• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Ismerkedés a low-techhel 32 literben

Az esőtetőnél van lehetőség a fojtásra, vagy nagyobbakra fúrtad a lyukakat?
Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Az első hétben a 2213-nál nekem fojtva volt a csappal is, meg a lyukakat is nagyobbra fúrtam. Már nyitva a csap, eléggé elkoszolódott hozzá.

Amúgy a hátfalad nem foglal sok helyet az akváriumban? Nem lehet kivenni?
 
Az első hétben a 2213-nál nekem fojtva volt a csappal is, meg a lyukakat is nagyobbra fúrtam. Már nyitva a csap, eléggé elkoszolódott hozzá.

Amúgy a hátfalad nem foglal sok helyet az akváriumban? Nem lehet kivenni?

De, sokat foglal sajnos. Gondolkodom a kivételen, de amúgy tetszik a texturája, félek, hogy sivár lesz nélküle. De rengeteg helyet elvesz, az tény.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Nem furtam egyenlőre semmit, a kimenő csapot zártam.

Fúrd fel a lyukakat (már ha nem félted a műanyagot), én sokkal jobbnak tartom, mint a kimenő ágat lefolytani a csappal.
Most 500 liter/órás aquabee up van az egyik 50-es alatt a szűrő előtt, durván bika kis pumpa (na ez tényleg hozza az 500 litert óránként, még tömörödés után is), de a felfúrt lyukak miatt egyáltalán nincs cunami.
 
De, sokat foglal sajnos. Gondolkodom a kivételen, de amúgy tetszik a texturája, félek, hogy sivár lesz nélküle. De rengeteg helyet elvesz, az tény.
Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Viszont a felszabadult helyet kitöltheted magasra növő növénnyel, kurta faágakkal. ;) Kis akváriumban minden négyzetcentimétert meg kell becsülni. Ha tetszik a minta, esetleg egy külsőre ragasztható, szépen megcsinált, 3D hatású fóliát is rakhatsz.
 
Kék garnikhoz szerintem jobb a kicsit világosabb aljzat és a fehéresebb háttér... de te tudod. :)
Mondjuk attól is függ milyen, ha világos-átlátszó kék, akkor nem szóltam. Ha sötétebb változat, akkor viszont igen. :)
 
Hogyan érdemes megtölteni egy 2213-ast? Milyen szűrőanyagok a nyerők és milyen sorrendben (ja és mennyi)? Az aktív szenes végső lapocskát gondolom kivesszük szépen :) Tervezem, hogy ha találok üreset olcsón, akkor olyat vennék és szabadabban tudom variálni a töltetet.
 
Hogyan érdemes megtölteni egy 2213-ast? Milyen szűrőanyagok a nyerők és milyen sorrendben (ja és mennyi)? Az aktív szenes végső lapocskát gondolom kivesszük szépen :) Tervezem, hogy ha találok üreset olcsón, akkor olyat vennék és szabadabban tudom variálni a töltetet.
Alulra quarcit glas kb az egyharmadaig. Utana van egy gyari szivacs karika. Utana matrix annyi,hogy 2 ujjnyi hely maradjon. Utana vaghato perlonbol 2 reteg. Es ha meg birja a budget az asszon nejlonharisnyajanak a 2 labfeje levag. 100-100 ml Seachem Purigen bele, csomo a vegere es meg azt egymas melle,hogy a viz ne tudja megkerulni veletlen se. Beuzemel es annyi. Esetleg ha meg gyorsitani szeretned a hatast baci kultura. Utana hatra dolsz, sor, es johet a kovetkezo topik met tegyek az alga ellen.
Ez utobbi ne jojjon.[emoji1]

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Hogyan érdemes megtölteni egy 2213-ast? Milyen szűrőanyagok a nyerők és milyen sorrendben (ja és mennyi)? Az aktív szenes végső lapocskát gondolom kivesszük szépen :) Tervezem, hogy ha találok üreset olcsón, akkor olyat vennék és szabadabban tudom variálni a töltetet.
Egy pillanatra megfordult a fejemben, hogy eladom neked az enyémet, én meg veszek egy 2422-eset, de kivágnának otthonról a negyedik szűrőmmel együtt. :ROFLMAO: A töltelékem az, amit fentebb Henrik írt, legalábbis nagyjából, ma megyek beszerezni a nagyobb adag matrix-ot, és az új perlont. (y)
 
