• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes it was already there - 90x45x45 (182 liter)

Eltelt picivel több, mint egy hónap.
Az akváriummal a pici akvárium, a család és a lustaság miatt nem sokat foglalkoztam. Már vagy 2 hónapja felütötte az előtérben a fejét a mocsok fonal alga. Megfelelő védekezés híján teret is tudott nyerni. Első körben kapott az akvárium egy nem igazi black-outot, ami annyiban merült ki, hogy kikapcsoltam egy hétre a lámpát és a CO2-t, de nem takartam le az akváriumot. Ettől függetlenül az alga 80%-a eltűnt és közben a növények igencsak megnyurgultak. Szokás szerint elhúztam a vágást is, így a nyírás után csúnya csonkok maradtak. Bevetettem @viktorlantos szabadalmát, azaz visszadugdostam egy csomó nyesedéket. Az akvárium kinézete így ég és föld.

Alga kezelés gyanánt pár napja fecskendeztem egy kis hígított Carbot(bal elől), de elronthattam a keverést, mert minden leégett.
Ma teljes vízleeresztés mellett ment a szokásos Carbo permetezés, remélem ezt most nem számoltam el.

Az akvárium formájával egyébként elégedett vagyok, nagyjából ezt akartam kihozni belőle, csak az a mocsok fonal rondított bele.

40296004604_095a5a831b_c.jpgAfter trimming by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
 
Eltelt picivel több, mint egy hónap.
Az akváriummal a pici akvárium, a család és a lustaság miatt nem sokat foglalkoztam. Már vagy 2 hónapja felütötte az előtérben a fejét a mocsok fonal alga. Megfelelő védekezés híján teret is tudott nyerni. Első körben kapott az akvárium egy nem igazi black-outot, ami annyiban merült ki, hogy kikapcsoltam egy hétre a lámpát és a CO2-t, de nem takartam le az akváriumot. Ettől függetlenül az alga 80%-a eltűnt és közben a növények igencsak megnyurgultak. Szokás szerint elhúztam a vágást is, így a nyírás után csúnya csonkok maradtak. Bevetettem @viktorlantos szabadalmát, azaz visszadugdostam egy csomó nyesedéket. Az akvárium kinézete így ég és föld.

Alga kezelés gyanánt pár napja fecskendeztem egy kis hígított Carbot(bal elől), de elronthattam a keverést, mert minden leégett.
Ma teljes vízleeresztés mellett ment a szokásos Carbo permetezés, remélem ezt most nem számoltam el.

Az akvárium formájával egyébként elégedett vagyok, nagyjából ezt akartam kihozni belőle, csak az a mocsok fonal rondított bele.

View attachment 52093After trimming by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

Még mindig tetszik :)
 
Eltelt picivel több, mint egy hónap.
Az akváriummal a pici akvárium, a család és a lustaság miatt nem sokat foglalkoztam. Már vagy 2 hónapja felütötte az előtérben a fejét a mocsok fonal alga. Megfelelő védekezés híján teret is tudott nyerni. Első körben kapott az akvárium egy nem igazi black-outot, ami annyiban merült ki, hogy kikapcsoltam egy hétre a lámpát és a CO2-t, de nem takartam le az akváriumot. Ettől függetlenül az alga 80%-a eltűnt és közben a növények igencsak megnyurgultak. Szokás szerint elhúztam a vágást is, így a nyírás után csúnya csonkok maradtak. Bevetettem @viktorlantos szabadalmát, azaz visszadugdostam egy csomó nyesedéket. Az akvárium kinézete így ég és föld.

Alga kezelés gyanánt pár napja fecskendeztem egy kis hígított Carbot(bal elől), de elronthattam a keverést, mert minden leégett.
Ma teljes vízleeresztés mellett ment a szokásos Carbo permetezés, remélem ezt most nem számoltam el.

Az akvárium formájával egyébként elégedett vagyok, nagyjából ezt akartam kihozni belőle, csak az a mocsok fonal rondított bele.

View attachment 52093After trimming by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
nagyon jók a színek!
 
Kezdjük a végén;)

44150851774_c9a4c26d82_b.jpgwithout maintenance by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

Az akvárium jelenleg így néz ki, köszönhetően a május utolsó hete óta tartó rideg tartástól.
2 hétre elutaztam egy tanfolyamra, aztán egész nyárra kiköltöztünk a nyaralónkba (június-július-augusztus és 1/2 szeptember). Munka miatt folyamatosan a városban voltam, de az akváriumra csak heti 2x néztem rá, ami egy gyors vízfeltöltésben és hal etetésben legtöbbször ki is merült. Klíma ment közben, így sok gond nem volt. Persze tápozás 0 és a fény is le lett véve 70%-ra. Vízcsere 2x volt az elmúlt 4 hónapban, de köszöni szépen mindenki jól van.
Az ezt megelőző időszakban folyamatosan volt ápolva az akvárium, így többször is volt brutál jó formában, de mindig csak az egyik fele. Hol a háttér és középtér, hol pedig az előtér, de még véletlenül sem egyszerre. Így aztán fotó sem készült ezekről az állapotokról, amit utólag kicsit bánok. Egy jó PS master biztos összerakta volna nekem a fotókból a tutit.

