• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Iwagumi 182 literben

Sziasztok, meg van még az akvárium történt vele egy baleset, karácsonykor 26-án este felszakadt az MC, csúnya látvány volt majd a képeket mutatom lentebb.
Minden meglenne egy új scape indításhoz (talaj,egy valag red moor fa stb) de nincs szívem szétszedni, tetszik még nekem és a családnak.
Kénytelen voltam a két ünnep közt elmenni Török Bálintra és megvettem az összes elbarnult zselés GA parvulát :D
örültem neki mint majom a farkának hogy egyáltalán kaptam úgy ki voltak fogyva a srácok:)
De hál istennek kirúgta magát és szépen alga mentesen sűrűsödik és növöget a parvulám.:happy:

26-n kora este. Itt még nagy a boldogság...

23613828_7ffba655428fc66e4cce574f70f7098c_xl.jpg

23613824_baf039d3c371f4593a9304ec1a3cf9bf_xl.jpg

Ugyan az nap 26-án lámpa oltás előtt 10 óra körül... jobb sarok megindult nem volt meg állás innentől.
23615002_84acab56e20b35105aa697aeedbc767d_xl.jpg

23615000_4662fecf49a2488e359577f14d9dbd66_xl.jpg

És az egy hetes állapot parvulásan, már a verseny akvához nem sok köze van így.

23704438_5df2ebb77263ebc675e6aeb2485dba60_xl.jpg

Köszi a figyelmet!
 
Jesszus micsoda Karácsony :) Utoljára a Chevy Chase filmben volt ilyen feeling :) (Karácsonyi vakáció azt hiszem ez volt a címe?) :)

Pedig a reggeli állapotokon még nem lehetett érezni a problémát.

A növény csere azért lehet jó volt ettől függetlenül. Legalább kapott egy alapos porszívózást és megint van 7-8 hónap nyugalom :)
Ami még fantasztikus, hogy a barna parvulák milyen szépek! :)

Kicsit még variálhatnál. A Microsorumot Windelov én kikapnám. Itt is látszik, hogy picit feketedik.
Csodálatos az anubias, de mehetne a helyére egy méretben passzoló dolog. Pl az előtte lévő crypto az.

Lehet megprobálkozhatnál még egy kis finomítással. Acicularis hátra esetleg több átvezető növény a középső részre. Stau, Anubias petite, Tenellus Green TC (nem a vörös mert az most alig lehet észrevenni a kövek tövében)

Szóval a gyep mellé mehetne pár finom átalakítás ami a következő hónapokra nem csak gyepben de úgy általánosságban is egy picit más látványt adna.
 
Jesszus micsoda Karácsony :) Utoljára a Chevy Chase filmben volt ilyen feeling :) (Karácsonyi vakáció azt hiszem ez volt a címe?) :)

Pedig a reggeli állapotokon még nem lehetett érezni a problémát.

A növény csere azért lehet jó volt ettől függetlenül. Legalább kapott egy alapos porszívózást és megint van 7-8 hónap nyugalom :)
Ami még fantasztikus, hogy a barna parvulák milyen szépek! :)

Kicsit még variálhatnál. A Microsorumot Windelov én kikapnám. Itt is látszik, hogy picit feketedik.
Csodálatos az anubias, de mehetne a helyére egy méretben passzoló dolog. Pl az előtte lévő crypto az.

Lehet megprobálkozhatnál még egy kis finomítással. Acicularis hátra esetleg több átvezető növény a középső részre. Stau, Anubias petite, Tenellus Green TC (nem a vörös mert az most alig lehet észrevenni a kövek tövében)

Szóval a gyep mellé mehetne pár finom átalakítás ami a következő hónapokra nem csak gyepben de úgy általánosságban is egy picit más látványt adna.

Igazából az eredeti terv szerint már pöfögnie kéne az új scape-nek a kövekre azért lettek rátelepítve és előnevelve a Microsorum és az anubias.
Ha úgy alakul hogy idén tényleg nem alakítom át akkor kikapom őket és finomítok az átmeneten is, köszi az ötletelést Viktor!!
 
Szia! Ezt a naplót hasznos volt végig olvasni. Már tudom milyen lámpatartóm lesz. ;)

Viszont már rég halottunk felőlled. Mi van az akival? Finomítás vagy új elrendezés? :nailbiting:

Egy kis infót szeretnénk.  :mad:
:D

Üdv.: egy gyáli srác (y)
 
Szia! Ezt a naplót hasznos volt végig olvasni. Már tudom milyen lámpatartóm lesz. ;)

Viszont már rég halottunk felőlled. Mi van az akival? Finomítás vagy új elrendezés? :nailbiting:

Egy kis infót szeretnénk.  :mad:
:D


Üdv.: egy gyáli srác (y)

Szia Dannó.

Az akvárium meg van még, Decemberben újra kellett ültetnem mert felszakadt az alj növényzet.
Én azóta egy olló vágást nem csináltam benne lassan fél éve, képzelheted mi van az akvában.
Egyébként alig van vele dolgom szinte csak a rutin feladatok-vízcsere,tápozás hal és rák etetés... ennyi.
Egészséges a fauna benne, egy 180 literes akvába számomra meglepően betud állni az egyensúly.
Köszi érdeklődésed!!
 
Szia Dannó.

Az akvárium meg van még, Decemberben újra kellett ültetnem mert felszakadt az alj növényzet.
Én azóta egy olló vágást nem csináltam benne lassan fél éve, képzelheted mi van az akvában.
Egyébként alig van vele dolgom szinte csak a rutin feladatok-vízcsere,tápozás hal és rák etetés... ennyi.
Egészséges a fauna benne, egy 180 literes akvába számomra meglepően betud állni az egyensúly.
Köszi érdeklődésed!!


Egy - egy képet néha csepegtethetsz...ha majd ráérsz ;).
 
Back
Oldal tetejére