Alulra quarcit glas kb az egyharmadaig. Utana van egy gyari szivacs karika. Utana matrix annyi,hogy 2 ujjnyi hely maradjon. Utana vaghato perlonbol 2 reteg. Es ha meg birja a budget az asszon nejlonharisnyajanak a 2 labfeje levag. 100-100 ml Seachem Purigen bele, csomo a vegere es meg azt egymas melle,hogy a viz ne tudja megkerulni veletlen se. Beuzemel es annyi. Esetleg ha meg gyorsitani szeretned a hatast baci kultura. Utana hatra dolsz, sor, es johet a kovetkezo topik met tegyek az alga ellen.
Ez utobbi ne jojjon.[emoji1]

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről

Ok, ez meggyőző volt :) 200 ml Seachem Purigen 8000 Ft? :O Aztabetyár.
No de: algás topic? :O Azt hittem ilyen szűrés mellett nem kell aggódnom az algák miatt, tévedek? Ne ijesztegess! :)
 
Egy pillanatra megfordult a fejemben, hogy eladom neked az enyémet, én meg veszek egy 2422-eset, de kivágnának otthonról a negyedik szűrőmmel együtt. :ROFLMAO: A töltelékem az, amit fentebb Henrik írt, legalábbis nagyjából, ma megyek beszerezni a nagyobb adag matrix-ot, és az új perlont. (y)

Beszélhetünk róla, de egyelőre engem is kivágnak a külső szűrő ötletemmel otthonról, szóval még puhítanom kell a drágámat :)
 
Ok, ez meggyőző volt :) 200 ml Seachem Purigen 8000 Ft? :O Aztabetyár.
No de: algás topic? :O Azt hittem ilyen szűrés mellett nem kell aggódnom az algák miatt, tévedek? Ne ijesztegess! :)
A purigent kihagyhatod es ha szeretned kesobb potolhato. Neha hasznaltat is arulnak de igazabol csak egyszer kell megvenni. Vagy osszeallni tobben es nagyobb mennyisegben olcsobb.
Alga?
Nem kell idegeskedni miatta az ugy is jon. Jobb higgadtan kezelni mind idegeket emeszteni miatta.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Ok, ez meggyőző volt :) 200 ml Seachem Purigen 8000 Ft? :O Aztabetyár.
No de: algás topic? :O Azt hittem ilyen szűrés mellett nem kell aggódnom az algák miatt, tévedek? Ne ijesztegess! :)
Az algák bármikor megjelenhetnek, amíg nem vagy rutinos. Kicsit erősebb fény, és máris ellephet. De az is lehet, hogy pont jól sikerül minden, és elkerül. Viszont jobb, ha tájékozódsz már előre, hogy milyen alga esetén mit érdemes tenni, akkor nem fogsz pánikolni, ha beüt a dolog.
Én megúsztam alga nélkül az indítást, úgy néz ki annyira gyenge volt a fényem, hogy még az algák se tudtak nőni alatta. :ROFLMAO:
Beszélhetünk róla, de egyelőre engem is kivágnak a külső szűrő ötletemmel otthonról, szóval még puhítanom kell a drágámat :)
Én már nem tudom hova puhítani az enyémet, úgyhogy nem adom. :D Elég lesz a nagyobb akvárium ötlettel meggyőzni.
 
Az algák bármikor megjelenhetnek, amíg nem vagy rutinos. Kicsit erősebb fény, és máris ellephet. De az is lehet, hogy pont jól sikerül minden, és elkerül. Viszont jobb, ha tájékozódsz már előre, hogy milyen alga esetén mit érdemes tenni, akkor nem fogsz pánikolni, ha beüt a dolog.
Én megúsztam alga nélkül az indítást, úgy néz ki annyira gyenge volt a fényem, hogy még az algák se tudtak nőni alatta. [emoji23]

Én már nem tudom hova puhítani az enyémet, úgyhogy nem adom. :D Elég lesz a nagyobb akvárium ötlettel meggyőzni.
Noknel rejlik a boldogsag kulcsa. Ugy is az van amit a no akar. Meg ha neha kiakaszto is. Ha esetleg meg sem, jonnek a shrekbol a kandur szemek.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Szerintetek én miért költöztem le a két legújabb 50-es akvával a pincébe? :)

Nyáron mondjuk tök jó, télen viszont sokat mennek a fűtők, mert nincs radiátor. Lehet ősszel rakatok be, úgyis ki kell pucolni az egész fűtésrendszert, és berakni egy ülepítőt, és itt van a pinyóban a cirkó... :D
 
Back
Oldal tetejére