A pici akváriumot az elmúlt hetekben rendbe raktam, sőt már ezt is elkezdtem. Ez egyenlőre annyit tesz, hogy a szűrőt 9 hónap után kipucoltam + a csövezést, üvegeket és a skimmert. De már fenem az ollót is:D
 
Kissé lassan, de csak elkészültem a nyírással és a levágott részek visszadugdosásával. Több napig tartott a dolog, de azt hiszem megérte. Egy fél vödör ment a kukába.
A tápozást természetesen újra kezdtem, már csak a talajba történő ADA kapszulák ledugdosása van hátra.
Nem lett tökéletes, de az enyém:cool:

:snaphappy::snaphappy::snaphappy::snaphappy::snaphappy:

31227315468_5f9060e60a_b.jpgAfter trim by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
 
Szép az a stem fal!(y)
Jobb elöl a gyepeddel mi törpént?
Köszi!
A folt helyén volt egy 10 centi magas MC púp, de csak ott. Nagyon szép nagy, zöld és egészséges levelekkel. Mindenhol máshol csenevész és sárga levelek voltak. Illetve máshol szinte nyírni sem kellett. Azt viszont ne kérdezd, mért csak ott nőtt az MC. 4 hónapig nem volt tápozás, szóval én nem értem ott mi történt. Bár lehet a szűrő oda hordta az összes mulmot, más ötletem nincs.
 
Középen hátul nem akarod kivágni a piros stemet. megnyitni a falat?? Úgy is volt eredetileg ha jol emlékszem. van rendes kis hangulata(y)
 
Középen hátul nem akarod kivágni a piros stemet. megnyitni a falat?? Úgy is volt eredetileg ha jol emlékszem. van rendes kis hangulata(y)
Köszi!
Most örülök, hogy ennyire sikerült megnyírni. Bal oldalról kezdtem a nyírást, mindig csak egyféle stemet megnyírva. A nyírás után a szép hajtások visszadugdosása következett. Féltávnál már alig láttam valamit, csak találomra nyírtam, mivel rengeteg növény volt a víz felszínén. Őszintén szólva a falra most nem is gondoltam, de most hogy szóltál elbizonytalanodtam kicsit. Kéne? Nem kéne?
 
Még mindig nagyon jó hangulata van. Megérte a sok melót. Én lehet meghagynám középen a vöröset. (y)
Jó reklám a kertészkedésnek, hogy ennyi időre magára hagyva is így vissza lehet rántani egy akváriumot. (y):snaphappy::snaphappy::woot:
 
Az akvárium továbbra sem kapta meg azt a törődést amit igényelt volna. November végére iszonyat dzsungel lett belőle. Aztán december elején kapott egy durva tarvágást. Karácsony környékére kezdett végre minden növény megindulni és indulhatott egy kis formázás is. Az igazat megvallva a gyorsabb fejlődés érdekében december elejétől GA tápot kapott az akvárium. Az utolsó két hétben ez meg is látszott. Az akvárium már elmúlt 1 éves, de értékelhető, technika nélküli fotó nem készült még róla........eddig. Tegnap este kikaptam minden látható ecsetszálat és a fákat is lekeféztem. Ma délután míg a gyerekek aludtak, én fotózgattam. Az eredeti elképzeléseim úgy 90 %-ban megvalósultak. Például a Parvula sajnos teljesen kikopott az idők folyamán. Ettől függetlenül elégedett vagyok. Ennyire elhanyagolt akváriumtól nem is rossz a végeredmény.
Még az is lehet nevezem a HAC-ra.
Emiatt legyen itt most csak egy bélyeg kép.
DSC01777 (5).JPG
 
jók a színek tényleg! mennyi a wattszám az atihoz képest!vagy számít az valamit?
Az ATI 4x39 Watt =156 Watt
Chihiros Vivid RGB 130 Watt x2= 260 Watt
De eddig csak 50%-on mentek. Ma felnyomtam 70%-ra, így jobbak lettek a színek is. Viszont így már többet esznek, mint az ATI. Igaz nem sokkal, mert ez így 182 Watt.
Az RGB chipek egyébként nem a fogyasztásukról híresek. Ha a fogyasztás csökkentése a cél, akkor egy sima led lámpával sokkal jobban jár az ember, de ott meg nem lesznek ennyire élénk színek.
 
Utoljára módosított:
Gyönyörű az akvád, szokás szerint!:)
A myrio elég rendesen elkanászodott;) a hátsó sort viszont rendesen megnyírtad... Ilyen alacsony marad, vagy ez csak az ollócsattogtatás utáni állapot?
Középen az a nagy buce elég komoly fókuszpont. Szándékosan van így?
Az ATI 4x36 Watt =144 Watt
Elírás? (36W-os a 120 centis T8-asok voltak emlékeim szerint):)
 
Back
Oldal tetejére