereep Dennerle)
Kicsit sutanak erzem az anubias foltokat es nehany zold savot huznek koztuk ugy hogy azert a ko ne veszitsen az erejebol.
A kavics a monosolineummal a tetejen csak ideiglenes. Ennyi mono maradt a masik low tech akibol, ahol nagyon jol ereztem magat egy honapig, majd 3-4 nap alatt szetolvadt az egesz.
 
Koszi Ronak!
Jol mutat a dragonstone, amit az anubias petite-tel gondoltam feldobni, de a Dennerle csomagban kevesebb volt, mint szamitottam. (mostani tapasztalatom szerint Tropica 1-2grow ketszer nagyobb adag, mint egy csereep Dennerle)
Kicsit sutanak erzem az anubias foltokat es nehany zold savot huznek koztuk ugy hogy azert a ko ne veszitsen az erejebol.
A kavics a monosolineummal a tetejen csak ideiglenes. Ennyi mono maradt a masik low tech akibol, ahol nagyon jol ereztem magat egy honapig, majd 3-4 nap alatt szetolvadt az egesz.
Nem tudod több tőre szedni az anubiast?
Ha jól látom a szűrő kifolyó és befolyó ága egymással szemben van? Ha jól tudom egy oldalra kellene kerülniük, hogy a rendes vízmozgás meglegyen.
 
Sajnos az Atman kifolyo olyan hosszu es merev, hogy csak igy tudtam megoldani. Hamarosan uvegre fogom cserelni, de egyelore megteszi.
Nekem is jobban tetszene egy oldalon, de ugy tunik hogy a CO2 mindenhova eljut mert a dropcheck az 1bubi/perc-re folyamatos lime zoldben van.(ejjel-nappal)
Az eddigi tapasztalatom szerint nem lehet elegge tultervezni a kulso szuro teljesitmenyet.
Az AT-3338 1500l/h aminek boven sokanak kellene lennie a brutto 96liter aksihoz. Elotte JBL e700 volt, ami biztos hogy nem eleg. Illetve lehet hogy eleg, de nem nekem. :D
 
egy het utan
39195506085_a441fdbe29_c.jpg31jan by Elek Farkas, on Flickr
25222529097_a3305931ba_c.jpg04feb by Elek Farkas, on Flickr

vizcsere ketnaponta 30%
5ml Biotopol
5ml Safestart

napi tapozas
1ml easy carbo
2ml JBL Ferropol

A lilaeopsis brasil es a marsilea hirsuta kivetelevel minden noveny tombol. A staurogyne lassan osszeno es trimmelni kell.
Valoszinuleg fenycsovet is kell cserelnem es a kovetkezo honaptol megkapjak a 3x24 wattot.
39195506075_74daa7c080_c.jpg04febfull by Elek Farkas, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Szia!
Jó kis akvárium ez! Szerintem Ferropol kevés lesz, ha nyomod a CO2-t is. Olyan tápot kellene használnod, amiben van foszfát és nitrát is. Elbírna még néhány algaevőt is a scape (7-8 Amano, 4-5 Oto).
koszi a tanacsot! A Ferropol csak egy kisebb adag volt. Mult heten rendeltem Profito-t, de akkor valszeg ez is keves lesz, mert nincs benne foszfat es nitrat. Green Aqua Macro-t erdemes vagy kell? beszerezni?
Az otokat megrendeltem. Osszesen 6 lesz. Amanokat ma hoztam, probabol 4-et, de nem fest valami jol a dolog. Nem erzik jol magukat, mert fel-le rohangalnak es neha ugranak egyet. Mintha valami idegmereg lenne a vizben, pedig direkt mindent lemertem(API) tegnap.
Nitrit - 0
Nitrat - 40ppm
Ammonia - 0
ph - 6.4
 
koszi a tanacsot! A Ferropol csak egy kisebb adag volt. Mult heten rendeltem Profito-t, de akkor valszeg ez is keves lesz, mert nincs benne foszfat es nitrat. Green Aqua Macro-t erdemes vagy kell? beszerezni?
Az otokat megrendeltem. Osszesen 6 lesz. Amanokat ma hoztam, probabol 4-et, de nem fest valami jol a dolog. Nem erzik jol magukat, mert fel-le rohangalnak es neha ugranak egyet. Mintha valami idegmereg lenne a vizben, pedig direkt mindent lemertem(API) tegnap.
Nitrit - 0
Nitrat - 40ppm
Ammonia - 0
ph - 6.4
Lehet Profitoval is próbálkozni, de a végén úgyis valami komplexebb makró tápnál kötsz ki...:)
 
23C
valtozasok az akiban:
3x24W ebbol 2x 10k fenycso(sajnos beneztem az amazonon)
vilagitas orak: 12:00-20:30 - 8,5 ora
co2: 11:30-19:00- 7 ora - kb 1 bubi/perc
A beoldassal nem vagyok nagyon elegedett, mert mindig nagyon buborekos a vizfelszin.
1liter Seachem Matrix kerult az Atman szurobe, ami egy honap utan szepen lecsendesedett.

Joszagok:
3 db Amano - nagyon idegesen indultak jon meg 5db
4db Rozsa lazac - jon meg hozza 10db
2db Otocinclus - jon meg 4db
Nagyon gondolokodom hogy a Kakadu Apisto visszakeruljon-e. Elegge bekepzelt, fontoskodo, fonokoskodo, harcias es nagydarab. Vettem egy Amano-t a rezidenciajaba is, es mondnaom sem kell hogy szoren-szalan eltunt. Tiszta Kolumbia.

@ClassicLook - koszi a tippet. Tropica kapszulat mar terveztem a stem-ek ala, de lehet hogy inkabb a Lilaeopsis Brasil. ala kellenne mert ok eleg barnasak. Persze ez sem makro tap.
Van meg itthon EL/Kalium - megnezem egy hetre napi 1ml adagolassal, de ez nem valami tudomanyos igy... ket het mulva pedig megyek Mo-ra es akkor vgre tudok Green Aqua Macro-t beszerezni.
Tapok:
Excel: 2ml/nap
Profito: 2ml/nap
Kalium: 1ml/nap
 
23C
valtozasok az akiban:
3x24W ebbol 2x 10k fenycso(sajnos beneztem az amazonon)
vilagitas orak: 12:00-20:30 - 8,5 ora
co2: 11:30-19:00- 7 ora - kb 1 bubi/perc
A beoldassal nem vagyok nagyon elegedett, mert mindig nagyon buborekos a vizfelszin.
1liter Seachem Matrix kerult az Atman szurobe, ami egy honap utan szepen lecsendesedett.

Joszagok:
3 db Amano - nagyon idegesen indultak jon meg 5db
4db Rozsa lazac - jon meg hozza 10db
2db Otocinclus - jon meg 4db
Nagyon gondolokodom hogy a Kakadu Apisto visszakeruljon-e. Elegge bekepzelt, fontoskodo, fonokoskodo, harcias es nagydarab. Vettem egy Amano-t a rezidenciajaba is, es mondnaom sem kell hogy szoren-szalan eltunt. Tiszta Kolumbia.

@ClassicLook - koszi a tippet. Tropica kapszulat mar terveztem a stem-ek ala, de lehet hogy inkabb a Lilaeopsis Brasil. ala kellenne mert ok eleg barnasak. Persze ez sem makro tap.
Van meg itthon EL/Kalium - megnezem egy hetre napi 1ml adagolassal, de ez nem valami tudomanyos igy... ket het mulva pedig megyek Mo-ra es akkor vgre tudok Green Aqua Macro-t beszerezni.
Tapok:
Excel: 2ml/nap
Profito: 2ml/nap
Kalium: 1ml/nap
Nehéz túladagolni, de azért vigyázz a káliummal, mert a Profitóban is van. A makro adagolás előtt érdemes rámérni még egyszer a nitrát szintre, mert ahogy nézem jelenleg optimális a szinten van.
 
Nehéz túladagolni, de azért vigyázz a káliummal, mert a Profitóban is van. A makro adagolás előtt érdemes rámérni még egyszer a nitrát szintre, mert ahogy nézem jelenleg optimális a szinten van.
aaa, tenyleg csak nitrat es foszfat nincs a Profito-ban. Akkor Kalium off es napi 2ml Profito.
 
Back
Oldal tetejére