• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Iwagumi- "A három testőr"

Zoli82

Kertész szaki
Méret: 80x35x50 cm
Szűrés: Hydor prof. 600
Fütés:Eheim thermo control 200w
Világitás: Flexi-M 2x39W, T5, 6500K
10 kg Seiryu kő
Talaj:JBL ProScape Volcano Mineral táptalaj 3l
JBL ProScape növénytalaj barna
15l
Növények:
Green Aqua Eleocharis acicularis
Green Aqua Micranthemum Sp. Monte Carlo
Halak: egyelőre még nincs..
Első nap a hardscape..
IMG_20151121_195856.jpg
Az ültetés..
IMG_20151126_125731.jpg
Nyolcadik nap..
Most jelenleg itt tartok, tápozás easy carbo, és profitó ,meg azoo plant premium hetente.
Kezdő vagyok úgy ,hogy azt nézzétek el nekem, ha valamit nem úgy csinálok ahogy azt kéne.
Hátúlra szeretnék még valami nagyobb növényt ...
IMG_20151130_155435.jpg
 
Utoljára módosított moderátor által:
Színes növényt szeretnél hátulra ,vagy zöldet???
Mert ha csak zöldet akkor szerintem egy Acicularis is jól mutatna a kövek mögött;)
Vöröses menne az iwagumiba? Ami megélne low tech be..Ez a acicularis van a kövek mögött csak a mini van. A sima acicularis az nagyobb?
 
Hmm nem rossz! Viszont a bal oldali követ közelebb vittem volna a középsőhöz és kicsit balra döntöttem volna. 80 centiben meg jobban mutatna min. 5 db. Ettől függetlenül jó lehet ;) (van eladó kavicsom ha gondolod :D )
 
Hmm nem rossz! Viszont a bal oldali követ közelebb vittem volna a középsőhöz és kicsit balra döntöttem volna. 80 centiben meg jobban mutatna min. 5 db. Ettől függetlenül jó lehet ;) (van eladó kavicsom ha gondolod :D )
Igen kevéske volt, eza 3db a jobb és bal oldalra kellett volna még egy "áldozati" kő ha jól mondom.
 
Méret: 80x35x50 cm
Szűrés: Hydor prof. 600
Fütés:Eheim thermo control 200w
Világitás: Flexi-M 2x39W, T5, 6500K
10 kg Seiryu kő
Talaj:JBL ProScape Volcano Mineral táptalaj 3l
JBL ProScape növénytalaj barna
15l
Növények:
Green Aqua Eleocharis acicularis
Green Aqua Micranthemum Sp. Monte Carlo
Halak: egyelőre még nincs..
Első nap a hardscape..
View attachment 650
Az ültetés..
View attachment 651
Nyolcadik nap..
Most jelenleg itt tartok, tápozás easy carbo, és profitó ,meg azoo plant premium hetente.
Kezdő vagyok úgy ,hogy azt nézzétek el nekem, ha valamit nem úgy csinálok ahogy azt kéne.
Hátúlra szeretnék még valami nagyobb növényt ...
View attachment 652
b30cc31fb824e4aeed49decc713b9a82.jpg
 
Szép kis minimál. (y)
A fólia is jó ötlet volt (a falminták után :)), jól mutat a fodrozódás is. Kár hogy olyan borús a szín. Talán ha be tudnál mögé világítani, világos háttérrel jobban adná.

Hmm nem rossz! Viszont a bal oldali követ közelebb vittem volna a középsőhöz és kicsit balra döntöttem volna.
Ha nincs nagyon betemetve, ezt én is megnézném. Semeddig sem tart picit mozdítani rajta és nem jár átrendezéssel sem.
 
Ezek a tápok nem ilyen környezetbe valóak szerintem.
Amiket ültettél azok szeretik a tápot és a fényt is. Nem vagyok elég tapasztalt még, de 50%-kal megemelném a tápozást és nem heti hanem napi adagolással. Lehet simán elfogy valami mire következőleg tápozol. Azonkívül ezeknek a kis növénykéknek magukra is kell még találniuk. Szerintem nem kell aggódni.
 
Utoljára módosított:
...vagy inkább nincs gáz.
Úgy tudom a MC nem igazán van meg Co2 nélkül, bár ezen az oldalon pro és kontra észrevételek is vannak:
Micranthemum Monte Carlo | Page 3 | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
Ha mégis egyenleget kell vonni a topik hozzászólásai között, akkor nem fog menni CO2 nélkül a dolog, vagy ha meg is marad, nem fog látványosan terjeszkedni, csak stagnálni.
Tervbe van egy házi co2 (citromsavas) amig nem lesz rendesre lóvém..
 
Most nyomattam nekik tápot át állok napi szintre megnézzük mi lesz.
A másik probléma a nagyon erős flow.. Ha vissza veszek , akkor nem lesz baja a szürőnek?
 
Most nyomattam nekik tápot át állok napi szintre megnézzük mi lesz.
A másik probléma a nagyon erős flow.. Ha vissza veszek , akkor nem lesz baja a szürőnek?
Na az esőztető megoldotta a problémámat.. A többi egy hét múlva kiderül..
 
Back
Oldal tetejére