• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Isla de piedras de lava 26 litros

:finger::angelic: :D

egyébként jártam ma a mikonosban, meg egy másik helyen is, de nem mondom meg, mit hoztam [összesen 20 kilót, 1500ért :D]
 
:finger::angelic: :D

egyébként jártam ma a mikonosban, meg egy másik helyen is, de nem mondom meg, mit hoztam [összesen 20 kilót, 1500ért :D]
Akkor jol bevasaroltal,majd arra jarok meglesem,mar ha ezek utan beengedsz,vagy a kutya beenged [emoji1] [emoji6]
 
cc7288202208530951e89659851c0041.jpg


A felszemu kaloz tigris jobbletre szenderult,beke vele !
De minden rosszban keresni kell a jot,az egyik tigris petes es remelem uton a kovetkezo harmadik generacio [emoji6]
 
Azt a furcsasagot elarulhatna nekem egy garnelaszakerto kollega,hogy mitol kezdenek a yellow fire garnelaim egyszeruen zoldulni es kekulni ![emoji24]
Arra gondoltam hogy miota a dennerle color al etetek lehet hozza koze mivel szinfokozo es lehet hogy ezeket a hibas genek szineit fokozza a sarga helyett .
A mulkor mar raktam fel fotot rola de azt hittem egyedi eset,de ezek szerint nem [emoji20]
 
Sziasztok !
Döntöttem,nincs mit tennem lekezelem az akváriumot porral,szerintem ma kezdem ha sikerül kimérnem az adagot.
Attól függetlenül döntöttem így hogy nagyon sok kis garnéla van az akváriumban és több anyuka petés is,tegnap iszonyat mennyiségű dög bújt elő a talajból.Nem tudom eddig mit csináltak hibernálódtak,de meguntam a folyamatos stresszt.:rage::meh:
1mg/30 literrel kezdem aztán meglátjuk mi lesz o_O
 
Jó, hogy van ilyen porod, győri valami központban mondták ismerősnek akit megkértem, hogy kivonták a forgalomból nem is lesz már. Ami van, az az üzletekben van már csak.
Ha Fehérváron járnál valamikor adok szívesen 10 gramm az rengeteg.:smuggrin:
Nekem egy ismerősöm szerezte aki az állatkórházban dolgozik :)
 
Sziasztok !
Most kezdhetném az írást végtelenbe nyúló GERONIMO igével,de nem teszem nem ér annyit az egész.:muted:
Egyszerűen elegem van a kagylósrák invázióból,eddig szerintem a talajban cseperedtek,de most pár napja annyi lett hogy ellepték az akváriumot.
Hiába a vízzel leszívás,meg a kétnaponkénti etetés egyszerűen nem bírok velük.:(
Úgy hogy még a HAC fotó meg lesz róla és utána szét lesz kapva az biztos,még a talajt sem biztos hogy visszarakom bár ha átmosom és a sütőben kiégetem akkor nem hiszem hogy túlélnék,de most már biztosra szeretnék menni.
Növényből csak zselés GA-s növény lesz benne az is biztos és egy teljesen egyszerű most már valóban Iwagumi stílusi kis akváriumot szeretnék összerakni letisztult formavilággal semmi káoszt bele.:hungry:
Illetve még egy valami amire figyelni fogok hogy a garnélákat könnyen ki tudjam majd fogni belőle mert ami most van az enyhén szólva is borzalom :D
 
Sziasztok !
Ahogy látom képek nélkül is jól pörög a napló 8000 fölötti nézettség az nem semmi köszi ;)
Tegnap 09.10.-én kikerült vagy 50 db yellow az akváriumból,na nem kell rosszra gondolni,egyszerűen csak máshol folytatják a kapirgálást.
Ami megnyugtató a kagylósrákok idegtépő ugrálása mellett hogy rengeteg kis garnélát is látok minden felé.
Az átalakítást már tervezem és ha minden igaz nem lesz gyep benne,szigetes háromszög elrendezés lesz és még az sem biztos hogy mind ez kövekből fog felépülni :whistle::D
Faanyag és kőanyag is van bőven most már csak legózni kellene vele.Lehet hogy este majd összedobok valamit és megmutatom.
amire szükség lesz az + 2 kg talaj,mert az átmosás után szerintem nem sok marad meg abból ami most benne van.
Egyébként a talajt azt sütőben hogyan szoktátok hőkezelni ?
A növényekre kellene valami planária és kagylósrák irtást kitalálnom mert egy kettőt vissza szeretnék majd rakni,erre meg lehet jó lesz az ásványvízfürdő,vagy a carbos fürdő.
 
Jo estet kerteszek. No hirtelen felindulasbol elkovetett akvarium restart volt a mai napon.
Leszivtam a vizet a kis akvariumba ami pont elfert a nagy mellett. Meg is fordult a fejemben valami ........,de errol gyorsan lebeszeltek [emoji20]
Szoval kipecaztam mindenkit akit eszrevettem,aztan kimertem a moslekot,azert fogalmazok igy mert szo szerint az jott ki bo fel ev utan az akvariumbol.
Szoval kipucoltam es elkezdtem gondolkodni,a fasrol lemondtam es a koves fasrol is,mivel nincsenek olyan novenyeim amit szeretnek igy ahhoz kellett igazitani a scapet amim van.
Igy szuletett meg egy lavako hegyseg utanzat,sajnos mindent azert nem tudtam megvalositani de nem lett rossz,es ami fontos hogy egyenlore planaria es kagylosrak mentes.
Nem volt eleg talajom sem igy nem tudtam ugy magasitani ahogy akartam.
De majd eldontitek hogy tettszik vagy nem [emoji38]
Egy kep a tobbi holnap ha letisztult a viz :
a70984eaa1a23d4a4b747de5c97f2afe.jpg
 
Sziasztok !
Új naplót nem nyitok,így a régit folytatom.
A víz már letisztult,de még azért van hova fejlődnie tisztaság terén.Ezért is gondolkodom egy 100ml Seachem Purigen behelyezésén a 2042-es bunkerba.
A garnélák holnap este költöznek vissza.
Nem teljesen olyan lett amilyet akartam de egy garnélás akváriumtól már ez is megfelelő látkép.Sok apró lávakőre kötöztem jávai mohát majd meglátjuk ha elkezdenek nőni akkor hogy alakul a kinézetük.Még kicsit résutos a növényültetés de bízom benne hogy elöl a tenellus megtalálja a helyét.
Terveben van hogy újra megpróbálkozom a co2 beoldással majd meglátjuk mi lesz belőle.
Itt egy ratyi kép milyen is lett : :D

terv005.jpg
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére